Skocz do zawartości

Broda w pracy


Lebron James

Rekomendowane odpowiedzi

Witam braci :) Nie jestem pewien czy dodaję temat w odpowiednim dziale w razie czego proszę o przeniesienie. Pracuję od kilku miesięcy w szkole, ale nie na stanowisku nauczyciela. Kilka dni temu dyrektorka powiedziała mi, żebym skrócił brodę, bo "pracuje Pan w szkole i tak trzeba". Według mnie jest to niedorzeczne. Brody skracać nie mam zamiaru. 

 

1) Czy ona miała prawo mi tak powiedzieć?

2) Jakie mogą mnie spotkać konsekwencje jeśli się do tego nie zastosuję?

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarost faceta vs. długie włosy kobiety to dla dzieci w pewnym wieku główna fizyczna różnica między płciami, więc ta uwaga to próba pozbawienia cię pewnego męskiego atrybutu -> przybliżenia cię do rangi "kobiety".

Może to pomysł dyrektorki, może jakaś stuknięta mamuśka złożyła skargę, bo dziecko (zwłaszcza pozbawione ojca/męskich wzorców) jest zaciekawione obcym panem i o nim opowiada. Kij z tym.

Sam już to powiedziałeś, ale powtórzę gwoli potwierdzenia: ani kroku w tył.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz że wyznajesz Islam obrządku sunnickiego, jeśli jej to przeszkadza to możesz zgłosić to do odpowiednich służb, że jest nietolerancyjna i czujesz się dyskryminowany ze względu na wiarę i jej atrybuty :D .

Gwarantuję Ci święty spokój :) .

 

 

 

 

Edytowane przez The Motha
  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, The Motha napisał:

jeśli jej to przeszkadza to możesz zgłosić to do odpowiednich służb, że jest nietolerancyjna i czujesz się dyskryminowany ze względu na wiarę i jej atrybuty :D .

Zaznacz też, że potrafisz bywać wybuchowy oraz, że u Ciebie to "cecha" rodzinna ;)

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lubi się czasem rozerwać...

 

Zapytaj się jej o podstawę jakąś. Może wyglądasz niechlujnie a jeśli nie to niech się nie sapie bo to Twoja sprawa. W niektórych miejscach jest wymagany jakiś wygląd.

 

Jak znowu się przysapie to powiedz, że nie widzisz takiego powodu by skrócić. Z tego powodu raczej wylecieć nie możesz ale ja tam nie wiem. Żeby nie było na mnie potem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zapytać postronnej osoby czy przypadkiem rzeczywiście nie jest nieestetyczna (czasami człowiek się zapędzi i idzie w zaparte). Tylko nie pytaj czy broda w porządku, a np. "co mógłbym zmienić w swoim wyglądzie" - jeśli ludzie odpowiedzą, skróć/ogól tę okropną brodę to będziesz miał odpowiedź.

 

Może nie jest to wymóg prawny, ale też ciężko sobie wyobrazić np. kolczyk w przegrodzie nosowej u nauczyciela czy tatuaże na twarzy. Pytanie czy uderzyła tylko do Ciebie czy ogólnie w szkole jest jakiś "dryl". Jeśli to tylko próba tresowania (niestety, niektóre szkoły to małe monarchie absolutne) to bym olał. 

 

Jaką długość miała broda jak przyjmowałeś się do pracy?

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś o wskazanie wykładni prawnej lub punktów regulaminu szkoły (jeśli takowy istnieje i go podpisywałeś), gdzie mowa jest o posiadaniu i długości brody.

Jeśli pani dyrektor wskazać takowych nie będzie w stanie i będzie dalej nalegać na takie cuda to poproś o pisemne polecenie skrócenia brody wraz z uzasadnieniem.

Dobry adwokat będzie miał kupę radości z tego powodu.

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za starych czasów pracując w handlu, mój dyrektor kazał mi się ogolić, bo miałem brodę. Stwierdził, że reprezentuje firmę przed klientami.

Odpowiedziałem krótko, aczkolwiek treściowe.

Z pensji jaką dostaje, nie stać mnie na porządną maszynkę do golenia, co innego gdybym dostał podwyżkę.

Temat się skończył tak szybko, jak się zaczął.

  • Haha 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, SpecimenSix napisał:

moim zdaniem facet z odpowiednio zadbaną brodą wygląda świetnie i bardziej męsko.

Mi akurat wyjątkowo nie pasuje broda, więc dlaczego miałbym robić coś wbrew sobie ?

Edytowane przez Patton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, The Motha napisał:

Powiedz że wyznajesz Islam obrządku sunnickiego, jeśli jej to przeszkadza to możesz zgłosić to do odpowiednich służb, że jest nietolerancyjna i czujesz się dyskryminowany ze względu na wiarę i jej atrybuty :D

 

A tam. Powiedz, że jesteś wyznawcą Islamu w jego Aryjskiej wersji (jak nie będzie wiedzieć o co chodzi okaż głębokie rozczarowanie i niesmak) a Prorok jest cholernie nerwowy. Jeśli będzie chciała możesz dać jej mój numer telefonu. Podpowiem, zaczyna się od 666 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi ktoś teraz powiedział, żebym zgolił zarost/brodę, którą mam to bym grzecznie podziękował za współpracę. Bez brody i bez zegarka czułbym się nago :D

 

Możesz powiedzieć dyrektorce, że skrócisz brodę jak ona zapuści na stałe włosy pod pachami (kurde, choć to może być ryzykowne jeśli postępowa:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lebron James napisał:

1) Czy ona miała prawo mi tak powiedzieć?

2) Jakie mogą mnie spotkać konsekwencje jeśli się do tego nie zastosuję?

Hmm, mi kiedyś tak szef powiedział, ale nie wprost - raz zgoliłem ulubioną brodę aby zapuścić sobie nową od zera, a ten mi na to: "O, dobrze wyglądasz, i niech już tak zostanie" - miły oldschoolowy człowiek, jak dla mnie nie miał prawa tak powiedzieć.

 

1) Uważam że nie miała prawa i się przypierdala, jeżeli Twój wygląd w jakiś sposób nie razi (typu nie myjesz i nie golisz się od 3 miesięcy i stanowisz zagrożenie epidemiologicze - bez żartu)

Chyba że masz jakiś tatuaż satanistyczny pod okiem a uczysz religii, to może, moooooże jakoś to nie rezonuje ze stanowiskiem.

 

2) Niepisany ostracyzm, może nieprzyjemności i ploteczki - bo oficjalnie masz Kartę Nauczyciela czy Kodeks Pracy - i tam nic o brodzie ani dress/shave codzie, specjalnym wyglądzie nie ma.

2 godziny temu, azagoth napisał:

Poproś o wskazanie wykładni prawnej lub punktów regulaminu szkoły

O to to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.