Skocz do zawartości

Wybierzmy nazwę polskiej planety!


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Ja bym nazwał od nazwiska największego polskiego matematyka - Banach.

30 minutes ago, DanielS said:

Polska gwiazda Solaris :P 

Nawiązanie do Blok Ekipy zamierzone czy niezamierzone? :D

No i przegapiłem - już nazwali. Solaris i Pirx brzmi całkiem zgrabnie, eleganckie nawiązanie do Lema. Mogło być gorzej. W każdym razie i tak uważam, że Banach byłby lepszy. Banach w zestawie z hmmm... Steinhausem?

Edytowane przez leto
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2019 o 18:58, LiderMen napisał:

Tak sobie myślę że te planety  w kosmosie mogą być dla ludzkości wybawieniem każda grupa o określonych poglądach politycznych mieszkała by na swojej planecie.

Lewacy na Lewalandi, prawacy na Praworandi, feministki na feminiandi, geje na gejolandi. To by był największy postęp ludzkości. :)

Hehueue, nie przejdzie. Normalni ludzie, bez względu na poglądy czy ideologie dogadają się i na jednej planecie. Gdyby z kolei dać takim fanatykom, choćby i po własnej planecie, to i tak będą wręcz uważali za swój obowiązek dojechać resztę. Mielibyśmy jakieś popieprzone Federacje Feministek, Homosi, Prawaków, Lewaków itp. i nawet Neutralom by się oberwało, haha. A jeszcze Ziemia to miała by status planety matki, i każdy posrany odłam chciałby ją kontrolować, jako że to kolebka ludzkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Mosze Red said:

znajdź jakąś gwiazdę czy planetę i nadaj nazwę Bracia Samcy

 

Nie wiem jak w astronomii ale w biologii odkrywając nowy gatunek możesz go nazwać po swojemu. Zwykle to się odbywa tak, że przynajmniej jedna część nazwy nawiązuje do cech charakterystycznych dla gatunku a druga to już różnie, zależnie od intencji twórcy. Nazwy oczywiście.

 

Przypuszczam, że tu może być podobnie, więc wystarczy sobie odkryć nową planetę i można ją będzie nazwać. Szczerze, to łatwiej odkryć nowy gatunek, zwłaszcza bakterii. Jest tylko 20k-30k nazwanych gatunków, to znacznie mniej niż roślin, a mając odpowiedni sprzęt do sekwencjonowania można odkryć nową bakterię wychodząc z domu.

 

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.