Skocz do zawartości

Ukraińcy zabierają Polakom miejsca pracy


Morfeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Ukraińcy zabierają Polakom miejsca pracy? Niestety, z tego co widzę coraz częściej. Wykonują już, nie tylko mniej płatne prace fizyczne. Są wszędzie, w sklepach, spedycji, w handlu. Są kurierami, kierowcami tirów, sprzedawcami, itd. W weekend w lokalnym wielkim hipermarkecie, w centrum Polski, słyszę częściej w alejkach język Ukraiński, niż Polski. Przechodzień zapytany o drogę to Ukrainiec. Gość dostarczający sprzęt do domu ze sklepu - Ukrainiec, itd.  

 

Ciekawy przykład. Rozmowa z 2 osobami o pracy w lokalnym zakładzie. Jedna z nich, nie dostała się do pracy, na sezon zimowy, do lokalnego, większego pracodawcy. Przedsiębiorca wolał sprowadzić, blisko setkę pracowników z Ukrainy. W większości młodych mężczyzn. Odmawiając pracy Polakom.

Osoba, z którą rozmawiałem i tam pracuje, twierdzi, że Ukraińcy mają:

  • Wyższą stawkę godzinową od Polaków, w tym zakładzie. Za takie same obowiązki.
  • Zapewnione zakwaterowanie. 
  • Dojazdy do pracy busem.
  • Bezpłatny dostęp do pralni, itd.

 

  1. Dlaczego Waszym zdaniem pracodawcy wolą zatrudniać Ukraińców, pomimo wyższych kosztów? Odmawiając jednocześnie miejsc pracy Polakom. 
  2. Czy Polacy jak na zachodzie, tak w Polsce, będą zawsze traktowani, jak ludzie gorszej kategorii? 

Znów rośnie liczba Ukraińców pracujących w Polsce

4778b03c260d38-645-399-0-0-724-448.png

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Znow-rosnie-liczba-Ukraincow-pracujacych-w-Polsce-7660949.html

Edytowane przez Morfeusz
  • Like 7
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez taką ilość imigrantów zarobkowych w Polsce, wiele firm nie daje podwyżek Polskim pracownikom, co mnie to obchodzi, że zagraniczne korporacje działające w Polsce nie płacące należytych podatków w Polsce nie mają rak do pracy, niech zaczną płacić jak na zachodzie, to ludzie sami się zjawią do pracy. Prawo zatrudniania zagranicznych imigrantów powinny mieć jedynie Polskie firmy, przedsiębiorstwa z Polskim kapitałem a nie zachodnie korporacje. Zamiast wpuszczać tylu tych imigrantów TRZEBA BYŁO WPUSZCZAĆ REPATRIANTÓW.

 

 

https://www.cda.pl/video/264090014

PIslamizacja mutli kulti według, polecam ten film, ze względu na mowę nienawiści został usunięty z YouTube można go tylko obejrzeć tylko na cda.pl link powyżej.

 

Brawo PiS a mięli nie wpuszczać.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć, że pracodawca płaci więcej Ukraińcom. To już by zakrawało na teorię spiskową. Podejrzewam, że takie ploty rozsiewają niezadowoleni koledzy z pracy, albo nawet i wiadoma piąta kolumna. Ale fakt jest faktem, że napływ tańszej siły roboczej rynek pracy psuje. Zresztą już kilka lat temu przewidziałem, że Ukraińcy ruszą dalej na Zachód a przybędą pracownicy z dalszych krajów i tak się dzieje. Coraz więcej tez Ukraińców będzie wykonywało lepszą pracę i ci być może się w Polsce na stałe osiedlą. Niestety kolejne rządy dawały dupy, bo nie zmieniły Polski tak, aby była przyjazna dla ludzi więc nasi rodacy, którzy zasmakowali Zachodu wracać do Kraju nie będą.

Edytowane przez Kleofas
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, leto napisał:

mam koło domu sklep i stację benzynową. W sklepie same Ukrainki za ladą - miłe, pomocne,  zawsze uśmiechnięte. Na stacji p0lki - wiecznie naburmuszone, robią łaskę że się odezwą.  Mój wybór jest oczywisty.

Co ma piernik do wiatraka ? To, ze ktoś jest naburmuszony ma na to wpływ wiele czynników, więc dla ciebie priorytetem jest kto się ładnie do ciebie uśmiechnie a nie realia gospodarcze, zajebiście.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiesz jak czuli się Brytyjczycy kiedy lata temu masa cebulaków wyjechała do pracy w ukej. Narzekaniom, że Polacy pozajmowali mało płatne z widzenia Brytyjczyka prace, często bez wykształcenia, znajomości języka itd nie było końca. Teraz jest to samo i u nas - 2200 na rękę dla Ukraińca to świetny pieniądz, skoro u nich średnia krajowa waha się na poziomie 200 euro.

 

Bottom line - skoro Polakowi uwłacza praca na magazynie za 3 koła brutto, to znajdzie się ktoś, kto taką robotę będzie wykonywał z pocałowaniem w rękę i z uśmiechem na twarzy.

Edytowane przez Spartan
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spartan napisał:

Bottom line - skoro Polakowi uwłacza praca na magazynie za 3 koła brutto, to znajdzie się ktoś, kto taką robotę będzie wykonywał z pocałowaniem w rękę i z uśmiechem na twarzy.

Porównajmy poziom życia i zarobki, przez nadmierną imigrację nie rosną zarobki, a co za tym idzie kilka innych czynników poziom życia a nawet dzietność, tylko w mniejszym stopniu. Nie porównujmy się z UK , oni zarabiają kilka razy tyle co my, poza tym mają inne prawo i strukturę społeczną.

Edytowane przez Boromir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Boromir said:

To, ze ktoś jest naburmuszony ma na to wpływ wiele czynników, więc dla ciebie priorytetem jest kto się ładnie do ciebie uśmiechnie

No w handlu tak jakby stosunek do klienta to rzecz fundamentalna. Tak, bardzo mnie obchodzi czy się ludzie do mnie uśmiechają, Polakom tego zdecydowanie brakuje.

 

Hmmm może sb poszukam jakiejś kobiety z Ukrainy. Kumpel ma żonę ukrainkę i mówi że cud kobieta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co związku z powyższym ? Mamy wpuszczać i zamieniać kraj w etniczne szambo jak na zachodzie ? Najpierw zadbajmy o własne interesy, a nie oglądajmy się na innych, wiem. że Ukraińcy są z nami tożsami, ale prócz tej imigracji przyjeżdża do nas do pracy reprezentacja całej Afryki i Azji. Po za tym, pomyśl sobie jakbyśmy mieli kosę z Państwem Ukraińskim, dodać do tego kwitnący Banderyzm, żeby nie było ja do przeciętnego Ukraińca nic nie mam. Widzę tylko, że widzisz jedynie czubek własnego nosa, a nie dostrzegasz tego problemu szerzej, perspektywicznie w następstwie najbliższych lat, dekad.

6 minut temu, Spartan napisał:

@Boromir zastosuj do samo w porównywaniu Polski i Ukrainy i wyjdzie Ci to samo. Polska jest równie atrakcyjna dla Ukraińców, co UK dla Polaków.

 

Edytowane przez Boromir
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, leto napisał:

Myślisz że zamknięcie granicy dla Ukraińców w tej chwili wplyneloby pozytywnie czy negatywnie na stosunek ich narodu do naszego?

Napisałem wcześniej, że prawo zatrudniania powinny mieć jedynie Polskie firmy, przedsiębiorcy z Polskim kapitałem, a nie zagraniczne korporacje, który zarabiają w Polsce grube miliardy i miliardy wywożą z kraju, dodatkowo nie płacąc należytych podatków.

A to jaki mieli by stosunek do naszego, zwykły przeciętny Ukrainiec, szczerze mówiąc średnio mnie to interesuje.

Edytowane przez Boromir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Morfeusz napisał:

Dlaczego Waszym zdaniem pracodawcy wolą zatrudniać Ukraińców, pomimo wyższych kosztów? Odmawiając jednocześnie miejsc pracy Polakom. 

Koszt vs wydajność. TYLKO to.

MOŻE jeszcze w jakimś niewielkim stopniu minimalnie niższe ryzyko prawne (Ukraińcowi trudniej się kopać z koniem w sądzie - jeszcze się okaże, że jest tu na nielegałce i skończy z "misiem" w paszporcie...)

Jeżeli ekspaci ukraińscy są tu wyłącznie w celu monetyzacji swojego czasu na polskiej ziemi, to po prostu - ZAPIERDALAJĄ. Robią swoje, kasa do kieszeni, wracają.

 

Robią dokładnie to samo, co Polacy za granicą. Co w tym dziwnego?

 

1 godzinę temu, Morfeusz napisał:

Czy Polacy jak na zachodzie, tak w Polsce, będą zawsze traktowani, jak ludzie gorszej kategorii?  

Czyli jak Kali zapierdalać w UK za miskę Fish & Chips to być OK

Ale jak Ukrainiec zapierdalać w KALIforni za miskę zupy cebulowej to już być hurrr-durr...

Jak rozumiem napis na paszporcie winien uzasadniać zarobki nieadekwatne do wytworzonej wartości, bo... "DEJ"?

 

13 minut temu, Boromir napisał:

Porównajmy poziom życia i zarobki.

Wattt???
A co ma piernik do wiatraka?

To dokładnie ten sam mechanizm.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Boromir napisał:

Po za tym, pomyśl sobie jakbyśmy mieli kosę z Państwem Ukraińskim

A z kim my nie mieliśmy kosy ? Nawet z pepikami z południa, choć to bezkonfliktowy naród.

 

8 minut temu, Boromir napisał:

ale prócz tej imigracji przyjeżdża do nas do pracy reprezentacja całej Afryki i Azji

Myślisz, że gdzie indziej na Zachodzie, czy nawet na świecie jest inaczej ? No może nie licząc Japonii czy Australii - oba kraje mają bardzo surową politykę imigracyjną. Czy wyszło im to na dobre ? Nie mnie oceniać.

 

Zmień, Bracie @Boromir myślenie na 21 wiek. W dobie globalizacji to normalne, że przedstawiciele wszelakich kultur czy ras migrują w poszukiwaniu lepszego "środowiska" do życia. Co dla innych jest sufitem, dla innych jest podłogą. Nie mam nic przeciwko Polakom pracujących za granicą ani tymbardziej obcokrajowcom pracujących nad Wisłą, o ile szanują panujące lokalne zwyczaje.

 

Skoro tak mocno bronisz Ukraińców, to chyba zabrali Ci robotę ? To, że dzięki naszym ukochanym lebiodom zasiadających w sejmie, obce korporacje nie płacą podatków, albo płacą ich śladowe ilości. Drenowanie polskiego rynku przez obce kapitały to temat rzeka i zdecydowanie nie na temat.

Edytowane przez Spartan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

A co ma piernik do wiatraka?

 

nie rosną płace, przeciętny Angol zarabia od 2 do 5x razy więcej od przeciętnego Polaka, po za tym porównaj nasz kraj z UK dwa różne światy

2 minuty temu, Spartan napisał:

kraje mają bardzo surową politykę imigracyjną. Czy wyszło im to na dobre ? Nie mnie oceniać.

Zmień, Bracie @Boromir myślenie na 21 wiek. W dobie globalizacji to normalne, że przedstawiciele wszelakich kultur czy ras migrują w poszukiwaniu lepszego "środowiska" do życia. Co dla innych jest sufitem, dla innych jest podłogą. Nie mam nic przeciwko Polakom pracujących za granicą ani tymbardziej obcokrajowcom pracujących nad Wisłą, o ile szanują panujące lokalne zwyczaje.

Prowadząc politykę trzeba zakładać różne scenariusze, widzę, ze za bardzo nie ogarniasz, pomyśl sobie, że mamy kosę z tym Państwem, z tych kilku milinów znajdzie się kilka tysięcy dywersantów, którzy będą mogli przeprowadzić zamachy na elektrownie, węzły komunikacyjne, a jeśli chodzi o politykę imigracyjną, jestem za tym żeby była restrykcyjna.

 

Skoro Japonia łączy tradycjonalizm z nowoczesnością i wiele innych krajów, to dlaczego nie Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Boromir napisał:

nie rosną płace

Pod jakim kamieniem mieszkasz przez ostatnie 5 lat?
Wzrost płac w dolnym kwartylu jest najwyższy od 1989r.

Inna sprawa, że kompletnie sztucznie wywłołany, tym niemniej są to fakty.

 

Powtarzasz populistyczne pierdoły wydalane przez ludzi będących Ziębami ekonomii...

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w globalnej wiosce.  Poza tym - jeśli prywaciarz ma ochotę chcę zatrudnić obcokrajowca to nic nam do tego. Tak bardzo krzyczało się o wolnym rynku i uszanowania prywatnej działalności gospodarczej. - to bądźmy konsekwentni.  Gość z filmiku opisujący praktyki w pewnej korporacji taksówkarskiej chyba musi zmienić lekarza.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Boromir napisał:

pomyśl sobie, że mamy kosę z tym Państwem, z tych kilku milinów znajdzie się kilka tysięcy dywersantów, którzy będą mogli przeprowadzić zamachy na elektrownie

To co mam chodzić po ulicach, pytać losowo napotkanych ludzi i walić w tubę każdego kto nie wypowie "soczewica, koło, miele młyn" ? Bo to potencjalny dywersant, szpieg czy kolaborant ? Trochę dziecinną masz logikę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Stary_Niedzwiedz napisał:

Pod jakim kamieniem mieszkasz przez ostatnie 5 lat?

Porównajmy się na tym tle z Singapurem, Koreą Południową, Tajwanem,Japonią w momencie, kiedy te kraje się rozwijały i jaką politykę uprawiały. Te kraje są liczącymi się graczami my jesteśmy republiką bananową tudzież kartoflaną z wyprzedanym majątkiem narodowym, pakietem klimatycznym etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, leto napisał:

Jeśli zakazać Ukraińcom pracy w Polsce, to czemu nie słoikom w Warszawie? Przyjeżdżacie i psujecie nam tu w stolicy rynek pracy...

 

Takie myślenie prowadzi do nienawiści między ludźmi, a w konsekwencji do wojen.

Nie prowadzi do nienawiści, poza tym co to jest słoik ? co ty bredzisz ? Że Polak pojedzie na inny kraniec Polski do pracy z Warmii do Małopolski i wybuchnie wojna z tego tytułu w Polsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Boromir napisał:

Skoro Japonia łączy tradycjonalizm z nowoczesnością i wiele innych krajów, to dlaczego nie Polska. 

To nie ma nic do rzeczy. Japońskie prawo imigracyjne jest chyba najsurowsze na świecie i prędzej Polak Japończyka wpuści do siebie niż Japończyk Polaka.

 

Globalizacja to proces nieuchronny, czy Ci się to podoba czy nie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.