Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
rfv

Czy warto być przypakowanym?

Recommended Posts

Jeśli przypakowany ma oznaczać używanie środków dopingujących to moim zdaniem nie warto. Organizm musi zużyć dużo tlenu aby dotlenić mięśnie, więc podczas większego wysiłku będziesz się bardziej męczył niż osoba szczupła, wysportowana. Zdecydowanie lepiej być szybkim, sprawnym, obeznanym w jednej lub kilku sztukach walki, potrafiącym przebiec dłuższy dystans bez zadyszki czy przepłynąć dłuższy dystans.

Mięśnie fakt, wyglądają imponująco ale moim zdaniem ciało powinno być użyteczne a nie tylko dobrze się prezentować.

• Like 6

Też uważam że przypakowanie bez wyrobionej kondycji nic ci nie da poza wyglądem.

Co z tego że masz kaloryfer, a jak ci przyjdzie kiedyś uciekać to padniesz po kilku metrach i klapa.

Ja może klaty nie mam, brzuch może i za duży, ale potrafię cały dzień się włóczyć po górach.

Każdy kto widzi moją sylwetkę i widzi jak chodzę i jaką mam formę to oczy przeciera ze zdumienia.

• Like 1
  • Confused 1

Zauważyłeś że w Ninja Warriors najlepiej idzie chłopakom uprawiającym wspinaczkę? Normalni goście a nie pakerzy. 

Jako przedstawiciel umięśnionej sylwetki stwierdzam, że tak, warto, ludzie inaczej na ciebie patrzą, z takim podziwem. Ale na dobrą sylwetke trzeba poświęcić te 5-6 lat.

• Like 5
  • Sad 1

Polecam ćwiczyć kalistenike, uwierz że zrobisz większe wrażenie na ludziach robiąc ludzką flagę niż mając 40+ w bicepsie 😉

• Like 2

Zdecydowanie wolę mniej niż 40 cm w łapie a postawić bardziej na mniejszą i estetyczną sylwetkę. Na pewno liczy się to, żeby była wysportowana i ja jako osoba sprawna i zdrowa. Do tego dążę. Coś co mi odpowiada to Crossfit 🤪

Teraz, rfv napisał:

Plusy i minusy poproszę wypisać.

Lepiej wyglądać jak atleta, który dobrze jest wyćwiczony, umie dobrze się bić, ma włąsny biznes i parę milionów na koncie, bycie osiłkiem według mnie aż takie fajne to to nie jest.

Nie chciałbym wyglądać jak Hulk, lepiej jak atleta, który umie się tłuc i ma pieniądze i status społeczny. Kwestia własnej Interpretacji, własnego gustu.

• Like 2
  • Haha 1

Pewnie, że warto. Tylko powinna iść za tym również funkcjonalność. Trzeba zawsze poświęcić trochę czasu na aspekt wytrzymałościowy. Dobrze wytrenowany, twarde, hipertroficzne(w stopniu naturalnym) mięśnie chronią nasze cialo. Tworzą wzmocnienie szkieletu. Aspekt estetyczny również nie jest bez znaczenia. Natomiast klucie dupska, co by 48 w łapie mieć, to już nie bardzo. 

• Like 1

Były robione badania - dla kobiet najbardziej atrakcyjny jest facet w sylwetce skinny muscle a nie przypakowany koksu który nie może biegać albo nawet się schylić.

• Like 2

Zajebiście warto. Chyba niczemu nie zawdzięczam więcej jak staniu się dojebanym gościem. Od kiedy pamiętam miałem zawsze jakieś dziwne jazdy co kto sobie o mnie pomyśli, wstydziłem się robić niektórych rzeczy. Rzadziej się uśmiechałem, nie miałem tak pozytywnej aury wokół siebie bo chciałem wyjść na twardego typa, takiego bad boya. Teraz jak patrzę na to z perspektywy czasu to uważam, że nie ma nic bardziej "cool" niż kiedy ktoś kto ma dobrą sylwetkę wyciąga pomocną dłoń do słabszych, jest miły i serdeczny. Już nie mówiąc o tym jak to działa na dziewczyny, jeśli ten aspekt też cię interesuje ;)

Oczywiście mówię o takiej atletycznej sylwetce (sześciopak, pręgi na klacie), a nie o koksie z 20% body fatu, bo wg mnie to już estetyczne nie jest

Edited by aleks12
  • Like 3
  • Thanks 1

Jeśli ćwiczysz, żeby być większy - nie.
Jeśli ćwiczysz, aby być silniejszy - tak.

24 minuty temu, LiderMen napisał:

Jako przedstawiciel umięśnionej sylwetki stwierdzam, że tak, warto, ludzie inaczej na ciebie patrzą, z takim podziwem. Ale na dobrą sylwetke trzeba poświęcić te 5-6 lat.

Chyba ze strachem

• Like 1

Tylko jesli chcesz zaimponowac swoim niedopakowanym kolegom albo podreperowac swoje ego.

Chcesz sie poczuc pewniej zapisz sie na jakies sporty walki.

Wielu ludzi dopieprza słabym, a mięśnie mylnie są traktowane jako prawdziwa siła.

Wielu sadystów co lubią dokuczać, odpuszcza postawnym gościom - tak więc społecznie jest to korzystne, gdy się nie zaczyna do innych i jest życzliwym, zmniejsza się ilość ataków frustratów.

Dla mnie osobiście byłoby to nieefektywne, bo jeśli chodzi o bicie się, to 85kg fighter załatwi KAŻDEGO KOKSA który nie trenuje umiejętności walki, a ma sprawność, kondycję no i oczywiście zdrowie.

• Like 2

W szczytach masy miałem 120kg.Po maxymalnym odwodnieniu i odtłuszczeniu zostawało mi jakieś 105kg przy 185cm więc moja odpowiedź będzie nazwijmy to przekonywująca.

Od razu postawmy sprawę jasno że nie da się być przypakowanym nie stosując środków dopingujących.Sporadycznie spotkamy takich ludzi będzie to jakieś 0,00001% itd. więc nie warto się skupiać na wyjątkach,bo jest ich zwyczajnie za mało.Sprzeczać można by się było co oznacza "przypakowany" bo każdy to widzi inaczej,ale nie oszukujmy się w kulturystyce naturale nie istnieją i na tym zakończmy rozmyślenia.Apelując do wszystkich fanów patryk2703 nie wierzcie w niczyją naturalność :)...

Zacznę od plusów

-Wzbudzasz większy respekt (tutaj o ilości benefitów nie będę wymieniał,ale warto mieć również na uwadze że większość plusów będzie również odbierana za minus.

Bo jeśli jesteś "dopakowany" to faktycznie wzbudzasz respekt i podziw,ale z drugiej strony stajesz się "freekiem" lub "potworem" "karkiem" i tracisz często dostęp do łona ładnych kobiet :D 

-Rozdajesz autografy na plaży dosłownie :D ale też słyszysz wiele obelg na swój temat: koks,sterydziaż itd... 

-Większa pewność siebie

-Realizujesz sie jako np sportowiec w kulturystyce

-Robisz to co lubisz

To twój styl życia(bb,powerlifter,crosfitowiec),akceptujesz konsekwencje tak samo jak kierowca rajdowy,skoczek narciarski czy motocyklista,bo to lubisz albo kochasz.

Tak wiem chore podejście,ale tak jest.

Minusy:

-Olbrzymia waga 100kg+ 120,130kg nawet więcej = ociężałość,częstsze bóle pleców,większe obciążenie stawów itd.

-Patologie związane z zmniejszeniem zakresu ruchu wynikającym z nadmiaru mięśni (mimo stosowania ćwiczeń rozciągających)

-Kondycja beznadziejna (mogą wam mówić jak P.Piechowiak przed walką na fame mma6 że niby robią po 1-2h cardio i kondycję mają...)

Prawda jest taka że cardio ma niewiele wspólnego z kondycją.Dużo mięśni zjada tlen... Polecam zobaczyć 1 walkę Pudziana w MMA i ostatnie.

Prezentuje się dużo lepiej mimo że od 1 pojedynku minęło pewnie 10lat :)

-Stosowanie dopingu (kwestie zdrowotne,głównie hormonalne)

- Posiłki co 2-3h w ilości 6-7 nawet 8 kaloryka posiłków 6-8tys i nawet 400-500g białka ed. Tak (ok 1,5kg kurczaka,15całych jaj + kostka twarogu) o ilości WW (ryżu np.)wspominał nie będę :)

ogromny dyskomfort.

-Obciążenie finansowe związane z trzymaniem formy w "sztosie"

-Obciążenia psychiczne (przetrenowanie,doping,zbyt mała regeneracja)

-Trądzik (mniejszy większy,najlepsi to maskują ale zawsze będzie)

-Ponadprzeciętne libido dla mnie zdecydowanie uciążliwe.

-Spodnie to tylko dresy albo joggery,koszule czy marynarka to tylko szyta na miarę,wygodnie i przez internet to jedynie buty zamówisz :)

Reasumując:Czy warto być przypakowanym?Dobrze zbudowanym to na pewno z zachowaniem dużej sprawności fizycznej oraz intelektualnej.

"Dojebanym" warto być jak się jest np takim Burneiką,albo Pudzianem,Czy warto ryzykować?W sporadycznych przypadkach,mając odpowiednie uwarunkowani,na pewno.Większości osób odradzam :)

• Like 6
  • Confused 1

Zobaczylem ten filmik z youtube dopiero teraz. Wypusc 2 chudych dresow na miasto (zakapturzonych, zachowujacych sie agresywnie) - bedzie ta sama reakcja. Zadna roznica czy jestes napakowany czy masz noz.

• Thanks 1

Dla mnie napakowanie jest jakims pozorem. Na boksie spotykalem ludzi, ktorzy wygladali wlasnie - tak, a nie potrafili wyprowdzic poprawnie "jab" albo bali sie nawet lekkiego uderzenia na korpus. Albo kozaczyli na worku a na sparingach trzesienie portkami.

Wiec zalezy, ale jak dla mnie nie warto. 

Fajna sylwetke wyparacujesz tez na sportach walki.

• Like 1

Myślę, że warto, ale do rozsądnej granicy. Z punktu osoby po tej drugiej stronie, nie zliczę ile razy słyszałem, że jestem mały i takie tam. Tylko, że tutaj wchodzi genetyka ogólnie, budowa szkieletowa itd. Są ludzie, którzy nic nie ćwiczą i wyglądają na dużych a są tacy co mogą trenować i nigdy nie będą budzili jakiegoś respektu pod kątem sylwetki (przykład Pączek WK, który przy kolegach zawsze wyglądał tak jakby się opierdzielał, z czego on akurat sylwetkę i tak ma dobrą ogółem, ale chodzi mi o porównanie dwóch różnych rodzajów genetyki). Nie wspomnę o tym, że niektórzy mają genetycznie małe nadgarstki, łydki i piszczele, niewiele z tym zrobisz.

Zatem, słyszałem nie raz nie dwa niemiłe rzeczy, ale ja też jestem mocno skrajnym przypadkiem jeśli chodzi o fizyczność, więc też trzeba to wziąć pod uwagę. Myślę, że inni szczupli mężczyźni aż takich złych doświadczeń nie mają.

Edited by self-aware

7 minut temu, Pseudon napisał:

kozaczyli na worku a na sparingach trzesienie portkami.

Może bali się zrobić krzywdę 😆

9 minut temu, self-aware napisał:

Zatem, słyszałem nie raz nie dwa niemiłe rzeczy, ale ja też jestem mocno skrajnym przypadkiem jeśli chodzi o fizyczność, więc też trzeba to wziąć pod uwagę. Myślę, że inni szczupli mężczyźni aż takich złych doświadczeń nie mają.

Nadrabiamy skocznością, zwinnością. Generalnie jako chudzi mamy lepszą motorykę. Tylko połączenie wysoki + chudy skutkuje kiepskim środkiem ciężkości. Ja bym się na sztuki walki tylko że faktycznie jak mi przyjdzie stanąć z takim typem 80kg na mnie to chyba tylko duszenie nogami go załatwi

Edited by Hipcio

Godzinę temu, jerry napisał:

Były robione badania - dla kobiet najbardziej atrakcyjny jest facet w sylwetce skinny muscle a nie przypakowany koksu który nie może biegać albo nawet się schylić.

Tak, bo wsyzstko się kręci wokół kobiet i tylko na tym każdemu zależy. 

Tak naprawdę mechanizm jest bardziej skomplikowany.

• Like 1

@Hipcio - Skoczność i zwinność akurat nie uchroni Cię przed obelgami ludzi :) Natomiast zgoda, są pozytywne aspekty bycia chudym. Natomiast moim zdaniem wymarzona opcja to przy wzroście powiedzmy 175cm waga około 80kg z niskim bf, tylko tutaj trzeba mieć fajne proporcjonalne ciało, bez tego to jest lipa właśnie, dlatego nie mam motywacji aby to robić. Mam kolegę co ma np. dużego bicka/tricka ale nadgarstki małe i to wygląda ciulowo i nic z tym nie zrobi i dlatego też mu się nie chce pracować nad sylwetką dalej bo pewnych rzeczy nie przeskoczysz.

Co do walki, na treningach boksu (bo na takie chodziłem) dużo większy miałem problem z wysokim gościem. Sparowałem z kolesiem mojego wzrostu ale ważącym 115kg i nie było wcale źle. A chudzielec wyższy o 15cm robił mnie jak chciał. Natomiast to nie musi mieć żadnego przełożenia na inne dyscypliny.

Edited by self-aware