Skocz do zawartości

Wychodzenie z mtrx'a - samoistne oświecenie


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zawsze je zapisywałem, ale czasem wpadnie do głowy coś ciekawego i nowatorskiego, dlatego postanowiłem dzielić się z wami takimi lampeczkami.

 

Dzisiaj, spacerując do domu pomyślałem o 2 sprawach:

- skoro kobieta mówi mężczyźnie wprost, że dla niej najważniejsze jest już dziecko, to równie dobrze mężczyzna może się już odsunąć do innej kobiety, bo ona już go pożegnała... Autopsja.

- kościół sam sobie zaprzecza, robiąc za życia (mojego również) świętych ze zwykłych ludzi. Jest to pewnego rodzaju awans i nagroda za wieloletnią służba, a jeśli oni mianują kłamstwem kogoś na świętego to co myślą o Bogu, niebie i życiu po śmierci... Twierdzę tak, ponieważ nie mieli żadnych namacalnych dowodów nadprzyrodzonej mocy chociażby u JP II. Żadnych. Ludzi można kupić, więc jakieś tam świadectwa fanatyków to dla mnie żadne dowody.

- jedyne w czym zgadzam się z Biblią to w stwierdzeniu że to kobieta uległa wężowi.

Chociaż patrząc na współczesne kobiety, to bardziej przypominają syczące węże niż ludzkie stworzenia... Przecież zwierze ze słabiej wykształconym ośrodkiem mózgowym ma więcej empatii i wdzięczności niż one...

Może i tam nastąpiło przejęzyczenie jeśli ten przekład jest w jakikolwiek sposób autentyczny?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KK to kompletna ściema, z chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego, wykorzystuje jedynie elementy chrześcijaństwa, jeśli poczytasz sobie Biblie a potem katechizm KK to okaże sie, ze obie rzeczy są omen nomen z innej parafii ;)  jakiś czas temu widziałem gdzieś w TV relacje z tego, ze do Polski sprowadzili fotel/krzesło, na który miał przesiadywać sam Jan Diabeł Długi, postawili ten fotel w centralnym miejscu - nie pamientam czy to był jakiś kościół? w każdym bądź razie wyglądało to tak jakby zgromadzeni ludzie modlili sie do krzesła, wtedy sobie tak pomyślałem, że aż strach pomyśleć co by było jakby sprowadzili sedes, na którym również regularnie przesiadywał Jan Diabeł Długi. Kurłła! powiedz mi co to do chÓja ma wspólnego z chrześcijaństwem, przecież to zwykłe bałwochwalstwo czyli cÓś zupełnie przeciwnego. 

Co do kobiet to są jakie są, tak je zaprogramowała natura, przedłużenie gatunku, najlepsze geny itd itp etc nie zmienisz tego, zawsze można pójść na dziwki albo zarobić dużo kasy i sobie kupić jakieś regularne ruchanie za drogie prezenty, oczywiście jeśli nie jesteś jakimś Chadem bo dla takiego kobietom odpala sie w głowie Specjalny Soft natomiast dla PolakaSzaraka jest co najwyżej bardzo okrojona wersja Demo.

Po za tym, nie ma co sie przejmować rolą i tak nas kiedyś z roli wypierdolą ;) 

Edytowane przez Ace of Spades
  • Like 5
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, dyletant said:

współczesne kobiety, to bardziej przypominają syczące węże niż ludzkie stworzenia... Przecież zwierze ze słabiej wykształconym ośrodkiem mózgowym ma więcej empatii i wdzięczności niż one...

Na złe kobiety trafiałeś. To przykre. Nie wszystkie są takie, powodzenia!

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, dyletant said:

skoro kobieta mówi mężczyźnie wprost, że dla niej najważniejsze jest już dziecko

A co jak dziecku się umrze to sobie strzeli w łeb? Przelewanie wszystkich uczuć na dziecko NIE jest normalnym zachowaniem.

 

36 minutes ago, dyletant said:

kościół sam sobie zaprzecza, robiąc za życia (mojego również) świętych ze zwykłych ludzi.

Kościół stał się instytucją co robi z ludzi wała bo nie czytają Biblii, a święci to są Ci co prawdziwie uwieżyli i narodzili się na nowo z Ducha ( wszyscy a nie wybrani przez kler ) Zadaj sobie pytanie czy Jezus nosił specjalne świecące ubranie, złotą laskę, złote pierścienie, itd...?

36 minutes ago, dyletant said:

jedyne w czym zgadzam się z Biblią to w stwierdzeniu że to kobieta uległa wężowi

Dlatego kobieta nie może przewodzić mężczyzną. Kobiety zamieniły się w węże/żmije bo są mu uległe ( bardziej podatne na jego zwodnicze ataki ) tym samym zwodzą wielu mężczyzn.

 

Edit:

Samo staropolskie przysłowie mówi gdzie " Gdzie Diabeł nie może tam babe pośle" zadziwiające ile w tym prawdy.

Edytowane przez smerf
dodatkowe zdanie
  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Ace of Spades said:

jeśli poczytasz sobie Biblie

Domyślam się, że czytasz w oryginale a jak nie to jakie tłumaczenie?

1 hour ago, dyletant said:

świętych ze zwykłych ludzi

Mistyka chrześcijańska jest bardzo interesująca.

1 hour ago, dyletant said:

Twierdzę tak, ponieważ nie mieli żadnych namacalnych dowodów nadprzyrodzonej mocy chociażby u JP II. Żadnych.

Błędne rozumienie świętości.

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rycerz76 jak to błędne? Dla kk osoba święta:

"Kluczowymi momentami procesu beatyfikacji są stwierdzenie heroiczności cnót Sługi Bożego oraz kanoniczne stwierdzenie, że za jego wstawiennictwem dokonał się co najmniej jeden cud. Brane są pod uwagę jedynie cuda, które miały miejsce po śmierci kandydata na ołtarze. Nieco inaczej przebiega proces męczenników, gdzie do beatyfikacji cud nie jest wymagany".

Właśnie do tego się odniosłem.

Co do czytania Biblii to kiedyś za cel postawiłem sobie przeczytać, ale po kilku stronach rozbolała mnie głowa od tego bełkotu, a w głębi ducha zdałem sobie sprawę że nikt nie inwestowałby pieniędzy i pracy w przekłady prawdy (a jak wiadomo ma ona dwa końce), tak jak to się dzieje kiedy się pisze o czasach obecnych i bardzo łatwo to zweryfikować, tylko ma ona konkretny cel i zamierzenie odwrotne do moich obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dyletant napisał:

- jedyne w czym zgadzam się z Biblią to w stwierdzeniu że to kobieta uległa wężowi.

Ja też się z tym zgadzam. I nie chce tutaj obrażać kobiet to jest jedynie moje zdanie i opinia.

Uważam, że właśnie to kobieta jest pierwszą przyczyną zła na świecie. Fakt, mężczyzna też zawalił, bo mógł jej odmówić. Ale jakby nie było, to ona pierwsza uległa, to ona pierwsza wyciągnęła rękę po zgubę nasz wszystkich.

I żeby to było tylko to. :D Znacie powiedziecie, gdzie diabeł nie może, tam babę pośle... Przecież nawet teraz wystarczy użyć kobiet, aby zniszczyć mężczyznę. Co ciekawe, przeważnie jest tak, że właśnie kobiety wykorzystują mężczyzn dla swoich egoistycznych pobudek, a mężczyźni, są tacy jak taki właśnie starożytny Adam, nie odmówi... Tylko, że tutaj jest na odwrót, często mężczyźni cierpią z powodu miłości do kobiety.

 

10 godzin temu, Ace of Spades napisał:

w każdym bądź razie wyglądało to tak jakby zgromadzeni ludzie modlili sie do krzesła,

A jest napisane.

Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.

A ludzie wierzą, że jak będą modlić się do krzesła, do obrazka. To automatycznie zostaną zbawieni. Niby jak krzesło, czy tam święty ma sprawić, że coś się wydarzy? Oni nie są Bogiem.

Są to symbole. A wiara nie potrzebuje symboli, aby uwierzyć.

Tak samo myślą, zagorzeli fanatycy katoliccy. Myślą, ze jak będą chodzić do kościoła co niedziele, to automatycznie zostaną zbawienie. A jak się go o to zapytasz, to on nie będzie tego pewny. Brak w nich jest wiary...

 

10 godzin temu, smerf napisał:

A co jak dziecku się umrze to sobie strzeli w łeb? Przelewanie wszystkich uczuć na dziecko NIE jest normalnym zachowaniem.

Dla wszystkich kobiet dzieci są ważniejsze od mężczyzny. :) Zauważyłem to mając jakieś 17 lat. Wtedy zacząłem się też powolutku budzić z matrixa.

Oczywiście pomijam patologie, gdzie kobieta, ma w dupie wszystko. Nawet własne dziecko.

 

Wiecie co?

Czasem patrząc na to wszystko. To jakby nie było kobiet, albo inaczej... Jakby seks nie sprawiał przyjemności, to może nie było by takiego zepsucia. Jakoś w śród zwierząt, jak się nie mylę. Nie odczuwają z tego powodu przyjemności. Wiedzą, tyle, żeby przedłużyć gatunek. I tyle im do szczęścia wystarczy.

Przecież większość ludzi współżyje, bo jest im to przyjemne. A tam gdzieś z tyłu głowy dochodzi instynkt.

 

I teraz też trochę inaczej.

Załóżmy, że jest jakiś kataklizm... wojna. W takim stanie przetrwają tylko najsilniejsi. Obecnie ćwiczę fizycznie, jestem wysoki w dodatku wysportowany. Jeżeli to co tutaj piszecie to, że kiedyś tam, jak nie było nawet na czym pisać. W zamian za seks kobieta otrzymywała jedzenie, (upolowany mamut) i bezpieczeństwo. I tam przeważnie alfa wygrywał.

To w razie W. Ja za coś takiego nawet palcem nie kiwnę. Bo seks w takich warunkach to olbrzymia głupota. A o tym pisać chyba nie muszę. 

Była by dla mnie obciążeniem. Drużna jest tak silna, jak silne jest jej najsłabsze ogniwo.

Wyjątkiem była by to moja koleżanka, czy ktoś z rodziny.

Egoistyczne? Trochę tak.

Ale przepraszam, nie mam nic do kobiet. Niech sobie żyją w zdrowiu. W tej mydlanej bańce szczęścia. Nie życzę im źle. Nie mam już do nich żalu.

Tylko dlaczego ja mam wtedy kimś się zajmować. Kiedy, całe życie byłem olewany? :) 

Wiecie czemu nie mam do nich żalu? Jeżeli one kierują tym jak je stworzyła natura, to ja po prostu odpadam. Nie zazdroszczę chadom, tym co ruchają na potęgę. Nie zazdroszczę tym co mają co chwila jakieś kobiety, albo kobiety same do nich zagadują. Po prostu zaakceptowałem to i siebie jak wyglądam. Zrozumiałem, że tak musi być. A ja nie mam na to wpływu i zwyczajnie to wszystko olałem. Bo to po prostu jest głupie i tak idiotyczne... Przejmowanie się czymś, tylko dlatego, że tak działa biologia i natura. Jak się właśnie zrozumie jak to wszystko działa. To po prostu jest dużo, dużo lżej. To mi dało właśnie wyjścia z matrixa. Robię wszystko dla siebie. Koledzy pytają się czemu chodzę w luźnych ubraniach, bo już sylwetkę ładną mi widać. Im chodzi oczywiście o reakcje dziewczyn. Opowiedziałem im zgodnie z prawdą, że robię to dla siebie, a nie po to aby przypodobać się kobietom.

Bo z ładnym wyglądem kryje się siła, sprawność i wytrzymałość. Do tego dochodzi hartowanie charakteru, a o te rzeczy mi najbardziej chodzi.

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rycerz76 napisał:

Domyślam się, że czytasz w oryginale a jak nie to jakie tłumaczenie?

A gdzie masz ten oryginał? Biblia pisana była w językach hebrajskim, aramejskim i greckim, nie znam tych tych języków a nawet jak bym znał to czy istnieją pierwotne zapisy (Biblia była pisana w różnych okresach czasu przez różnych ludzi) po za tym Biblia to Stary i Nowy Testament, jeśli chodzi o chrześcijaństwo to właściwie tylko Nowy Testament. 

W ogóle czego miało dotyczyć Twoje pytanie?

Znaczy, że gdybym przeczytał Biblie w oryginale (rozumiem, że Ty czytasz w oryginale bo znasz hebrajski, aramejski i grecki) to niby co by to zmieniło? Wtedy Nowy Testament byłby bliższy Katechizmowi KK ?

21 minut temu, Vstorm napisał:

Tak samo myślą, zagorzeli fanatycy katoliccy. Myślą, ze jak będą chodzić do kościoła co niedziele, to automatycznie zostaną zbawienie. A jak się go o to zapytasz, to on nie będzie tego pewny. Brak w nich jest wiary...

Dlatego pisałem, że KK niewiele ma wspólnego z chrześcijaństwem jest raczej wyznaniem bałwochwalczym.

Edytowane przez Ace of Spades
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój z tą biblią.

U mnie na wsi kolo rozjechał gęś, jedna kumoszka poskarżyła się drugiej co za łobuz i pirat i tak od gardła do gardła aż na końcu wsi były już 3 gęsi, pies  i dziecko na rowerze.  A wieś długości kilometra. 

Wystarczyło kilka-kilkanaście gardeł żeby całkowicie zmienić pierwotną informację o wydarzeniu. Co dopiero mówić o książce którą przerabiano, edytowano, wymazywano treści, dopisywano przez ponad 2 tysie lat a w przypadku starego testamentu jeeeeeeeeszcze dłużej. 

Przekaz przynajmniej dla mnie autentyczny jak informacje w Fakcie.

Edytowane przez jaro670
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vstorm napisał:

Uważam, że właśnie to kobieta jest pierwszą przyczyną zła na świecie. Fakt, mężczyzna też zawalił, bo mógł jej odmówić. Ale jakby nie było, to ona pierwsza uległa, to ona pierwsza wyciągnęła rękę po zgubę nasz wszystkich

Całą historie Adama i Ewy nie należy moim zdaniem interpretować dosłownie, to raczej metafora do ludzkich zachowań, które widzimy po dziś dzień, mnóstwo symboliki i metafor.

Zerwanie owocu to tak naprawdę sprzeciwianie się prawom działającym na tej ziemii.

12 godzin temu, leto napisał:

Na złe kobiety trafiałeś. To przykre. Nie wszystkie są takie, powodzenia! 

Jeśli tak to gratuluje, jakiś czas temu znudzony rodaczkami, zagiąłem parol na wschód, konkretnie Białoruś, na początku znajomości laska spełniała wszystkie standardy; opiekuńcza, troskliwa, kobieca, po jakimś czasie zauważyłem że te zachowania to coś w rodzaju uśpienia czujności, na koniec wyszedł materializm i roszczeniowość :) .

 

 

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, The Motha napisał:

Białoruś, na początku znajomości laska spełniała wszystkie standardy; opiekuńcza, troskliwa, kobieca, po jakimś czasie zauważyłem że te zachowania to coś w rodzaju uśpienia czujności, na koniec wyszedł materializm i roszczeniowość

Dlatego zabawne są te poszukiwania kobiet innych nacji jakby miałyby być dużo lepsze niż Półki. Ok, są jakieś delikatne obyczajowe różnice, ale bez jaj z tymi legendami, że Azjatki czy Brazylijki to od rana do wieczora odkurzają, piorą, wychodzą z psem, myją gary, a to wszystko z penisem w ustach 12/24h ?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, The Motha napisał:

Zerwanie owocu to tak naprawdę sprzeciwianie się prawom działającym na tej ziemii.

Jest jeszcze ciekawsza teoria na ten temat :D

Według niektórych Kain i Abel, mimo, iż byli bliźniakami, mieli dwóch różnych ojców - Adama i węża (Bliźniaki z dwóch ojców są jak najbardziej możliwe). Samo Pismo Święte o wężu pisze tak jak o człowieku, wąż mówi, wąż za karę traci kończyny itp. Z Adama czyniłoby to pierwszego rogacza w historii, a z Ewy pierwszą niezrozumianą i niewinną istotkę, jakich wiele. Pokłosie dwóch różnych ojców widać ponoć w kolejnych konfliktach: Kain vs Abel, Ezaw i Jakub, Mojżesz i Balaam, Jezus i Judasz. Fajnie się to wpasowuje w dychotomię zła i dobra, wszyscy bylibyśmy mieszańcami szarpanymi przez geny w obie strony

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kim Un Jest? napisał:

Dlatego zabawne są te poszukiwania kobiet innych nacji jakby miałyby być dużo lepsze niż Półki.

Miałem krótki epizod z dziewczyną z Zimbabwe; leniwa, roszczeniowa, z zachowania nie różniła się niczym od Polek, ten sam ''gen'' tylko szukała luki jakby tu Cię wykorzystać.

Słaba w łóżku, generalnie dałem kopa w dupę.

 

Jeszcze jedno, jak ktoś jest pizdą, to nie ważne skąd pochodzi kobieta, wsadzi go pod pantofelek bez mrugnięcia :) .

 

8 minut temu, Bonhart napisał:

Kain i Abel

To też metafora, Kain jest metaforą zła, zbrodni, morderstwa, czyli generalnie złego wilka, który jest w każdym z nas, Abel natomiast tego dobrego, zabicie Abla, to poniekąd manifestacja tego że człowiek ma większe skłonności ku złemu, niż dobremu, ja to tak interpretuje, aczkolwiek Twoja opinia też jest ciekawa.

 

 

 

Edytowane przez The Motha
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, The Motha napisał:

Miałem krótki epizod z dziewczyną z Zimbabwe; leniwa, roszczeniowa, z zachowania nie różniła się niczym od Polek, ten sam ''gen'' tylko szukała luki jakby tu Cię wykorzystać.

Mimo wszystko jako atrakcję turystyczną -przytulilbym ? Swoją drogą - niezły wachlarz pań ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kim Un Jest? napisał:

Mimo wszystko jako atrakcję turystyczną -przytulilbym

Tylko i wyłącznie, plus dobre gumy w pakiecie.

 

4 minuty temu, Kim Un Jest? napisał:

Swoją drogą - niezły wachlarz pań ?

I pomyśleć że 10 lat temu byłem pierdolonym rycerzem, podnóżkiem i wesołym miasteczkiem dla Pań, terenem niekończącej się eksploatacji, ale jestem wdzięczny Paniom, bo to One nauczy mnie jak z nimi postępować, dzięki temu zbieram teraz tego owoce.

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ace of Spades napisał:

w każdym bądź razie wyglądało to tak jakby zgromadzeni ludzie modlili sie do krzesła,

To bardziej do działu Religie.

Z tego co pamiętam, nie modlisz się do obrazu świętego tylko do samego świętego gościa, o którym myślisz patrząc na obraz, coś w stylu Skype, tylko statycznego i one-way communication.

Takim samym interfejsem jest: środkowy paliczek św. Zygfryda Mozambickiego przyjechał z samego Mozambiku gdzie on zginął i jest teraz z Zelowicach na parafii - ludzie się modlą DO paliczka, zamiast używać go jako direct-interfejsu z Zygfrydem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.