Skocz do zawartości

Syn Kuzynki pakuje się w kłopoty-prośba o rady


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, (zwracam się o prośbą o rady głównie do Panów, jednak głosy Pań również są mile widziane) sytuacja wygląda następująco: moja Kuzynka ma syna w wieku 28 lat. Chłopak niedawno przez internet poznał panią, samotną matkę. Dzieli ich odległość (on Wrocław, ona Lublin). Póki co spotkali się jedynie cztery razy, a ona już teraz  bardzo mocno napiera na ślub! Ku wielkiemu niepokojowi Kuzynki, syn jest realnie skłonny ten ślub z ową panią wziąć. Kiedy był z wizytą u jej rodziców, oni oznajmili, że mają zaoszczędzone 40 tys na przyszłe wesele- czyli plan już jest mocno w toku. Pretendentka do obrączki twierdzi, że ojciec jej dziecka jest dobrym ojcem i interesuje się latoroślą, a ona odeszła od niego, bo już go nie kochała.

W imieniu Kuzynki proszę o rady, jak można dotrzeć do niefrasobliwego syna- on ani jej, ani ojca słuchać nie chce. Z opisu Kuzynki wynika, że panna jest bardzo pewna siebie i fizycznie naprawdę atrakcyjna.

Sama wyszukałam kilka wątków na forum, które Kuzynka synowi chyba podesłała, ale poprosiła mnie o więcej takich inspiracji. Może niektórzy z Was podzielą się jeszcze tutaj swoją historią albo udzielą porad, co można zrobić, aby młodziana jakoś otrzeźwić?
 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczną sytuacje w najbliższej rodzinie, ok 2 miesiące temu kuzyn (24) powiedział Tak samotnej matce(29). Nic nie pomagało rozmowy, proźby, groźby. Rodzice pana młodego załamani. 

 

Niektórzy ludzie muszą sami ostro dostać po dupie, żeby się czegoś nauczyć. 

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@józekk
Wiem, że to dopiero dwa miesiące, ale jak się w tym związku dzieje póki co?

Moja Kuzynka martwi się też o to, że w razie czego to jej syn będzie musiał pewnie przeprowadzić się do Lublina, a jeżeli to samotna mama się przeniesie z dzieckiem do Wrocławia, to na pewno będą też problemy z ojcem dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Berkanan napisał:

 Kiedy był z wizytą u jej rodziców, oni oznajmili, że mają zaoszczędzone 40 tys na przyszłe wesele- czyli plan już jest mocno w toku. Pretendentka do obrączki twierdzi, że ojciec jej dziecka jest dobrym ojcem i interesuje się latoroślą, a ona odeszła od niego, bo już go nie kochała.

To mi już zakrawa o terroyzm matrymonialny!!! 

29 minut temu, Berkanan napisał:

Sama wyszukałam kilka wątków na forum, które Kuzynka synowi chyba podesłała, ale poprosiła mnie o więcej takich inspiracji. Może niektórzy z Was podzielą się jeszcze tutaj swoją historią albo udzielą porad, co można zrobić, aby młodziana jakoś otrzeźwić?

Jak najwięcej tamatów braci o związkach z samotnymi matkami. Jak najwięcej tematów chłopaków o rozwodach! Jak ma choć odrobinę rozumu dotrze!

Edytowane przez Still
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak tak przecież ta samotna matka zasługuje na szczęście :P a teraz na poważnie jak chłop babą zauroczony to ciężko będzie, warto polecić forum w całości aby zapoznać go z możliwościami rozwoju jego sytuacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Still napisał:

To mi już zakrawa o terroyzm matrymonialny!!! 

Jak to usłyszałam to zrobiłam wielkie oczy. Pomyślałam sobie, że może ona już jest w ciąży z kimś innym i teraz na cito szuka kandydata na tatusia, a przyszłemu mężowi powie, że dziecko wcześniak.

 

6 minut temu, Still napisał:

Jak najwięcej tamatów braci o związkach z samotnymi matkami. Jak najwięcej tematów chłopaków o rozwodach! Jak ma choć odrobinę rozumu dotrze!

Mamy wielką nadzieję, że dotrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berkanan mam straszny dysonans poznawczy, jak o tym piszę. Z jednej strony żal młodego, z drugiej ma on prawie 30 lat. Nie wiem, czy pisać o nim "chłopiec", czy "mężczyzna". W każdym razie - moim zdaniem powinnaś uderzyć nie do kuzynki, tylko do jej męża. A ten niech mu jak mężczyzna mężczyźnie opowie prawdę o małżeństwie i o macierzyństwie. Niech to zrobi tak, jak my tu mówimy na forum - bez owijania w bawełnę i broń boże bez pierdolenia typu "twoją matkę kochałem od pierwszego wejrzenia i nigdy się nie kłóciliśmy". Ma być soczyście, prawdziwie i krwiście - prawda o małżeństwie i macierzyństwie z perspektywy mężczyzny, który jest także ojcem, wliczając w to także okresy posuchy seksualnej oraz to, jak zachowuje się matka, kiedy dziecko choruje i na którym miejscu jest wtedy ojciec. Wątek rozciągniętej rodzeniem cipy (pardon) też ma w tym być. Nic co ludzkie nie ma być mu obce. Ma młodemu (czy tam staremu, prawie 30-letniemu) powiedzieć jak dwóch chłopów pijąc bimber przy ognisku czemu jest to chujowy pomysł. 

 

Tyle.

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą z laską też jest coś nie tak, że się „angażuje” tak szybko. Możliwe, że jakieś zaburzenie osobowości. Jak spotykalem się z borderką to też 2-3 spotkania i wspólne mieszkanie proponowała, pieska itp bzdury.

 

bez powodu też nie odeszła od tego byłego. Albo on ją zostawił.

 

dla mnie czerwone flagi na odległość, z kilometra po ślepiach walą.

 

jednak jak on „na haju” to można go patelnią po łbie bić i tak nie zrozumie.

Edytowane przez szeregowiec_dolot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Berkanan, temat dobrze rozkminił @mirek_handlarz_ludzmi, tak to zrób.

 

Jesteście dwie kobiety, które chcą ochronić młodego dorosłego mężczyznę przed trzecią kobietą. Kurła, tutaj potrzeba chłopa.

Edytowane przez Imbryk
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mu nikt nie przetłumaczy to sam będzie musiał dostać kopniaka. Jak hormony są duże to nie przetłumaczysz. Mam to samo z kolegą, który poznał samotną mamusie z bombelkiem i ten owy kolega znalazł w jej tel sms-y z innym, które wskazywały na to, że i tak ma na niego wyje*ane. Wszystko skonczylo sie szczęśliwie, są dalej razem ;) xd Będąc na haju może pomóc potknięcie panci, ale pancia ma doświadczenie i wie jak grać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Imbryk i @mirek_handlarz_ludzmi
Pewnie, ze tutaj trzeba chłopa! Ja osobiście się w to nie mieszam, bo mieszkam w innym mieście, Kuzynka niedawno u mnie była i zwierzyła się z problemu. Sama przyznała mi rację, kiedy jej powiedziałam, że znacznie większa rola przypada w tej sytuacji jej mężowi, bo wiadomo, że od męskich spraw jest ojciec. Tak samo jej doradziłam, żeby ojciec wyłożył kawę na ławę o prawdziwym życiu, po ludzku. Mąż kuzynki gadatliwy nie jest, lubi prosto, krótko, konkretnie i logicznie. Jak z synem na ten temat chce rozmawiać, to młody wychodzi do kuchni herbatę sobie robić, albo coś takiego. Nawet wysłuchać nie chce.

 

@józekk

Czyli optymistycznie nie jest, ani zaskakująco. Życie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Berkanan napisał:

Mąż kuzynki gadatliwy nie jest, lubi prosto, krótko, konkretnie i logicznie. Jak z synem na ten temat chce rozmawiać, to młody wychodzi do kuchni herbatę sobie robić, albo coś takiego. Nawet wysłuchać nie chce.

To niech idą razem na piwo albo na wódkę. Alkohol rozwiązuje języki i sprzyja szczerości. I ma to działanie obustronne- być może to "młody" uzewnętrzni jakieś swoje rozterki bądź cokolwiek innego, co pozwoli zrozumieć jego motywacje.

 

Druga rzecz - czy "młody" naprawdę chce się chajtać, czy po prostu zauroczony jest tym, co od tej kobiety dostaje? Bo może otrzeźwieje, jak mu się da chwilę spokoju i nie będzie się na niego naciskać. Mają już termin ślubu?

 

Jednego nie powinniście robić - wbijać mu na siłę, że ma się nie chajtać. Wtedy zrobi to choćby na przekór a coś mi mówi, że mimo skończonych 28 lat, jest to mocno niańczony potomek (strzelam).

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pillsxp napisał:

Jak się uda to próbować by przynajmniej owa panna Intercyzę podpisała, ale to pewnie by skończyło się awanturą.

Jako że z forum obeznana jestem, zaleciłam Kuzynce, aby jej mąż podpowiedział synowi o intercyzie, jako mała próbę dla pani. Ale syn raczej z czymś takim do ukochanej nie wyskoczył ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, intestine_baalism napisał:

Mezczyzna ma 28 lat, dajcie mu byc facetem. 

Odnoszę wrażenie, że facetem to on jest raczej tytularnie a tak naprawdę to jest raczej dzieckiem. Takie mam wrażenie, może mylne (mam nadzieję).

 

I nie sugeruję nikomu, żeby mu czegokolwiek zabraniać. Tylko, żeby mu pokazać inną perspektywę, której być może nie zna. Wyboru dokonać ma on sam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, mirek_handlarz_ludzmi said:

Odnoszę wrażenie, że facetem to on jest raczej tytularnie a tak naprawdę to jest raczej dzieckiem. Takie mam wrażenie, może mylne (mam nadzieję).

 

I nie sugeruję nikomu, żeby mu czegokolwiek zabraniać. Tylko, żeby mu pokazać inną perspektywę, której być może nie zna. Wyboru dokonać ma on sam.

Za pozno. 28 lat to jest 10 lat po osiagnieciu pelnoletnosci. On ma byc dorosly bo zobowiazuje go tego wiek. Ma podejmowac samodzielne decyzje bez naciskow matek, ciotek i wujkow. Na pokazywanie perspektyw byl czas od kolyski do 18-21 roku zycia. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirek_handlarz_ludzmi
Fajny pomysł z tym wyjściem na piwo/wódkę : ) Dzięki : ) Syn nadal mieszka z rodzicami, studia skończył, pracę ma, ale opuścić rodzinnego gniazda nie chciał. Na siłę go wcale nikt nie zatrzymywał, chłopak sam jednak nie podjął żadnej inicjatywy wyjścia z domu. Płaci 1/4 czynszu i to tyle, jeśli chodzi o dorosłe obowiązki. 
Ja też jestem zdania, że to on ma decyzję podjąć. Być może musi się nauczyć na własnych błędach.  Można ostrzegać, ale ostatecznie to jego życie. Kuzynka miała tylko nadzieję, iż dałoby się jakoś go  zainspirować do przemyślenia tego. Terminu ślubu jeszcze nie ma, ale czuję, że panna jest ambitna i to się szybko zmieni. On się żenić raczej nie chce, raczej chce zadowolić piękną pannę i ją "mieć dla siebie".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.