Skocz do zawartości

Do jakiej klasy społecznej należysz?


Ancalagon

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Ancalagon napisał:

Zaprzeczysz twierdzeniu, że żyjesz w bańce?

Gdzie zaprzeczylam?

Znowu robicie watek o mnie. Wroccie do tematu

20 minut temu, Helena K. napisał:

O, dziewczyno, żebyś Ty miała pojęcie do kogo to mówisz ???

Ciekawe czy bys mnie zaskoczyla. Ze niby taki meski? Nie widac po wpisach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Ancalagon napisał:

Uważaj, bo jej gadzi mózg może jeszcze podjąć tę nierówną i z góry skazaną na klęskę walkę :P

Takie zapędy gaszę w zarodku, gdy gadzi wychodzi z trybu uśpienia, jestem samicą alfa w stadzie, wadera.  ?

Edytowane przez Helena K.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten test jest tak durny że ani mi się mówić nie chcę, ehh.

Miałem tu nie pisać ale ja to widzę tak że kompletnie nie rozumiem podziału na jakieś klasy, dla mnie każdy człowiek przedstawia jakaś wartość - co za różnica biedny/bogaty/wykształcony/niewykształcony/wysoki/niski/whatever.

Albo jest ktoś w porządku wobec innych albo kurwa nie i tyle bez względu co tam posiada.

Narcyzi chełpią się w życiu posiadaniem jakichś tam "wyjątkowych np.znajomych" - to określa ich życie, bez tych wyjątkowych znajomych ludzi ich samych nie ma - jakie to "pienkne"(hehe) ;)

Ehh

;)

Pozdro

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Androgeniczna napisał:

Mezczyzna trzeba umiec byc

O, jak najbardziej :)

 

Mężczyzna nie stawia ex-ante tezy bazując jedynie na prywatnych doświadczeniach, pomijajac skalę makro.

 

Mężczyzna nie przelicza wszystkiego na pieniadze, bo wie, że karta ma to do siebie, że lubi się odwracać, a los bywa przewrotny, okrutny i złośliwy.

 

Mężczyzna nie buduje poczucia własnej wartości jedynie przez to, co posiada. Jest o wiele bardziej skomplikowaną i złożoną postacią.

 

Mężczyzna, niezależnie jaki poziom drabiny społecznej osiągnął, z takim samym szacunkiem i sympatią traktuje Panią sprzątaczkę, jak i prezesa listy 500. 

 

Bo ma rozum i serce, a nie bankomat, microchip i pompę paliwową.

 

Itd :)

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 13
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Androgeniczna napisał:

kwitnie turystyka czy rolnictwo

Wiesz jak "kwitnie" turystyka? Ano tak, że właściciele hoteli/pensjonatow itd kroją dobrą kasiorkę, jednocześnie płacąc ludziom w granicach najniższej krajowej, a jak nie chcesz tyle zarabiac to biorą ukraińca, który ich jeszcze całuje po rękach. 

"kwitnie" też handel. Ale znow - nahapają się właściciele, płacąc ostro zapierdzielającym ludziom najniższą krajową, samym spijając śmietankę, a ceny co sezon podnoszą, więc mieszkańcy muszą korzystać z marketu, bo na lokalsów ich nie stać za te złoto co dostają. Co ludziom z np coraz to lepszych atrakcji w turystycznym miescie skoro nie mają kasy by z nich korzystać. 

Ba, wyobraź sobie, że w takim np Krakowie w hotelu kilkugwiazdkowym na starym miescie recepcjonista dostaje 1800 na reke, z 2 językami obcymi. Serio, serio. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Androgeniczna napisał:

Ciekawe czy bys mnie zaskoczyla. Ze niby taki meski? Nie widac po wpisach

Uprzedzając - szkoda Twojego prądu. Jakakolwiek możliwość dotknięcia mnie, jest całkowicie poza Twoim zasięgiem. Możesz sobie nawet uważać, że jestem piszczącą, małą dziewczynką a będzie "jakoby mnie pies obszczekał". Przyjmuję do wiadomości, że dzieci po prostu nie mają zdolności honorowej a i robienie kupy w majtki jeszcze im uchodzi. Jest to również powód, dla którego możesz sobie odpuścić dalsze spamowanie mi PW, bo niezmiennie nie otrzymasz na swoje infantylne wyrzygi, nieudolnie aspirujące do obelg bądź nędznych prób zawstydzania, żadnej odpowiedzi. I tłumacz to sobie jak chcesz, dasz radę. Niechaj Ci ulży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Obliteraror napisał:

Itd :)

Ufff to dobrze że nie jestem mężczyzna :)

13 godzin temu, MalVina napisał:

Wiesz jak "kwitnie" turystyka?

Chodzi mi bardziej o wynajem pokoi, prace którą generują turyści itp

12 godzin temu, dobryziomek napisał:

Od jakiej kwoty zaczynaja sie dla Ciebie dobre zarobki? 

Dobre zarobki to dla mnie taka kwota za jaką ktoś jest w stanie się utrzymać i wystarcza mu na wszystko oraz utrzymanie rodziny. Uważam że 4 - 5 tyś to dobre zarobki. Tak więc jest to suma jaką tu podano jako zarobki 10% ludności w PL co uważam za nieprawdę.

4 godziny temu, Rnext napisał:

Jakakolwiek możliwość dotknięcia mnie, jest całkowicie poza Twoim zasięgiem.

Po co miałabym Cie dotykac? 

4 godziny temu, Rnext napisał:

odpuścić dalsze spamowanie mi PW

Słucham? Przeciez nic do ciebie na PW nie pisałam od bardzo dawna. Teraz znowu ty spamujesz ten temat moja osoba. Jakby nie mozna bylo wrócic do tematu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Androgeniczna napisał:

Po co miałabym Cie dotykac? 

Wybacz, błędnie założyłem, że chociaż ze swoich studiów humanistycznych cokolwiek wyniosłaś. Poza mniemaniem o sobie. 

Jak wynika w sposób oczywisty z kontekstu mojej wypowiedzi - domyślnej kolokacji "dotknąć" {do żywego} użyłem w znaczeniu: "zranić, urazić". Rozjaśniło się?

Godzinę temu, Androgeniczna napisał:

Słucham? Przeciez nic do ciebie na PW nie pisałam od bardzo dawna.

Teraz znowu ty spamujesz ten temat moja osoba. Jakby nie mozna bylo wrócic do tematu.

Po pierwsze - używaj wielkich liter pisząc zaimki osobowe. Powściągaj swój narcystyczny brak szacunku do wszystkich.

Po drugie - używaj polskich liter, o czym jak małe dziecko wciąż trzeba Cię upominać (i nie dłub w nosie).

Po trzecie - gdybyś potrafiła czytać, zamiast tylko łączyć ze sobą wyrazy - uprzedziłem Cię, że możesz sobie darować pisanie PW gdybyś w kolejnym napadzie wściekłości miała taki zamiar. 

Po czwarte - mimo wszystko trzymamy się w temacie (ale widzę już, że trudno Ci ogarniać pewne niuanse), próbując pomóc Ci zrozumieć w jego zakresie, to, czego nie rozumiesz, wskazując jak i gdzie halucynujesz i błądzisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror

A co jeśli po zeskanowaniu wyświetli się cena? ;)

 

@Rnext

Obawiam się, że Twoja słowa mogą trafić w próżnię, albo co gorsza czarną dziurę.

 

@Helena K.

Trzeba znać swoje miejsce w szeregu, jak widać niektórzy tego nie potrafią :)

 

@Androgeniczna

To może napisz, z jaką klasą/grupą społeczną się identyfikujesz, bądź podziel się z nami swoją opinią na temat wklejonego i zalinkowanego artykułu?

 

Co do Twoich obiekcji względem struktury płac w Polsce, pretensje ślij do GUS-u ;)

Swoją drogą różnica zarobków kobiet i mężczyzn jest dosyć wyraźna:

 

infografika_-_struktura_wynagrodzen_w_pazdzierniku_2018_.jpg

 

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie ogółem brutto w październiku 2018 r. wyniosło 5003,78 zł. Mężczyźni osiągnęli przeciętne wynagrodzenie o 8,9% wyższe od średniego w badanych jednostkach (tj. wyższe o 443,46 zł), a kobiety ‒ niższe o 9,2% (czyli niższe o 460,42 zł). Oznacza to, że przeciętne wynagrodzenie mężczyzn było o 19,9% (o 903,88 zł) wyższe od przeciętnego wynagrodzenia kobiet.  

 

Przeciętne godzinowe wynagrodzenie ogółem brutto wyniosło 27,79 zł. Mężczyźni osiągnęli przeciętne godzinowe wynagrodzenie o 6,0% (o 1,68 zł) wyższe od średniego w badanych jednostkach, a kobiety ‒ niższe o 6,7% (czyli o 1,85 zł). Przeciętne godzinowe wynagrodzenie brutto mężczyzn było o 13,6% (o 3,53 zł) wyższe od przeciętnego godzinowego wynagrodzenia brutto kobiet.

 

Co najmniej 200% przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego ogółem brutto w jednostkach objętych badaniem — od wysokości 10007,56 zł — otrzymało 3,8% kobiet oraz 8,4% mężczyzn.

 

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/pracujacy-zatrudnieni-wynagrodzenia-koszty-pracy/struktura-wynagrodzen-wedlug-zawodow-w-pazdzierniku-2018-roku,5,6.html

 

No jak tak można, gender gap pełną gębą, wyrównać to ustawą! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Androgeniczna napisał:

Jak napisałam wyżej olewam posty z twojej strony skierowane do mnie. To ostatni raz jak odpisuję. 

Hm, jak by Ci to powiedzieć... One nie są tak do końca do Ciebie skierowane, choć wiem, że chciałabyś być w centrum uwagi i pewnie dlatego podświadomie trollujesz w każdym wątku.

W zasadzie Twoja reakcja na nie, jest zupełnie niepotrzebna. No ale oczywiście trzymam za słowo. Zresztą już od wcześniejszej, niedotrzymanej deklaracji. Może "do trzech razy sztuka"?

I upomnę po raz setnypisz zaimki osobowe wielką literą. Zaledwie 40 minut temu zwracałem Ci już na to uwagę. Masz do tego pamięć rybki akwariowej, czy co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Ancalagon napisał:

To może napisz, z jaką klasą/grupą społeczną się identyfikujesz, bądź podziel się z nami swoją opinią na temat wklejonego i zalinkowanego artykułu?

Z grupą z linku żadną bo tak jak większość tu uważam że są to bezsensowne testy. Co do ogólnej grupy to uważam się za typową klasę średnią.

53 minuty temu, Ancalagon napisał:

Swoją drogą różnica zarobków kobiet i mężczyzn jest dosyć wyraźna:

Jest to spowodowane różnicą w wykonywanej pracy. Więcej jest mężczyzn pracujących na budowie niż jako przedszkolanka. 

 

@Obliteraror

Wróć do tematu bo znowu sami nabijacie postów na mój temat co robi się śmieszno żenujące....

1 godzinę temu, Ancalagon napisał:

Co do Twoich obiekcji względem struktury płac w Polsce, pretensje ślij do GUS-u ;)

Tylko że jest masa osob które pracują na najniższej krajowej a reszte dostaja jako premia czy prowizja. Przykładowo kierowcy ciężarówek tak mają. Najniższa krajowa a realnie zarabiaja po 7 tyś. Oczywiscie mówie o miedzynarodowych transportach.

Dużo osob pracuje również na samych prowizjach jak np ja. Podstawe miałam niską bo 2 tyś a reszte jako prowizja. Natomiast teraz wynagrodzenia mam 0 zł. Tylko prowizje. Tak wiec moim zdaniem te statystyki są bezsensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Androgeniczna napisał:

Jest to spowodowane różnicą w wykonywanej pracy. Więcej jest mężczyzn pracujących na budowie niż jako przedszkolanka.

 

1 godzinę temu, Androgeniczna napisał:

Dużo osob pracuje również na samych prowizjach jak np ja. Podstawe miałam niską bo 2 tyś a reszte jako prowizja. Natomiast teraz wynagrodzenia mam 0 zł. Tylko prowizje. Tak wiec moim zdaniem te statystyki są bezsensu

Wielowymiarowa analiza, fantastycznie dobrane argumenty, merytorycznie na poziomie eksperckim, wszystko oparte na szerokiej bibliografii. Dla mnie rozwiałaś wszelkie wątpliwości, co do rzetelności statystyk wynagrodzenia, nie mam pytań ?

 

 

 

Edytowane przez Helena K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Helena K. napisał:

Wielowymiarowa analiza, fantastycznie dobrane argumenty, merytorycznie na poziomie eksperckim, wszystko oparte na szerokiej bibliografii. No nie mam pytań! Dla mnie rozwiałaś wszelkie wątpliwości, co do rzetelności statystyk wynagrodzenia?.

A jak jest według Ciebie? Statystyki sie zgadzają i są w 100% rzetelne? 

Wiesz o tym że coś takiego jak statystyczny Polak nie istnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Androgeniczna, popatrz, co Ci tutaj ludzie piszą. Besserwisseryzm to częste zjawisko w bardzo młodym wieku (podobnie jak tryb "jestem nieśmiertelny"), ale dla przedsiębiorcy niewskazany.

 

Per analogiam - jeżeli powiem Ci, że jesteś buldożkiem francuskim, masz pełne prawo to zlać, myśląc że trafiłaś na wariata. Ale jak powie Ci to paręnaście+ osób, to może już pora poszczekać i pochrumkać? : ))

 

Edytowane przez Obliteraror
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Androgeniczna

Ale masz świadomość, że do statystyk nie jest wliczana jedynie sama podstawa, a całkowita wypłata, obejmująca również wszelkie prowizje i premie? ;)

No chyba, że mówisz o pensji na umowie + reszta pod stołem, oszukując przy okazji na podatkach, bo tak też się zdarza.

Spotyka się to raczej w gorzej płatnych pracach, choć możesz się wykazać i wyprowadzić mnie z błędu.

 

3 godziny temu, Androgeniczna napisał:

Jest to spowodowane różnicą w wykonywanej pracy. Więcej jest mężczyzn pracujących na budowie niż jako przedszkolanka. 

Powiedz to paniom feministkom :)

Przykład też nie jest do końca szczęśliwy, bo w budownictwie też płace nie są nie wiadomo jak wysokie.

Lepszym przykładem byłoby chociażby górnictwo vs cokolwiek, w czym dominują kobiety ;)

Przewaga informatyków jest z kolei widoczna w kategorii specjaliści, gdzie kobiety dostają przeciętnie o ok. 25% mniej.

 

Statystyczny Polak nie istnieje, ale decyle już tak :P

 

@Helena K.

Na jednym z forów podobne dowody anegdotyczne określa się badaniami Instytutu im. Wuja z Reichu.

Przekładając na tutejszą sytuację byłby to Elitarny Instytut Badań Statystycznych im. Androidealnej™ :D

 

No nie, znów będzie jak grochem o ścianę... ?

Edytowane przez Ancalagon
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.