Skocz do zawartości

Literatura popularnonaukowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy macie jakieś ciekawe, godne polecenia, książki z zakresu astrofizyki, astronomii, kosmologii ?

Celem zaoszczędzenia czasu - wszystko oprócz Hawkinga, de Grasse'a Tysona, Galfarda, Hellera. 

Absolutnie nie dlatego, że Panów nie lubię, wręcz przeciwnie, lubię i znam ich książki, po prostu potrzebuje czegoś świeżego ;)

 

Z góry dziękuję za wszystkie propozycje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sagittarius A 

Dawid Bohm

Richard Bartlett

Rupert Sheldrake

Priya Hemenway

John Gribbin (ewentualnie)

Janusz Dąbrowski Biomagnetyzm (ewentualnie)

Tytułów nie podaję, bo w języku polskim dostępna jest jedna, najwyżej dwie książki każdego z autorów (tylko Gribbin jest wyjątkiem zdaje się), więc bez problemu znajdziesz. Osobiście nie czytałam żadnej z pozycji, ale z zasłyszanych opinii podejrzewam, że mogą Cię zainteresować.

 

Autorzy jak Bruce Lipton czy Gregg Braden przypuszczam, że są Ci znani, więc nie uwzględniłam ich na liście. Jeśli nie to też polecam, ale nie jestem pewna czy tematyka ich książek to do końca to czego szukasz.

Edytowane przez ewelina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2019 o 14:25, ewelina napisał:

@Sagittarius A 

Dawid Bohm

Richard Bartlett

Rupert Sheldrake

Priya Hemenway

John Gribbin (ewentualnie)

Janusz Dąbrowski Biomagnetyzm (ewentualnie)

Tytułów nie podaję, bo w języku polskim dostępna jest jedna, najwyżej dwie książki każdego z autorów (tylko Gribbin jest wyjątkiem zdaje się), więc bez problemu znajdziesz. Osobiście nie czytałam żadnej z pozycji, ale z zasłyszanych opinii podejrzewam, że mogą Cię zainteresować.

 

Autorzy jak Bruce Lipton czy Gregg Braden przypuszczam, że są Ci znani, więc nie uwzględniłam ich na liście. Jeśli nie to też polecam, ale nie jestem pewna czy tematyka ich książek to do końca to czego szukasz.

Na tej liście tylko Bohm i Gribbin to naukowcy, reszta to raczej jacyś twórcy paranaukowi....

 

Z kosmologii to Richard Panek "Ciemna strona wszechświata" z roku chyba 2011 więc może już znasz...
 

Edytowane przez darktemplar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ewelina napisał:

@darktemplar Wśród autorów wymienionych przez @Sagittarius A to chyba też nie wszyscy byli naukowcami.

Poza tym to tylko moje luźne propozycje, autor posta i tak przed podjęciem decyzji zrobi pewnie głębszy research.

Może Tyson nie jest takim stricte naukowcem. Miałem jednak na myśli, że oni zajmują się Nauką, a nie jakimiś paranaukowo, astrologiczno - pseudomedycznymi wywodami.

Zaśmiecasz wątek wątpliwymi treściami.

A ludzie wierzą w napisane słowo (przez kogokolwiek, gdziekolwiek) częściej niż Ci się wydaje - wątek nie musi być czytany tylko przez autora.

 

Edytowane przez darktemplar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyson jest astrofizykiem, więc myślę, że można go zaliczyć do grona naukowców :) dzięki za odpowiedzi. Rzeczywiście chodziło mi o książki stricte naukowe i zrobiłam już research Twoich propozycji. Są bardzo ciekawe, ale na chwilę obecną wolałabym się skupić na czysto fizycznych zagadnieniach. 

Mam jeszcze pytanie, może ktoś się orientuje czy pozycja autorstwa Kipa Thorne'a pt. "Interstellar i nauka" jest dostępna w normalnej, papierowej wersji w naszym ojczystym języku? Mam wrażenie, że dotarłam na kraniec Internetu i nic. Albo ebooki albo po angielsku, albo nakład wyczerpany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.