Skocz do zawartości

Co sprawia, że niektórzy są atrakcyjniejsi od innych?


deleteduser45

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Moje anegdotyczne doświadczenie z tym związane:

 

Znam temat od 2014r, kiedy na upadłym już chyba forum sluthate trwała niemalże apoteoza postaci Mika Mew i praktykowanej przez niego ortotropii, opisywanej jako remedium na wszelkie recesje twarzoczaski

 wynikające z zaniechania w okresie dzieciństwa i adolescencji. ;) 

 

Pierwszy raz wtedy zwróciłem uwagę, że mimowolnie pochylam głowę do przodu, język nie zawsze jest na podniebieniu, do tego śpię z otwartymi ustami.

Udało się to skorygować i weszło mi w nawyk przez te lata spanie z zamkniętymi ustami, prawidłowa postawa i unikanie pochylania głowy do przodu [o tym ostatnim czasem zapominam].

 

Początkowo z tą poprawną postawą nie mogłem nawet przełknąć śliny, co z czasem minęło całkowicie, czyli mięśnie i tkanki musiały być w stanie dalekim od optymalnego.

Miałem też problem z budzeniem się w nocy z szybszym biciem serca i uczuciem duszności, co też praktycznie zniknęło, czyli można założyć, na bezdech senny też pomaga.

 

Faktycznie, oglądając zdjęcia z przeszłości i obecne zrobione pod tym samym kątem [głównie mam na myśli profil/półprofil, z przodu mniej] widzę, że w ciągu tych 5 lat zauważalnie poprawiła się projekcja

szczęki i żuchwy itd, jednak wiadomo oczekiwanie spektakularnych efektów w tym wieku i szczęki chada o którą można się skaleczyć, bez interwencji chirurgicznej, byłoby lekko naiwne. ;) 

 

Ogólnie dosyć ciekawe.

 

Tylko efekt uboczny, nie jestem pewny czy związany z tym - pewnego dnia prawa górna szóstka nagle mi się ukruszyła, a między lewą górną szóstką i siódemką zrobiła się mała szparka. ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.