Skocz do zawartości

Bierny mężczyzna


tamelodia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Mam problem. Co jeżeli facet jest bierny w łóżku a dokładniej - w czasie gry wstępnej? 

Jesteśmy razem 2,5 roku, dogadujemy się dobrze, mogę na niego liczyć. On nie inicjuje właściwie nigdy zbliżeń. Zwykle ja to robię i to ja jestem osobą, która przejmuje inicjatywę w czasie gry wstępnej - ja kieruję wszystkim. Dopiero w późniejszej fazie on przejmuje kontrolę. Rozmawiałam z nim o tym, to stwierdził że ja powinnam być bardziej zaangażowana w grę wstępną, bo później on się bardziej męczy :D Wspaniale. Tylko mógłby chyba czasem zainicjować, a on czeka aż ja zacznę. Nie jest tak, że on nie chce lub nie ma ochoty. Zawsze ma, pod warunkiem że nie jest mega zmęczony. Nawet zauważa (trochę z wyrzutem trochę żartobliwie), że inicjuję seks rzadziej niż kiedyś.

Da się takiego mężczyznę zreformować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tamelodia napisał:

Da się takiego mężczyznę zreformować?

A Ty, jeśli podkładają Ci frykasy pod nos, chce Ci się dodatkowo użerać w kuchni? 

 

Niektórzy z nas mają naturalną potrzebę dominacji, ale też chęć 'zawładnięcia' swoją kobietą w łóżku w taki sposób, by sama nie mogła uwierzyć w to co się z nią dzieje.

Twój partner najwyraźniej ma inne potrzeby. 

Stań się wyzwaniem, przestań inicjować. Poczytaj w męskim dziale o analogicznych problemach w takich sytuacjach i wyciągnij wnioski.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odetnij go od gier komputerowych :)

Ale tak na serio, tu moim zdaniem nie chodzi o żadne reformowanie, ale bardziej o root-cause (korzeń problemu :))

Zresztą jakie masz prawo zmieniać kogoś na siłe, tak, żeby tobie było lepiej .. trochę to egoistyczne, jeśli taki już ma charakter,

to ma .. i walka z wiatrakami .. ale moim zdaniem to może chodzić o to, że pali całą swoją energie życiową w jakiś inny sposób,

tak, że później mu się już nie chce.. To, że to gierki to tylko taki strzał na ślepo ..

A byliście kiedyś na jakichś dłuższych wakacjach wspólnych, gdzie byliście wyrwani oboje ze swojego codziennego kontekstu ?

Bo nie chce mi się wierzyć, że wtedy by się zachowywał tak samo ..

Edytowane przez StatusQuo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Yolo napisał:

Stań się wyzwaniem, przestań inicjować. Poczytaj w męskim dziale o analogicznych problemach w takich sytuacjach i wyciągnij wnioski

Nie jestem pewna czy to działa jeżeli chodzi o kobiety... Chyba, że kobieta ma być wyzwaniem w innym tego słowa znaczeniu. Ja ostatnio zaczęłam ćwiczyć, obracać się w bardziej męskim gronie, mam dla niego mniej czasu bo zdobywam nowe kwalifikacje i nic się nie zmieniło :p 

8 godzin temu, StatusQuo napisał:

trochę to egoistyczne, jeśli taki już ma charakter,

Zdrowy egoizm nikomu jeszcze nie zaszkodził :D 

8 godzin temu, StatusQuo napisał:

A byliście kiedyś na jakichś dłuższych wakacjach wspólnych, gdzie byliście wyrwani oboje ze swojego codziennego kontekstu ?

Tak. Co jakiś czas sobie jeździmy tu i ówdzie na dłuższe/krótsze wyjazdy. Ale i tak on wymaga żebym ja zaczynała. Np. mówi, że 2 lata temu jak byliśmy gdzieś tam, to seks był tyle i tyle razy, a teraz jak byliśmy gdzieś tam to było mniej :D  

W gry raczej nie gra, ewentualnie wieczorem jak ma czas. Dużo pracuje, to może być ta kwestia, ale na wyjazdach przecież ma wolne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.11.2019 o 23:20, tamelodia napisał:

Hej!

Witam.

 

W dniu 16.11.2019 o 23:20, tamelodia napisał:

Mam problem. Co jeżeli facet jest bierny w łóżku a dokładniej - w czasie gry wstępnej? 

To znaczy że jest bierny. Rzadki przypadek. Możliwe że ma to podłoże psychologiczne.

 

W dniu 16.11.2019 o 23:20, tamelodia napisał:

Jesteśmy razem 2,5 roku. On nie inicjuje właściwie nigdy zbliżeń. Zwykle ja to robię i to ja jestem osobą, która przejmuje inicjatywę w czasie gry wstępnej

Zawsze tak było? Czemu teraz oczekujesz zmiany?

 

W dniu 16.11.2019 o 23:20, tamelodia napisał:

Rozmawiałam z nim o tym

To dobrze. Podstawą związku jest zaufanie i komunikacja.

W dniu 16.11.2019 o 23:20, tamelodia napisał:

Nie jest tak, że on nie chce lub nie ma ochoty. Zawsze ma

Może czuje się winny. Gdyby odmówił wyszedłby na "niemęski".

 

W dniu 16.11.2019 o 23:20, tamelodia napisał:

pod warunkiem że nie jest mega zmęczony

Tak, stress i przepracowanie zabija libido.

 

W dniu 16.11.2019 o 23:20, tamelodia napisał:

Nawet zauważa (trochę z wyrzutem trochę żartobliwie), że inicjuję seks rzadziej niż kiedyś.

Widać, nie odpowiada ci to. Coś się wypala.

 

W dniu 16.11.2019 o 23:20, tamelodia napisał:

Da się takiego mężczyznę zreformować?

Zależy.

Tak, jeśli ma to podłoże psychologiczne. Postaraj się z nim o tym porozmawiać. Może to być problem z erekcja czy wytryskiem. Wydarzenie z przeszłości(molestowanie, nieudane pierwsze stosunki).

Zaproponuj mu może wizytę u specjalisty, seksuologa.

 

Nie jeśli, porostu ma niskie libido, takie uwarunkowanie(pasywność) lub jesteś dla niego nieatrakcyjna (nie bierz tego do siebie).

 

Dobrze że o tym rozmawiacie. O ile prowadzicie dialog a nie mówisz do ściany.

Powodzenia!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.