Skocz do zawartości

Wychodzenie z mtrx'a - samoistne oświecenie


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, leto napisał:

Co wy tacy nerwowi. Każdy człowiek ma wady, ja tylko mówię że nie wszystkie kobiety to jakieś tam podstępne węże, jest niemało całkiem normalnych

Wbijanie poczucia winy. Mamy byc bardziej przychylni wyrozumiali nie piętnować i wytykać wad. Brak zdefioniowania noramlności czyli akceptujmy matrix. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMorda ale jakie wbijanie poczucia winy, o co wgl chodzi?

 

Jak chcecie to możecie wierzyć że wszystkie kobiety to zło wcielone, a światem rządzi feministyczny spiseg, co kto lubi, tylko że takie myślenie to wieczna frustracja i okopywanie się w jakimś ultraincelowskim bastionie, nie wróżę dobrego zdrowia psychicznego na starość.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, leto napisał:

@MMorda ale jakie wbijanie poczucia winy, o co wgl chodzi?

 

Jak chcecie to możecie wierzyć że wszystkie kobiety to zło wcielone, a światem rządzi feministyczny spiseg, co kto lubi, tylko że takie myślenie to wieczna frustracja i okopywanie się w jakimś ultraincelowskim bastionie, nie wróżę dobrego zdrowia psychicznego na starość.

 

Z całą pewnością takie myślenie nie pomaga w rozwiązywaniu problemu. Jednak pozwala na pewien czas poczuć się bezpiecznie poczuć się silnie w grupie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jako katolik się wypowiem, bo imo bełkot trochę.

 

KK mianuje świętym jeśli jest spełniony cud . W przypadku Jana Pawła II były dwa cuda:

- uzdrowienie z Parkinsona siostry Marie Simon-Pierre Normand

- uzdrowienie tętniaka mózgu kostarykańskiej Kobiecie - Floribeth Mora Diaz

"Cuda" muszą być potwierdzone przez lekarzy, więc to że się zdarzyły jest faktem. Kwestią dyskusyjną i różnicą wierzących i niewierzących jest to, czy udało się to dzięki modlitwom do błogosławionego JPII, czy po prostu ktoś wyzdrowiał.

Cały proces beatyfikacji jest bardzo skomplikowany. Naprzeciw staje tzw. "adwokat diabła" mający dowieść nieświętości potencjalnego świętego, proces trwa co najmniej kilka lat w przypadku Wojtyły, ale częściej co najmniej kilkadziesiąt (np. kard. Wyszyński będzie beatyfikowany w przyszłym roku).

Edytowane przez armin
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, armin napisał:

To ja jako katolik się wypowiem, bo imo bełkot trochę

Bełkotem i bałwochwalstwem jest wg Biblii sama modlitwa do świętych i proszenie ich o wstawiennictwo. Skoro jak jest napisane że chrześcijanie mają modlić się do tylko do Jezusa, to znaczy że tylko do Jezusa, cała gama świętych jest potrzebna instytucji zwanej kościołem katolickim, a rzekome cuda aby ten kult rósł w siłę, wraz z nim majątki :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Ace of Spades said:

jeśli nie jesteś jakimś Chadem bo dla takiego kobietom odpala sie w głowie Specjalny Soft natomiast dla PolakaSzaraka jest co najwyżej bardzo okrojona wersja Demo.

Wersja demo... dobre.

Lepsze by było "bo dla takiego kobietom odpala się w głowie wersja specjalna z dodatkami", ale to takie techniczne "zboczenie zawodowe".

 

--

 

14 hours ago, dyletant said:

- jedyne w czym zgadzam się z Biblią to w stwierdzeniu że to kobieta uległa wężowi.

 Chociaż patrząc na współczesne kobiety, to bardziej przypominają syczące węże niż ludzkie stworzenia... Przecież zwierze ze słabiej wykształconym ośrodkiem mózgowym ma więcej empatii i wdzięczności niż one...

 Może i tam nastąpiło przejęzyczenie jeśli ten przekład jest w jakikolwiek sposób autentyczny?

To bzdura jest.

To, że kobiety są manipulantkami to wiadomo w każdej rozsądnej, nieskażonej poprawnością polityczną kulturze ale w biblii jest to powód, uzasadnienie dla postawienia mężczyzny ponad kobietą co jest nienaturalne dla rodzaju ludzkiego acz naturalne dla cywilizacji, powstałej dzięki wynalezieniu rolnictwa, i dla Bliskiego Wschodu zwłaszcza, gdzie kobieta jest sługą mężczyzny. Aczkolwiek nie jest pojęcie uniwersalne dla wszystkich kultur a dla przedcywilizacyjnych zwłaszcza*.

 

Early men and women were equal, say scientists

W Europie też tak nie było w czasach przedchrześcijańskich, a nawet w średniowieczu. Najwięcej praw odebrał kobietom w Europie reformator KK Macin Luter (Martin Luther’s controversial view of women)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, The Motha napisał:

Bełkotem i bałwochwalstwem jest wg Biblii sama modlitwa do świętych i proszenie ich o wstawiennictwo. Skoro jak jest napisane że chrześcijanie mają modlić się do tylko do Jezusa, to znaczy że tylko do Jezusa, cała gama świętych jest potrzebna instytucji zwanej kościołem katolickim, a rzekome cuda aby ten kult rósł w siłę, wraz z nim majątki :).

Temat nie jest o funkcjonowaniu Kościoła, ale sprostuję. Katolik nie uznaje protestanckiej zasady sola scriptura ("tylko pismo") jak mają protestanci. Pismo Święte / Biblia to święta księga, ale nie wyrocznia. Katolicyzm opiera się na Tradycji.

Co do samych świętych, to Kościół uznaje modlitwę za wstawiennictwem świętych, nie do świętych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ateista który obserwował i żył z wieloma katolikami, jestem zdania że religia może być bardzo spoko rzeczą dla człowieka. Problem zaczyna się gdy nie ludzie są programowani od urodzenia. Dam dwa przykłady, gości z pracy, jak mieszkałem zagranicą. Jeden był wierzący "nawrócony", wydarzyło się u niego sporo syfu i zamiast pójść na terapie poszedł w kościół, ale mniejsza jego wybór. Drugi natomiast nie miał zawahan i początku "drogi" tylko miał takie wartości od dziecka bo ojciec wpoił.

 

Zgadnijcie który był bardzij zafiksowany na punkcie swojej religii. Oczywiście że ten 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, The Motha napisał:

Białoruś, na początku znajomości laska spełniała wszystkie standardy; opiekuńcza, troskliwa, kobieca, po jakimś czasie zauważyłem że te zachowania to coś w rodzaju uśpienia czujności, na koniec wyszedł materializm i roszczeniowość :) .

Bo to była wersja Demo ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, armin napisał:

Katolik nie uznaje protestanckiej zasady sola scriptura ("tylko pismo") jak mają protestanci.

To logiczne, jakby uznawał to byłby protestantem.

 

53 minuty temu, armin napisał:

Pismo Święte / Biblia to święta księga, ale nie wyrocznia. Katolicyzm opiera się na Tradycji.

Skoro katolicyzm opiera się na tradycji jak zauwazyłeś, to znaczy że nie uważa Biblii za księgę objawioną, bo skoro jest objawiona to nic nie możesz do tego dodać, ani nic odjąć, wszystko jest kompletne :) .

Więc jeśli czegoś nie uznaję, to logiczne jest że stoi w opozycji, stąd tradycja, katechizm i praca na własną modłę, w myśl zasady ''My wiemy lepiej'' :) .

Stąd w katolicyzmie mszę za zmarłych, mające na celu wpłynąć na decyzję Boga, aby grzesznika zbawić, co jasne pokazuję że Bóg w ich mniemaniu może się pomylić, pod warunkiem że dobrze księdzu nasmarujesz, tak jakby Bogu były potrzebne papierki.

 

Czy to nie obłuda?

 

 

6 minut temu, Ace of Spades napisał:

Bo to była wersja Demo

Nie, po prostu była trafiona.

18 minut temu, tomekbat napisał:

Jako ateista który obserwował i żył z wieloma katolikami, jestem zdania że religia może być bardzo spoko rzeczą dla człowieka.

Oczywiście że tak, dopóki nie narzucasz swojego toku myślenia innym, religia i wiara może być często ostatnią deską ratunku u słabego człowieka.

 

 

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, The Motha napisał:

Całą historie Adama i Ewy nie należy moim zdaniem interpretować dosłownie, to raczej metafora do ludzkich zachowań, które widzimy po dziś dzień, mnóstwo symboliki i metafor.

O tym doskonale wiem. :) Tylko nie zmienia to faktów, że kobietą była tą pierwszą.

Zresztą patrzeć na to wszystko co się dzieje teraz, to tym bardziej cieszę się, jestem sam. Może to zabrzmi trochę brutalnie, ale też uważam, że zwierzęta mają więcej empatii, niż współczesne młode kobiety. Najwięcej empatii doświadczyłem od kobiet z wyżu demograficznego.

 

Zresztą ja chyba pomału będę zwijał się z tego forum, albo po prostu zacznę je ograniczać. Wiem już tak dużo o kobietach. tyle też widziałem na własne oczy i no też trochę doświadczyłem. Cieszę się, że wyszedłem z matrixa. Znajomość z kobietami przestała mnie po prostu interesować. Za dużo o nich wiem. A ja jestem człowiekiem, który wybrał by dziewczynę na LTR. A to jak szukanie igły w stosie igieł. Próbowałem i nie udało się. :) Jak doszła jeszcze wiedza o co w tym wszystkim chodzi, w dodatku zrozumiałem to wszystko. To dałem sobie spokój. I odpuściłem sobie związki. Zajmuję się sobą. Bo wiem, że szczęście to ja tylko sam sobie mogę zapewnić i żaden stan kawalerski tego nie zmieni.

A kobiety? Jak już wyżej napisałem. Niech sobie żyją w zdrowiu, szczęściu. Nie mam już do nich żadnego żalu, ani złości. Takie są i już.

Po za tym, nie wiem co musiało by się stać, żebym uwierzył kobiecie, w to co mówi.

Rodzicielstwo też mnie nie interesuje. Dzieci też nie chce mieć..

Jak wejdę tutaj na forum, to tylko widzę aktywne kilka działów, o ciągłych i tych samych tematach. A ja po prostu chce już wyłączyć kobiety ze swojego życia. To znaczy tylko i włącznie związki, randki itd. I nie. Nie boję się kobiet. :) Potrafię zaczepić, czasem o coś opierdzielić. Zapytać się coś. Tutaj nie mam żadnych problemów.

Zająć się w pełni sobą i przestać myśleć o tych sprawach. Bo są dni, kiedy całkowicie zapominam o kobietach. Nie imponuje mnie ich makijaż, bo wiem że to tylko upiększasz. Potrafię wyobrazić sobie jak ona wygląd dużo bez. Polecam obejrzeć kilka filmów, co potrafi makijaż. I tak szczerze, to duża część  kobiet w Polsce jest średnia. Nie są brzydkie. Ale są po prostu średnie. Do tego dochodzi paskudny charakter. Teraz mijając ładną dziewczynę, zawsze myślę, co ona ma w głowie. Dlaczego na zdjęciu, widać tylko twarz... a reszty nie widać.

Nie widziałem tego jak byłem białym rycerzem.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Vstorm napisał:

Zrozumiałem, że tak musi być. A ja nie mam na to wpływu i zwyczajnie to wszystko olałem. Bo to po prostu jest głupie i tak idiotyczne...

@Stary_Niedzwiedzmogę? Dziennkiiiii.

JPRDL.

 

 

@Vstorm no sorry, ale gówno zrozumiałeś.

Dałeś sobie wbić do łba, że tak jest.

Tak wcale nie jest.

Primo nie doświadczyłeś całego tego szajsu empirycznie.

Osiadłeś na laurach.

I jak kisiel w garnku stygniesz.

 

Ostatnie zdanie z 'cycatum' dekodujemy jako:

Jestem obecnie słaby, nie potrafię sobie poradzić z prawami o które opiera się system, nie szukam pomocy czekam aż mi skapnie z dachu.

 

GRATULUJE POSTAWY CIEPŁEJ KLUCHY.   /nie,  siłka i kondycja się nie wlicza bo to jeden z wielu programów świadczących o atrakcyjności samca/

 

Zasadniczo to kobietki by zapodały(PO PIJAKU), że leży i kwiczy u Ciebie zaradność.

  

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tornado napisał:

Jestem obecnie słaby, nie potrafię sobie poradzić z prawami o które opiera się system, nie szukam pomocy czekam aż mi skapnie z dachu.

 

GRATULUJE POSTAWY CIEPŁEJ KLUCHY.   /nie,  siłka i kondycja się nie wlicza bo to jeden z wielu programów świadczących o atrakcyjności samca/

A wiesz co? Nie chce mi się odpowiadać już 100 raz o tym samym. No i co z tego, że świadczy? To mam nie ćwiczyć? Chłopie to, że zrezygnowałem z związków. Nie oznacza, że jestem jakimś nerdem, czy jakąś ciepłą kluchą. Jest wprost przeciwnie. Ale nie chce mi się już o tym pisać.

 

Godzinę temu, Tornado napisał:

Primo nie doświadczyłeś całego tego szajsu empirycznie.

Osiadłeś na laurach.

I jak kisiel w garnku stygniesz.

Ta osiadłem na laurach. Ciekawe jakich..... Bo ty wiesz co ja akurat robię.

 

Godzinę temu, Tornado napisał:

Zasadniczo to kobietki by zapodały(PO PIJAKU), że leży i kwiczy u Ciebie zaradność.

A wiesz gdzie ja mam zdanie i opinie kobiet na mój temat? :)

 

Edytowane przez Vstorm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez długi czas, staram się odpowiedzieć sobie na pytanie czy tylko mi w obecności kobiety z którą mieszkam, non stop chodzi o sex a kiedy jej nie ma, nie mam z tym problemu i bardzo pożytecznie pożytkuje czas?

Przy nich nie mogę się skupić, a kiedy zobaczą że zajmuje się czymś innym, pojawia się płacz, lament jak u małego dziecka (metafora).

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2019 o 22:53, dyletant napisał:

jedyne w czym zgadzam się z Biblią to w stwierdzeniu że to kobieta uległa wężowi.

Wiele rzeczy w Biblii jest ciekawych i prawdziwych. Ale wszystko popsuł Konstantyn. A w X wieku przyciągnęli to do Polandii. I też wszystko zepsuli. To temat na 20 stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biblia jest napisana w sposób jakby pisał ją pijany albo nie rozumiemy języka i nigdy nie pojmiemy zawartego przekazu. Nie pasuje mi natomiast to, że ktoś za wszelka cenę chce forsować te heroiczne cechy w społeczeństwo, samemu uprawiając bałwochwalstwo. No sory... Jaśniej już nie można.

A to co się dzieje za zamkniętymi drzwiami to już pewnie sodoma i gomora, tak samo jak u polityków . No sory, ale chodzi o wielkie pieniądze i interesy a nie ludzi. Be real.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszyscy zgodnie stwierdzamy, że kobiety są rozwiązłe, niewierne i niestałe w uczuciach- a one nie zgadzają się z tym, to proszę sobie założyć konto na portalu zbiornik i poobserwować co się tam "odjaniepawla".

Takie portale, to żywy dowód (który zresztą dają one same), na to że jednak mamy rację.

Tylko jak ma się do tego odnieść powiedzmy taki program jak PNŚ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając fb trafiłem na Karyne i pewien schemat. Począwszy od USG, przez poród, chrzest itd. skończywszy na zdjęciach fit, mają usilną potrzebę atencji - internet im to daje. <- Jakby ktoś kiedyś pytał dlaczego internet to zło w rękach nieodpowiednich ludzi.

Oczywiście kiedy im to wytkniesz, odpowiedzą ci chamskim bełkotem że to nie twoja sprawa, ze każdy tak robi, bla bla bla...

Rzygam...

No ale kiedy zapytasz po co jej fitness, poprawianie sylwetki kosztem dziecka i twoim, to oczywiście odpowie ci że robi to dla siebie.

Ok.

 

No to po jakiego chuja publikujesz cały ten proces swojego życia począwszy od odkurzacza po pomidory z biedronki? <- Dowód kłamstwa numer 2 w sprawie w/w tezy.

Dziękuję za uwagę baaardzo serdecznie jakby to powiedział Mark's.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz patrzcie jak się wpaja błędne przekonania/wzorce i jeszcze na tym zarabia.

 

Taki AVB robi sobie kawałek (a może już nawet robią za niego), zaprasza do niego kogo chce.

 

Sytuacje ma taką, że jakiej partnerki by sobie nie wziął to przez zasoby jakimi dysponuje, ona i tak będzie służącą, pomimo że nie ma go w domu... tygodniami i wbrew temu co się powszechnie twierdzi i z czym się walczy, że kobiety to nie sprzątaczki, gosposie ani kury domowe itd. itd... 

A może właśnie od tego są, tylko trzeba im stworzyć królewskie warunki i otoczyć je sławą? Ironia oczywiście.

 

Nie o wiek tu się jednak rozchodzi, a o zasoby i bezczelne kłamanie że wcale nie o to chodzi.

Ależ oczywiście że tylko to chodzi. Jak to kiedyś Włodi pięknie ujął "hajs to stresu rekompensata".

 

I teraz tak...

 

Powstaje kawałek, który ma zarobić. Pracuje nad tym sztab ludzi - wiem coś na ten temat.

W oczach odbiorców, jest to prawdziwa historia artysty i osoby z jego najbliższego otoczenia.

Błąd. To jest farmazon, robiony dla pieniędzy, obłudny i bezczelny jak kłamstwa w/w.

 

Teraz poczytajcie komentarze pod klipem. Kobiet i mężczyzn - jeśli komuś się chce oczywiście.

 

Jeszcze ten tytuł... Therapy...

Przecież to są wzorce, takie same jak książka w szkole, baśń dla dzieci, czy rodzic dla dziecka a prawda jest taka, że prawdziwa terapia dopiero kogoś może spotkać.

Niby rozrywka, ale opowiadana obrazem, a ten już nie pozostanie obojętny w naszym mózgu.

Miłego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety wcale nie potrzebują mężczyzn... w tym pokoleniu...

Bo od następnego już ich nie będzie.

 

Makijaże, pokazy, operacje, moda, anonse towarzyskie, czy wreszcie potrzeba dziecka - to nie dla mężczyzn...

To dla nich samych przecież.

 

Boże... gdzie ty jesteś?

Widzisz i pierdzisz na to bo wolna wola - wstawiam LOLA, skoro wolna wola. ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.