Skocz do zawartości

Ukraińcy zabierają Polakom miejsca pracy


Morfeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Spartan napisał:

"Halynka, kurła weź mnie wyprasuj tego garniaka od szwagra, bo idę i o robotę w biedronce pytać ! I daj mnie pisiont złotych na łyskacza dla szanownego kierownika" :D

A potem płacz, bo praca hańbi. Fajnie się pośmiać z pracowników biedronki, c nie ? Pośmiej się z innymi bananami twojego pokroju jeszcze z paru innych. Potem pierdol, że są tacy, którzy nie chcą przyjmować pewnych zawodów. Najbardziej wkurwiają mnie tacy hipokryci, a jest ich wielu. Śmiać się z "roboli", "fizoli", obśmiewać czy po prostu mieszać z gównem pewne fachy, a potem pierdolić, że "niech se ukraincy robią, jak polak nie kce". Jak to jest, że na zachodzie jak dziewucha czy chłop powie, że robi na kasie, magazynie czy innym podobnym zawodzie, to nikogo tu nie obejdzie, a u nas automatycznie włączą się wielu tryb pawiana i pogarda. Przez takich właśnie januszyków jak ty :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Dodarek said:

Spróbuj jechać do USA do pracy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polonia_w_Stanach_Zjednoczonych

 

10mln szacowane. Myślę, że pojechali tam pracować. Więc się da.

Ja rozumiem, że USA ma wizy/restrykcje itd ale myślę gdybym chciał to bym tam mógł pojechać pracować. Np na czas określony.

 

10 minutes ago, Dodarek said:

O ile wiem Ukraina w UE nie jest. 

Nie jest. Z tego co się orientuję, otwarto rynek na Ukrainę ze względu na to, że brakowało rąk do pracy w PL bo wyjechali pracować w EU?

Plus, jest to karta przetargowa dla PiSu aby nie wpuszczać emigracji z bliskiego wschodu i Afryki?

13 minutes ago, Dodarek said:

Co to do cholery za argument, że mamy teraz wpuszczać wszystkich jak leci, bo Polacy też wyjechali?

Tytuł tematu jest czysto populistyczny.

Rozróżniaj między emigracją zarobkową a emigracją niezarobkową. Tą pierwszą można kontrolować ale rynek i tak zrobi swoje.

Nie, nie jestem za polityką "otwartych drzwi dla kogokolwiek". Natomiast emigracja zarobkowa istnieje od setek lat.

 

17 minutes ago, Dodarek said:

Niech ci co wyjechali wezmą teraz Ukraińców do swojego domu, bo przecież oni najwięcej skorzystali.

Nie rozumiem?

Gdzie ich mają wziąć, do siebie w innych krajach?

 

18 minutes ago, Dodarek said:

Ale nie, ci co zostali i próbują jakoś żyć w Polinie jeszcze będą jebani przez januszy za pomocą Ukraińców czy innych Hindusów.

OK, to rozumiem i nie mam na dzień dzisiejszy doskonałego rozwiązania. Rynek ma swoje prawa a w epoce globalizmu musisz być konkurencyjny (i ja) z różnymi ludźmi na całym świecie. Natomiast jak pisałem powyżej, jeśli za mało jest rąk do pracy w kraju to skądś te ręce trzeba wziąć.

 

Płacenia więcej Ukraińcom i komukolwiek oczywiście nie popieram i jest to raczej nielegalne prawnie. Chyba, że wyrabiają większe normy etc.

 

I tak, jako Polak zawsze jestem za "swoimi" naturalnie natomiast z różnymi ludźmi pracowałem i wyrosłem też z traktowania swoich lepiej mimo, że pracują źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Jeszcze raz - pod jakim kamieniem mieszkasz?
Ja NAPRAWDĘ z chęcią z Tobą rozmawiam, ale dawaj proszę argumenty, a nie populistyczny bełkot.

Nie jesteś na spędzie kuców Korwina...

 

Gwałcisz kolego podstawy podstaw ekonomii, wykazujesz się zerową znajomością realiów, w przeciwieństwie do doskonałej znajomości chwytów populistycznych...

Musi być jakaś równowaga, która PiS łamie, jeśli chodzi o ilość sprowadzonych imigrantów zarobkowych , gonimy takie kraje jak USA, Chiny, przegoniliśmy Niemcy, uważasz to za normalne ?

Korwina lubię i szanuję tylko dlatego, że jak mam mieć do wyboru Tuska, Biedronia, Kaczyńskiego, to już wole jego.

Po za tym nie wiem o jakiej ty ekonomii mówisz, widząc co nam rządzący fundują.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lxdead napisał:

Najwidoczniej jest Ci obca technika władania nim, synek

Bardziej bym się skłaniał ku przeszacowaniu inteligencji odbiorcy, albo raczej - jej braku. Sarkazm, który trzeba tłumaczyć traci na wartości.

Edytowane przez Spartan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spartan Tego "sarkazmu" to i pies tropiący by nie poczuł. :D 

 

p.s Sarkazmu nie trzeba tłumaczyć - primo. Trzeba tak nim władać, by był bezproblemowo zrozumiany. No ale jeśli coś trzeba tłumaczyć to znaczy, że było nieumiejętnie przekazane :D  

Bawią mnie też takie januszki, które pierdolną coś bez zastanowienia, a potem zasłaniają się "ironią", bądź "sarkazmem" Doprawdy, przeurocze.

Edytowane przez lxdead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie jest tak, że Ukrainiec sobie przyjeżdża i pracuje. Oni mają tutaj bardzo dużo dodatków i pomocy od państwa. Wiele razy słyszałem, że studiujący Polak może sobie tylko pomarzyć o takich dodatkach jak studiujący Ukrainiec. Rząd ułatwia im pracę i sprowadza ich żeby zmniejszyć bezrobocie i zapełnić dziurę po Polakach, którzy wyjechali. @Morfeusz Wcale bym się nie dziwił gdyby pracodawca płacił więcej Ukraińcom i za tym stały jakieś bonusy z tytułu zatrudniania obcokrajowców. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Boromir said:

Skoro ktoś chcę jechać do pracy za granicę, niech jedzie, jego sprawa,

Brałeś pod uwagę poziom życia i zarobki ?

Poza tym od kiedy dbanie o własny interes narodowy jest oznaką hipokryzji ?

Biorę pod uwagę poziom życia i zarobki. Dla Ukraińca PL to to co dla Polaka EU.

 

Nie, dbanie o interes narodowy (twoja definicja może być różna od kogoś innego, bierz na to poprawkę) nie jest dla mnie hipokryzją.

Natomiast jestem realistą i wiem, że globalizacja juz istnieje od dawna i dzięki internetowi i postępowi technicznemu jest nieunikniona więc biorę na to dużą poprawkę (czy mi się to podoba czy nie).

 

Hipokryzją jest dla mnie piętnowanie innych nacji za to, że robią to co my (emigracja zarobkowa). Tak jak tytuł tego tematu.

Znów powtórzę, nie, nie jestem za polityką "otwartych drzwi dla kogokolwiek" natomiast nawet jeśli chcesz ograniczyć migrację zarobkową, i tak będzie dyktował ją w większości rynek.

 

27 minutes ago, Boromir said:

To wówczas nałoży się embargo, tak żeby przenieść produkcję do Polski, tak jak USA wali masę ceł Chinom czy nawet Tajwan reguluje cła Republice Chińskiej

Byćmoże, tylko czy wtedy będzie cię stać na produkty wyprodukowane przez Polaka (skoro np firma z PL już produkowała w chinach dla obniżenia kosztów).

Nie jestem ekonomistą więc sie nie czepiam. Byćmoże pewne regulowanie jest możliwe i miałoby dobry wpływ. Osobiście staram się kupować (jeśli jest wybór) produkty/jedzenie wyprodukowane w PL. To taka moja mała cegiełka do interesu narodowego.

 

30 minutes ago, Boromir said:

Polecam tobie audycję:

https://www.cda.pl/video/264090014

 

Dzięki. Przesłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko No cóż, dostają te same bonusy z socjali co Polacy, czyli 500+, brak podatku dla osób poniżej 26 roku życia i inne. Do tego dochodzi minimalna emerytura za pół roku pracy. Benefity w postaci opłacania pobytu, mieszkań dla studentów. Wygląda to tak, jakby Polak we własnym kraju był, za przeproszeniem, jebany w dupę za swoją Polskość, a obcy jego kosztem zachęcani do stałego osiedlenia się w Polsce.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Tomko said:

Rząd ułatwia im pracę i sprowadza ich żeby zmniejszyć bezrobocie i zapełnić dziurę po Polakach, którzy wyjechali.

No i o to chodzi.

 

I za to mam mieć pretensje do Ukraińców??

 

Skoro jest brak rąk do pracy to JAKIE MIEJSCA PRACY ZABIERAJĄ?

 

9 minutes ago, Tomko said:

Wcale bym się nie dziwił gdyby pracodawca płacił więcej Ukraińcom i za tym stały jakieś bonusy z tytułu zatrudniania obcokrajowców.

Ewentualnie to może być problem systemu lub praktyki Januszów biznesu ale to pretensje do polityków a nie Ukraińców.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest bardzo trudny ale zasadny i potrzebny.

 

Zacznijmy od tego kto z tego powodu cierpi a kto zyskuje / kto wykonuje plan?

Tutaj miejsce na wasze odpowiedzi...

Dlaczego są zatrudniani?

No na pewno nie dlatego ze podnieśli rękę na Ukrainie i polski pracodawca ich zobaczył. Nie oszukujmy się kurwa, na pewno nie są pracowitsi od nas czy bardziej uczciwi. To że mają dużo motywacji jak i my za granicą to nie jest główny powód. Prawda leży gdzie indziej.

Pracodawcy mogą dostawać dodatki za zatrudnianie obcokrajowców, albo w przyszłości może to rzutować przy dotacjach i chęci rozwoju własnego biznesu.

Kolejny powód, to że ich wymagania w chwili zatrudnienia są zerowe.

 

Jeśli chodzi o integrację, to nie przetrwała żadna unia, ponieważ nie da się zasymilować czarnych z białymi żadnymi kurwa nakazami. Bójki były i będą - to nie konstytucja kształtuje człowieka tylko cżłowiek konstytucję i kiedy pojawia się obcokrajowiec dajmy na to z buszu, czy kraju o niższych kryteriach kulturowych, to nie ma co od niego wymagać zrozumienia, czy asymilacji. Niby jesteśmy ludźmi, ale mimo wszystko ile prawdy ma w sobie powiedzenie co kraj to obyczaj.

 

Sprawa zabierania pracy była dla mnie do przewidzenia wiele lat temu, kiedy będąc za granicą usłyszałem od tamtejszych mieszkańców że to my zabieramy im pracę i pracujemy za najniższe stawki, tyle że nie miałem wpływu pracując przez agencję... Jedyne co nam zostaje to się z tym pogodzić, że będzie jeszcze gorzej bo za tym wszystkim stoi jeszcze zjebana ideologia polityków, bo przecież w ich sektorze nikt im pracy nie zabierze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lxdead, współczuję Ci poniekąd, muszą Ci naprawdę słabo płacić skoro rzucasz się do gardeł Ukraińcom. Nie wydaje Ci się, ze Ci sami Ukraińcy pracujący w Polsce, czy Polacy w UK czy gdziekolwiek indziej - woleliby pracować u siebie, niż u sąsiada ? A skoro sąsiad ma niedobór siły roboczej, jego własny chłop pokazuje wała, to by ściągnąć kogoś zza miedzy i sprawić, by ten opuścił domowe zacisze, to musi zaoferować coś ekstra ?

 

Skoro praca wykonywana na magazynie z żywnością w Polsce, z punktu widzenia samej pracy nie różni się niczym, oprócz zarobków, w jakimkolwiek innym kraju, to skoro w końcu w rodzimym kraju słabo płacą, a ta sama praca u sąsiada jest wyżej płatna, mimo wyższych kosztów "życia", to o czym tu w ogóle mowa ? Pretensje możemy mieć, jak wspomniał  Brat @Tomko do naszego nieudolnego rządu, a nie do imigrantów.

 

 

Edytowane przez Spartan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upaińscy kierowcy "Tirów" i nie tylko mają zazwyczaj zdobyte 3/4 kategorie prawa jazdy w tym samym dniu. Wiadomo o co chodzi. W związku  z tym bardzo często rozp@#$lają sprzęt i  powodują kolizje. Często również godzą sie na ''naginanie tachografu'' - z tego powodu są cenieni przez rodzimych januszy- dziad transów.

 

Porównywanie ich do Polaków wyjeżdżających po wstąpieniu do eurokołchozu też jest trochę z d*py. Polacy nie rozcinali ciężarnym Francuzkom ani  Brytyjkom brzuchów ani nie mordowali widłami lub siekierami.

 

Ciekawi mnie co będą pisać wszyscy upa- entuzjaści jak najedzie ich do nas z 2 - 2,5mln i zacznie dziać się to co na zachodzie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki jest spokój, wolę Ukraińców niż uchodźców z Bliskiego Wschodu.

Ale w razie jakichkolwiek niepokojów w kraju, niezwiązanych nawet z tematem... Wystarczą nieduże pieniądze, by wykorzystać ich wyrosłe (częściowo) na stalinowskiej propagandzie uprzedzenia i zrobić z nich partyzantów.

A podpieranie gospodarki tanią siłą roboczą kojarzy mi się z kolonializmem. 

@Tomko otóż to, to inwestycja, która nie sądzę, żeby się spłaciła. Podobnie oczekuje się, że polskie dzieci nie będą opuszczać kraju, bo im zafundowano edukację.

Dorzucam krótki artykuł, jeśli ukradłem go z innego wątku (nie pamiętam, skąd go mam) to przepraszam :D

http://www.mysl-polska.pl/node/164

A tu inicjatywa na poczet naszej wspólnej przyjaźni ?
https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/w-ukrainskim-parlamencie-powstal-zespol-ds-odzyskania-ukrainskich-ziem-etnicznych/

Edytowane przez Bonhart
Bonusowa myśl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bonhart napisał:

Póki jest spokój, wolę Ukraińców niż uchodźców z Bliskiego Wschodu.

Najlepiej by było, jakbyśmy nikogo nie wpuszczali, żyli sobie w swojej bańce mydlanej i troszczyli się o swoich obywateli.

 

7 minut temu, Kiroviets napisał:

Polacy nie rozcinali ciężarnym Francuzkom ani  Brytyjkom brzuchów ani nie mordowali widłami lub siekierami.

Czyli znów to samo - ci, którzy kiedykolwiek podnieśli rękę na Polaków to są be, a my Polacy jesteśmy święci i powinni nas kanonizować. Gdzie jest moja kanonizacja hurr durr ?!

 

Nic nowego, czyli stara dobra wojna polsko - polska, bo "somsiad skurwiel ma lepiej''. Lepiej żebyśmy zaczęli ogarniać swój własny kołchoz, zamiast głowić się dlaczego pies "somsiada konfidenta" sra nam pod płotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, leto napisał:

A tą kreskę na mapie szumnie nazywaną "granicą" to tam kiedyś zdaje się Stalin z ziomkami narysowali, tak znowu odbiegając od tematu

I dzięki Bogu że narysowali tak, a nie inaczej. Inaczej miałbyś od latach 90-tych realia byłej Jugosławii w granicach PL. Jedna dobra rzecz od komuchów, jednolitość etniczna.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Obliteraror napisał:

I dzięki Bogu że narysowali tak, a nie inaczej. Inaczej miałbyś od latach 90-tych realia byłej Jugosławii w granicach PL.

Miałby gdyby nie okrągły mebelek. Oni nie sprzeciwili się temu co miało nadejść więc mieliśmy w miarę spokojną transformację. Serbowie zapłacili ogromną cenę za opór. Jak będzie trzeba, to i u nas zrobi się bałkanizację. O to się nie martw.

Edytowane przez Perun82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Perun82 napisał:

Serbowie zapłacili ogromną cenę za opór. Jak będzie trzeba, to i u nas zrobi się bałkanizację. O to się nie martw.

Istotnie, zapłacili. Wiem o tym i nie nastraja mnie to optymistycznie. Problem z Ukraińcami mam taki: z jednej strony hipokryzją byłby zakaz pracy w realiach unijnych, gdy gros rodaków pracuje na terenie UE. Ale faktycznie jest ich multum. Widzę ich np. w hotelach, w których niedawno był jeszcze głównie polski personel.

 

Problem polega na tym, że nie uważam tego kraju za przyjaznego Polsce. Trochę zjeździłem Wschód i mam tzw. ambiwalentne odczucia. A wschodni i zachodni Ukraińcy to przepaść. I jakoś wolę tych pierwszych, podobnie jak zwykłych Rosjan czy Białorusinów. Glupią polityką jest generowanie sobie narodowościowego problemu na własne życzenie w perspektywie dekady czy dwóch. W rejonie przemyskim, lubelskim już to doskonałe jest widoczne.

 

Bo to nie jest w pełni normalny kraj tak, jak my to rozumiemy. I zdania nie zmienię.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, TheFlorator napisał:

No i o to chodzi.

Nie, nie o to chodzi. A jak pojechałeś do UK to dostawałeś jakieś bonusy na start za bycie Polakiem? Ja nie dostałem żadnych a wręcz miałem pod górkę. I ty też. O ile w UK jak słyszę, że Polacy zabierają pracę Angolom to mnie śmiech ogarnia to w PL jest ciśnięte na tych Ukraińców jakby to była druga mniejszość narodowa w Polsce. I w sumie już kur..a jest. Wszędzie Ukraińcy. Nie dziwię się rozgoryczeniu Polaków bo też bym się wkurwiał jakbym pracy nie mógł znaleźć bo państwo celowo mnie wypierdalało z rynku pracy i zastępowało Ukraińcami i Wietnamcami czy Tajami.

 

Nie mam pretensji do Ukraińców - przyjeżdżają i korzystają, jak każdy. Pretensje owszem - można mieć do rządu. Więc niech dalej głosują jak głosują i zamkną się. W mojej branży Ukraińce nie stanowią dla mnie konkurencji. Co by nie mówić - statystyczny Polak wyborca jest durniem i powinien mieć nad sobą bat. Kurwa w pale się nie mieści, że największy procent głosów PiS dostał od ludzi słabo wykształconych a potem ci sami ludzie plują na Ukraińców, że zabierają im pracę. Faktycznie taki wyborca nie widzi dalej niż promka na Harnasie w Biedronce.

Edytowane przez Tomko
  • Like 5
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Obliteraror napisał:

Glupią polityką jest generowanie sobie narodowościowego problemu na własne życzenie w perspektywie dekady czy dwóch

Amen to that. Z drugiej strony, przez lata pracy na luksusowych wycieczkowcach, a wcześniej pracując na statkach ładunkowych, które często zawijały do starych republik radzieckich - nigdy nie spotkałem na swojej drodze wrogo nastawionego Ukraińca czy Rosjanina. Wszyscy witali nas z otwartymi rękoma, oferując ognistą wodę i imprezę na mieście. Pamiętam pewien w weekend w Sankt Petersburgu gdzie lokalny szef brygady portowej zaprosił nas, polską załogę na małą popijawę do baru. Ochlaliśmy się wódy i nażarliśmy się boczku i nie zapłaciliśmy za to ani rubla.

 

Co chciałem przez to powiedzieć, że to polityka i politycy próbują wmówić nam co jest dla nas dobre a co nie, kogo mamy uważać za wroga itd. Praca na statkach i obcowanie w międzynarodowym środowisku, nierzadko również bawiących się elit skutecznie wykreśliła wszelkie homofobiczne, ksenofobiczne, szowinistyczne czy rasistowskie zapędy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Tomko said:

Polaków bo też bym się wkurwiał jakbym pracy nie mógł znaleźć bo państwo celowo mnie wypierdalało z rynku pracy i zastępowało

No i tego chcę się doszukać w tym temacie. Jakie są zasady gry dla nowo przybywających.?

 

Jeśli jest tak:

1 hour ago, lxdead said:

No cóż, dostają te same bonusy z socjali co Polacy, czyli 500+, brak podatku dla osób poniżej 26 roku życia i inne. Do tego dochodzi minimalna emerytura za pół roku pracy. Benefity w postaci opłacania pobytu, mieszkań dla studentów.

Potwierdzone informacje?

 

Brak jakiegokolwiek podatku do 26 lat??

Mówiąc krótko, nie powinni mieć lepszych uprawnień na start od Polaków bo to jest oczywiście bezsens. Socjal...z tego co wiem w PL i tak jest słabiutki, co najwyżej powinni mieć dostęp do systemu dopiero po jakimś czasie wpłacania. Powinni konkurować PRACĄ I WYDAJNOŚCIĄ bez dodatkowych przywilejów.

 

Tak czy inaczej fakty są faktami. Gdyby nie zapotrzebowanie na pracowników to myślę, żeby ich tylu do PL nie przyjechało.

Pretensje...nie do Ukraińców, tylko do rządu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Państwo wypierdoliło jak i społeczeństwo samo się wypierdoliło z rynku pracy.

 

Na przykładzie budownictwa. W latach 90 ludzi w tej branży było aż zanadto. I to ludzi fachowo znających się na rzeczy. W tym czasie wszedł kult studiowania, po części sam na niego się załapałem. Rodzina, szkoła mówiła, że jak nie będziesz się uczył to pójdziesz do łopaty, pracować z robotnikami. Wbili to wszystkim tak mocno, że ze szkoły podstawowej 80% poszło do liceum, 15% do technikum. 5 % "za karę" do zawodówki. Tacy ludzie byli wytykani palcami. A teraz świetnie sobie radzą jako mechanicy albo spawacze za dobre pieniądze.

 

20 lat później zawodówki są na skraju wymarcia. Zacząłem pracować na stanowisku kierowniczym ponad dekadę temu i od razu rzuciła się w oczy struktura wieku. Średnia około 40 lat. Już wtedy zastanawiałem się, kim będziemy budować ponieważ ludzie młodzi posiadali przysłowiowe dwie lewe ręce, nadające się tylko do smartfona. A robotę ciągnęli 50-60 latkowie. Jedynie operatorzy maszyn wyraźnie odróżniali się niższą średnią wieku.

 

Moja firma poszukują aktywnie cieśli, spawaczy, zbrojarzy. Złapać takiego 30-letniego chłopaka to cud, jak przez rok się douczy u starzych rasowych robotników to już siedzi w NOR, GB, GER. 

Moja firma poszukuje również aktywnie personelu biurowego, za najniższą krajową sekretarek czy pomocy księgowych jest kilkunastu do wyboru, również mężczyzn (!!). 

Tutaj po prostu koło się zamyka. Rynek jest wydrenowany w pewnych branżach z ludzi co mają pojęci jak trzymać młotek, a jest nadpodaż tych co chcą klikać myszką. 

 

W sobotę mam duże malowanie na świeżym powietrzu, niestety taki mamy klimat, termin goni a dzisiaj i wczoraj ciągle pada. Polscy koledzy odmówili jak zwykle (firma płaci rzetelnie za sobotę 100% a i tak nie ma chętnych), ja to rozumiem, chociaż 1 na miesiąc przydaliby się aby podgonić temat. Dobrze, że w firmie są Azerowie i Białorusini. Wiadomo, że są tu na saksach i w sobotę nuda, ale bez nich na budowie tematy są ultra trudne do połapania. 

 

 

 

Edytowane przez BeyondInfinity
  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.