Skocz do zawartości

Propozycja od dziewczyny


SławomirP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Od jakiegoś czasu jestem korepetytorem. Dzisiaj zadzwoniła do mnie nieznajoma dziewczyna i dała mi propozycje. 

 

Chce żebym jej pomógł przy pomocy niedozwolonego sprzętu napisać maturę. Mam mieć obraz z jej okularów i rozwiązywać zadania. Jeśli się zgodzę ma do mnie przyjeżdżać robić próby jak to wszystko działa.

 

Wynagrodzenie, to dwie średnie krajowe. Połowa przed połowa po.

 

Co o tym myślicie?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na to - do 3 lat pozbawienia wolności dla ciebie w przypadku wpadki. Ryzyko niewarte dwóch średnich krajowych, dodatkowo zero możliwości wyegzekwowania drugiej połowy wynagrodzenia, jak nie zapłaci przecież na policję nie pójdziesz, ani sprawy cywilnej nie zrobisz.

 

Do tego czyn jest ewidentnie niemoralny.

 

Ja na to mówię BAGNO.

  • Like 24
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy ktoś jest w stanie udowodnić ci współudział.

Kasa jest ok, matura to bzdura itd.

 

Ja bym w to wszedł :)

 

Martwi mnie tylko kwestia płatności. Tak 2/3 przed a reszta po daje większy luz.

 

Oczywiście nie namawiam do popełniania przestępstw, ot tak sobie gdybam co by było gdybym żył powiedzmy w XIX wieku w innym kraju.

Edytowane przez wroński
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od XIX wieku w przypadku paska w TVN masz jakiś fame a i jest co opowiadać.

Mnie to i w tv pokazywali i w radiu mówili i pisali o mnie, jest z czego sobie jaja porobić. A w dodatku od lat żyję z tym balastem ?

 

A co do 3 lat to wykpisz się zawiasem.

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FranciscoFranco napisał:

Serio. Takiego lewica bym w dupę co najwyżej kopną. Uczyć się i zapierniczać, a nie za piękne oczy, to tyłek i $ przez życie iść.

 

No, a potem chodzą garbaci, żonaci, dzieciaci, znerwicowani pieprzący coś o obowiązkach (było jakieś takie słowo jakie one są te obowiązki, ale mi zawsze ucieka, nie kardynalne, jakiś inne), w kredytach i półpaścu.

I guzik mają z życia.

Mi nikt nie pomógł z maturą za pierwszym razem i sami widzicie.

A mogłem być Noblistą albo i dziekanem.

 

" Miejmy nadzieję, że nie pójdzie na medycynę, którą skończy w podobny sposób. Ironią losu byłoby gdyby Cię kiedyś leczyła, z wiadomym skutkiem oczywiście. "

Jak kończyli medycynę ci co leczą też się zastanawiam. Takich debili trudno spotkać np. na budowie.

 

W tym miejscu pozdrawiam serdecznie "doktora" Majewskiego, kontynuatora wielopokoleniowej lekarskiej tradycji swojej rodziny.

Debil, czystej wody kretyn, słowo daję.

 

Edytowane przez wroński
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, SławomirP napisał:

Cześć

 

Od jakiegoś czasu jestem korepetytorem. Dzisiaj zadzwoniła do mnie nieznajoma dziewczyna i dała mi propozycje. 

 

Chce żebym jej pomógł przy pomocy niedozwolonego sprzętu napisać maturę. Mam mieć obraz z jej okularów i rozwiązywać zadania. Jeśli się zgodzę ma do mnie przyjeżdżać robić próby jak to wszystko działa.

 

Wynagrodzenie, to dwie średnie krajowe. Połowa przed połowa po.

 

Co o tym myślicie?

 

Mam nadzieję, że nie jesteś idiotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną propozycję kiedyś, z perspektywy czasu jeszcze bardziej się cieszę, że nie przystałem na nią. 

 

Nie warto łamać prawa (za takie pieniądze ;)), @Mosze Red pisze bardzo dobrze. Jak kraść to miliony.

 

Tak poważnie nie wiem w jakim wieku jesteś, ale głupie zawiasy potrafią za człowiekiem ciągnąć się latami, nawet jak dobrowolnie poddasz się karze. Tym bardziej, że przy obecnym stanie sprawności naszych sądów to za dwa lata może dojść do rozprawy. Potem powiedźmy 3 lata okres próby (minimum, jeśli jesteś małoletni), 

 

Praca, wyjazd za granicę. Co byś nie chciał robić będziesz już miał brudy w papierach. A może kiedyś zachce Ci się na radnego kandydować, albo pójść wyżej. Nie wiesz kiedy i jak Cię taki syf uderzy.

 

Poza tym edukacja w Polsce to ściek i szambo, nie musisz jeszcze się dokładać. Potem jest narzekanie jak to u nas źle. A ktoś pisze prace tym wszystkim kretynom i idiotkom. Może przykładasz rękę do tego, że przyszły aniołek prezesa NBP zrobi sobie dyplom.

 

ps. zupełnie na marginesie, nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby przez telefon z obcą osobą rozmawiać o popełnieniu przestępstwa i rozważać to potem na poważnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wszedł w to. Zamiast zaproponuj korepetycje. Sam udzielam korepetycji grzeczościowo dla dzieci bliskich znajomych. Ot taka przysługa - w razie potrzeby - za symboliczne pieniądze. Dla mnie zabawa i gimnastyka dla mózgu, także satysafkcja a dla dzieci pomoc a od znajomych wdzięczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SławomirP napisał:

zadzwoniła do mnie nieznajoma dziewczyna

Skąd wzięła numer? Dla niej - randomowego człowieka?

2 godziny temu, SławomirP napisał:

Mam mieć obraz z jej okularów

Porządniejsze szkoły miewają zagłuszarki GSM, to po pierwsze.

Po drugie, najpierw zainwestowała w sprzęt, a dopiero potem szuka po internecie czy kogoś znajdzie?

Po trzecie po co miałaby przyjeżdżać "sprawdzać sprzęt" - może to spokojnie zrobić sama w domu, niepotrzebny jej kontakt z Tobą... chyba, że to właśnie ten kontakt jest celem.

 

To się nazywa "prowokacja dziennikarska" :) Tylko raczej nie TVN, a TVP.

 

A dlaczego akurat teraz... OK, jest taki głupi problem jak znaleźć więcej kasy dla nauczycieli, i generalnie szkolnictwa. Kilka tygodni temu wykasowano rozporządzeniami prywatne firmy szkoleniowe (bo teraz szkoły mają polecenie, wydawać kasę wyłącznie na szkolenia z państwowych ośrodków) - co rozwiązało problem finansowania ODN-ów. To w co wpadłeś, wygląda jak próba zrobienia medialnego show, które skończy się generalnym "kuku" korepetytorom, i ograniczenia kolejną ustawą/rozporządzeniem korepetycji wyłącznie do osób z "odpowiednim" wykształceniem pedagogicznym.

Czyli, nauczyciele więcej zarobią, jak nikt inny korków dawać nie będzie mógł - a wszystko bez wydania złotówki z państwowej kasy.

Przy okazji, jako zarejestrowane firmy będą musieli od korków płacić podatki. W dalszej perspektywie, nauczyciele na działalności gospodarczej? Kto wie... w sądach, UM, US itd. taka forma zatrudnienia się zdarza.

Oczywiście, aby zaproponować takie rozwiązanie, najpierw trzeba "stworzyć problem społeczny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wroński napisał:

 

W życiu się nie spotkałem żeby ktoś wymagał papieru, że jestem niekarany a na policjanta czy do służb chyba nie idzie.

Poza tym po zakończeniu zawiasu masz ciche zatarcie.

Krótko i na temat

Oświadczenie członka zarządu o niekaralności

https://zarzadwspolcezoo.pl/oswiadczenie-czlonka-zarzadu-o-niekaralnosci/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie zgodził. Dlaczego? Bracia wcześniej już napisali.

Ale jest jeszcze jedna rzecz: dyskrecja.

 

Nieznana dziewczyna dzwoni do Ciebie i od razu, z wejścia proponuje popełnienie przestępstwa?

Na takie rzeczy rozmawia się w cztery oczy, najlepiej w takim miejscu, gdzie nie można tego nagrać (np. jacuzzi z bąbelkami).

To niezbyt dobrze o niej świadczy (brak dyskrecji) i zwiastuje późniejsze problemy.

Edytowane przez Janek Horsie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.