Skocz do zawartości

Modelowanie charakteru


Rekomendowane odpowiedzi

Jeden ze sposobów modelowania naszego postępowania tudzież charakteru

 

Myszka ukierunkowuje nas pod siebie w banalny sposób ,po prostu mówi nam jacy jesteśmy( choć wcale tak nie jest ) i po tym że to bardzo dobrze wówczas zaczynamy podświadomie tak działać bo skoro to się jej podoba .......itd.itp

 

NP.

Ja wiem ze jesteś pracowity-i misio zapierdziela

Ty jesteś bardzo czytelny-i misio przestaje ukrywać emocje bo to nie ma sensu

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy. Sam jestem dobrym przykładem takiego programowania przez kobietę. Dokładnie przez moją babcię.

 

Na szczęście zmieniło się to już. Wychwytuje to programowanie i powolutku je zmieniam. Najważniejsze, że dzięki forum nauczyłem się jak rozpoznawać takie sytuacje i potrafię się przeciwstawiać im.

 

Dopiero teraz dochodzi do mnie subtelność takich działań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją też jestem zaprogramowany samotna matka mnie wychowywała

Teksty typu :

-słomiany ogień

-wcale chory nie jesteś

Codzienność

A we mnie wieczny bunt zawsze mi coś nie pasowało nawet w szkole z nauczycielka się klucilem bo po swojemu poetę odbieralem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na prawde?nie dostrzegałem tego"

dajesz i zabierasz

Tyle że dochodzi do tego że każdy w sumie chce dobrze. A jak świnka chwali toż to wspaniale , musi porucham i misio robi idealnie pod swinke . Ile bym dał żeby każdy chwile sie zastanowił moment i załapał o co naprade chodzi a nie reagował z automatu sam nawet jeszce sie łapie na niezwykłej naiwności.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez ty dowciapna%-)

tak tak ja tez chciałem dobrze.i dalej chce.ale w poprawnym wykonaniu%-)

o ktorej sie spotykamy na kajaki?nie wiem,to o 15.nie nie ja nie moge.moge o 18.dobra to o 16.git.ale ja na 16 mam fryzjerke i pedikiur.to dojdziesz.Proste

 

 

-o której spotykamy się na kajaki?

-Nie wiem.

-To o 15.

-Nie, nie, ja nie moge. moge o 18.

-To nie pierdol, że nie wiesz o której. Nie będę tracił dnia i przyjemności przez Twoje "nie wiem". My spotykamy się o 16. Narka.

 

I tyle mam do powiedzenia. Skończyłem ze zmienianiem planów, skoro ona "nie wie" a potem coś. Ona sie raczej nie nauczy i  nie zrozumie tego, ale przynajmniej ja nie stracę nic z zabawy i przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ją dziś miałem test

Umówiła się zemna na 18:00

1730 pisze że jeszcze rodzice do niej przyjada (skąd ja znam ten tekst)

18:30 dzwoni że wychodzi i żebym startował

Grzecznie podziękowałem za spotkanie teraz płacze i smsuje a ją u braciszkow

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie przykład miłości warunkowej. Musisz być tym, kim ja chcę, a wtedy cię pokocham (może).

 

Jeszcze się nie spotkałem, żeby mnie ktoś zaakceptował ot tak, po prostu ze wszystkimi wadami i zaletami :)

 

W strasznej rzeczywistości żyjemy. Modelowanie charakteru to najgorszy syf. Trudno się od tego uwolnić.

 

Bardzo dobra obserwacja ogólnie. Gratuluję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Dnia 17.09.2015 at 19:31, Brzytwa napisał:

Potęga sugestii. bardzo fajnie pokazany mechanizm.
Grunt, żeby mieć większą wiarę w siebie, niż w to co mówią ludzie.

 

Dokładnie, tym bardziej, że mechanizm działa w obie strony czego przykładem może być post @Brzygot'a

Słysząc próby tego typu kwituję to słowami DOBRA DOBRA

Bardzo często taka reakcja skutecznie zbija z tropu manipulującego osobnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.