Skocz do zawartości

Złote dialogi z moją żoną


Rekomendowane odpowiedzi

Akcja rozegrała się już dosyć dawno, ale takich tekstów się nie zapomina.

Jedziemy samochodem przez Europę, w pewnym momencie naszym oczom ukazuje się widok "fermy" elektrowni wiatrowej. Kilkadziesiąt wiatraków stoi w kilku rzędach, jedne się kręcą inne nie.

Dziewczyna:

- Dlaczego niektórych nie włączyli?

Ja:

-(Naprawdę nie skumałem) ale o co Ci chodzi?

- No dlaczego nie włączyli wszystkich? Niektóre wiatraki się nie kręcą.

- ???. ( jak już przestałem się śmiać) - nie pada, więc nie potrzebują silnego wiatru żeby przegonił chmury.

 

Niestety jest to fakt autentyczny. Było to w czasach kiedy w Polsce nie było jeszcze żadnych elektrowni wiatrowych. Dziewczyna wprawdzie pochodziła z małej wioski, ale czy tym można usprawiedliwić brak jej wiedzy.

Nie muszę dodawać że po objaśnieniu jej o co chodzi z wiatrakami, załapała focha.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, gaźnik said:

No ale zapłaciła swoją część?

Z ubolewaniem  Poczula sie tak mocno niedowartosciowana ze zaczela mnie zdradzac online z jakims spermiarzem z niemiec :)Chlop jej sie nagrywal codziennie przez 2 tyg.na whatsup'ie tak bardzo chcial  zamoczyc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Łabędź said:

Nie muszę dodawać że po objaśnieniu jej o co chodzi z wiatrakami, załapała focha.

Ale to nie jest takie złe pytanie - czasami widać że niektóre pracują a niektóre nie, mimo iż na oko ustawione są pod takim samym kątem i powinny działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, thyr napisał:

Najmocniej utkwil  mi ten oto dialog .( Juz go kiedys opisywalem  ) Ona: od dzisiaj nie place za czynsz , bedziesz mnie utrzymywal .Ja: znowu ci odpie..a.Ona:mieszkam z toba j daje ci doopy malo ci .Ja: widze ze masz juz na mnie wyjeb..e nie tak sie umawialismy .Ona: Moje kolezanki tak maja facet placi za wszystko a swoja wyplate maja na swoje wydatki .Ja:(wcoorviony juz mcno) Jak bedziesz wygladac jak kolezanki to pogadamy ponownie teraz placisz swoja czesc lub idziesz w pizdu .Ona : foch do konca dnia .

Co za pustka, bez urazy. "Od dzisiaj Ty mnie utrzymujesz",  ja bym podziękował za kobiete z taką mentalnością. Choć wiem że większość by tego chciało to wolałbym by wprost tego nie mówiły.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

może ze mnie głupia blondi z małej wioski, ale czemu właściwie na tym samym wietrze jedne wiatraki się kręcą a drugie nie

Ale mi zabiłeś ćwieka.

Z tego co teraz doczytałem, to taka turbina ma hamulec, możliwe że sterownik wykrywa awarię generatora albo przekładni zaraz po śmigle albo coś i włącza hamulec wielkiego śmigła.

 

Wtedy faktycznie taki wiatrak możnaby "wyłączyć" może nie tak jak chciała pani żeby wyłączyć napęd, ale zablokować jego ruch by np. wysprzęglić wał z generatorem czy unieruchomić przekładnię.

 

Ciekawe...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imbryk no właśnie o to chodzi ? Mi w pierwszej kolejności przyszedł do głowy zróżnicowany opór na głównym łożysku, ale uznałem, że to bez sensu, żeby ktoś produkował drogie wiatraki do wykorzystania tylko w ekstremalnych warunkach. Potem do głowy przyszło mi celowe działanie człowieka albo automat, regulujący ilość i zakres pracy zespołu wiatraków, czyli de facto sposób na to, by je włączyć lub wyłączyć ? Czekamy na @Łabędź. Może nas oświeci ? 

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, tomekbat said:

Co za pustka, bez urazy. "Od dzisiaj Ty mnie utrzymujesz",  ja bym podziękował za kobiete z taką mentalnością. Choć wiem że większość by tego chciało to wolałbym by wprost tego nie mówiły.

Tak wlasnie dziala mozg samicy jak ma wyj..e na goscia .Juz sie z tym nie kryje  bo i po co :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

zróżnicowany opór na głównym łożysku,

No właśnie. Myślę, że  moment jaki generuje śmigło jest dziesiątki-setki razy większy niż opór jakiegokolwiek łożyska, więc raczej wg mnie to jest pomijalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Imbryk napisał:

No właśnie. Myślę, że  moment jaki generuje śmigło jest dziesiątki-setki razy większy niż opór jakiegokolwiek łożyska, więc raczej wg mnie to jest pomijalne.

Nie dawało mi spokoju, więc wpisałem w Google "why do some windmills not spin" a Google całkiem sprawnie uzupełnił moje pytanie. Wygląda na to, że takich sierotek z małych wiosek jak my jest więcej i są one rozsiane po całym świecie. ? Pomógł Reddit i Quora. W dużym skrócie - wiatraki nie działają, bo zapotrzebowanie energetyczne jest mniejsze a nie ma sensu ich eksploatować, gdyż energii nie da się zmagazynować. Inny częsty powód to konserwacja i automatyczne wyłączenie wskutek odnotowanych błędów działania. Nad Montaną wyłącza się turbiny wiatrowe, kiedy w ich zasięgu znajdzie się orzeł. Czasmi wyłączenie powodują sprzeciwy mieszkańców a czasami siła wiatru w danym miejscu nie jest wystarczająca, np. z powodu ukształtowania terenu. W wielu przypadkach czynnikiem sprawczym jest więc celowe lub automatyczne wyłączenie turbiny.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, thyr napisał:

.Ona: Moje kolezanki tak maja facet placi za wszystko a swoja wyplate maja na swoje wydatki

Dopóki będą znajdywały takich "troskliwych cipeuszy" dopóty będą miały wyjebane na zdrowe relacje partnerskie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vand napisał:

Tylko nie fakt autentyczny, proszę.

   @vand, nie bądź taki hop do przodu, każdemu się zdarza. Więcej tolerancji i spojrzenia na siebie, czasem przeoczenie takich błędów więcej daje niż "błyśnięcie" w towarzystwie.

Godzinę temu, Brat Jan napisał:

Dopóki będą znajdywały takich "troskliwych cipeuszy"

   Jestem świeżo po lekkim w kurwie, mianowicie dotarły meble zamówione przez małżonkę. Sam musiałem załatwić pozbycie się starych, sam miałem załatwić

wniesienie. Kazałem kobiecie kupić 0,5 l wódki w ramach podziękowania. Foch, nigdy nie można na ciebie liczyć!

Faceci wnieśli, ona wręczyła wódkę i tekst do mnie, Zawsze wszystko muszę sama... Nie skomentuję.

 

   Tak, one zawsze najważniejsze i najmojsze! Walą mnie nowe meble, wkurwia mnie brak logistyki że wynegocjowała umowę że 150 zeta bez wniesienia za transport.

Ogarnąłem to ale znowu nie tak, bo meble mokły na deszczu, Boże daj cierpliwość.

 

Walił to, szykuję kampera.

 

Pozdro.

 

 

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adolf napisał:

wkurwia mnie brak logistyki że wynegocjowała umowę że 150 zeta bez wniesienia za transport

Ona: Patrz stary widzisz jak tanio załatwilam transport?! Da się widzisz!

On:  a wniesienie?

Ona: a wniesienie to nie moja działka, ZAŁATW TO!

 

Kurła.

15 minut temu, Adolf napisał:

Walił to, szykuję kampera

Popieram.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, vand napisał:

Nie mówię w kwestii wyśmiania, tylko żeby nie popełniać takie błędu następnym razem, chill.

Chill to mam odkąd zadomowiłem się na forum, Tobie zalecam ten chill, pewnie po amerykańsku do mnie mówisz.

U mnie to nazywa się wyrozumienie i brak uświadamia że wiem lepiej. Nie wyróżniaj się z tłumu, tak jest dobrze.

Chyba że to jest istotą Twojego zaznaczenia że istniejesz, jesteś bacznym obserwatorem, zwracasz uwagę na język polski.

jednocześnie chcesz błysnąć. Nic do siebie, trochę tolerancji zalecam. 

   

   @Marek Kotoński dba o język polski na forum bo to jest jego wizytówka i my też powinniśmy o to dbać aby zaglądające

tu osoby zauważyły że nie jest to forum dla analfabetów i dbamy o kulturę języka. Wzajemne wytykanie sobie błędów jest dobre,

dopiero tu na BS nauczyłem się, uczę się, używać poprawnej Polszczyzny.

 

Pozdro.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adolf napisał:

Walił to, szykuję kampera

WREŚCIE coś dotarło do tego KŁACZONEGO łba.

 

Jak będziesz(obowiązkowo) w pobliżu to pamiętaj o miodku.

 

Tym optymistycznym akcentem łącze się w

29 minut temu, Brat Jan napisał:

Współczuję,

Jak tam kolana?

Dasz radę pociskać przyspieszać w ulu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to raz już gdzieś tu na forum ale to dobre miejsce żebym powtórzył.

Ona: (...) widziałam że byłeś już rozdziewiczony

Ja: że co?

Ona: No co, już byłeś rozdziewiczony, skórka ci normalnie schodziła.

Ja: WTF?

Ona: To ty nie wiesz że jak chłopak rucha się poraz pierwszy to mu pęka skóra i wtedy dopiero normalnie schodzi?

Ja: ???????????

Ona: No tak, jak mojemu byłemu złapałam pierwszy raz to aż mu krew poszla.

Ja: ????????????????? (Łzy w oczach)

 

Potem wykminilem że może by jej sprzedać kit że od intensywnego ruchania przez lata kutas się tępi i dlatego już nie mam knagi do kolan.

 

  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2019 o 11:49, Figurantowy napisał:

I wszystko pięknie, ale czemu to facet musi zapoznawać się i przestrzegać instrukcji, a płeć żeńska wydaje się mieć wywalone jaja i baaaaaardzo rzadko ustępuje bądź stara się zrozumieć mężczyznę. Trzeba koniecznie zmienić ten stan nierównowagi.

Bo istnieje coś takiego jak alimenty I pomoc społeczna?

 

W dawnych czasach, lub w krajach gdzie tego nie ma sytuacja jest z goła inna ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.