Skocz do zawartości

Jakie polecacie książki z tych dziedzin?


nowy00

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Jakie książki warto przeczytać z takich dziedzin: 

1. Coś o manipulacji - jak się przed nią bronić lub jak manipulować

2. Coś o byciu asertywnym - w jaki sposób odmawiać 

3. Literatura typowo męska - Jak utrzymywać własną dyscyplinę, umieć być zaradnym, mieć zasady w związku jak i całym życiu 

Zdaje sobie sprawę, że najważniejsze jest doświadczenie życiowe, ale zależy mi na jakiejś literaturze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, ajstos said:

Może się to wydawać śmieszne dla wielu w dzisiejszych czasach, ale "Biblia" opisuje bardzo rzeczowo i przede wszystkim rozumnie jak powinien wyglądać związek. Także 2 tysiące lat temu już wiedzieli jak postępować z ludźmi.

@ajstos Jakie fragmenty masz na myśli?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @nowy00

1. Robert Greene - 48 praw władzy. 

2.Robert Greene - Jak zostać mistrzem. 

3. Robert Greene - Sztuka uwodzenia

4. Tomasz Witkowski - Inteligencja Makiaweliczna. 

5. Artur Schopenhaeuer - Erystyka

6. Logika praktyczna - Zygmunt Ziembinski (od tego powinieneś zacząć) 

7 Josemaria Escriva - Droga (twórca opus Dei) książka, którą każdy może zinterpretować inaczej. Dla mnie jest swoistym drogowskazem ale dlatego że mam zbliżony światopogląd. To jest lektura nieobowiązkowa i pisze uczciwie, że nie każdemu może przypaść do gustu. 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statek Łysiaka i jeśli Ci podejdzie pióro autora to koniecznie CENA.

 

Poza tym (część tytułów przewijała się już tutaj na forum w innych tematach; te książki mam w swojej biblioteczce):

Richard Bandler, John La Valle: Alchemia manipulacji;

Leil Lowndes: Pożegnanie z nieśmiałością;

Leil Lowndes: Undercover Sex Signals;

Paweł Śląski: Hieny, modliszki, czarne wdowy, czyli jak kobiety zabijają;

Jan M Fijor: Jak zostałem milionerem, czyli dlaczego jedni mają, a drudzy nie mogą związać końca z końcem;

Ute Ehrhardt, Wilhelm Johnen: Sztuka inteligentnego kłamstwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszystkie w papierze, tylko Undercover Sex Singals było kiedyś w PDFie na necie udostępnione, trzeba przejrzeć.

 

Co do linków, to przejrzyj cały dział Hobby -> Zainteresowania -> Męskie lektury.

Jest tutaj wiele tematów, gdzie inni użytkownicy podają tytuły warte przeczytania.

Później już tylko szukanie w okolicznych bibliotekach, księgarniach, po znajomych i  lektura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bohun napisał:

To nie do mnie pytanie co prawda ale pewnie chodzi ten fragment przydługi o Józefie i Maryj ;)

Mądrość Syracha i Księga Mądrości, tak to jakoś leciało. Praktyczne porady, ok mają parę tysięcy lat, ale niektóre całkiem aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawszę będę polecać sagę Diuny Franka Herberta, uniwersalna powieść na wielu płaszczyznach: filozofii, religii, polityki, manipulacji, samodoskonalenia

Do tego "Książę" Machiavelliego oraz "Sztuka Wojny" San Tzu i również Machiavelliego (o tej samej nazwie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Hagakure, sekretna księga samurajów (kodeks wojownika przedstawiony z ciekawymi historyjkami, np. jak zachowywać się w czasie choroby i wiele innych) i eseje monteigne, klasyka gatunku. Eseje chyba najlepsza lektura, jaką w życiu czytałem ze względu na omówienie praktycznie wszystkich kwestii życiowych od A do Z + przemyślenia gościa, który był doradcą królewskim. Poleciłbym też Petersona wykłady praktycznie wszystko, co jest w sieci, bo ostro ogarnięty typ i szczerze mówiąc to, co mówi działa perfekcyjnie, tylko trzeba mieć jaja, żeby wprowadzić pewne kwestie w życie. A to strasznie trudne. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Imbryk napisał:

Mądrość Syracha i Księga Mądrości, tak to jakoś leciało. Praktyczne porady, ok mają parę tysięcy lat, ale niektóre całkiem aktualne.

Może i są to praktyczne porady ale są praktyczne tylko całkiem przypadkowo bo durniejszej ksiąnzki to nie czytałem ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.