Skocz do zawartości

Soda oczyszczona + woda utleniona


Solvay

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni stosuję tą mieszankę zamiast pasty do zębów i jako antyperspirant - tak właśnie antyperspirant.

Pod pachami działa świetnie, zero brzydkiego zapachu. Kiedyś musiałem mieć dobrze dobrany antyperspirant, żeby nie śmierdzieć po całym dniu. Teraz nie czuję brzydkiego zapachu i koszulki po całym dniu nie śmierdzą. 

Martwi mnie jednak użycie sody oczyszczonej na zęby, wydają mi się bielsze - wiadomo ma działać wybielająco - ale w internecie są opinie, że niszczy to szkliwo. Póki co nic złego nie zauważyłem, starła się tylko (chyba) warstwa kamienia nazębnego, a zęby mnie nie bolą, dziąsła jedynie jeśli za mocno szoruję.

Do użycia tego sposobu nakłoniło mnie niechęć do fluoru, o którym kiedyś czytałem i Marek pisał, że nie stosuje past z fluorem.

A mój tata wpadł na filmiki pewnego lekarza, proszę zanim rozpoczniemy dyskusję oglądnijcie fragment zaczynający się 17:00 https://youtu.be/7Bbg-35v_4Q?t=17m1s.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni stosuję tą mieszankę zamiast pasty do zębów i jako antyperspirant - tak właśnie antyperspirant.

Pod pachami działa świetnie, zero brzydkiego zapachu. Kiedyś musiałem mieć dobrze dobrany antyperspirant, żeby nie śmierdzieć po całym dniu. Teraz nie czuję brzydkiego zapachu i koszulki po całym dniu nie śmierdzą. 

Martwi mnie jednak użycie sody oczyszczonej na zęby, wydają mi się bielsze - wiadomo ma działać wybielająco - ale w internecie są opinie, że niszczy to szkliwo. Póki co nic złego nie zauważyłem, starła się tylko (chyba) warstwa kamienia nazębnego, a zęby mnie nie bolą, dziąsła jedynie jeśli za mocno szoruję.

Do użycia tego sposobu nakłoniło mnie niechęć do fluoru, o którym kiedyś czytałem i Marek pisał, że nie stosuje past z fluorem.

A mój tata wpadł na filmiki pewnego lekarza, proszę zanim rozpoczniemy dyskusję oglądnijcie fragment zaczynający się 17:00 https://youtu.be/7Bbg-35v_4Q?t=17m1s.

:)

 

 

Jako antyperspirant może faktycznie działać. Kiedyś miałem problem z butami roboczymi - po jakimś czasie zaczynały jebać bez litości. Pranie pomagało na chwilę i znów to samo. Spróbowałem zasypywać sodą i jak ręką odjął. Elegancko wchłania nieprzyjemne zapachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako antyperspirant może faktycznie działać. Kiedyś miałem problem z butami roboczymi - po jakimś czasie zaczynały jebać bez litości. Pranie pomagało na chwilę i znów to samo. Spróbowałem zasypywać sodą i jak ręką odjął. Elegancko wchłania nieprzyjemne zapachy.

Kolejne zastosowanie :D U mnie właśnie było ciężko z poceniem, a bardziej z nieprzyjemny zapachem i soda z wodą utlenioną działa lepiej niż każdy antyperspirant. Trochę się pocę, przy wysiłku czy stresie, ale przynajmniej nie śmierdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to stosujesz? Mieaszasz z wodą i się nacierasz czy jak?

Jakieś pół łyżki zalewam wodą utlenioną (zwykła woda raczej się tu nie nada), zbieram tą papkę najpierw szczoteczką i myję zęby, później to co zostanie biorę na palce i rozcieram pod pachami, trochę tak jakbyś wcierał piasek, ale to szybko wysycha. Kolejnym plusem jest brak śladów na ubraniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pod pachą wszystko spokojnie nic nie drażni i nie wysusza? . Normalnie sie pocimy t,ylko nic nie śmiedzi czy mniej sie pocimy? Ì jak długo to działa?

Nie jest ostatnio gorąco więc nie określę dokładnie, ale po godzinnym wysiłku fizycznym było tak jak zawsze używając antyperspirantu. Normalnie w ciągu dnia pocę się dużo mniej, szybciej wysycha i nie czuć żadnego zapachu. Ja mogę jak najbardziej polecić - spróbuj. Na początku może ci się wydawać dziwny zapach sody po wtarciu, ale szybko się ulatnia i można go jakoś zamaskować perfumą czy czymś.

Nie podrażnia, jak wcierasz to trochę drapie bo soda to taki piasek i nie wszystko się rozpuszcza, ale skórze jest ok. Ma działać 1-2dni, ale ja stosuję codziennie rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.