Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
self-aware

Wyzwanie 30 dni - WMH

Recommended Posts

W dniu 14.11.2019 o 15:42, Młody Samiec napisał:

Wdech robicie przez nos czy usta? Najczęściej w tematach o WMH widziałem, że wszystko idzie przez usta a przed chwilą w jednym z artykułów przeczytałem, że robią na odwrót. Jak to jest?

Dołączam się do pytania.

16 minut temu, Brat Jan napisał:

Dołączam się do pytania.

Ja mogę odpisać, że robię raz nosem a raz ustami. Jak wdech idzie przez usta to bardziej kręci się w głowie i jakby mocniej dotlenia - a chyba do tego trzeba dążyć. Uczucie jakbyś „zapomniał odklepać” 🤪 

A wczoraj 2:54 rekord. W 3 serii.

• Like 1

12 godzin temu, Młody Samiec napisał:

A to zatrzymanie oddychania to na wdechu czy wydechu?

Wedlug instrukcji Wima Hofa ostatni wydech z serii ma byc zatrzymany (puste pluca ile sie tylko da, oczywiscie jest zawsze jakas rezerwa) a nastepujacy po nim wdech (maksymalnie napelniamy pluca) rowniez zatrzymujemy ile sie da. Potem nastepuje kolejna seria 20-40 glebokich wdechow-wydechow przez usta z ostatnim wdechem i wydechem zatrzymanym. I znow kolejna seria jesli chcesz.

Nie osiagniesz dostatecznego/zamierzonego dotlenienia oddychajac przez nos. Hiperwentylacja potrzebuje "szerszego kanalu". 

• Like 1

16 godzin temu, Brat Jan napisał:
W dniu 14.11.2019 o 15:42, Młody Samiec napisał:

Wdech robicie przez nos czy usta? Najczęściej w tematach o WMH widziałem, że wszystko idzie przez usta a przed chwilą w jednym z artykułów przeczytałem, że robią na odwrót. Jak to jest?

Dołączam się do pytania.

Według mnie to nie ma znaczenia, najlepiej robić tak jak nam wygodniej.

Ja na przykład mam pewne problemy z zatokami więc zdarza się, że oddychanie nosem jest utrudnione i wtedy otwieram szerzej gębę. Poza tym jak powyżej napisał @Mathias81 przez usta szybciej się osiągnie zamierzony efekt.

• Like 1

To prawda. Przez usta szybciej, ale warto też praktykować oddychanie przez nos i popracować trochę nad przeponą 😉

• Like 1