Skocz do zawartości

Wyzwanie 30 dni - WMH


self-aware

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.11.2019 o 15:42, Młody Samiec napisał:

Wdech robicie przez nos czy usta? Najczęściej w tematach o WMH widziałem, że wszystko idzie przez usta a przed chwilą w jednym z artykułów przeczytałem, że robią na odwrót. Jak to jest?

Dołączam się do pytania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Brat Jan napisał:

Dołączam się do pytania.

 

Ja mogę odpisać, że robię raz nosem a raz ustami. Jak wdech idzie przez usta to bardziej kręci się w głowie i jakby mocniej dotlenia - a chyba do tego trzeba dążyć. Uczucie jakbyś „zapomniał odklepać” ? 

 

A wczoraj 2:54 rekord. W 3 serii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Młody Samiec napisał:

A to zatrzymanie oddychania to na wdechu czy wydechu?

 

Wedlug instrukcji Wima Hofa ostatni wydech z serii ma byc zatrzymany (puste pluca ile sie tylko da, oczywiscie jest zawsze jakas rezerwa) a nastepujacy po nim wdech (maksymalnie napelniamy pluca) rowniez zatrzymujemy ile sie da. Potem nastepuje kolejna seria 20-40 glebokich wdechow-wydechow przez usta z ostatnim wdechem i wydechem zatrzymanym. I znow kolejna seria jesli chcesz.

 

Nie osiagniesz dostatecznego/zamierzonego dotlenienia oddychajac przez nos. Hiperwentylacja potrzebuje "szerszego kanalu". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Brat Jan napisał:
W dniu 14.11.2019 o 15:42, Młody Samiec napisał:

Wdech robicie przez nos czy usta? Najczęściej w tematach o WMH widziałem, że wszystko idzie przez usta a przed chwilą w jednym z artykułów przeczytałem, że robią na odwrót. Jak to jest?

Dołączam się do pytania.

 

Według mnie to nie ma znaczenia, najlepiej robić tak jak nam wygodniej.

Ja na przykład mam pewne problemy z zatokami więc zdarza się, że oddychanie nosem jest utrudnione i wtedy otwieram szerzej gębę. Poza tym jak powyżej napisał @Mathias81 przez usta szybciej się osiągnie zamierzony efekt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.