Skocz do zawartości

Ukraińcy zabierają Polakom miejsca pracy


Morfeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Boromir napisał:

Porównajmy się na tym tle z (...)

Jeszcze raz - pod jakim kamieniem mieszkasz?
Ja NAPRAWDĘ z chęcią z Tobą rozmawiam, ale dawaj proszę argumenty, a nie populistyczny bełkot.

Nie jesteś na spędzie kuców Korwina...

 

Gwałcisz kolego podstawy podstaw ekonomii, wykazujesz się zerową znajomością realiów, w przeciwieństwie do doskonałej znajomości chwytów populistycznych...

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kleofas napisał:

Nie chce mi się wierzyć, że pracodawca płaci więcej Ukraińcom. To już by zakrawało na teorię spiskową. Podejrzewam, że takie ploty rozsiewają niezadowoleni koledzy z pracy, albo nawet i wiadoma piąta kolumna. Ale fakt jest faktem, że napływ tańszej siły roboczej rynek pracy psuje. Zresztą już kilka lat temu przewidziałem, że Ukraińcy ruszą dalej na Zachód a przybędą pracownicy z dalszych krajów i tak się dzieje. Coraz więcej tez Ukraińców będzie wykonywało lepszą pracę i ci być może się w Polsce na stałe osiedlą. Niestety kolejne rządy dawały dupy, bo nie zmieniły Polski tak, aby była przyjazna dla ludzi więc nasi rodacy, którzy zasmakowali Zachodu wracać do Kraju nie będą.

To lepiej zacznij wierzyć, w mojej poprzedniej pracy, zanim sam się zwolniłem 7 osób machnęło wypowiedzenia, 6 z niższych, fizycznych stanowisk, 1 z wyższego, kierowniczego. Dlaczego, a no bo dochodziło i pewnie nadal dochodzi tam do takich sytuacji, jak te, które tutaj wyłuszczę:

- upaińcy, na tych samych stanowiskach co polacy, po odwaleniu "swojego" - opierdalanie się i wyjebanie totalne. Kierownictwo? Udaje że nie widzi. Miałeś akcje, gdzie kierownik opierdalał stojącego obok grupki upaińców polaka, że nic nie robi, a ich po prostu zlewał.

- kasę dostają tę samą, albo i wyższą, w sensie że mieli po prostu ułatwione wyrabianie wszelkich norm, mogli sobie pozwolić na więcej niż polscy pracownicy. Jeden z chłopaków, których poznałem, postanowił wcześniej zrobić sobie przerwę, jako że nie było pracy - dostał po premii. upaince robiły sobie nie tyle wcześniejsze przerwy, co i nawet 2 czy 3, reakcja przełożonych? Zwrócenie uwagi, tylko tyle.

- to co zauważyłem, tendencję do walenia w chuja, i to tak na ostro, mają Ci młodzi. Starsi, powyżej 40 naprawdę zapierdalają i do nich przyczepić się nie mogę, do młodych? Trzeba było nad nimi stać i patrzeć na ręce, by robota była zrobiona, nie wspominając o tym, że trafiały się asy, które nie rozumiały najprostszych czynności.

- Urlopy i dni wolne. Pan Polak chce wziąć dzień wolnego z tygodniowym wyprzedzeniem? "Nie da się". upainiec potrzebował ? "na kiedy i ile?"

- i najlepsze, doszło raz do akcji, gdzie polak po sprowokowaniu zaczął się po prostu obrzucać epitetami z upaińcem. Jak to się skończyło? Polak wyleciał, a upainiec został, bez jakichkolwiek kar itp. Automatycznie wzięto go za biednego, szykowanego ymygranta. Tfu!

 

32 minuty temu, Spartan napisał:

Teraz już wiesz jak czuli się Brytyjczycy kiedy lata temu masa cebulaków wyjechała do pracy w ukej. Narzekaniom, że Polacy pozajmowali mało płatne z widzenia Brytyjczyka prace, często bez wykształcenia, znajomości języka itd nie było końca. Teraz jest to samo i u nas - 2200 na rękę dla Ukraińca to świetny pieniądz, skoro u nich średnia krajowa waha się na poziomie 200 euro.

 

Lata temu, masa Polaków zabierała dosłownie gówno pracę, którą oni nawet nie chcieli wykonywać. Czyli masz tu typowe przedstawienie psa ogrodnika. Sam nie chce, a komuś nie da - primo. Obejrzyj sobie dokument, bo było parę i to Brytyjskiej produkcji, odnośnie takich płaczących brytoli. Jeden był dobry, dostawali od pracodawców stanowiska pracy, te same co Ci niedobrzy polacy, litwini itd. Mieli czas 2 miesięcy, żeby się wykazać, z możliwością pracy na stałe. Z takich 10 jedynie 2 nie spierdoliło okazji. Bo "praca za ciężka", albo po prostu nie przyłazili do roboty w pierwszy dzień.

32 minuty temu, Spartan napisał:

Bottom line - skoro Polakowi uwłacza praca na magazynie za 3 koła brutto, to znajdzie się ktoś, kto taką robotę będzie wykonywał z pocałowaniem w rękę i z uśmiechem na twarzy.

Przeczytaj sobie to co napisałem na samym początku. Typowy pracownik z upainy będzie brał te kasę, marudził, że mało i podejrzewał, że gdzieś jest rżnięty na kasę. Opierdalał się przy każdej możliwej okazji, a pracę traktował jako przymusową.

 

33 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

Odwróćmy to pytanie a czy Polacy nie zabierają pracy Niemcom, Francuzom, Anglikom itd, itp?

Nie przypominam sobie, by Niemcy, Anglicy i Francuzi traktowali rdzennych pracowników gorzej od Polaków. Wręcz przeciwnie, wykorzystywali, i pewnie nadal wykorzystują. Sam pracowałem jakiś czas w Holandii, tam Polak miał ponarzucane normy, był poganiany, wyzyskiwany, podczas gdy tacy Holendrzy i nawet turasi byli traktowani najzwyczajniej lepiej.

Tylko polacy to tak zjebany naród, będąc jebanymi przez innych na zachodzie, będą swoim dopierdalać, byleby mieć lepiej. U siebie z kolei będą faworyzować kurwa obcych i jebać swoich jeśli tylko płyną z tego bonusy,

Edytowane przez lxdead
  • Like 2
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to nie jest kraj Polaków. Ten kawałek ziemi nie należy do nas. Polska to rodzaj folwarku, lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Ograniczona odpowiedzialność tyczy się jednak także zarządu tej spółki. 

Pragnę zwrócić waszą uwagę na pewien przekręt, z którym mieliśmy ostatnio do czynienia. A mianowicie partia wyniesiona do władzy na hasłach narodowych, socjalnych, antyimigranckich nagle staje się główną siłą we wdrażaniu "globalizmu" w naszym kraju. Nowy minister finansów, z trudem mówiący po polsku, przebąkuje coś o wycofaniu gotówki, imigranci zalewają kraj, importuje się rozwiązania legislacyjne z Hiszpanii, które uderzają w mężczyzn, JP Morgan zagnieżdża się w Warszawie. Zupełnym przypadkiem za rządów skrajnie prawicowego PiS reaktywuje się loża żydowska B`nai B`rith. Tak drodzy Panowie, sprzedaliśmy się i ten kraj za 500 plus i trzynastą emeryturę. Ten kawałek ziemi nie należy do nas, zarząd jest komisaryczny i nie ważne kto go sprawuje, główny nurt jest jedynie słuszny. Cel?

15 milionów nieświadomych niczego niewolników, ciężko pracujących w korporacjach, zamkniętych w kilku największych miastach. Reszta w rękach latyfundystów z Bliskiego Wschodu. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)  :)

 

Ech...

 

Imigracja zarobkowa istnieje od kiedy przyszła rewolucja przemysłowa jak nie dłużej.

Jest kapitalizm i wolny rynek a nie komunizm i rządowo narzucane normy i sztuczny popyt. Do tego globalizacja (zarówno produktów jak i robocizny).

 

Skoro my jako Polacy możemy jechać do innego kraju (z EU lub spoza) w celach zarobkowych to dlaczego Ukraińcy (w tym przypadku) mają być piętnowani za to, że pracują w PL??

 

Czysta hipokryzja.

 

Nie podoba się, że pracują inne nacje w PL??

Proszę bardzo, na siłę ściągnąć spowrotem Polaków z innych krajów których pracują i zagonić do pracy w PL.

 

Pewne rzeczy można delikatnie regulować (np imigracyjny system oparty o punkty kompetencyjne i zapotrzebowanie rynku) ale rynku nie oszukacie.

 

Zamknąć granice?? Proszę bardzo, wtedy się okaże jakich pracowników brakuje, i albo zakłady będą miały problemy albo i tak produkcję wywalą do Chin.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Perun82 napisał:

Ich wyzwalali/podbijali anglosasi:) - Bez porównania. 

Czyli mam rozumieć, ze mamy gnić w dołku mentalnym dalej ? Nie korzystać z najlepszych sprawdzonych wzorców gospodarczych, ekonomicznych, tylko patrzeć w przeszłość, nie wyciągając wniosków i prowadzić politykę na oślep ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy na koniec dnia siądziesz do Excela i policzysz ile kosztuje godzina pracy Ukraińca pomimo wyższej stawki wychodzi, że mniej, chociażby przez fakt, że tylko w ostateczności idą na chorobowe. 

 

Nie ma problemu, żeby przyszli w weekend. Spróbuj w piątek powiedzieć Polakowi, że trzeba zostać w najlepszym przypadku posłuchasz o wyzysku.

 

Do tego często państwo dotuje przyjazdy Ukraińców w tej czy innej formie. To chore ale tak jest. 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Boromir said:

Nie prowadzi do nienawiści, poza tym co to jest słoik ? co ty bredzisz ? Że Polak pojedzie na inny kraniec Polski do pracy z Warmii do Małopolski i wybuchnie wojna z tego tytułu w Polsce ?

A wybuchnie z powodu tego ze Ukraińcy pracują w Polsce? Dziwne myślenie, ksenofobiczno-teoriospiskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lxdead napisał:

Typowy pracownik z upainy będzie brał te kasę, marudził, że mało i podejrzewał, że gdzieś jest rżnięty na kasę. Opierdalał się przy każdej możliwej okazji, a pracę traktował jako przymusową.

A jak pracują nasi przedstawiciele w UK ? Tylko nie wyskakuj proszę z oklepanym tekstem typu " a bo Polak to pracowity jest, Paaaaaanie"

 

2 minuty temu, lxdead napisał:

Lata temu, masa Polaków zabierała dosłownie gówno pracę, którą oni nawet nie chcieli wykonywać.

Na tej samej zasadzie Ukraińcy pracują w Polsce, wspomniałem już o tym wcześniej. Polak przysłowiowych ulic zamiatać nie będzie, bo to trąci psim pieniądzem, a Ukrainiec powie, że to świetna robota, pracować trzeba a i dziengi się będą zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Piter_1982 said:

Kiedy na koniec dnia siądziesz do Excela i policzysz ile kosztuje godzina pracy Ukraińca pomimo wyższej stawki wychodzi, że mniej, chociażby przez fakt, że tylko w ostateczności idą na chorobowe. 

Dokładnie tak jest. Chyba nie wydaje się Wam że ci wszyscy przedsiębiorcy zatrudniający Ukraińców są kretynami albo tak kochają ich nację?  Money money money. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Spartan napisał:

A jak pracują nasi przedstawiciele w UK ? Tylko nie wyskakuj proszę z oklepanym tekstem typu " a bo Polak to pracowity jest, Paaaaaanie"

Nie obchodzi mnie UK, bo tam nie byłem. Pracowałem za to w Niderlandach i mogę śmiało powiedzieć, że nasi zapierdalali solidnie, w szczególności mając obok nich wykonujących tę samą pracę holendrów.

Cytat

Na tej samej zasadzie Ukraińcy pracują w Polsce, wspomniałem już o tym wcześniej. Polak przysłowiowych ulic zamiatać nie będzie, bo to trąci psim pieniądzem, a Ukrainiec powie, że to świetna robota, pracować trzeba a i dziengi się będą zgadzać.

Co innego zbieranie szparagów czy praca w sortowni ziemniaków, bo mniej więcej takie fuchy dostawali Polacy, Litwini i reszta "wschodniej europy" po wejściu do Unii. Nie porównuj też pracy na magazynie IT, która pracą ciężką nie jest, a zarobki też są dobre, do zamiatania ulic.

Teraz zadam Ci krótkie pytanie koleżko, pracowałeś w ogóle z ukraińcami w zespole? Czy po prostu pierdolisz kocopoły z drugiej, trzeciej ręki?

 

A cytując P. Bosaka: "ukraińscy pracownicy, ukraińskie stawki"

Edytowane przez lxdead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheFlorator Spróbuj jechać do USA do pracy. UE to co innego, musieliśmy spełnić mnóstwo norm, żeby wejść do tego klubu dziadków z kasą. O ile wiem Ukraina w UE nie jest. 

 

Co to do cholery za argument, że mamy teraz wpuszczać wszystkich jak leci, bo Polacy też wyjechali? Niech ci co wyjechali wezmą teraz Ukraińców do swojego domu, bo przecież oni najwięcej skorzystali. Ale nie, ci co zostali i próbują jakoś żyć w Polinie jeszcze będą jebani przez januszy za pomocą Ukraińców czy innych Hindusów.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lxdead napisał:

Teraz zadam Ci krótkie pytanie koleżko, pracowałeś w ogóle z ukraińcami w zespole? Czy po prostu pierdolisz kocopoły z drugiej, trzeciej ręki? 

Nie mam w zwyczaju wypowiadać się na temat, z którym nie miałem styczności. To nie jest tak, że bronię Ukraińców na zabój - na pewno mają swoje ukryte wady ale w porównaniu do wąsatego, roszczeniowego Janusza "hurr-durr, a kierownik to chuj", Ukraińcy, przynajmniej w zachodniej Polsce jawią mi się jako sympatyczni, pokorni i pracowici ludzie.

4 minuty temu, leto napisał:

Chyba nie wydaje się Wam że ci wszyscy przedsiębiorcy zatrudniający Ukraińców są kretynami albo tak kochają ich nację?  Money money money.  

Gdyby im się to nie opłacało, to by ich nie ściągali. Widocznie jest to opłacalne.

 

4 minuty temu, lxdead napisał:

do zamiatania ulic.

Jeszcze w latach 90tych poprzedniego wieku, w szkołach siało się propagandę typu " do niczego się kurwa nie nadajesz, będziesz kurwa kopać rowy (Lotek Lotkowski :D) albo zamiatać ulicę". Podałem to na zasadzie głęboko zakorzenionego w umysłach millenialsów przekonania, że praca fizyczna, wykonywania publicznie jest pracą najbardziej hańbiącą. Ale masz rację - na następny raz będę bardziej uważał na swoje sformułowania i skróty myślowe, bo jak się okazuje, nie każdy jest na tyle inteligenty by chwytać je w lot.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Odwróćmy to pytanie a czy Polacy nie zabierają pracy Niemcom, Francuzom, Anglikom itd, itp?

Ok, ja też odwracam pytanie. Czy Niemiec pójdzie w pole na szparagi za stawkę, jaką ma Polak? Czy Francuzi, Anglicy pójdą zapierdalać za najniższą w ich kraju? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, TheFlorator napisał:

:)  :)

Skoro my jako Polacy możemy jechać do innego kraju (z EU lub spoza) w celach zarobkowych to dlaczego Ukraińcy (w tym przypadku) mają być piętnowani za to, że pracują w PL??

 

Czysta hipokryzja.

 

Skoro ktoś chcę jechać do pracy za granicę, niech jedzie, jego sprawa,

Brałeś pod uwagę poziom życia i zarobki ?

Poza tym od kiedy dbanie o własny interes narodowy jest oznaką hipokryzji ?

19 minut temu, TheFlorator napisał:

 

 

Zamknąć granice?? Proszę bardzo, wtedy się okaże jakich pracowników brakuje, i albo zakłady będą miały problemy albo i tak produkcję wywalą do Chin.

To wówczas nałoży się embargo, tak żeby przenieść produkcję do Polski, tak jak USA wali masę ceł Chinom czy nawet Tajwan reguluje cła Republice Chińskiej

 

Polecam tobie audycję:

https://www.cda.pl/video/264090014

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Boromir napisał:

Poza tym od kiedy dbanie o własny interes narodowy jest oznaką hipokryzji ? 

Od kiedy uważasz, że Polak za granicą jest "cacy" a obcokrajowiec w Polsce już nie. Coś na zasadzie litewskiego sojuszu - co Twoje to i moje, a co moje - tego nie rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spartan napisał:

Nie mam w zwyczaju wypowiadać się na temat, z którym nie miałem styczności. To nie jest tak, że bronię Ukraińców na zabój - na pewno mają swoje ukryte wady ale w porównaniu do wąsatego, roszczeniowego Janusza "hurr-durr, a kierownik to chuj", Ukraińcy, przynajmniej w zachodniej Polsce jawią mi się jako sympatyczni, pokorni i pracowici ludzie.

Gdyby im się to nie opłacało, to by ich nie ściągali. Widocznie jest to opłacalne.

Pracowałem w "najlepiej" i "najszybciej" rozwijającym się dystrybutorze i spedytorze elektroniki w Polsce. Miałem i tych przed swoimi oczyma i "polskich januszy" i upainców i bez drugiego zastanowienia się nie wziąłbym choćby jednego dimy. Nooo popatrz, też jestem z zachodniej Polski i napiszę krótko, miałem z nimi styczność, wnioski? Roszczeniowi, leniwi, fałszywi i przygłupi - wszyscy z pojedynczymi wyjątkami poniżej 40 roku życia. Mentalne "poloki" z lat 90.

Poczytaj sobie jakie to benefity czerpią upaińce z naszych programów socjalnych i jakie bonusy czerpią pracodawcy, to wyjdzie Ci, dla kogo jest to "opłacalne". Na pewno nie dla Polskiego "average Joego"

Teraz, Spartan napisał:

 

Jeszcze w latach 90tych poprzedniego wieku, w szkołach siało się propagandę typu " do niczego się kurwa nie nadajesz, będziesz kurwa kopać rowy (Lotek Lotkowski :D) albo zamiatać ulicę". Podałem to na zasadzie głęboko zakorzenionego w umysłach millenialsów przekonania, że praca fizyczna, wykonywania publicznie jest pracą najbardziej hańbiącą. Ale masz rację - na następny raz będę bardziej uważał na swoje sformułowania i skróty myślowe, bo jak się okazuje, nie każdy jest na tyle inteligenty by chwytać je w lot.

Hahah, nosz kurwa, nie rozśmieszaj mnie chłopie. Powołujesz się na jakieś pierdololo ze szkółek, która tak przygotowują człowieka do prawdziwego życia, że gdy już je zacznie brutalnie zderza się z szarą rzeczywistością. Te same szkółki uczył i w latach 90 i teraz, co masz myśleć, a nie jak masz myśleć. A przede wszystkim myśleć kategoriami i wierzyć, że ten niedojebany system zapewni Ci zakichany dobrobyt i bezpieczeństwo, bylebyś był posłuszny. Jak widać system szkolnictwa wypluwa owoce takie jak Ty :) , "ynteligentne" i "chwytne w lot" :D  

 

Co do młodych, mam znajomych wśród wielu młodziaków, poniżej 20 roku życia, dobra sprawa, bo i młodsze dziewuszki można sobie poznać, wielu z nich albo wybrało, albo ma w planach wybrać t e "najbardziej hańbiące" fizyczne zawody. Powtórzę więc swoje zapytanie, to przemyślenia z pierwszej ręki, czy znowu pierdolenie kocopołów z drugiej i trzeciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spartan napisał:

Od kiedy uważasz, że Polak za granicą jest "cacy" a obcokrajowiec w Polsce już nie. Coś na zasadzie litewskiego sojuszu - co Twoje to i moje, a co moje - tego nie rusz.

Nie jest cacy, te dziady przy okrągłym stole podzielili się władza, doprowadzili do tego, ze wielu polaków za chlebem musiało emigrować, 

 obcokrajowiec już nie ? Brałeś pod uwagę poziom życia i zarobki ?

Po za tym napisałem jasno , nie wiem czy czytałeś prawo zatrudniania powinny mieć tylko Polskie firmy i Polscy przedsiębiorcy, zwróciłeś na to uwagę ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spartan napisał:

"Halynka, kurła weź mnie wyprasuj tego garniaka od szwagra, bo idę i o robotę w biedronce pytać ! I daj mnie pisiont złotych na łyskacza dla szanownego kierownika" :D

Janusz kurłaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, pojedź passatem załuż białe skarpetki do sandałów i spodenki bombery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lxdead napisał:

Roszczeniowi, leniwi, fałszywi i przygłupi

Coś mam jakieś nieodparte wrażenie, że nie tylko Ukraińcy są według Ciebie, tak jak w powyższym cytacie. Mam wrażenie, że każdy kto nie potrafiłby wykonać Twojej roboty, dostałby właśnie taką łatkę, no  w końcu kto jak nie Ty - poniesie ciężar roszczeniowych, leniwych, fałszywych i przygłupich Ukraińców i innych Januszy na swoich barkach :D  Bohater na którego nie zasługujemy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.