Skocz do zawartości

Afera GamerGate - czyli feministek walka z "seksizmem"


Rekomendowane odpowiedzi

Opowiem wam ciekawą historię, prawdziwe cool story, pokazujące w jakich czasach przyszło nam żyć  :lol: .

 

Afera GamerGate zaczęła się od dwóch poczynań pewnych amerykańskich feministek:

 

1. Feministka Zoe Quinn stworzyła z pomocą programu Twine beznadziejną grę, Depression Quest Simulator, która delikatnie mówiąc nie przyjęła się w środowisku graczy. Dokładniej gra jest tekstowym symulatorem depresji. Zoe zamiast próbować poprawić grę, czy zrobić nową, przespała się z wieloma dziennikarzami w zamian za promocję i dobre recenzje. Jej chłopak rzucił ją i pokazał zrzuty z ekranu ich wzajemnych rozmów. Zakładając, że dowody nie zostały sfałszowane, feministka dała przynajmniej 5 różnym dziennikarzom i wcale się z tym nie ukrywała (według niej to tylko seks). Rozpoczął się wtedy hejt na tych dziennikarzy i na samą Zoe. Zoe zarzuciła krytykom że są seksistami i nienawidzą kobiet. Oczywiście inne media zamiast doszukiwać się prawdy stanęły po stronie Zoe, bo ona była ,,uciskaną" lesbą, a większość graczy jest ,,uprzywilejowanymi" białymi heteroseksualnymi mężczyznami. Od graczy odwrócili się także dziennikarze, którzy wcześniej zajmowali się recenzowaniem gier. Oczywiście pojawiło się kilku wspaniałych którzy się wyłamali, ale ich strony zostały zaatakowane atakami DDoS przez lewicowych aktywistów, innych grożono albo wylano z pracy itp. 

 

2. Drugim ważnym elementem GamerGate jest sprawa Anity Sarkeesian i jej bloga Feminist Frequency. Babka prowadzi bloga, na którym próbuje udowadniać jak to ,,patriarchalna" kultura białych heteroseksualnych mężczyzn wmawia kobietom, za pomocą różnych mediów (filmy, muzyka, gry itp), że są tylko ,,seks zabawkami" w rękach mężczyzn i mają być z tego powodu szczęśliwe. Według autorki przez to wiele kobiet nie popiera feminizmu. Według niej jedynym rozwiązaniem tego problemu jest kontrola rozrywki i zakaz posiadania/sprzedawania itp. dzieł, które feministki uważają za seksistowskie. Co znajduje się na tej liście? Praktycznie wszystko. Wystarczy żeby wśród głównych bohaterów gry/filmu było więcej mężczyzn niż kobiet. Wystarczającym powodem jest też to, że te kobiety są ładne co według feministek dyskryminuje "mniej atrakcyjne kobiety". Wyłączyła także ocenianie i dodawanie komentarzy pod swoimi filmami. Dwa lata temu postanowiła nakręcić serię filmów dokumentalnych dotyczących seksizmu i patriarchatu w grach. Ale na realizację projektu potrzebowała 6000$ i nie była wstanie sama ich zebrać. Co zatem zrobiła? Wypuściła zapowiedź programu z możliwością dodawania komentarzy. Komentarze pojawiały się dopiero po zaakceptowaniu przez administratora kanału. Oczywiście dopuszczono tylko hejt i komentarze trolli. Później poleciała z płaczem do mediów, ponieważ gracze zaatakowali ją z powodu tego, że jest kobietą. Hejt oczywiście był zasłużony, ponieważ jej nagrania i tezy są absurdalnie głupie. Przez reklamę, jaką zrobiły jej media, zebrała 160 000 $ i grupę fanatycznych zwolenników. Tak się zarabia na poprawności politycznej  :lol: .

 

Trochę więcej na temat:

https://encyclopediadramatica.se/Zoe_Quinn#Depression_Quest_Simulator

https://encyclopediadramatica.se/Feminist_Frequency

https://encyclopediadramatica.se/GamerGate

 

Wiem że źródła trochę dupne, ale w "normalnych" mediach za dużo lewackiej propagandy na ten temat żeby wyłapać kontekst. Tak czy siak niezła beka, chociaż czy to w ogóle jest śmieszne, to ja nie wiem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd sie takie ewenementy biorą

 

Każda taka jest. Jak coś nie wyjdzie to facet musi zacisnąć zęby i zrobić lepiej. Jak babie nie wyjdzie to może płakać i dawać dupy. Teraz dzięki nowym technologiom może się jeszcze skarżyć wszem i wobec, że jest "uciskana".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda taka jest. Jak coś nie wyjdzie to facet musi zacisnąć zęby i zrobić lepiej. Jak babie nie wyjdzie to może płakać i dawać dupy. Teraz dzięki nowym technologiom może się jeszcze skarżyć wszem i wobec, że jest "uciskana".

Że ta baba tak zrobiła to jeszce zrozumiem ale że znalezli sie ludzie którzy to łykneli jak dama za dopłatą to mnie martwi. Mam plan też powiem że jestem uciskany założe ruch maskulinistów i będe trzepał kasiore. Dziwki koks i szampan.... już niedługo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łyknęli głównie lewicowi aktywiści, chorzy na polityczną poprawność, we wszystkim widzą seksizm i rasizm, zwłaszcza tam gdzie ich nie ma. W tych szeregach to dopiero można znaleźć białych rycerzy w wersji hard. Popatrzcie na ten wysryw metroseksualnego lewaka w sprawie przemocy wobec mężczyzn:

http://www.krytykapolityczna.pl/felietony/20130316/kobieta-mnie-bije-psychicznie

 

Totalny wyzbycie się męskości, logiki, rozumu, wszystkiego. Przecież to jest istny podczłowieczyzm!  :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.