Skocz do zawartości

Victoria vmcbang - portret ofiary przemocy


Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja wygląda tak:

 

1 Mamy nagrania awantur, podczas których nie dochodzi do aktów przemocy fizycznej. 

 

2 Pani twierdzi, że została pobita, miała uszkodzony nos, a jedynym świadkiem jest jej matka. Najbliższa rodzina jest dla sądu świadkiem niewiarygodnym z reguły. Biorąc pod uwagę brak jakiejkolwiek historii medycznej, brak dowodów na to, że on znęcał się nad nią fizycznie.

 

3 Nagrania zostały wykonane przez tą panią, czyli ona wiedziała że nagrywa, on nie wiedział że jest nagrywany. Jedna z podstawowych technik wrabiania w przemoc domową, w której lubują się panie to tzw. długotrwałe wiercenie dziury w brzuchu, czepialstwo, obrażanie, prowokowanie, poniżanie partnera, a następnie nagranie sytuacji gdy on wybucha. Często wybuch gniewu mężczyzny jest wynikiem długotrwałego (czasami nawet wielomiesięcznego) celowego działania ze strony kobiety. Oczywiście nie twierdzę, że tak jest w tym przypadku, bo tego nie wiem, twierdze jedynie że takie zjawisko jest dość częste i może mieć tu miejsce. 

 

Aczkolwiek wypada się zastanowić:

 

- czemu nie ma historii medycznej rzekomych aktów przemocy?

 

- jeśli nie ma historii medycznej (ok, mogła się wstydzić zgłosić do szpitala) to powinny być na ciele/ w ciele ślady zadawnionych obrażeń. Takowe ślady zadawnionych/ nie leczonych obrażeń u ofiar, które regularnie doznają urazów fizycznych to występują prawie zawsze. Powinna mieć jakieś blizny, nieprawidłowo zrośnięte kości po złamaniu, zrośnięte żebra po pęknięciu, skrzywioną przegrodę nosową itp. Jednakże alabastrowa skóra tej pani, prosty nosek nie wskazują na to iż doznawała obrażeń w przeszłości. Oczywiście nie widziałem badania rezonansem czy RTG, ale jak coś jest na tyle mocne żeby zostawić obrażenia wewnętrzne, zostawia też i ślady na zewnątrz. Źle zrośnięte żebro, czy nos widać szczególnie, u kogoś kto pracuje w modelingu/ fotomodelingu. 

 

- cze mu pani ta nie opuściła partnera? 

 

- kolejna sprawa praca tej pani wiąże się z rozbieraniem do zdjęć, a jedyną osobą która może poświadczyć fakt doznania urazu jest matka, która j/w jest niewiarygodnym świadkiem. Mocno wątpliwe, skoro wiele osób ogląda ją w bikini, bieliźnie, a nawet bez.

 

4 Jeśli to nie jest sprowokowane i nagrania przedstawiają autentyczne sytuacje z życia pary, to i owszem mamy do czynienia z przemocą wobec niej, jednak to jest przemoc werbalna, a wiemy również że ona taką stosowała wobec niego. Prócz tego ta pani stosowała przemoc werbalną i fizyczną wobec niego, w tym dopuściła się ataku z użyciem niebezpiecznego narzędzia, na część ciała gdzie znajdują się organy witalne, czyli jej atak potencjalnie mógł doprowadzić doi śmierci partnera.

 

5 W najlepszym razie to nagranie dowodzi jedynie tego, że ta relacja była głęboko patologiczna i panowała w niej długotrwała przemoc wzajemna, przy czym należy podkreślić, że przemoc ze strony tej pani eskalowała do poziomu przemocy fizycznej do momentu ataku z użyciem niebezpiecznego narzędzia włącznie. A kto zaczął nakręcać spiralę nigdy się nie dowiemy, w przypadku długotrwałej przemocy wzajemnej sąd prawie nigdy nie jest w stanie ustalić, kto jako pierwszy zaczął ją inicjować w związku. 

 

Reasumując, nawet jeśli to nagranie było niesprowokowane to dowodzi jedynie występowania przemocy wzajemnej, a na podstawie materiałów do tej pory upublicznionych przez strony można stwierdzić jedynie, że jedna strona posunęła się znacznie dalej, a mianowicie do przemocy fizycznej z użyciem noża i tą osobą jest ta pani.

 

Z jednej strony mamy wrzaski i wyzwiska, z drugiej to samo plus kopnięcia i nóż.

 

Ewidentnie partner jest bardziej pokrzywdzony, cóż wszystko wyjaśni sąd.

 

 

Jeśli nawet cała sytuacja przedstawia się tak, że obie strony się wyzywały, czy nawet biły, a przemoc w relacji była wzajemna, to i tak ta pani powinna odpowiadać przed sądem z art. 159 kk czyli za użycie noża w bójce, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.  

 

 

  • Like 7
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, niezłe prowo ;)
Ale tak to jest jak się przygląda tylko temu co mówi czy pokazuje pani V.

Proszę sobie zajrzeć na insta story pana Kartky :)

 

A to jest z jego FB z dzisiaj ;)

Cytat

Jestem naprawdę zdruzgotany i boje się o moje zdrowie jak i zdrowie moich bliskich, współpracowników i przyjaciół bo sytuacja poszła za daleko. Od pierwszego postu V dostałem kilka TYSIECY wiadomości z życzeniem śmierci, rad abym „uważał” na siebie przy najbliższych koncertach oraz informacji co do mojego miejsca przebywania.
Najgorsze jest to ze mam wrażenie ze cała ta sytuacja służy do promowania V i wszystko zaczęło się po naszym rozstaniu (np: założenie przez nią kanału na YouTube )
Jako, że mam tego wszystkiego serdecznie dość proszę o sprostowanie i publiczne przeprosiny wszystkich osób zaangażowanych w propagowanie tej krucjaty, niezależnie czy dotyczy mnie czy kogokolwiek innego z kim kiedykolwiek miałem coś wspólnego.
Z mojej strony dodam jeszcze, ze wszystkie osoby które tkwią w toksycznych związkach powinny jak najszybciej się z nich wypisać bo nie życzę nikomu takiego kina jakie właśnie przeżywam .
W ciągu ostatnich kilu dni boleśnie przekonałem się, ze ludzie to hieny, które żywią się cierpieniem innych.
Portale plotkarskie pewnie oczekują odemnie jakiegoś ostrego filmu aby nadal kręcić sobie liczniki wejść.
Możecie mi wierzyć lub nie ale w moim archiwum ,a także bliskich znajomych mam wiele dowodów na to co przez ostatnie miesiące się odpierdalalo.
Postanowiłem, ze sprawę oddam odpowiednim organom, bo w przeciwieństwie do v mam naocznych świadków którzy są wstanie zeznać pod przysięgą prawdę ponieważ uczestniczyli w wydarzeniach, a nie opierają się tylko na tym co przeczytały w internecie lub co usłyszały od osób trzecich.

&

Cytat

Mam nadzieje, ze prawda się obroni i nie będę zmuszony do zamieszczania kolejnych filmów obciążających V .

 

On ma filmy, ona nagrania głosowe, gdzie nie wiemy co mu powiedziała zanim odpaliła opcję "record".

 

Dużo więcej, w mojej ocenie mocniejszych info jest na insta story pana Jakuba.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. temat założył Pan Włosimierz (oczywiście z Tora), od rana jest nagonka na mnie, żeby mi udowodnić że moje nagranie broniące Pana Jakuba, jest złe. Tymczasem ja wyraźnie powiedziałem - wypowiadam się na podstawie dostępnych na daną chwilę informacji.

 

Póki co mamy wyzwiska i awantury kontra atak nożem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo zjawisko nagrywania bez jego wiedzy i udostępnienie tego, jest naruszeniem prywatności i ma poważne konsekwencje prawne jeśli u pokrzywdzonego dojdzie do obaw o własne życie czy zdrowie lub udokumentuje nękanie z tego powodu - a p. Jakub jak widać już został poinstruowany i wie co robi w tej kwestii.

 

Puste idiotki muszą nauczyć się ponosić konsekwencji.

 

Mamy tu do czynienia z szablonem, który stosują kobiety na całym świecie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, Mosze Red said:

3 Nagrania zostały wykonane przez tą panią, czyli ona wiedziała że nagrywa, on nie wiedział że jest nagrywany. Jedna z podstawowych technik wrabiania w przemoc domową, w której lubują się panie to tzw. długotrwałe wiercenie dziury w brzuchu, czepialstwo, obrażanie, prowokowanie, poniżanie partnera, a następnie nagranie sytuacji gdy on wybucha. Często wybuch gniewu mężczyzny jest wynikiem długotrwałego (czasami nawet wielomiesięcznego) celowego działania ze strony kobiety. Oczywiście nie twierdzę, że tak jest w tym przypadku, bo tego nie wiem, twierdze jedynie że takie zjawisko jest dość częste i może mieć tu miejsce. 

 

Trzeba to wytłuścić aby każdy młody samiec miał świadomość jak to działa zanim zbiałorycerzy i poleci damie na pomoc. 

Zrozumie to w pełni ten, kto sam przez to przeszedł. Zdarzyło mi się nie raz ze strony mojej tzw. lepszej połowy (kto wymyślił takie określenie? )

Do tej listy pogrubionej dodałbym:

 

- posługiwanie się dzieckiem (idź, kopnij tatę bo jest niedobry),

- obrażanie rodziców męża lub ironizowanie na ich temat (co, twoja mamusia się martwi o synka? Niech się martwi o siebie bo stara jest i długo nie pociągnie). 

- obrażanie kolegów, znajomych partnera (twój głupkowaty, pierdolnięty koleżka Marcinek ....), 

- trywializowanie, obrażanie pracy partnera (od czego jesteś zmęczony - od siedzenia w pracy...?)

 

I tak przez parę godzin. Mąż niedoświadczony reaguje - wybucha, wychodzi z domu a nawet próbuje dyskutować. Mąż doświadczony - włącza dyktafon i zachowuje zimną krew. Dobra jest też metoda zachowania zimnej krwi + dyktafon + dodatkowe wkurwienie jej przez stworzenie pozorów martwienia się o jej stan, czyli np. tak

-  "dlaczego jesteś agresywna - potrzebujesz pomocy psychologa?"

- Ty, ku..wa sam se idź do psychologa ... 

 

A dyktafonik nagrywa... Hihi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patologia to chyba najtrafniejsze słowo jeżeli chodzi o tą relację. W takich sytuacjach wina przeważnie leży pośrodku. Oboje powinni się leczyć na głowe.

 

Być może ta laska chce ugrać na tym jakieś odszkodowanie i korzysta na tym że koleś jest "niestabilny" , koleś swoim agresywnym zachowaniem strzela sobie w kolano.

 

Skoro widział że to nie dla niego dziewczyna to zamiast ją gnoić to mógł jakoś w miarę inteligentnie zakończyć tą relację. Nie bronię tej dziewczyny bo też bym raczej nie chciał takiej z popowanymi ustami, dla której liczy się lans itd. ale ta dziewczyna nadal jest człowiekiem więc nie powinien ją szmacić jak w tym nagraniu. 

Edytowane przez smerf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.