Skocz do zawartości

Czemu to forum boże nie rośnie w siłę? Dobry Panie Boże, czemu?


Magician

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, The Motha napisał:

przekraczając cienką czerwoną linie, której wielu nie ma jaj by przekroczyć

Widzę, że "przekroczenie cienkiej czerwonej linii", to dla @The Motha kobiece strzelenie focha. Spowodowane zwróceniem uwagi przez moderację, odnośnie nie przestrzegania regulaminu. Szkoda, że nie zachował się jak dorosły, stabilny mężczyzna. Zabrakło mu jaj, żeby przyznać się do błędu, albo po prostu przeczekać ostrzeżenie. Jednak to jego wybór, jego sprawa. 

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Marek Kotoński napisał:

A po co to dodawać? Tak jest wszędzie. WSZĘDZIE. Byłoby szaleństwem karać uznanych ludzi tak samo, jak kogoś kto się awanturuje albo nic od siebie nie dał.

Rejestrują się również starsi, którzy nie uczestniczyli wcześniej na żadnych forach i dla nich może być niezrozumiałe, dlaczego ktoś dostaje ostrzeżenie, a za to samo wykroczenie inny użytkownik nie.

Może to powodować pewien rodzaj frustracji i niezrozumienia z którą nie każdy sobie radzi.

Może @Mosze Red mnie bardziej zrozumie?

Chodzi o bardziej jasne, przejrzyste zasady, żeby nowy od razu wiedział, że zasłużeni są inaczej traktowani niż oni. Sądzę, że nic by się nie stało gdyby dopisać 1 zdanie do regulaminu wyjaśniając tą sprawę.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Brat Jan napisał:

Chodzi o bardziej jasne, przejrzyste zasady, żeby nowy od razu wiedział, że zasłużeni są inaczej traktowani niż oni. Sądzę, że nic by się nie stało gdyby dopisać 1 zdanie do regulaminu wyjaśniając tą sprawę.

 

Ehe.

 

"Wszystkie zwierzęta są równe, ale są równe i równiejsze."

 

...

 

...

 

Makabra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie można się sprzeczać ale w dobrym tonie ze zrozumieniem i szacunkiem do drugiej osoby.

A kto powiedział że świat jest sprawiedliwy? Sąd? Do sądu idzie się po wyrok a nie sprawiedliwość.

Ja uważam że te kary są za małe. Jakby były duże kary to by można było oddzielić "ziarna od plew"

Ale Marek uważa inaczej i uważam że możliwe że wie więcej i trzeba oddać Mu to co Jego.

Po drugie Marek to już Stary Wyga. Jak można nabrać Starego Wróbla na plewy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek Kotoński napisał:

Że mam zatrzymywać na siłę człowieka, który awanturuje się bo właściciel forum nie jest karany za celowy błąd? I jeśli tego nie zrobię - to zostanę sam? Ty to napisałeś na poważnie, czy może chodzi o coś innego a ja po prostu nie rozumiem? 

Proponuje bardziej zejść na ziemię. Społeczność i tak jest mała, mimo tego jeszcze bardziej się kurczy. Jeżeli na głupiej interpunkcji wykrusza się użytkowników to co będzie przy dużych problemach.

 

1 godzinę temu, Jan III Wspaniały napisał:

We wojsku, jak to we wojsku trzeba się dostosować. No. Tyle.

Brzmi bardziej jak W Matrixie jest jak w Matrixie, trzeba się dostosować..

 

Forum nie jest żadnym wojskiem (wojsko  jak i KK to instytucje totalne, w której musisz się podporządkować i SŁUCHAĆ - chyba nie taki jest cel istnienia tego tworu) tylko platformą, miejscem gdzie w sposób kulturalny oraz bez nadmiernej politycznej poprawności można prowadzić konwersację z braćmi.

1 godzinę temu, Brat Jan napisał:

Rejestrują się również starsi, którzy nie uczestniczyli wcześniej na żadnych forach i dla nich może być niezrozumiałe, dlaczego ktoś dostaje ostrzeżenie, a za to samo wykroczenie inny użytkownik nie.

Może to powodować pewien rodzaj frustracji i niezrozumienia z którą nie każdy sobie radzi.

Celna uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Perun82 napisał:

Brzmi bardziej jak W Matrixie jest jak w Matrixie, trzeba się dostosować..

Rozebrac sie do golego, wyjechac w Bieszczady,wykopac nore i zyc. No moze wtedy bedziesz poza matrixsem,jesli ktos tam Ciebie nie znajdzie i nie zamknie w wariatkowie. Forum uswiadomilo dla mnie co to jest matrix i jak najlepiej dla siebie w nim zyc.

 

43 minuty temu, Perun82 napisał:

Forum nie jest żadnym wojskiem (wojsko  jak i KK to instytucje totalne, w której musisz się podporządkować i SŁUCHAĆ - chyba nie taki jest cel istnienia tego tworu) tylko platformą, miejscem gdzie w sposób kulturalny oraz bez nadmiernej politycznej poprawności można prowadzić konwersację z braćmi.

Bez tego wojska szybko by jeblo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam przykład.

W moim samochodzie mogę ja palić. Obcemu mogę nie pozwolić palić. Czy tak mogę? Ja myślę że tak, bo to mój samochód i to ja decyduję w moim aucie co komu wolno. Na pewno to kwestia dyskusyjna ale rozumiecie jeśli ktoś już jest u kogoś to niech się zachowuje. Co to znaczy równo uprawnienia. Jednemu wolno drugiemu nie i tyle, tak jest czasami w życiu.

Powiedz policjantowi że jak cię złapie za prędkość że kto inny złamał jakiś zakaz, to zobaczysz jaką usłyszysz odpowiedź.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MG-42 napisał:

Powiedz policjantowi że jak cię złapie za prędkość że kto inny złamał jakiś zakaz, to zobaczysz jaką usłyszysz odpowiedź.

Panie władzo, to nie była moja ręka na kierownicy, to nie moja prawa noga wciskała wściekle pedał [sic!] przyspieszenia, to nie jest mój samochód, ani ja nim nie jechałem. A tak w ogóle to znam twojego komendanta, pijemy razem przy śniadaniu i zaraz cię zwolnię jak będziesz fikał.

 

A jak to nie pomoże to trzeba się natychmiast rozmodlić i powiedzieć, że jako bezdomny pędzisz tym lambo by ofiarować go w ofierze biednemu redemptoryście z Torunia. Puści cię na bank. No taki vabank, by uniknąć mandatu.

 

No to lecim na Szczecin!

Edytowane przez Magician
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Brat Jan napisał:

Rejestrują się również starsi, którzy nie uczestniczyli wcześniej na żadnych forach i dla nich może być niezrozumiałe, dlaczego ktoś dostaje ostrzeżenie, a za to samo wykroczenie inny użytkownik nie.

Może to powodować pewien rodzaj frustracji i niezrozumienia z którą nie każdy sobie radzi.

Może @Mosze Red mnie bardziej zrozumie?

Chodzi o bardziej jasne, przejrzyste zasady, żeby nowy od razu wiedział, że zasłużeni są inaczej traktowani niż oni. Sądzę, że nic by się nie stało gdyby dopisać 1 zdanie do regulaminu wyjaśniając tą sprawę.

Piszesz tak, jakby te różnice w karaniu były widoczne dla każdego, a tak wcale nie jest. Rzadko kto zauważy coś takiego przez miesiące bytności, a z tej grupy większość rozumie proste zasady współżycia społecznego.  To tak jak z policją - ja jestem grzeczny, miły, współpracuję, wyrażam uznanie i mi odpuszczają mandat, chociaż nigdy nie żebram żeby mi go odpuszczono, a jak ktoś się stawia i puszy, ma przejebane.

 

Jeśli swoim ogólnym zachowaniem daję komuś mniej stresu i ulgę od np. awantury, nagradza mnie lepszym potraktowaniem - może dać ustne pouczenie zamiast mandatu. Jeśli utrudniam, karze mnie. To wie każdy człowiek, oprócz wariatów, frustratów i ludźmi z przerostem ego. Dlatego nie widzę powodu by pisać o rzeczach tak oczywistych, które można przekręcić później.

 

18 godzin temu, Morfeusz napisał:

Widzę, że "przekroczenie cienkiej czerwonej linii", to dla @The Motha kobiece strzelenie focha. Spowodowane zwróceniem uwagi przez moderację, odnośnie nie przestrzegania regulaminu. Szkoda, że nie zachował się jak dorosły, stabilny mężczyzna. Zabrakło mu jaj, żeby przyznać się do błędu, albo po prostu przeczekać ostrzeżenie. Jednak to jego wybór, jego sprawa. 

Z tego co pamiętam zaczął się czepiać bez żadnych warnów, ot tak z siebie. Wielu starszych userów ma poczucie, że może mnie albo moderatora normalnie zjebać jak psa, bo oni są długo na forum i jak odejdą, forum upadnie. I ja będę dawał się zjebać, bo będę się bał że starzy, sfochowani userzy odejdą.

 

16 godzin temu, Perun82 napisał:

Proponuje bardziej zejść na ziemię. Społeczność i tak jest mała, mimo tego jeszcze bardziej się kurczy. Jeżeli na głupiej interpunkcji wykrusza się użytkowników to co będzie przy dużych problemach.

To Ty zejdź na ziemię, The Motha popełniał MASOWO błędy i nie dostawał warnów, awantura była z dupy prosto mówiąc, żadnego warna nie dostał. Ostatniego warna dostał za wulgarne zachowanie 6 września.

 

Miał ochotę przyjebać komuś, w realu za to oddają, a tu myślał że będzie można. No cóż, nie można. A Ty @Perun82 jak się nie podoba, możesz unieść się honorem i odejść za kolegą. Właściwie takie pisanie do mnie, to kompletny brak szacunku i ja na Twoim miejscu po takich wpisach, bym odszedł. Zakład że forum nie upadnie gdy zabraknie Twoich wpisów?

 

 

Cytat

Brzmi bardziej jak W Matrixie jest jak w Matrixie, trzeba się dostosować..

Bo to jest matrix - ja muszę za wszystko zapłacić, muszę znosić codziennie bluzgi, lżenie i oszczerstwa, nagrywać audycje, zapierdalać żeby było miłe miejsce. Miłe - gdzie ludzie się szanują, a nie miejsce, gdzie ktoś uważa że może zjebać ciężko pracującego moderatora i do wszystkiego się przywalać. 

 

Ale możesz sam założyć forum, poświęcić na to lata pracy i cierpliwie znosić jak się ktoś na Tobie wyżywa. Będzie nie-matrix i będzie super. Zejdź na ziemię, fantasto...

 

15 godzin temu, karhu napisał:

Rozebrac sie do golego, wyjechac w Bieszczady,wykopac nore i zyc. No moze wtedy bedziesz poza matrixsem,jesli ktos tam Ciebie nie znajdzie i nie zamknie w wariatkowie. Forum uswiadomilo dla mnie co to jest matrix i jak najlepiej dla siebie w nim zyc.

 

Bez tego wojska szybko by jeblo. 

Dokładnie. Gdyby nie dyscyplina i karanie, forum byłoby śmietnikiem pełnym hejterów, trolli, frustratów i pełne lżenia, wtedy dopiero ci co narzekają, mieliby piekło na ziemi. A im źle, bo nie mogą dojebać komuś bezkarnie i gardłują że brak demokracji. Dołóżcie się do forum pracą i pieniędzmi, porozmawiamy o równości.

 

13 godzin temu, MG-42 napisał:

Dam przykład.

W moim samochodzie mogę ja palić. Obcemu mogę nie pozwolić palić. Czy tak mogę? Ja myślę że tak, bo to mój samochód i to ja decyduję w moim aucie co komu wolno. Na pewno to kwestia dyskusyjna ale rozumiecie jeśli ktoś już jest u kogoś to niech się zachowuje. Co to znaczy równo uprawnienia. Jednemu wolno drugiemu nie i tyle, tak jest czasami w życiu.

Powiedz policjantowi że jak cię złapie za prędkość że kto inny złamał jakiś zakaz, to zobaczysz jaką usłyszysz odpowiedź.

Są pewne kanony zachowania, ogólnoludzkie. Jeśli ktoś się czepia, dopieprza do wszystkiego, łapie za słówka, nie będzie traktowany tak, jak ktoś kto jest dla ludzi miły i pomocny. Byłoby skurwysyństwem gdybym tak postępował - ktoś się stara i ma to samo, co frustrat. To po co się starać?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MG-42 Porównanie do auta całkiem trafione, tak samo i do policji.

 

52 minuty temu, Marek Kotoński napisał:

Byłoby skurwysyństwem gdybym tak postępował - ktoś się stara i ma to samo, co frustrat. To po co się starać?

Prawda. Już bez rozpisywania się - kto to czyta to na pewno wie o co chodzi, ktoś inny będzie się tu czegoś znowu doszukiwać jakiegoś ucisku.

Zależnie od tego czy ktoś potrafi być chociaż obiektywny i czy ma dobre intencje czy złe.

 

Na koniec pytanie retoryczne:

Czy Marek lub moderacja ma korzyści z niesprawiedliwego traktowania użytkowników forum?

Płacą nam za to, żeby nie dać warnów? (Ej, mordo, no masz tu 100ke - tylko weź no tam tego warna tak przykróć ostro :D )

No właśnie, znowu doszliśmy do tego, że to brzmi absurdalnie.

 

Reasumując: bądź człowiekiem dla człowieka, tu tego, debesta.

 

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marek Kotoński napisał:

muszę

Czy chcesz? Jeśli coś jest pasją to raczej nie ma "muszę".  Piszę to ze swojego doświadczenia.

 

2 godziny temu, Marek Kotoński napisał:

Ale możesz sam założyć forum, poświęcić na to lata pracy i cierpliwie znosić jak się ktoś na Tobie wyżywa.

Mam swoją nisze gdzie działam i gdybym tak podchodził, to bym już dawno tego nie robił. O dziwo, w jej utrzymaniu -w tym pomogło owe forum. Nauczyło mnie robić swoje nie zważając na ataki,wojny podjazdowe i inne wrogie działania. Dlatego już dawno zszedłem na ziemię i wiem, że każda moje działanie wywołuje konkretne odczucie,działanie u innych. Polskie piekiełko poznałem już wystarczająco dobrze. Za dużo w życiu przeżyłem jazd,by teraz dać sobie wejść na głowę. 

 

Moje skromne uwagi to nie jest atak.  Przykro, że tak reagujesz. Nie mam zamiaru odchodzić bo to doskonałe miejsce do zapoznania się z wieloma doświadczeniami i opiniami - szczególnie tymi,z którymi się nie zgadzam. Moje wpisy wynikają bardziej z troski, by ostatni bastion nie zniknął.  Po prostu widzę, że przez drobnostki jest zamieszanie. Może jest przeczulony na takie sprawy- moja wada.

 

 

 

 

 

2 godziny temu, Marek Kotoński napisał:

i ja na Twoim miejscu po takich wpisach, bym odszedł.

Ile ja w życiu takich tekstów nasłuchałem. Za bardzo wszystko bierzesz do siebie.Nie dziwię się z jednej strony,ale na dłuższą metę wyczerpujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Motha przeszarżował w moim odczuciu - napisałem Ci to stary. 

 

Trudno oczekiwać, że @Marek Kotoński na własnym forum nie będzie miał ostatniego słowa. Z drugiej strony:

55 minutes ago, Marek Kotoński said:

Wielu starszych userów ma poczucie, że może mnie albo moderatora normalnie zjebać jak psa, bo oni są długo na forum i jak odejdą, forum upadnie. I ja będę dawał się zjebać, bo będę się bał że starzy, sfochowani userzy odejdą.

Ogólnie rzecz ujmując i nie odnosząc się do konkretnego przypadku - o ile masz rację, że nie powinieneś dawać sobą manipulować to jednak forum tworzą ludzie. Tak, zawsze mogą przyjść następni i tak, nie powinieneś dawać się zjebać komuś tylko dlatego, że jest tutaj jakiś dłuższy czas. Możesz chyba jednak zrozumieć, że w przypadku dłuższego stażu ludzie mogą się przywiązać, a co za tym idzie czasem i poczuć niesprawiedliwie potraktowani (zasadnie czy nie to już inna kwestia).

 

Całej tej dyskusji na temat sprawiedliwości (lub jej rzekomego braku) w tej czy innej dyskusji na przyszłość można bardzo prosto uniknąć.

Dodaj proszę punkt regulaminu mówiący wprost, że ostatnie słowo względem zastosowania kar z regulaminu zawsze masz ty i że każdy taki przypadek rozpatrywany jest indywidualnie.

 

Proste, skuteczne i nie zostawia pola do polemiki.

 

Nie jestem demokratą, nie mam żadnego problemu z systemem przywódczym - a jakbym kiedyś miał to wiem gdzie są drzwi :) 

 

Osobiście nie zauważyłem też faworyzowania czy jakiegoś dramatycznie różnego traktowania użytkowników.

 

@The Motha Nawet jeśli takowe "nierówne" traktowanie się zdarzyło i pozostawiło jakiś niesmak w Twoim odczuciu - to jednak nie warto było się zacietrzewiać i unosić honorem.

 

Cenię honor i przelaną krew ale to zdecydowanie nie była bitwa tego warta.

Koniec końców nikt nie wygrał a stracił ogół.

 

PS.

Czasem krok w tył pokazuje więcej charakteru niż brnięcie w źle podjętą decyzję.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumcie mnie proszę. Ja nie jestem z żelaza. 

 

Jestem codziennie lżony i wyzywany od kurew, szmat, męskich dziwek, złodziei, lżona jest moja już starowinka mama i ciężko chory ojciec, rozpieprzono opinię szanowanej lekarce u której mieszkam, wyzywane są mi bliskie osoby, policja w domu, donosy, śledztwa, zniszczona reputacja na którą HAROWAŁEM jak wół ponad kilkanaście lat. To trwa 13 lat a najcięższe ataki od lat kilku.

 

Zamiast szlachetnej opinii za lata pracy, stałem się pedofilem, bandytą i męską kurwą co kupuje sobie przedmioty za seks od starszej kobiety, co jest oszczerstwem i pomówieniem. Zniszczono mi opinię na oczach zaciekawionych tysięcy ludzi, i tylko kilkunastu mniej lub więcej mi chciało pomóc. Reszta nie zrobiła nic, żądała tylko więcej i więcej wszystkiego.

 

To cud że jeszcze trzymam się psychicznie, a pomocy niewiele. Czekają mnie lata (myślę że ok. siedmiu) sądów, przesłuchań, szarpaniny a zdrowie siada. Kolejni przyłączają się do hejterów, widząc ociężałość wymiaru sprawiedliwości i czując bezkarność, a ja wszystko muszę udźwignąć SAM.

 

Ja to rozumiem tak - ja pomagałem ludziom latami, forum ma pomagać, i gdy ja jestem nie w złej, a w TRAGICZNEJ sytuacji, przychodzą goście którzy korzystają z mojej pracy i pieniędzy (przykro mi, wpłaty dobrowolne nie pokrywają nawet większości wydatków) i mówiąc wprost - przypierdalają się o pierdoły do mnie, straszą mnie, grożą odejściem.

 

Ja już po prostu mam dość. Ile miałem energii i sił - oddawałem ludziom. Ale teraz się to skończyło, stres i nerwy doprowadziły mnie do stanu, gdzie już nie mam sił na zabawę ze sfochowanymi dorosłymi ludźmi, którzy chcą mi dojebać.

 

I obecnie jestem w takim stanie, że nie bawię się w gierki - nie podoba się? Powodzenia i pozdrawiam. Każdy musi zrozumieć, że nie dam się bezkarnie kopać w dupę. Uważam że należy mi się za to co stworzyłem i robię - chociaż minimum szacunku, a nie pisanie że ktoś odejdzie i zostanę sam. To zostanę, trudno. Lepiej być samemu z poczuciem godności, niż z fałszywcami i chorągiewkami i bez godności.

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2019 o 16:51, Quo Vadis? napisał:

Ja nie widziałem, zeby któryś z modów dał warna za niewinność czy na wyrost.

Akurat to, że czegoś nie widać nie znaczy, że tego nie ma. Sam dostałem bana chyba na tydzień w zeszłym roku jak to sam określiłeś 'za niewinność czy na wyrost' do dziś gdyby mnie spytano uważam tego bana za skrajnie niesłuszny ruch, ale cóż usprawiedliwiam to sobie, że był dany w dobrej wierze bądź z rozpędu jakoś przyjemniej się wtedy tego zapomina.

 

Co nie zmienia faktu słuszności reszty moich banów :) 

 

Btw system banów jest tutaj dziwny jeśli chodzi o samą mechanikę działania. Zwłaszcza zakaz czytania forum dziecinnie łatwy do obejścia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maszracius_Iustus napisał:

Btw system banów jest tutaj dziwny jeśli chodzi o samą mechanikę działania. Zwłaszcza zakaz czytania forum dziecinnie łatwy do obejścia. 

 

U mnie w domu zdejmuje się buty. Może to dziwne i nie bątą ale to jest mój dom i ja ustalam zasady. 

A gdzie my jesteśmy? 

No zgadnij. 

 @Marek Kotoński znosi szykany już tyle lat, a nawet są podejrzenia że uniknął śmierci( sprawa zdjęcia Marka z kulą w glowie). Utrzymuje forum z własnych pieniążków, służy radą na strimie, tyle robi dla społeczności a ktoś przychodzi i go opierdala że w tym miejscu są złe zasady.

Nosz kurde, Panowie... Wy naprawdę tak? 

 

Mnie się to w palę nie mieści. Marek i tak reaguje spokojnie bo inny właściciel by zbanowal takich gości natychmiast. Bez skrupułów. 

 

Mamy wszystko podstawione pod nos, mamy wiedzę konkretną. Za darmo. I jeszcze przypierdalanie się do właściciela. Nigdy tego nie zrozumiem. 

Zamiast pomagać Markowi, czy dotacją, czy słowem, czy nawet nie przypierdalaniem się to wychodzą takie "kwiatki".

Przykro mi trochę bo wszystko już szło w kierunku większego szacunku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, MG-42 said:

Do sądu idzie się po wyrok a nie sprawiedliwość.

Ale wyroki powinny być sprawiedliwe ... .

42 minutes ago, Marek Kotoński said:

Jestem codziennie lżony i wyzywany od kurew, szmat, męskich dziwek, złodziei, lżona jest moja już starowinka mama i ciężko chory ojciec, rozpieprzono opinię szanowanej lekarce u której mieszkam, wyzywane są mi bliskie osoby, policja w domu, donosy, śledztwa, zniszczona reputacja na którą HAROWAŁEM jak wół ponad kilkanaście lat. To trwa 13 lat a najcięższe ataki od lat kilku.

Plugastwa od ludzi plugawych. Są, mam nadzieję, rzeczy pozytywne od Forumowiczów? Jest pomoc, donacje itd. Jak mówią, działa są najgłośniejsze gdy bombowce są nad celem. Wiem, że to się łatwo pisze ale może przestać mówić o atakach? Jak Trump, który atakowany przez lewackie media pokazał, że kompletnie się tym nie przejmuje i jest ponad tym plugastwem?

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.