Skocz do zawartości

Częstomocz


marios27

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie bracia

Czy ktoś miał z was problem częstego oddawania moczu? U mnie wizyty u urologa, badania usg oraz próbki po zbadaniu moczu itd nie wykazały żadnych odchyłów jeśli chodzi o budowę anatomiczną jak i reszty współczynników określających zdrowie mojego sprzętu i  niby wszystko jest ok a problem jak jest tak pozostał. Nie pale, rzadko pije, jem w miarę dobrze, ograniczyłem cukry, wode (muszynianke) pije 2l dziennie. Uprawiam sport, biegam i dbam o siebie. Teraz staram sie wspomagać herbatą z rumiankiem bo wyczytałem ze niby pomaga na takie problemy i szczerze coraz bardziej jestem tym sfrustrowany. Mam dziewczyne od niedawna, spotykamy się i niedługo chcemy wiadome pobrykać ale przez to co się teraz dzieje całkowicie jestem zablokowany w tym i az mi sie odechciewa wszystkiego. Miał ktoś coś? Jakieś rady? Proszę tylko o poważne odpowiedzi. Dodam ze mam 30 lat

Pozdrawiam bracia

Edytowane przez marios27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marios27 napisał:

Mam dziewczyne od niedawna, spotykamy się i niedługo chcemy wiadome pobrykać ale przez to co się teraz dzieje całkowicie jestem zablokowany w tym i az mi sie odechciewa wszystkiego. Miał ktoś coś?

Borykam się z podobnym problemem, jestem po kilku wizytach u urologa.

Brałem jedne tabletki, które jako tako pomagały ale po odstawieniu problem powrócił.

Teraz lekarz przepisał mi inne - vesoligo, po których większych zmian nie widzę, więc prawdopodobnie czeka mnie kolejna wizyta.

Też się tego wstydzę i miałem podobne myśli jak Ty, od 2 miesięcy spotykam się z nową dziewczyną i nie chciałem o tym wspominać, lecz poczułem się przy niej swobodnie i powiedziałem o swoim problemie.

Wykazała się wsparciem i troską w tym temacie oraz nie oceniała.

Nie wiem czy Ty też tak masz, ale ja np. nie mogę dużo pić jeśli planuje zbliżenia z kobietą bo uczucie pełnego pęcherza sprawia problemy w osiągnieciu orgazmu.

W przeszłości moje partnerki winiły siebie, że nie dochodzę więc postanowiłem tym razem wyjaśnić to na samym początku i uważam, że była to dobra decyzja.

Jeśli dziewczyna jest normalna, to zrozumie i Cie wesprze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, 17nataku napisał:

Borykam się z podobnym problemem, jestem po kilku wizytach u urologa.

Brałem jedne tabletki, które jako tako pomagały ale po odstawieniu problem powrócił.

Teraz lekarz przepisał mi inne - vesoligo, po których większych zmian nie widzę, więc prawdopodobnie czeka mnie kolejna wizyta.

Też się tego wstydzę i miałem podobne myśli jak Ty, od 2 miesięcy spotykam się z nową dziewczyną i nie chciałem o tym wspominać, lecz poczułem się przy niej swobodnie i powiedziałem o swoim problemie.

Wykazała się wsparciem i troską w tym temacie oraz nie oceniała.

Nie wiem czy Ty też tak masz, ale ja np. nie mogę dużo pić jeśli planuje zbliżenia z kobietą bo uczucie pełnego pęcherza sprawia problemy w osiągnieciu orgazmu.

W przeszłości moje partnerki winiły siebie, że nie dochodzę więc postanowiłem tym razem wyjaśnić to na samym początku i uważam, że była to dobra decyzja.

Jeśli dziewczyna jest normalna, to zrozumie i Cie wesprze.

 

 

Jestem po trzech wizytach. Lekarz na podstawie wyników badań moczu i posiewu wykluczył bakterie czy cus. Po sprawdzeniu optycznym itd zobaczył że nie mam mastki ani też coś co mogło spowodować zakażenie grzybiczne. Reszta badań USG itd w normalnym stanie bez odchyłów ani nie na żadnego brzydkiego zapachu a mimo to parcie na oddanie moczu jest. Podczas snu i po pobudce jest git ale gdy się odda to potem się zaczyna. Właśnie nie rozmawiałem z nią o tym bo ogólnie dobrze się dogadujemy i ogólnie widać jest ta chemia a też reakcja może być różna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marios27 napisał:

Właśnie nie rozmawiałem z nią o tym bo ogólnie dobrze się dogadujemy i ogólnie widać jest ta chemia a też reakcja może być różna

Jeśli patrzysz na nią w perspektywie długoterminowego związku to prędzej czy później to wyjdzie, więc chyba lepiej poznać jej stosunek wcześniej.

Moja była potrafiła mi wprost powiedziec "znowu idziesz do łazienki?", co mnie tylko dobijało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to mieć swoje podłoże w psychice ale też napisałeś, że pijesz 2 litry wody. Być może potrzebujesz jej mniej. Z tego co wiem, dowiadując się w towarzystwie lekarzy powinno się pić tyle, na ile się ma ochotę, nie pić tyle ile Ci powiedzą w reklamach. Też sprawdzać po kolorze moczu czy organizm jest odwodniony. Ogólnie obserwacja organizmu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 17nataku napisał:

Jeśli patrzysz na nią w perspektywie długoterminowego związku to prędzej czy później to wyjdzie, więc chyba lepiej poznać jej stosunek wcześniej.

Moja była potrafiła mi wprost powiedziec "znowu idziesz do łazienki?", co mnie tylko dobijało.

Na razie wiadomo wsio jest miodzio a patrzeć patrzę tak jak piszesz 

 

2 minuty temu, .LaRs napisał:

Może to mieć swoje podłoże w psychice ale też napisałeś, że pijesz 2 litry wody. Być może potrzebujesz jej mniej. Z tego co wiem, dowiadując się w towarzystwie lekarzy powinno się pić tyle, na ile się ma ochotę, nie pić tyle ile Ci powiedzą w reklamach. Też sprawdzać po kolorze moczu czy organizm jest odwodniony. Ogólnie obserwacja organizmu.

Mój jest lekko żółty a czasem bezbarwny. Ogólnie oprócz tego częstego chodzenia nie widzę odchyłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stosujesz kreatynę albo beta-alaninę to też może być powód dlaczego częściej oddajesz mocz. Ja zauważyłem, że jak w ciągu dnia wypiję więcej wody źródlanej to też częściej sikam. Jestem przyzwyczajony od dłuższego czasu do mineralnej (muszyna, muszynianka itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mac napisał:

Zrób echo serca i sprawdź, czy przypadkiem nie masz problemów z ciśnieniem. 

A to może mieć związek z moim problemem?

 

1 minutę temu, Młody Samiec napisał:

Jak stosujesz kreatynę albo beta-alaninę to też może być powód dlaczego częściej oddajesz mocz. Ja zauważyłem, że jak w ciągu dnia wypiję więcej wody źródlanej to też częściej sikam. Jestem przyzwyczajony od dłuższego czasu do mineralnej (muszyna, muszynianka itp.).

Nie stosuje obu przedstawionych specyfików a wodę od dawna pije tylko Muszynianke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marios27 napisał:

A to może mieć związek z moim problemem?

 

Nie stosuje obu przedstawionych specyfików a wodę od dawna pije tylko Muszynianke

Przed wykryciem wady serca i nadciśnienia bardzo często sikałem. Nie wiem, czy to się pokrywa, ale może. Jak zacząłem brać tabletki to przestałem wstawać w nocy. Normalnie sikam z rana, a wcześniej po kilka razy musiałem chodzić. Jakby kurek się otwierał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, trop napisał:

A miałeś robioną krzywą cukrową? 

Nie

 

9 minut temu, Isildur napisał:

Skoro nie masz zapalenia to na 90% będziesz miał nadreaktywność pęcherza, która jest nieuleczalna. Także bardzo Ci współczuję.

Jakieś konkretne uzasadnienie?

 

7 minut temu, mac napisał:

Przed wykryciem wady serca i nadciśnienia bardzo często sikałem. Nie wiem, czy to się pokrywa, ale może. Jak zacząłem brać tabletki to przestałem wstawać w nocy. Normalnie sikam z rana, a wcześniej po kilka razy musiałem chodzić. Jakby kurek się otwierał. 

Pójdę też tym tropem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wychodzi Ci nic w badaniach, posiewach, nerki czyste, prostata ok to jest duża szansą, że masz problem z mięśniami dna miednicy.  Mogą być pospinane, przez dno miednicy przechodzi wiele nerwów i są różnego rodzaju naciski i pęcherz dostaje takiej nadreaktywności.  Z tym, że da się z tego wyjść, tylko trzeba dużo pracy nad sobą.   Polecam tą stronkę, gościu opisuje jak z tego wyjść https://curecpps.com Mi się zaczely również problemy takie od częstego sikiania. Alfablokery, antybiotuyki na prostate czy leki na nadreaktywnośc pęcherza nic nie dały. Dopiero masaże, rozciąganie, spacery pomogły. Po roku pracy nad sobą czuje się zdrowy na 95%.  

W tym schorzeniu również bardzo wielką rolę odgrywa stres. Niektórzy z nas mają mechanizm kumulowania napięć i stresu w dnie miednicy.  Polecam również ten artykuł http://www.joga-joga.pl/pl115/teksty2007/meski_problem_z_dnem_miednicy_maria_nasilowska.   Sprwadź sobie palcami czy masz bolesny brzuch. Głęboko powbijaj sobie place na brzuchu i sprawdź czy gdzieś jakiś ból, zwłaszcza przy mięsni lędzwiowo-biodrowym i w okolicach pęcherza.   Jeśli tak jest, to rób taki automasaż z piłeczką: 

.  

Dobrze też jest rolować sobie rollerem pośadki, łydzki i przewodziciele, ponieważ w ciele wszystko jest połączone.  Jak jesteś z Śląska to mogę dać ci namiar na fizjourologa żeby przeprowadził Ci diagnostykę pod tym kątem.

Wiem, że to co pisze może brzemieć jak głupoty, bo co mają mięśnie do sikinia, ale mają....a niestety urolodzy tego w ogole nie biorą pod uwagę ;/ tylko przepisują leki...a tego lekami nie da się wyleczyć.

Edytowane przez Mistrzunio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne kwesie

1. Czy oddawaniu moczu towarzyszą dolegliwości jak ból, pieczenie etc? 

2. Od kiedy tak masz? 

3. Czy przez czestomocz rozumiesz częste latanie do ubikacji i wysikiwanie dużej ilości moczu, czy latasz co chwila żeby wycisnąć niewielka ilość? 

4. W badaniach które wykonałeś:

-jaki miałeś poziom sodu? 

-jaka była osmolarność osocza? 

-parametry nerkowe: najlepiej podaj  GFR, ale jeśli na wydruku nie ma, to interesuje mnie kreatynina, twój wiek i waga. Mocznik 

-cukier. 

 

Przyczyn może być wiele. 

U urologa już byłeś i anatomiczne nic nie znalazł. 

Wykluczyleś infekcje, które mogą to powodować. 

 

W dalszej kolejności powinieneś wykonać badania w kierunku cukrzycy i oceny funkcji nerek, jeśli jescze nie masz. 

 

Przyczyna może być też hormonalna, choć znacznie rzadziej. 

 

Narazie napisz to co wyżej wymieniłem. Postaram Ci się coś podpowiedzieć, ale mogę Cie tylko pokierować w odpowiednim kierunku.  Kwestie diagnistyki i leczenia moze poprowadzić tylko lekarz z którym masz kontakt osobisty, a nie przez internet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Esmeron napisał:

Ważne kwesie

1. Czy oddawaniu moczu towarzyszą dolegliwości jak ból, pieczenie etc? 

2. Od kiedy tak masz? 

3. Czy przez czestomocz rozumiesz częste latanie do ubikacji i wysikiwanie dużej ilości moczu, czy latasz co chwila żeby wycisnąć niewielka ilość? 

4. W badaniach które wykonałeś:

-jaki miałeś poziom sodu? 

-jaka była osmolarność osocza? 

-parametry nerkowe: najlepiej podaj  GFR, ale jeśli na wydruku nie ma, to interesuje mnie kreatynina, twój wiek i waga. Mocznik 

-cukier. 

 

Przyczyn może być wiele. 

U urologa już byłeś i anatomiczne nic nie znalazł. 

Wykluczyleś infekcje, które mogą to powodować. 

 

W dalszej kolejności powinieneś wykonać badania w kierunku cukrzycy i oceny funkcji nerek, jeśli jescze nie masz. 

 

Przyczyna może być też hormonalna, choć znacznie rzadziej. 

 

Narazie napisz to co wyżej wymieniłem. Postaram Ci się coś podpowiedzieć, ale mogę Cie tylko pokierować w odpowiednim kierunku.  Kwestie diagnistyki i leczenia moze poprowadzić tylko lekarz z którym masz kontakt osobisty, a nie przez internet. 

1. Bólu i pieczenia nie mam

 

2. Może od dwoch/trzech tygodni coś takiego

 

3. Po pobudce duża ilość a w ciągu dnia małe ilości tylko czuje parcie na oddanie

 

4. Chciałem wstawić zdjęcie ale niestety nie mogę wrzucić wyników

 

Funkcje nerek mam w porządku lekarz w usg sprawdził i nic tam złego się nie dzieje

 

3 miesiące temu miałem enterowirusowe zapalenie opon mózgowych i dostawałem kroplówkę piłem dużo wody i miałem punkcje lędźwiowa

Edytowane przez marios27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Esmeron napisał:

Ważne kwesie

1. Czy oddawaniu moczu towarzyszą dolegliwości jak ból, pieczenie etc? 

2. Od kiedy tak masz? 

3. Czy przez czestomocz rozumiesz częste latanie do ubikacji i wysikiwanie dużej ilości moczu, czy latasz co chwila żeby wycisnąć niewielka ilość? 

4. W badaniach które wykonałeś:

-jaki miałeś poziom sodu? 

-jaka była osmolarność osocza? 

-parametry nerkowe: najlepiej podaj  GFR, ale jeśli na wydruku nie ma, to interesuje mnie kreatynina, twój wiek i waga. Mocznik 

-cukier. 

 

Przyczyn może być wiele. 

U urologa już byłeś i anatomiczne nic nie znalazł. 

Wykluczyleś infekcje, które mogą to powodować. 

 

W dalszej kolejności powinieneś wykonać badania w kierunku cukrzycy i oceny funkcji nerek, jeśli jescze nie masz. 

 

Przyczyna może być też hormonalna, choć znacznie rzadziej. 

 

Narazie napisz to co wyżej wymieniłem. Postaram Ci się coś podpowiedzieć, ale mogę Cie tylko pokierować w odpowiednim kierunku.  Kwestie diagnistyki i leczenia moze poprowadzić tylko lekarz z którym masz kontakt osobisty, a nie przez internet.

Jutro będę oddawał ponownie mocz do badania to uwzględnie twoje wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem,

Odróżniaj częstomocz od wielomoczu  - częstomocz: częste oddawanie moczu w MAŁYCH ilościach. Wielomocz - w WIĘKSZYCH ilościach.

Załóż dzienniczek mikcji, oblicz ile moczu oddajesz dziennie. Jeśli bardzo dużo możliwa moczówka prosta lub po prostu za dużo pijesz.

Jeśli bardzo mało możliwe są:

infekcja chlamydią, rzęsistek, mycoplasma i inne bakterie

pęcherz nadreaktywny

dużo stresu/problem z psychiką

problemy z kręgosłupem - zalecane MRI odcinka lędźwiowego, najważniejszy odcinek L5/S1 czy nie ma ucisku na nerwy.

Oraz również wskazane badanie urodynamiczne (niezbyt przyjemne)

 

Podałem z góry co można zrobić, ja jestem już po MRI (lekkie zmiany, ale podobno nic nie wskazuje żeby od tego był ten problem), badaniu urodynamicznym (zwiększone czucie pęcherzowe, pojemność pęcherza poniżej normy), bakterie wykluczone, badanie infekcji intymnych (chlamydia itd) w drodze, sód oraz prostata w normie, usg także. Kreatynina, cukier, morfologia i inne także. Pozostały infekcje intymne do wykluczenia, a jak to nie pomoże to jeszcze rezonans głowy. Po tym mogę sobie wmówić, że to od psychiki :) Nie jestem lekarzem, ale od 10 lat mam ten problem i chciałbym Ci pomóc, napisałem co sam przeszedłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, osadnik napisał:

2 litry dziennie to strasznie dużo, pijesz na siłę, czy chce ci się aż tyle pić? Ja wstaje w nocy zawsze conajmniej 2-3 razy, w dzień sikam z 10 a piję wody dużo mniej.

Mam pracę w ruchu, trenuje, biegam po niej

 

3 godziny temu, yummyboy napisał:

Mam podobny problem,

Odróżniaj częstomocz od wielomoczu  - częstomocz: częste oddawanie moczu w MAŁYCH ilościach. Wielomocz - w WIĘKSZYCH ilościach.

Załóż dzienniczek mikcji, oblicz ile moczu oddajesz dziennie. Jeśli bardzo dużo możliwa moczówka prosta lub po prostu za dużo pijesz.

Jeśli bardzo mało możliwe są:

infekcja chlamydią, rzęsistek, mycoplasma i inne bakterie

pęcherz nadreaktywny

dużo stresu/problem z psychiką

problemy z kręgosłupem - zalecane MRI odcinka lędźwiowego, najważniejszy odcinek L5/S1 czy nie ma ucisku na nerwy.

Oraz również wskazane badanie urodynamiczne (niezbyt przyjemne)

 

Podałem z góry co można zrobić, ja jestem już po MRI (lekkie zmiany, ale podobno nic nie wskazuje żeby od tego był ten problem), badaniu urodynamicznym (zwiększone czucie pęcherzowe, pojemność pęcherza poniżej normy), bakterie wykluczone, badanie infekcji intymnych (chlamydia itd) w drodze, sód oraz prostata w normie, usg także. Kreatynina, cukier, morfologia i inne także. Pozostały infekcje intymne do wykluczenia, a jak to nie pomoże to jeszcze rezonans głowy. Po tym mogę sobie wmówić, że to od psychiki :) Nie jestem lekarzem, ale od 10 lat mam ten problem i chciałbym Ci pomóc, napisałem co sam przeszedłem.

 

Mam od małego niespokojny łuk tylny S1, dziennik mikcji mam tylko muszę sprawdzić ile oddaje na dzień, przeszedłem enterowirusowe zapalenie opon mózgowych, badania moczu i posiewu mam w normie, badania optyczne dotykowe i USG nic nie wykazało. Rezonans głowy miałem jak w szpitalu leżałem i nic nie wykazało

Edytowane przez marios27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.