Skocz do zawartości

Telefon


SławomirP

Rekomendowane odpowiedzi

Sam miałem Xiaomi kupione 3 lata temu i byłem z niego zadowolony.

Z tych 2 brałbym Xiaomi ze względu na lepsze podzespoły i nowszy aparat.

Samsung A50 dostał aparat sprzed roku czy 2, a Chińczycy wypuścili aparat z najnowszej serii i w dodatku od Samsung`a który siedzi w Xiaomi Redmi Note 8 Pro.

Ale nie bierz na allegro od kogoś kto ściąga z Chin bo dostaniesz telefon zasyfiony reklamami i cholera wie co jeszcze.

W Komputronik masz tego Redmi za ok 990 żł w pełną Polską Gwarancją i Polską Dystrybucją.

Poza tym Euro RTV, X-Kom czy Mi-Home też mają chyba z dystrybucji na Polskę.

 

Edytowane przez pillsxp
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SławomirPModel który spełnia powyższe kryteria to Xiaomi Redmi Note pro, tutaj link do polskiego dystrybutora z pełną gwarancją: https://bestcena.pl/smartfony-i-telefony/xiaomi-redmi-note-8-pro-6-128gb-dual-sim-bialy Mają aukcje również na allegro.

Tutaj recenzja: 

 

 

Dokup sobie o ile się zdecydujesz odrazu jakiś case bo telefon jest śliski. 

 

Co do tych mega pikseli, w przypadku ich, 48, 64, a teraz także 108 megapikseli, to jest to w głównej mierze marketing, a tak duża liczba wynika poprostu z tego że są to subpiksele. 

 

Jeśli chodzi o embargo Usa to dotyczy ono tylko marki Huawei i tylko na niektóre modele telefonów. 

 

Edytowane przez józekk
dopis
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 800 masz Xiaomi. Oni co chwile dają nowe modele bierz w ciemno najdroższy do tych 800 900zł.

W dniu 12.11.2019 o 21:44, RealLife napisał:

Problem z telefonami do 500-700 zł na Androidzie  jest taki że są zwyczajnej słabe.

To już nie 2013 rok. Dzisiaj telefony za nawet 500zł śmigają bez zacięcia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale nawet najlepsza optimalizacja nie wygra z taką różnicą w pojemności ogniw. 

15 minut temu, Leniwiec napisał:

ciekawe czemu kosztuje tyle co Xiaomi, czy jak mu tam.

I jakim cieszy sie zainteresowaniem kupujących na Allegro?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro można kupić Samsunga Galaxy S5/S6, który jest solidnym telefonem.

Kupowałem używaną S6 na allegro i cały czas dobrze śmiga.

Przy Twoim budżecie można wypatrzeć na spokojnie nieużywany model.

Minusem S6 jest brak możliwości wymiany baterii, gdzie np. w S5 jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SławomirP Kwestia do czego używasz telefonu?

 

Ja używam do dzwonienia, nawigacji GPS, czasami przeglądania internetu, rzadko zdjęć i filmów. Używam też sporadycznie 2 kart, więc konieczność to DualSIM. Lubię mieć wymienną baterię i czas pracy min kilka dni. Nie lubię zbyt dużych przekątnych, typu ok. 6 cali, bo uwierają mnie w kieszeni.

 

Kupiłem za 170 zł używany Lenovo K5 Dual SIM. Spełnia wszystkie powyższe, potrzebne mi funkcje. 

lenovo-k5-ds-front.png

 

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, SławomirP napisał:

zastanawia mnie dlaczego chińskie telefony mają takie duże wartości mpx zdjęć, w porównaniu do innych firm

A dlaczego dwadzieścia lat temu chińskie radyjka na bazarach miały napisy "po 1000W mocy na każdy głośnik", i można było je zasilać bateriami AA?

Bo cyferki się sprzedają, a Chińczyk napisze to, co sprzeda produkt. Z rzeczywistością to ma niewiele wspólnego.

 

Po pierwsze, żył kiedyś taki pan, zwany Rayleigh. Wytłumaczył pewne ciekawe zjawisko - dlaczego pryzmat robi tęczę z białego światła. W dużym skrócie, oznacza to że im większy obiektyw, tym więcej megapikseli "zobaczy" prawidłowo matryca telefonu. W drugą stronę, w telefonicznych soczewkach ograniczenie wynikające z rozpraszania Rayleigha, praktycznie ogranicza skuteczną rozdzielczość do około 5 megapikseli, jeśli stosuje się optykę i matrycę bez żadnych "sztuczek" obróbki cyfrowej.

Ale, kiedyś HTC chciał wprowadzić "ultrapiksele" zamiast wyścigu o oraz większe numerki - i poległ marketingowo. Wprowadził model One M8, z 4Mpix, które dawały zdjęcia 2680x1520 px . To przecież więcej niż rozdzielczość FullHD, czy wyświetlacza. Co z tego, jak do "ludu" trafiało "tyn ma wincyj megapixeli" - i sprzedawało telefony konkurencji.

 

 

Dlatego dzisiaj, są dwa podejścia producentów do tych "megapixli".

Jeden, wwalić jak najwięcej megapixeli, zareklamować wielką cyfrę (stąd drugi model ma 64Mpix), a to że nigdy ich klient nie zobaczy - to już inny problem. Są fizycznie - no są, albo są jako "subpixele". Zapiszą 64Mpix zdjęcie w kompresowanym pliku 2Mb - i co z tego, to jak z radiem 1000W zasilanym baterią. Nic nie dają te megapixele.

Dlatego, drugie podejście to korekcja cyfrowa - można z "rozwalonych Rayeighem" zdjęć odtworzyć poprawne barwy powyżej limitu wyznaczonego przez soczewkę, ale wymaga to mocy obliczeniowej, a po drugie - producentowi musi się to opłacić. Stąd, takie rozwiązania pakuje się w topowe flagowce, gdzie nie zwiększają znacząco kosztu. Ewentualnie, kiedyś HTC używało dedykowanych ASICów do przetwarzania obrazu w telefonach średniej półki.

Trzecie podejście, to poprawić fabrykę: https://www.euro.com.pl/akcesoria-telefony/lenovo-moto-aparat-true-zoom-do-moto-z.bhtml?gclid=EAIaIQobChMIrfCxkOz95QIVROWaCh3c-AcbEAQYASABEgJnRfD_BwE&gclsrc=aw.ds

Ale taka zabawka nadal jest zaledwie "dobra".

 

12 godzin temu, SławomirP napisał:

Czy to się w ogóle przekłada na jakość zdjęć?

Jednym słowem - nie.

 

12 godzin temu, SławomirP napisał:

- wygodne przeglądanie stron internetowych 

- brak zamulania

Problem jest taki, że za 3 lata i tak strony staną się bardziej zasobożerne, i każdy telefon zacznie zwalniać. Tylko może zwalniać z 3 sekund do 30 sekund, albo z 0.2 sekundy do 2 sekund. Cena -> procesor -> szybkość.

 

Samsung A50 jest na Exynosie, Redmi note 8 pro na Mediateku. Decyzja producenta o użyciu Mediateka oznacza "tniemy koszty na wszystkim", ale że jestem procesorowym hardkorem, obie te platformy są dla mnie dyskwalifikujące - ale to tylko ja, fanboy Qualcomm-a :) I uczciwie mówię, że jestem tu stronniczy.

 

Dobra porównywarka jak 3 różne telefony robią testowe/przykładowe zdjęcia (nie ma najnowszych modeli):

https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=3&idPhone1=4899&idPhone2=4958&idPhone3=5760

W necie znajdziesz też porównania zdjęć dla najnowszych telefonów, przez Googla.

 

Aha, Samsung S6 - po 3 latach niewymienna bateria traci pojemność, a ekran i przeglądanie stron odstaje wyraźnie od dzisiejszych standardów. Tylko zdjęcia nadal robi dobre. Nie dzisiaj, dziękuję.

13 godzin temu, SławomirP napisał:

Teraz przeglądam telefony na allegro i jest tego masa

To popatrz dla wybranych modeli:

- ile jest casów, szkieł, gadżetów - to określa jak bardzo popularny jest model

- ile jest części do napraw danego modelu, np.  "ekran Samsung A50" - ile kosztuje ewentualna naprawa, wymiana baterii itd.

- jaka jest cena używanych, i ile ich jest - znowu, popularność determinuje dostępność części

- ile wyników z forum supportu wyskakuje, jaka jest dostępność Custom ROM - jak bardzo fachowcy "lubią" dany model ulepszać

 

Generalna zasada - zeszłoroczny flagowiec lepszy niż tegoroczny średniak. Telefon wybierany przez korporacje jako służbowy - jeszcze lepiej.

Bo za rok średniak zniknie z rynku, a flagowców nadal będzie pełno - więc będą miały support.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówicie prawdopodobnie stanie na https://www.morele.net/smartfon-xiaomi-redmi-note-8-pro-6-128gb-szary-6331473/ chyba, że macie jakieś uwagi. Czy mogę kupić z tego sklepu i mieć pewność, że wszystko będzie ok? Czy lepiej z https://bestcena.pl/smartfony-i-telefony/xiaomi-redmi-note-8-pro-6-128gb-dual-sim-bialy ?

 

@Kespert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...

Wiesz, IMO największa zaleta iPhonów jest to, ze po prostu działają. Nie masz żadnych errorów czy crashy co jakis czas, nie ma sytuacji tak jak w pixelach ze nie da się zadzwonić na telefon alarmowy, a bateria działa ci dłużej, bo kalkulator w iPhone nie czyta GPS i nie używa danych komórkowych. Jeśli chcesz najbardziej niezawodny sprzęt, to iPhone. Android ma pare plusów, np always on display, albo możliwość sideloadowania apek czy piracenia, albo większa customizacja ale na to jestem za stary. Zreszta z ta customizacja to tez tak dziwnie jest, bo te launchery tez lubią się randomowo wysypać Poza tym jest sporo wygodnych akcesoriów. Sam jednak celowałbym w model 14 https://ispot.pl/iphone-14-ksiezycowa-poswiata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To teraz ja.

Należę do długoterminowych użytkowników więc zależałby mi na długim wsparciu w aktualizacjach, w miarę długo trzymającej baterii, dobrych fotach i co jeszcze?

Cena 1-2k

Dla mnie żaden tel nie jest wart więcej.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.