Skocz do zawartości

Jak podnieść płot?


Mapogo

Rekomendowane odpowiedzi

Płot w formie panelu ogrodzeniowego, jak na poniższym zdjęciu z tą różnicą, że słupki są w formie rury.

 

s3-1-e1471680349490.png

 

Chciałbym na górze dodać kolejny panel o wysokości 50-70 cm, by pod delikatnym skosem wchodził do środka działki.

 

Dzwoniłem po różnych firmach, ale nigdy tego nie robili i nie mają pomysłu, jak to zrobić tzn. mają, ale nie dają gwarancji, że będzie to stabilne połączenie.

 

Ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i może podzielić się wiedzą, jak to zrobić, by miało to ręce i nogi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może da się w rury-słupki od góry wstawić jako "przelotki" rurki o odpowiednio mniejszej średnicy i podgięte pod potrzebnym Ci kątem, ale żeby ciasno wchodziły (albo na jakiś epoksyd) i nasadzić od góry właściwą siatkę na rurach jak te co masz (nie wiem czy jasno napisałem o czym myślę - coś w rodzaju mufy ale wewnętrznej).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź na skład metali i kup odpowiedni rurę (potną na miejscu), pognij, potem pomaluj farbą epoksydową z pistoletu (nie koniecznie, może być pędzel). Wbrew pozorom nie jest to jakaś trudna sztuka. Zaślepki zamów przez neta. Po giętarkę do rur uśmiechnij się do jakiegoś warsztatu motocyklowego, ewentualnie kup do jednej średnicy rury, koszt nie będzie zabójczy, nawet w JULA mają.

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z wagą tego dodatku. Tak na logikę to z uwagi na to, że ciężar się inaczej rozłoży (w stronę wychylenia) mogą być potrzebne przypory. Inaczej któregoś dnia pięknego może ci to wyleźć z ziemi.

Chociaż z drugiej strony możesz mieć spory zapas = rurka w rurkę na to rurkę i po krzyku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wroński napisał:

mieć spory zapas = rurka w rurkę na to rurkę i po krzyku.

Dokładnie, wystarczy większa długość muf i ładnie się siły rozłożą. Może jedynie dorzucił bym jakieś nabijane pierścienie wzmacniające na szczytach rurek konstrukcyjnych góra/dół. Trzeba by chyba jednak pomyśleć o rozszerzalności cieplnej, amplituda temperatur zima/lato może być spora, więc materiały bardzo podobne albo łączenia nieco bardziej elastyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja branża...

 

Dokup obejmy do słupka, dospawaj słupek pod kątem, utnij tyle ile potrzebujesz przęsła, skręć śrubami.

Panel możesz też przykręcić do słupka avoclipem. Co prawda stosuje się je do słupków z płaską powierzchnią ale może jakoś będzie się trzymać.

avoclip%20monta%C5%BC.jpg

Ewentualnie można dospawać odkos z drutem kolczastym, jeśli masz znajomego spawacza.

siatkomet-drut-kolczasty-no2-300x225.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.