Skocz do zawartości

WOTORE - Krwawe walki na gołe pięści


Rekomendowane odpowiedzi

Formuła tego typu walk ma zadebiutować w Polsce w styczniu 2020 roku. Obecnie rozpoczęły się zapisy kandydatów. Miejsc jest 16, obowiązuje system pucharowy, czyli zwycięzca rundy przechodzi ,,po drabince" do kolejnego szczebla, aż zostanie dwóch uczestników do walki w finale.

 

Czas trwania walki - 1 runda nielimitowana czasowo.

Walka na arenie 9m x 9m.

Walka bez podziału na kategorie wagowe.

Walkę kończy poddanie przeciwnika, K.O., opuszczenie lub wyrzucenie z areny.

Walka na gołe pięści, bez rękawic.

Dozwolone są uderzenia głową, uderzenia łokciami, dźwignie na stawy, kopnięcia, rzuty i obalenia, uderzenia pięściami.

 

Nagrodą główną jest 50 tysięcy złotych (,,Zwycięzca turnieju wszech czasów wróci do domu z nagrodą główną - przegrani z pustymi rękami")

 

https://wotore.com/

 

 

 

 

Osobiście odrzuca mnie tego typu mordobicie i nie mam zamiaru tego oglądać, ale niestety będzie popyt na tego typu prymitywne walki pełne krwi. 

 

Chętnych do walki z pewnością będzie wielu, ale ja ze swojej strony w życiu bym nie wziął udziału w tego typu walce na obecnych zasadach wynagradzenia zawodników: ,,Zwycięzca turnieju wszech czasów wróci do domu z nagrodą główną - przegrani z pustymi rękami". Organizator grube miliony zgarnie za transmisje, a frajerzy niech za darmo walczą, nawet po 2 walki narażając się na utratę życia i przede wszystkim zdrowia. Z kolei zwycięzca musi wygrać 4 walki, żeby zarobić tylko 50 tysięcy złotych. Czy warto? Moim zdaniem nie. 

 

Co sądzicie o tego typu walkach?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy dowiedziałem się, że na FAME MMA patologia zgarnia po 100k za walkę, ta kwota za tak brutalną walkę brzmi śmiesznie.

 

Poza tym, a co z kopnięciem w krocze, ugryzienie, ciągnięcie za włosy, wsadzanie kciuków w oczy? Jakie są zasady skoro nie ma zasad?

 

Warsaw shore sportów walki, prymitywnie, znajdzie wielu odbiorców ale brzmi idiotycznie. Miało to jakieś edycje zagraniczne?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że to idiotyzm, tyle tylko że w tych walkach nie startują sebixy z osiedla ale ludzie, którzy profesjonalnie zajmują się sztukami walki. A ile warte jest MMA przekonali się nawet olimpijczycy - np. Damian Janikowski. To nie jest zwykłe okładanie się po mordzie tylko sport wymagający ogromnych umiejętności technicznych i często taktycznych. Oczywiście w takiej formule istnieje zagrożenie dla zdrowia i życia ale to już problem tych, którzy decydują się brać udział w walkach. 

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, House napisał:

To nie jest zwykłe okładanie się po mordzie tylko sport wymagający ogromnych umiejętności technicznych i często taktycznych.

nÓrmalnie chyba się zgłoszę, u rodziców w piwnicy leżą stare wydania Młodego Technika a w chacie mam "O wojnie" Clausewitza to poczytam.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jaśnie Wielmożny napisał:

Od kiedy dowiedziałem się, że na FAME MMA patologia zgarnia po 100k za walkę, ta kwota za tak brutalną walkę brzmi śmiesznie.

 

Poza tym, a co z kopnięciem w krocze, ugryzienie, ciągnięcie za włosy, wsadzanie kciuków w oczy? Jakie są zasady skoro nie ma zasad?

 

Warsaw shore sportów walki, prymitywnie, znajdzie wielu odbiorców ale brzmi idiotycznie. Miało to jakieś edycje zagraniczne?

 

Podczas walki zabronione są następujące zachowania zawodników:
- atakowanie oczu w każdy sposób,
- gryzienie, drapanie,
- plucie rywala,
- ciągnięcie za włosy,
- wkładanie palców do buzi rywala,
- każdego rodzaju ataki w krocze,
- kierowanie palców w oczy/twarz rywala,
- udawanie kontuzji,
- unikanie kontaktu z rywalem,
- atakowanie rywala, który znajduje się pod opieką sędziego,
- niesportowe zachowanie skutkujące kontuzją rywala,
- kopanie w głowę przeciwnika znajdującego się w pozycji parterowej,
- drapanie, szczypanie, gryzienie,
- dźwignie na małe stawy,
- ciosy w tył głowy i kręgosłup, a także w żebra,
- wszelkie ataki w krtań i tchawicę,
 -wkładanie palców w otwory lub rozcięcia rywala,
- deptanie rywala w pozycji parterowej.

 

 

Edycje zagraniczne? 

 

Słyszałem o pojedynkach w Rosji, typu 5 vs 5, a także o amatorskich walkach ulicznych w USA - filmiki były dość popularne na YT w 2003 roku i późniejszych latach. Znalazłem też boks bez rękawic - bare-knuckle boxing (co swoją drogą już wygląda nieciekawie). Jeżeli chodzi o podanie innych przykładów (szczególnie profesjonalnych federacji) to nie jestem w stanie tego zrobić w tym momencie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jaśnie Wielmożny napisał:

Od kiedy dowiedziałem się, że na FAME MMA patologia zgarnia po 100k za walkę, ta kwota za tak brutalną walkę brzmi śmiesznie.

Kurwa kto płaci tyle kasy za takie gówno?! Wiedziałem, że zarabiają tam dobry sos ale jak takie coś czytam to mnie krew zalewa. 

Normalnie wkurwia mnie patrzenie na takie coś, pierdolę idę przerzucić koła na zimówki!

Dzięki za motywację z rana @Jaśnie Wielmożny. XD

 

P.S.

Nie wkurwia mnie to, że zarabiają taki hajs a to, że nasze społeczeństwo jest tak skretyniałe i tworzy popyt na tego typu "rozrywki".

Większość ludzi to więcej ma wspólnego ze zwierzętami niż im się wydaje. ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, SSydney napisał:

Nie wkurwia mnie to, że zarabiają taki hajs a to, że nasze społeczeństwo jest tak skretyniałe i tworzy popyt na tego typu "rozrywki".

Jest, było, będzie. Lepiej się żyje z akceptacją tego faktu mnie to właśnie nie irytuje a bardziej interesuje jaki jest kres tego zjawiska. Pomyśl, że kiedyś ludzie uważali woodstock/the beatles za zezwierzęcenie i nie akceptowali tego jako muzyki czy godnego wydarzenia. Może sporty walki właśnie wymierają i w wymiarze komercyjnym będzie to jedyny rodzaj gal? Youtube to formatywne globalne zjawisko.

 

Zresztą jakie było oburzenie jak pudzian zdecydował, że będzie walczył, kupa mięśni etc etc było to raptem chyba ponad 15 lat temu jakoś. Dziś te crossy siłaczy, fighterów, spotowców to norma, tak jak normą będą freak fighty, bo jest nowa forma sprzedaży pay per view, stream etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, wreszcie męski sport z nie bijatyki w rękawiczkach.

Ja bym nie wziął udziału bo by mnie zabili ale chętnie popatrzę jak inni się leją.

Po za tym najbardziej chciałbym zobaczyć walkę na sprzęt... może, pały, siekiery, piła mechaniczna xd.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Jaśnie Wielmożny napisał:

to raptem chyba ponad 15 lat temu jakoś. 

Pierwszy raz walczył w 2009 z Najmanem.

 

4 minuty temu, RealLife napisał:

Ludzie chcą igrzysk. 

Jak w starożytnym Rzymie, bo w końcu historia lubi zataczać koło.

Edytowane przez Patton
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdać broń biała i wrócić do walk gladiatorów. Zawsze można by jeszcze zaopatrzyć uczestników  w broń palną. To dopiero byłaby "jazda". Za odpowiednią ilość gotówki na pewno znaleźliby się chętni. A w filmach s-f pokazują że do takich pojedynków trzeba zmuszać więźniów:). Patrz "Gamer" czy "Uciekinier". 

 

Poczytałem sobie ich stronę internetową. No i w sumie będzie to rodzaj połączenia sumo z mordobiciem. Bo arena jest nie ogrodzona. Więc najłatwiej przeciwnika będzie po prostu wypchnąć. Tak że według mnie a ni to nie będzie krwawe ani ciekawe. Jednorazowy skok na kasę:).

 

A i części pieniędzy z ppv idzie na fundację "Różaland".

Edytowane przez Baca1980
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałbym się narażać na poważny uszczerbek na zdrowiu to wolę free solo - przynajmniej masz pewność że jak coś pójdzie nie tak, to zginiesz ,a nie np bedziesz do końca życia jak warzywo na wózku.

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, Analconda said:

Ooo, Battleroyal to by było coś. Igrzyska - 100 osób na wyspie zrzucanych z samolotów. Zaopatrzenie w losowych miejscach wyspy. Ostatni ocalały zgarnia 10mln $. Ja bym się zgłosił natychmiast.

Bierzesz dobry prowiant i czekasz az wszyscy padna z glodu , kasa jest twoja bez wystrzalu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.