Skocz do zawartości

Matematyka od zera do matury.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

@Marek Kotoński W temacie samych materiałów nic interesującego nie dodam jako, że zdawałem maturę ponad 12 lat temu jednak ciekawi mnie po co właściwie się ten temat bierzesz? Zamierasz iść na studia, czy też po prostu chcesz zamknąć usta hejterów?

 

To oczywiście Twoja decyzja   (gratulacje za odwagę, niezależnie od motywacji!), jednak moim zdaniem nie warto jeśli chodzi wyłącznie  o chęć udowodnienia czegoś sobie albo innym.Hejterzy i tak znajdą   jakiś powód do którego się  błyskawicznie przypierdolą chociażby  sam fakt zdawania matury w trochę późniejszym wieku.

 

Kojarzę z Twoich innych wątków, że chciałeś się także wziąć za angielski, siłownię i chyba coś jeszcze  - więcej korzyści zyskasz skupiając się na tych obszarach zamiast na przygotowaniach do matury która w tych czasach nic nie znaczy podobnie zresztą jak brak studiów w wielu przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałbym zapytać czy istnieją może jakieś zagraniczne podręczniki przetłumaczone na Polski ( jakaś matematyka od podstaw czy coś) gdzie było by to wyłożone jakoś? Z tego co widzę to np. w Fizyce w USA jakby lepsze podejście dydaktyczne mają i uczą bardziej po ludzku. Wystarczy sobie porównać Polskie podręczniki fizyki chociażby do takiego Hallidaya Resnicka, moim zdaniem różnica spora. Szkoda że nie ma kursów matematycznych tak rozpowszechnionych jak kursy językowe że np płace 2 kafle i mam cały kurs ileś tam godzin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przez całą moją edukację nie skorzystałem z korepetycji. Kiedyś od jednego belfra usłyszałem, że korki są dobre tylko dlatego, że motywują Cie na ten okres godziny żeby przysiąść i porobić z kimś te kilka zadań. Zgadzam się z tym. Od siebie proponuję brać matury z dawnych lat i zadanie po zadaniu rozwiązywać z pomocą internetu.  Najlepiej samemu dochodzić co skąd i jak. Mata to nie kobiety. Tam wszystko ma ręce i nogi, jest logiczne i do ogarnięcia ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.