Skocz do zawartości

Naprawa pliku MP4


deleteduser109

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem następujący: nagrałem telefonem film, który skopiowałem na komputer dla zabezpieczenia. Telefon (jak i karta pamięci) uległ zniszczeniu. Po sprawdzeniu zapasowego pliku (18 minut, 2gb wagi, 1920x1080roz.) na komputerze okazuje się, że nie da się go odtworzyć (wypróbowałem mdz.in. AllPlayer, VLC, Media Player Classic) ani też skonwertować do innego rozszerzenia (również kilkoma programami).

Jedyne, co podziałało to naprawa aplikacją MP4Fix, jednak za zapisanie pliku życzą sobie 25zł przelewu (do czego będzie musiało dojść, jeśli nie znajdę alternatywy).

 

Czy przychodzi wam do głowy jakieś inne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te programy działają pod Windowsem...

Znajdź jakąś dystrybucję Linuxa odpalaną z CD/pendrive, przeznaczoną do odtwarzania filmów, i spróbuj użyć jej do obejrzenia - konwersji, np. Lubuntu.

Ponadto, możesz na Win spróbować VLC Portable (zawiera własne kodeki), tylko sprawdź jakimś antywirusem przed uruchomieniem ( https://portableapps.com/apps/music_video/vlc_portable ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe opcje wypróbowałem (bez skutku), ale udało mi się rozwiązać problem następująco:

Aplikacja MP4Fix z Androida od początku była w stanie odtworzyć plik (ale nie zapisać), wobec czego ściągnąłem na Windowsa emulator Androida, ściągnąłem rzeczoną apkę, odtworzyłem uszkodzony film, nagrałem obraz z ekranu i dźwięk z karty dźwiękowej i wyszło idealnie.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bonhart Może nie całkiem w temacie, ale polecam darmowy programik o potężnych możliwościach "Format Factory". Również @Marek Kotoński był zainteresowany programem do łączenia filmów.

Program potrafi również pracować z audio,  dokumentami i zdjęciami.  Warto zapoznać się z programem.

 

 

Edytowane przez Rodanek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.