Jump to content

Kolejna kategoria PJ - jestem motocyklistą!


Recommended Posts

Rzutem na taśmę zdałem (2x za pierwszym!) prawo jazdy na motocykl, już praktycznie listopad za pasem i jeśli by odwołali (jak dzień wcześniej!) egzaminy, to w tym roku bym tego nie zdążył zrobić, dodatkowo byłem w miarę na świeżo ze wszystkimi zadaniami, choć 2 tygodnie czekałem na egzamin.

 

Co prawda jeżdżę amatorsko w crossie i bardzo mi to pomogło, ale ciężkie 600 i zadania do wykonania różniły się od tych, jakie miałem na torze i terenie. Fakt posiadania B znacząco pomógł w mieście. Poziom stresu 2/10 więc nie było źle, i bardzo dobrze sobie poradziłem. Jestem mistrzem!

 

Jeden z celów na rok 2019 - odfajkowany!

  • Like 12
  • Thanks 4
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

@DOHC
Gratulacje!

Ktoś mi  może przy okazji doradzi jak się 'zabrać do motoru'? Nigdy nie jeździłem, ale chciałem sobie kupić na wiosnę przyszłego roku jakiś rekreacyjny motor do miasta, wypadu w plener z dziewczyną itp. Są jakieś stronki jak ogarnąć prawko, nie mając wcześniej doświadczenia z jednośladami (poza rowerem ;)) ? Mam B.

 

 

Edited by Exar
  • Like 1
Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, Exar napisał:

Są jakieś stronki jak ogarnąć prawko

Dziękuję! Masz na myśli naukę jazdy, technika itd? W sieci jest dużo śmieci, ja uczyłem się sam oraz z forum motocyklowego np z tematyki techniki jazdy offroad. 

Do jazdy potrzebne są dwie podstawowe rzeczy. 1. Chęci. 2. Praca a więc dużo ćwiczyć, dużo jeździć.

21 godzin temu, Polmartwy napisał:

Gratulacje.

Dziękuję! Uczyłem się sam w domu z H. Próchniewicza Motocyklista Doskonały.

 

OSK opłacił mi internetowe testy na miesiąc, szło trochę opornie ze względu na dość późną porę uczenia (21 godzina wzwyż), ale miałem 74/74pkt i pierwszy opuściłem salę.

Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, DOHC napisał:

Jestem mistrzem!

Ja lepszym.???46 lat, jazda na WSKce trzydziesci lat temu. Egzamin zdany w Finlandii,bez znajomosci jezyka. Za pierwszym razem, w deszczu,dwa tygodnie temu. Aaaa, gratuluje.

  • Like 5
Link to post
Share on other sites

Gratulacje @DOHC Endorfinki, co? :D
 

W dniu 30.10.2019 o 19:00, DOHC napisał:

ciężkie 600

Pojeździj rocketem, albo dużym vulcanem, to 600 będzie jak rower :D 

@Exar jeśli nie chcesz robić A, celuj w Varadero. Chyba najmocniejsze obecnie 125. Chyba, że stylistycznie wolisz jakieś klasyki, to też coś doradzimy ?

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Apropos motocyklistów - to jazda na "szlifierkach" to dla mnie jeden z najwyższych poziomów ryzykanctwa. Nie wartościuję teraz, bo to jak kto składa swój zywot w hołdzie adrenaliny, to jego sprawa, ale dla mnie to jest serio high lvl.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.