Skocz do zawartości

Telefon


SławomirP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Muszę kupić nowy telefon. Zastanawiam się czy lepiej iść do salonu i wziąć za około 900zł, czy wybrać tańszą opcje i kupić coś takiego na allegro za połowę ceny.

 

https://allegro.pl/oferta/smartfon-tp-link-neffos-c9a-fullview-lte-2-16gb-7498786677?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Telefony+i+Akcesoria&ev_adgr=Smartfony+i+telefony+komórkowe&gclid=CjwKCAiAzanuBRAZEiwA5yf4urwEV2ABhTPfrQ1WiYjdx6KpFNYpB1NMWm6UXg4soJvVFzJLBXBR0hoCBCIQAvD_BwE

 

Nie znam się na elektronice, nie wiem czy to się nie rozleci po kilku miesiącach. Telefon nie jest mi potrzebny do niczego więcej niż przeciętnemu zjadaczowi chleba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu gdzie mieszkam bardziej się opłaca kupić osobno telefon i wziąć niższy abonament (zamiast abonamentu łączonego z telefonu).

Odnośnie modelu: na pewno nie kupiłbym jakiegoś noname jak ten tp-link, jak chcesz tanio z androidem to moim zdaniem  jedyną rozsądną opcją będzie jakiś huawei albo oneplus (wyższa półka jeśli chodzi o chinole, nie wiem czy się zmieścisz w 900zł).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z telefonami do 500-700 zł na Androidzie  jest taki że są zwyczajnej słabe. To będzie działać przez miesiąc. Po miesiącu zacznie ci tak mulić że jebniesz tym o scianę. To poprostu nie działa.

 

Jeśli Android to weź coś od Xiaomi. Za 900 PLN jest Redmi Note 8. To jest konkretny telefon.

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa sprawa> do czego potrzebujesz telefonu.

 

Dzwonienie, komunikator, od czasu do czasu coś sprawdzić w necie- całkiem przyzwoity Samsung jest do wzięcia za około 400zł nowy. Nie pamiętam tylko jaka to była seria. 
Dzwonienie, komunikator, trochę internetu, do czytania forum i może jakiś artykułów, w miarę dobre zdjęcia - nie potrzebujesz tegorocznego modelu flagowca z najnowszymi podzespołami i cudami, których 99,9% i tak nigdy nie wykorzysta. Porozglądaj się po nieco starszych modelach. Jeden z najlepiej wspominanych telefonów jakie miałem to Honor 8. To jest firma-córka Huawei. Normalnych wymiarów bardzo ładnie wykonany. Na moje potrzeby był idealny, poza tym, że nie sprawiał żadnych kłopotów, to mogłem sobie obejrzeć czasem film na netflix na dyżurze i robił naprawdę ładne zdjęcia jak na ten przedział cenowy. Z tego co widzę, można taki obecnie kupić za około 800-900 złotych. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam rozważam zmianę telefonu, tylko ze względu to na, żeby mieć większy ekran. Nie gram w gry, jakichś "cięższych" aplikacji nie używam. Korzystam tylko internetu, czasem zrobię jakąś fotkę. Zastanawiam się nad Xiaomi, tak jak mówi @RealLife. W oko wpadł mi Xiaomi Redmi Note 8 PRO za niecałe 1.100zł, poczekam na blackfriday, to może poniżej 1000zł zejdzie. Noł nejmów bym nie kupował, mam z nimi złe doświadczenia.

 

 Jeśli nie dysponujesz większym budżetem, to i tak polecam zerknąć na ofertę Xiaomi, na bank coś znajdziesz w odpowiednim dla Ciebie przedziale cenowym.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stówkę wincyj znajdziesz Redmi 5. Starszy model, ale wciąż daje radę.

https://allegro.pl/kategoria/xiaomi-redmi-5-258007?string=xiaomi&bmatch=baseline-cl-dict42-ele-1-5-1024

Służbowo oram drugi rok Redmi 4A, wygląda już jak "idź i nie wracaj", ale wciąż działa skubany.

 

Neffosa w sumie też bym się lękał. TP-LINK ma sporą wprawę w budowaniu wytrzymałej elektroniki. Mam ich routery stojące gdzieś po szopach. Teraz weszli w smartfony.

Ale z dwojga złego, dorzuciłbym tę stówkę do Xioami. Choćby z uwagi na wsparcie softu. Jeśli nie oficjalne, to społecznościowe, zawsze się coś znajdzie.

Edytowane przez Mnemonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu nie patrz na telefony z 2 GB RAM i 16 GB pamięci bo za pół roku ci braknie miejsca w telefonie bo aplikacje od Google się tak rozrastają że szok.

Sam kupiłem Samsung A40 na promocji w Ole Ole z samego rana w poniedziałek z outletu za niecałe 800 zł, masz 4 GB RAM i 64 GB pamięci.

Uwierz mi teraz 3 lub 4 GB RAM to takie minimum do komfortowej obsługo telefonu.

Masz też Motorole G7 lub G7 Power dość tanio lub Redmi 7 Note, albo dołóż do Redmi Note 8 Pro bo warto.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Celuj tylko w Xiaomi z allegro. Jeśli chcesz nowszy model, to ew. wybierz to, co da budżet, albo kup używkę, minimum 4GB/64GB, która była, choć w cudzych rękach, to cały czas w etui i położonym szkłem ochronnym. Wymień baterię na nową i będziesz się cieszyć szybkim i sprawnym telefonem, a i jeszcze w kieszeni zostanie. 

Edytowane przez Dx51
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi note 7, 4gb/64 za 700 zł na allegro. Bardzo dobry telefon nie zawiedziesz się. A jak chcesz tańszego to redmi 8A będzie dobry.

https://allegro.pl/oferta/5000mah-xiaomi-redmi-8a-32gb-dual-sim-eu-lte800-8669180386?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Edytowane przez LiderMen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RealLife napisał:

To będzie działać przez miesiąc.

Mi przez miesiąc działał flagowiec, z kolei Redmi Note 2 już 4 lata daje radę (teraz trochę z przymusu), no może poza baterią ;)

Dużo zależy, jak się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RealLife napisał:

Problem z telefonami do 500-700 zł na Androidzie  jest taki że są zwyczajnej słabe. To będzie działać przez miesiąc. Po miesiącu zacznie ci tak mulić że jebniesz tym o scianę.

Kurde, a ja głupi rok temu kupiłem redmi note 4 za 250 zł chyba i jeszcze nie jebnąłem ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorola One Action - jest teraz w X-komie za 998zł. W przeciwieństwie do tego syfu od Xiaomi który służy gimnazjalistom do brandzlowania w benchmarkach i gierkach. Motka ma dopracowany soft oparty na czystych Androidzie i bardzo dobrze zoptymalizowany. Mam moto G5S od dwóch lat i jest ok oprócz baterii ale to normalne we współczesnych telefonach.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kupować dla siebie, kupiłbym teraz telefon z czystym Androidem, albo taki w którym taki Android da się bezproblemowo (bez utraty gwarancji) wgrać. Mam w tej chwili tanią Motorolę (3/32 GB) na czyściutkim Andku i to jest całkiem inny telefon, niże te wszystkie brandowane egzemplarze.

 

Przez ręce przeszło mi wiele telefonów i najbardziej podobają mi się Motorole (stosunek jakość/cena). Nie wiem jak się sprawuje Motorola One Action wspomniana przez brata Słowianina, ale miałem ją w ręku, bawiłem się i wygląda bardzo obiecująco. No i ma czystego Androida.

 

Xiaomi robi bardzo fajne telefony, ale w ich przypadku jest dużo niepotrzebnych aplikacji (można usunąć, ale tracisz gwarancję).

Huawei do mnie nie przemawia - będą się kłócili z Googlem, więc nie wiadomo jak z dostępnością usług w przyszłości. Mają teź EMUI (nie podchodzi mi to).

Tp-link - taki sobie tani smartfon, całkiem przyzwoicie wykonany, bardziej dla dziadka jako pierwszy telefon; w tych pieniądzach można kupić ciekawsze modele.

2/16GB to już mało na te czasy. Routery ma ją nie do zajebania, z telefonami już chyba tak dobrze nie będzie.

 

Kwestia abonamentu.

Nie cierpię umów lojalnościowych. Odkąd mam telefon (od 17go roku życia, czasy Nokii 3310) korzystam z ofert pre-paid. Żadnych umów a i teraz masz pakiety na wszystko, gdzie za takie same pieniądze masz to samo, tyle że bez żadnych umów. Porównaj oferty i zobacz co Ci się bardziej opłaca. Ja w abonament bym się nie pchał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Słowianin

Godzinę temu, Słowianin napisał:

W przeciwieństwie do tego syfu od Xiaomi który służy gimnazjalistom do brandzlowania w benchmarkach i gierkach.

Jakie doświadczenia miałeś z telefonami Xiaomi że uważasz to za syf dla ginbazy? 

Ja mam zgoła odmienne zdanie i nie nie jestem gimnazjalistą. 

 

@Janek Horsie

14 minut temu, Janek Horsie napisał:

Xiaomi robi bardzo fajne telefony, ale w ich przypadku jest dużo niepotrzebnych aplikacji (można usunąć, ale tracisz gwarancję).

Jakież to aplikacje trzeba usunąć żeby stracić gwarancję? 

 

Z własnego doświadczenia wiem że Xiaomi jako jeden z nielicznych pozwala na rotowanie swoich telefonów bez utraty gwarancji. 

 

@SławomirP

Polecam zainteresować się Xiaomi Redmi Note 8 PRO - telefon kompletny w niedużych pieniądzach.  Poglądaj testy na YT. 

Edytowane przez józekk
dopis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie - Xiaomi Mi A3. Teraz ceny spadły tego modelu, a specyfikacja i gabarytowo jest naprawdę mega dobrze. Duża bateria (2 dni potrzyma spokojnie), szybkie ładowanie, nic nie tnie. Wcześniej miałem Moto 5G i to jest niebo a ziemia. Sam miałem wątpliwości czy chinol mi przypasuje, ale jestem mega pozytywnie zaskoczony. Ludzie też narzekają że ma niską rozdzielczość, ale ja tego nie widzę zupełnie w codziennym użytkowaniu, a dzięki takiemu ekranowi wydaje mi się że bateria jeszcze dłużej trzyma. Dałem za niego 1100 i nie żałuję, teraz można wydaje mi się ogarnąć za ok 800 zł.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń, w tym budżecie i na dzisiejszy dzień, omijaj szerokim łukiem wszystko co ma procesory MediaTEKa. W tej chwili Qualcomm rządzi, Kirin (Huawei) dzielnie depcze mu po piętach. Exynos (Samsung) - o ile w rankingach wypada dobrze, ma swoje wady. Nie bez powodu Samsung pakuje w swoje flagowce procesory Qualcomma.

Druga porada - minimum 64GB pamięci wbudowanej; przy 32GB ryzykujesz, że system zajmie ponad połowę, a także że stracisz możliwość późniejszej aktualizacji. Wbrew propagandzie sprzedawców - 2GB pamięci RAM wystarcza do podstawowej pracy nawet najnowszemu andkowi; 3GB jest zalecane do pracy płynnej, i w tyle warto celować. Dopłacanie za 6/8GB RAMu nie ma w tej chwili większego sensu poza grami i filmami 4k.

Trzy - odprowadzanie ciepła. Temat tak trudny, że ciężko coś doradzić, poza zasadą - mając dwa telefony, jeden z heat-pipe a drugi bez, wybierz ten z chłodzeniem.

Cztery  - w tym budżecie zapomnij o "wspaniałych" zdjęciach; aparat foto będzie działał, ale jest pierwszą ofiarą przy cięciu kosztów.

Ostatnie - pamiętaj o peryferiach. Masz genialne słuchawki na złącze 3.5mm? Potrzebujesz NFC aby używać telefonu jako karty płatniczej? Masz już zestaw ładowarek indukcyjnych, albo wyspecjalizowanych pod Dash-a czy QC? Warto też popatrzeć na allegro pod kątem dostępności szyb i etui do konkretnego modelu (co po super telefonie, jak za szkło i etui dodasz 200zł do ceny zakupu).

 

A z konkretnych modeli - popatrz na Huawei Mate 10 lite. W tej chwili na allegro bywa za 700zł wersja 4/64GB. Wprawdzie to dwie generacje wstecz, ale miałem i w tym budżecie polecam nawet dzisiaj (wersja Mate 20 Lite ma wcięcie ekranu, ponadto egzemplarze miewały problemy z jakością wykonania - imho nie warto dopłacać). Xiaomi - już Bracia doradzali, jest OK, tylko jedna uwaga - Honor jako brand, zazwyczaj ma okrojoną i uproszczoną wersję androida, co przy podstawowych czynnościach nie przeszkadza. Warte wzmianki są OnePlus, jeśli znajdziesz w budżecie i z procesorem Snapdragon 835 w górę; ponadto czasem trafić można okazyjnie LG g7 wersja ThinQ 4/64, który jest o dziwo bardzo dobrym telefonem w rozsądnej cenie (szczególnie pod kątem peryferiów).

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@józekk Jeśli rootowanie Xiaomi nie powoduje utraty gwarancji, to bardzo duży plus dla nich. Mogło mi się pomieszać. 

Miałem w ręku kilka Xiaomi i jeśli chodzi o stosunek cena/jakość to bardzo dobre telefony o tyle ich soft mi nie leży. Wolę czystego Androida i doinstalować sobie potrzebne aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę z czystym sumieniem polecić xiaomi mi a3. Nie spodziewałem się że android może tak szybko działać. 

 

Niektórym może nie pasować rozdzielczość ekranu, ale ja już się przyzwyczaiłem. Do tego android one, dla mnie duża zaleta. 

 

 

 

 

Edytowane przez SpecimenSix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/13/2019 at 8:55 AM, józekk said:

Jakie doświadczenia miałeś z telefonami Xiaomi że uważasz to za syf dla ginbazy? 

Ja mam zgoła odmienne zdanie i nie nie jestem gimnazjalistą. 

Xiaomi Redmi Note 7.

Softowo leżą i to bardzo. Od beznadziejnej nakładki z porozwalanymi opcjami konfiguracyjnymi tak że musisz głupich ustawień szukać przez godzinę.

Problem z mikrofonem  w słuchawkach. Nie działa na obu - zgłosiłem do serwisu, zostałem spuszczony w kiblu. Podłączyłem DAC-a (Czerwoną wazkę) to samo nie wykrywa.

To samo z BT, problemy z parowaniem urządzeń: od słuchawek po TV. Jak się uda to przerywa co chwile.

 

A idź Pan z tym czymś. Ostatnio myślę czy nie kupić IP8+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SłowianinDla mnie MIUI to nakładka prawie idealna, można spersonalizować wszystko, wraz z uprawnieniami aplikacji systemowych, fakt do bardziej zawansowanych funkcji trzeba sie trochę przekopywać. 

 

Problem z rozłanczanie urządzeń to poprostu oszczędzanie energi po wygaszeniu ekranu, jest odpowiedni opcja gdzie nadajesz odpowiednie uprawnienia konkretnemu połączeniu. 

 

Może felerny model Ci się trafił po przejściach? 

 

Spróbuj wgrać soft z MIUIPolska.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od sierpnia mam Sharp Aquos S2/C10 wyrwany z Aliexpress za 540 zł. W tej cenie nie ma konkurencji, nic nie muli, mały zgrabny. Przyszedł w niecałe 3 tygodnie. Jedyny minus to bateria, raczej dwóch dni nie wytrzymuje, ale za to szybko się ładuje. Teraz do dostania za 400 zł, brać i nie zastanawiać się. 

https://www.kimovil.com/pl/gdzie-kupic-sharp-aquos-c10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam około 1000zł do wydania na telefon. Nie znam się na elektronice i zastanawia mnie dlaczego chińskie telefony mają takie duże wartości mpx zdjęć, w porównaniu do innych firm.

 

Przykładowo: 

 

https://allegro.pl/oferta/samsung-galaxy-a50-4-128gb-dual-sim-black-czarny-7982560187

 

https://allegro.pl/oferta/xiomi-redmi-note-8-pro-6-128gb-zielony-8608979932?reco_id=82f56ef0-0cb8-11ea-b743-246e964e28a0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

 

Czy to się w ogóle przekłada na jakość zdjęć?

 

Dostałem od was dużo porad, ale to taki paradoks wyboru, że nie mam pojęcia co teraz zrobić.

 

Interesują mnie przede wszystkim:

 

- ładne fotki

- wygodne przeglądanie stron internetowych

- brak zamulania

- długowieczność 

- żeby rozdzielczość ekranu nie była jakaś dziwna 

 

Z tego co od was wyczytałem pamięć ram powinna się zaczynać od 4gb, a wbudowana od 64gb.

 

Nie zależy mi, żeby wydać 700zł zamiast np 950zł, wole dopłacić i mieć trochę lepszy telefon przez te następne 2-3 lata. Teraz przeglądam telefony na allegro i jest tego masa, kompletnie nie wiem co kupić. 

 

Kolega mi odradzał chińskie, żeby nie okazało się, że będzie problem z aktualizacjami, bo USA im wywali jakieś "embargo" jak dla huawei.  

 

Proszę o pomoc.

 

@Kespert @józekk @Taboo @Mnemonic @pillsxp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.