Skocz do zawartości

Czemu to forum boże nie rośnie w siłę? Dobry Panie Boże, czemu?


Magician

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadam tu co kilka miesięcy. I obserwuję. Co się zmieniło?

 

Ano niewiele. Są tu bardzo poważne i ważkie treści, wiele tematów tu poruszanych powinno być głoszonych w wiadomościach o 19.30, lub w szkołach na godzinie wychowawczej. Nic z tych rzeczy. Na forum jest mniej niż 8 tysięcy użytkowników. To kurwa jakiś mikropromil. Bądźmy szczerzy.

 

Czemu tak jest? Są dwa powody. Tu są prezentowane bardzo niewygodne i niepopularne treści, hejtowane z każdej możliwej strony. A po drugie, 99% społeczeństwa Polandii (a może ludzkości) nie chce słyszeć, że myszka to nie jest takie znowu wielkie szczęście. Mężczyźni są wściekli, ale panie tym bardziej. Mówi się też tu o kapłanach, pseudo łącznikach z Bogiem. Hehe, wasz ksiądz dobrodziej bardziej myśli o tym jak spłacić alimenty a nie o tym by was owieczki (a raczej barany) wprowadzić do królestwa bożego.

 

Mało nowych użytkowników, których regularnie witam solą i chlebkiem bożym. Ale kuźwa medala mi nie dali. Za ten pot, krew i łzy. Ja to zgłoszę do prasy.

 

To forum jest najlepsze w tym kraiku. Najbardziej wnoszące coś w twoje życie. Tak uważam. Ale nie będzie tak cukierkowo. W kilku sprawach się diametralnie nie zgadzam z właścicielem tegoż przybytku. Niemieckie auta nie są takie złe. Mam autko z gwiazdą. Ja nie będę wymieniał marki. Przez 10 lat użytkowania nie miałem żadnej awarii. Żadnej. Nawet mikroskopijnej rdzy nie ma.

 

Marek to dobry chłopak. Mnie nigdy nie oszukał. I mogę to w sądzie zeznać. Dobrze nawija. I prawdę nawija. Ale ludziska nie mają ochoty słuchać prawdy. Dlatego kanał nie rośnie.

 

Co o tym sądzita, braty szanowne?

  • Like 9
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Magician mylisz się jeszcze rok temu było po kilkudziesięciu userów onlione + 200 - 300 czytających niezalogowanych (mam na myśli dzienne apogeum ludzi czytających w tym samym czasie), oczywiście zdarzały się dni z jakimiś tematami, które były rozdmuchane w sieci i wtedy ruch się intensyfikował.

 

Teraz dzienne apogeum userów online to zazwyczaj 100+ zalogowanych userów + 500 - 700 czytających. Czyli w stosunku do zeszłego roku zwyczajowy ruch zwiększył się o jakieś 120%. Zresztą to samo mówią miesięczne statystyki serwera, czyli przez ostatni rok mimo, że był wizerunkowo ciężki (z wiadomych względów) ruch się znacząco zwiększył.

 

Wzrosła też ilość miesięcznych rejestracji nowych kont i zwiększyła się średnia ilość treści na usera.

 

Natomiast YT rządzi się ciut innymi prawami, ale też rośnie systematycznie, jeszcze trochę brakuje mu do poprzedniego kanału, ale tam było kilka mocnych materiałów, które zbierały ponad 100k wyświetleń za film i ściągały ludzi, a teraz za takie treści można stracić kanał, więc klimat się zmienił, nie można dotykać niektórych tematów, co przekłada się na wolniejszy wzrost.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mówił że na czacie nic się nie dzieje a kiedyś ludzie cały czas pisali. Otóż czat jest zablokowany i dostępny od określonej ilości postów na forum. Hejtery mówią, że forum upada ale statystyka mówi co innego. Pamiętam gdy w 2016 roku się tutaj rejestrowałem, forum nie było tak rozwinięte jak w tej chwili.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasopiśmie naukowym "wróżka" jasno stoi napisane że to dlatego że mars stoi w jakiejś tam sprzeczności z księżycem...

A tak na poważnie to dlatego że chyba większość ludzi nie wie z czego żyje i tyle, ludzie nie są refleksyjni ino robią to co inni albo bo tak wypada i tyle  :(

Pozdro

Edytowane przez Bohun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Magician napisał:

To forum jest najlepsze w tym kraiku. Najbardziej wnoszące coś w twoje życie. Tak uważam.

Zgadzam się, obecnie nie ma lepszego forum w Polsce na męskie tematy.

Twardo, bez ściemy, bez kolorowania mówimy jak jest między innymi w relacjach damsko - męskich.

 

Świetna robota Marka, świetna robota wielu użytkowników, który pompują krew w serce tworu stworzonego przez naczelnego konstruktora.

 

Forum systematycznie rośnie w siłę ale chciałbym zauważyć, że jego popularność ma odbicie w naszym społeczeństwie.

Wiemy jak to wygląda, większość ludzi to Janusze i Grażyny, (zazwyczaj) dobrzy ludzie ale o niskim poziomie świadomości.

Tego nie zmienimy, a jak dodamy do tego fakt, że naszą inteligencję mordowano wiele razy to mamy co mamy.

 

 

  • Like 9
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży wpływ na to, że forum nie jest dużo większe, ma fakt że od kilku lat moje nazwisko jest nieustępliwie, systematycznie kojarzone z pedofilią, rzekomą nienawiścią do kobiet, incelstwem i innymi przestępstwami. Post @Still o tym jak młode kobiety mieliście w łóżku, jest cały czas podawany jako przykład, że prowadzę forum pedofilskie, tzw. pedoforum. Ludzie unikają ludzi, o których tyle złego się pisze w internecie.

 

Forumowicze tego nie wiedzą, ale tu się toczy bezustannie wojna - są zakładane konta przez stalkerów, jesteśmy prowokowani, wkleja się różne złe rzeczy by przypiąć nam jakąś złą łatkę.

 

Tak naprawdę 80 - 95% mojej energii życiowej idzie na walkę ze świństwami, które robi mi zorganizowana grupa. Na życie i ogarnianie nie ma siły, energii i chęci.

 

Jeśli sądy nie zahamują tej fali nienawiści wobec mnie i moich bliskich, to z mojego doświadczenia oceniam że wytrzymam max 2 lata i później po prostu zwariuję, załamię się, i tak zdaniem specjalistów jest dziwne że tyle wytrzymałem.

 

Jestem izolowany od życia, rzadko wychodzę na zewnątrz z racji choroby, nie mam żony, dzieci - gdybym to miał, już by mnie zniszczyli. Nie jest trudne by kogoś doprowadzić do samobójstwa, rok, dwa i ktoś już pęka bez względu na swoją wolę. Ja to wytrzymałem 13 pieprzonych lat, i tylko dlatego że miałem dobry trening w młodości, wiem jak się chronić, jak zamykać na takie ataki, ale to wszystko jest do czasu.

  • Like 18
  • Dzięki 1
  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że aby tu trafić a tym bardziej zacząć uważać treści tu głoszone za słuszne najpierw trzeba to przeżyć na własnej skórze. Jak już to przeżyjesz, wtedy zaczynasz szukać odpowiedzi dlaczego tak jest. Jeśli szukasz i masz szczescie to trafiasz tu, czytasz i nagle oczom nie wierzysz bo ktoś opisuje dokładnie to samo czego doświadczyłeś. Dostajesz wsparcie. Wiesz już, że dobrze trafiłeś.

Nie każdy natomiast pofatyguje się i będzie szukał. Większość uzna, że  tak miało być,  przepoleruje zbroję i leci dalej. 

  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejterstwo to w naszym kraju chyba rzecz normalna. Dużo się tutaj nauczyłem, z tego co widzę, wielu ludziom to forum pomogło. Na pewno za większością ataków na tutejszą społeczność stoją jakieś lewicowe - feministyczne - organizacje. Ciężko w dzisiejszych czasach o prawdę, bo widać jaki stosunek ludzie mają do prawdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Polmartwy napisał:

Myślę, że aby tu trafić a tym bardziej zacząć uważać treści tu głoszone za słuszne najpierw trzeba to przeżyć na własnej skórze. Jak już to przeżyjesz, wtedy zaczynasz szukać odpowiedzi dlaczego tak jest.

Tak było w moim przypadku. Jak tu trafiłem to pomyślałem, że tu są jakieś szatanisty i oszołomy. Ale zacząłem czytać dokładniej i ze zrozumieniem. No faktycznie, tak jest. Te chłopaki wiedzą o co kaman.

 

A zaznaczam, że miałem wtedy dziesiąt lat i uważałem się za znawcę kobiet. Hehe. Raczej znafcę. Dopiero tu mi wytłumaczono, jak to wszystko działa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maranzano napisał:

Hejterstwo to w naszym kraju chyba rzecz normalna. Dużo się tutaj nauczyłem, z tego co widzę, wielu ludziom to forum pomogło.  

Wielu uratowało majątek, zdrowie psychiczne, przetrwali o wiele lepiej rozwody, odebranie dzieci itd., sporo ludzi zauważyło że są oszukiwani, manipulowani, niektórzy zaczęli się rozwijać, więcej czytać, dużo chłopaków poszło na sporty walki. I to nie moja zasługa a ludzi tutaj.

13 minut temu, Maranzano napisał:

Na pewno za większością ataków na tutejszą społeczność stoją jakieś lewicowe - feministyczne - organizacje. Ciężko w dzisiejszych czasach o prawdę, bo widać jaki stosunek ludzie mają do prawdy. 

I to jest najdziwniejsze, że nie. Od 13 lat stoi za tym zawodowy stalker, który działał sam a w ciągu kilku lat zebrał grupkę niezadowolonych ludzi (np. po wyzwiskach że kradnę, kogoś wyrzucam i już ta osoba idzie na blog kannister) i z nimi zamienili mi i bliskim osobom życie w piekło.

 

Gdyby to robili lewacy - zrozumiałbym. Ale to Polscy bliźni, i to jest w tym wszystkim najstraszniejsze.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Magician napisał:

Tak było w moim przypadku. Jak tu trafiłem to pomyślałem, że tu są jakieś szatanisty i oszołomy.

Większość zielonych tak myśli. Trzeba chcieć zrozumieć. Oni idą głównym nurtem bo ktoś uświadczył ich w przekonaniu, że to jedyna droga do szczęścia. 

Zresztą kiedyś ludziska się zbierali przy piwie i gadali razem o problemach. Wymieniali doświadczeniami. Dawali sobie rady. Dziś to aż strach komuś opowiadać co u ciebie bo niewiadomo jak to wykorzysta. Zostaje pisać w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Polmartwy napisał:

Zresztą kiedyś ludziska się zbierali przy piwie i gadali razem o problemach. Wymieniali doświadczeniami. Dawali sobie rady. Dziś to aż strach komuś opowiadać co u ciebie bo niewiadomo jak to wykorzysta

Kiedyś się wymieniałem myślami przy piwie. Z żywymi ludźmi. Teraz to niemożliwe. Każdy stuka w srajfon.

 

Nie mam już kolegów, ani koleżanek. Sam jestem.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marek Kotoński napisał:

Wielu uratowało majątek, zdrowie psychiczne, przetrwali o wiele lepiej rozwody, odebranie dzieci itd.

No właśnie, a pomyśl ilu Cię nie nawidzi, że przez to pieprzone forum popsułeś im plany na wygodne życie u boku posłusznego bankomacika :)

Albo, że mogli mu zabrać więcej, ale się nie udało ..

Poskarżą się paru osobom i pocztą pantoflową się rozchodzi ..

Godzinę temu, Marek Kotoński napisał:

Gdyby to robili lewacy - zrozumiałbym.

Lewica mocno bazuje na "pożytecznych idiotach". Po co marnować na coś energie, skoro można tak nakręcić część ludzi, żeby

sami za Ciebie zrobili robotę ..

Poza tym ja nie wieże, że te jednostki, które Cię prześladują działają tylko i wyłącznie z własnej motywacji ...

Czasem odnoszę  wrażenie, że jednak komuś bardzo zależy, żeby ludzie żyli nadal w swoich złudzeniach ..

 

@Magician

Tu trafiają osoby, które szukają bardzo konkretnych odpowiedzi, a bardzo wiele schematów jest w nas tak wdrukowanych, że większość osób

nie jest w stanie ich zakwestionować i przez to zadać dość pytań na które tu są odpowiedzi... Krócej mówiąc, popyt nie jest tak ogromny, ale jak zauważył

@Mosze Red ..wciąż jest na fali wznoszącej ...

Dopiero bardzo niewielka część, kopnięta przez matrix mocno w głowę zaczyna szukać i szperać "gdzie popełniłem błąd".

Żaden szczęśliwy człowiek nie będzie poświęcał czasu i szukał dziury w całym, jak się unieszczęśliwić, ba, nawet będzie się zajadle bronił, przed dopuszczeniem do siebie,

że być może, że jego myszka "nie jest inna niż wszystkie" :) Dopiero po wielu latach, jak opada kurz i okazuje się, że jest w dupie zaczyna sobie zadawać pytania.

Poza tym, też nie każde małżeństwo i relacja kończy się tragedią, wiele pewnie trwa w takim stanie, że może facet nie jest szczęśliwy, ale też nie ma zamiaru z tym nic robić ..

A bo to dzieci, bo to mieszkanie, bo to znajomi, bo to rodzice, bo to nie chce być sam, a bo to nie lubi zmian ...

Edytowane przez StatusQuo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wolą zwyczajne pierdoły przeglądać, śmieszne zdjęcia, głupie filmiki gołe dupy idt. po co im wiedza z forum przecież "so mondrzejsi".

Czasami mam wrażenie że ludzie stali się mantalnie jak zombie, tak jakby nie posiadali refleksji nad sobą i życiem.

 

Zauważyłem pewną zależność zwłaszcza na ytube im coś mądrzejszgo/wartościowego tym mniej wyświeyleń o czymś to chyba świadczy...

Edytowane przez smerf
Literówka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie chcą niewygodnej prawdy, wolą wygodne kłamstwo, gadanie o dupie Marynie, poważnych rzeczach jest niepopularne, ale o idiotyzmach, pierdołach to tak.

2 godziny temu, Marek Kotoński napisał:

z względu na swoją wolę. Ja to wytrzymałem 13 pieprzonych lat, i tylko dlatego że miałem dobry trening w młodości, wiem jak się chronić, jak zamykać na takie ataki, ale to wszystko jest do czasu.

Pisałeś kiedyś jakieś pismo do ministra sprawiedliwości, próbowałeś zainteresować problemem hejtingu w internecie jakiegoś polityka, np polityka Konfederacji ? Byłeś kiedyś na jakieś rozmowie z jakimś politykiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum powinny istnieć jakieś ograniczenia co do czytania treści bez zalogowania - na ilość spędzonego czasu na stronie lub przejrzanych stron, to zwiększy ilość nowych użytkowników, których można szybko zachęcać do aktywności np. po 10 minutach na niezalogowanym -> temat który przeglądasz czeka na Ciebie z nowymi odpowiedziami, zarejestruj się i dołącz do dyskusji.

 

Czasem mam wrażenie, że widzę na forum ciągle te same avatary, fakt, nie przeglądam wszystkich tematów, ale jednak mam taką grupę powiedzmy 15 nicków, które się non stop pojawiają. To znak, że trzeba aktywizować nowych userów. 

 

Z tym YT to najlepiej zacząć monetyzację, nawet 1 czy 2 reklamy na filmie będą robiły pieniądze, takie unoszenie się honorem bo ktoś wypomni - no bez przesady, kto o tym pamięta. A po drugie materiały z reklamami właśnie za sprawą reklam są odbierane jako bardziej wartościowe czy pochodzące ze znaczących źródeł. Ludzie do reklam są przyzwyczajeni. Budowanie kanału w oczekiwaniu na jego blokadę?

 

Jutub mając konto, które zarabia nie będzie tak agresywnie podchodziło do jego blokady czy usunięcia bo dla nich to też pieniądze. Więcej odwagi bo jest sporo do wygrania, a z taką bazą wiedzy, ogromem tematów, historii i użytkowników można bardzo dużo zdziałać. To może być forum pierwszego wyboru dla wielu mężczyzn tak jak portal na K dla kobiet. 

 

Trzeba:

1. ułatwić znalezienie forum

2. zachęcić do angażowania użytkowników

3. utrzymać ich systemem gratyfikacji, gamifikacji i ciekawymi treściami, które właśnie dostarczają użytkownicy

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Czlowiekronaldo napisał:

Jutub mając konto, które zarabia nie będzie tak agresywnie podchodziło do jego blokady czy usunięcia bo dla nich to też pieniądze.

Tu nie jestem taki pewien, kanały prawicowe, redpilowe są tam persona non grata ..

Odkąd oglądam na yt kanał wRealu24 próbowali ich zamknąć 3 razy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marek Kotoński napisał:

I to jest najdziwniejsze, że nie. Od 13 lat stoi za tym zawodowy stalker, który działał sam a w ciągu kilku lat zebrał grupkę niezadowolonych ludzi (np. po wyzwiskach że kradnę, kogoś wyrzucam i już ta osoba idzie na blog kannister) i z nimi zamienili mi i bliskim osobom życie w piekło.

 

Gdyby to robili lewacy - zrozumiałbym. Ale to Polscy bliźni, i to jest w tym wszystkim najstraszniejsze.

Ta osoba musi miec jakis interes w tym, co robi. Moze konkurencja? Sam w swojej branzy przezylem takie cuda, ze hej. Inny DJ potrafil dac mi zlecenie i wiedzac, gdzie gram, naslac kontrolera od praw autorskich. Facet sie przyznal ze to donos byl ? ludzie sa naprawde paskudni i nie moge pojac, dlaczego. Przykro mi, ze tak Ci zrobil ? podkreslam ze to forum jest naprawde pelne pozytywnego feedbacku i laduje testosteronem, utrzymuje sie tutaj porzadek na wysokim poziomie, mozna przeczytac wiele madrych rzeczy i dostac wiele porad. I czemu ktos tak bardzo probuje to tępić?!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrix się broni przed zmianami od wewnątrz. Jesteśmy dla niego wirusem. Czymś na kształt kontr-ewolucji. Przy takiej zmianie męskiego paradygmatu, jest dla ustalonego "porządku dziobania" sporym zagrożeniem. Dotychczasowy porządek da się utrzymać w ryzach, dopuszczając istnienie jedynie "wentyla bezpieczeństwa", czyli ruchu na na niezbyt dużą skalę. Coś jak tolerowane enklaw subkultur młodzieżowych za komuny, stanowiących kanalizatory buntu. Obawiam się, że dla ewolucji jesteśmy i tak ślepą odnogą i swoistym "folklorem". Świat jest zbudowany na poświęceniu i wyzysku mężczyzn z czego korzyści czerpią wszelkiej maści mind-masterzy, wspierający na różne sposoby mniej świadomych "pożytecznych idiotów". Zresztą podwójnie pożytecznych. Dając więc możliwość folgowania hejterom, pozwalają im realizować ich niespełnienia i zaburzenia, dzięki czemu ci są jeszcze w dodatku zadowoleni i mają poczucie "misji" i uczestnictwa w czymś ważnym, tak naprawdę ciężko pracując na dobrobyt architektów. Ale przecież każdy ma prawo zrobić ze swoim życiem co zechce, nawet spłukać je w kiblu.

Nie liczę więc na masowość, jednak wymusimy (mam na myśli podobnie myślących) choćby drobne korekty systemowe. I pomyśleć, że tak naprawdę powinniśmy być za to wdzięczni feminizmowi. Oddał męskości sporą przysługę, chociaż nawet nie zdaje sprawy, że sobie - niedźwiedzią. Ale może właśnie o to chodziło architektom feminizmu? 

  • Like 9
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, smerf napisał:

Zauważyłem pewną zależność zwłaszcza na ytube im coś mądrzejszgo/wartościowego tym mniej wyświeyleń o czymś to chyba świadczy...

To wszędzie tak jest ,nie ominęło to też niestety naszego forum. Ostatnio otwarłem tu kilka para-filozoficznych tematów o np. przemyśleniach przed śmiercią czy doświadczaniem sensu życia przez więźnia obozu koncentracyjnego i co : 4-7 odpowiedzi i po temacie a wystarczy hasło "Wychujała mnie suka " i już mamy dyskusję na kilka tygodni.  

Są oczywiście uczestnicy na których można zawsze liczyć jeśli chodzi o tematy dotykające sensu życia, piękna, pracy nad sobą czyli czegoś głębszego ale większość wciąż woli tematy w których choćby przez klawiaturę może sobie poużywać na kobietach.  Hmm może to tylko taki etap. Nie wiem.

Edytowane przez jaro670
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem w dalszym ciągu głównym problemem jest radykalność poglądów wielu tutaj postujących i ciągle dające się znaleźć, nie wycinane przez moderację, teksty ewidentnie szowinistyczne/mizoginistyczne, chociaż w trakcie mojego niespełna rocznego tu pobytu widzę w tej ostatniej kwestii pewną poprawę.

 

Tak długo, jak tak będzie to wyglądać, nie ma szans na wypłynięcie na szersze wody, ponieważ 1) odstrasza to większość ludzi, która nie ma tak zradykalizowanych poglądów 2) wystawia to całe forum na łatwe ataki wykopkowców czy innych takich.

7 hours ago, Boromir said:

próbowałeś zainteresować problemem hejtingu w internecie jakiegoś polityka, np polityka Konfederacji

Pójście tą drogą nie przysporzy twórcom/uczestnikom forum akcpetacji w szerszym społeczeństwie. Konfederacja postrzegana jest, nie do końca bez powodu, jako banda oszołomów. Wiązanie się z nimi pogłębi taką opinię o forum.

Edytowane przez leto
  • Like 2
  • Dzięki 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo wdzięczny za to forum, bo nauczyłem się tu wiele i buduje także tutaj przyjaźnie. Ale jestem w stanie uwierzyć, że ludziom ciężko przełknąć gorycz prawdy i szczerości oraz, że aktualnie na świecie mamy taki, a nie inny nurt.

 

Nie wszystkim da się pomóc, ale warto próbować ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.