Skocz do zawartości

Rabeneick Deluxe Klasse - problem z naklejkami/zdobieniami ramy


lxdead

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem w jakim dziale założyć ten temat, dlatego zakładam tutaj. Od jakiegoś czasu mam nowe hobby, tj. odświeżanie, rewitalizacja i składanie rowerów. Nie będę tu wchodził w szczegóły, może kiedyś założę temu poświęcony temat. Otóż jakiś czas temu skończyłem bratu odnawiać szosówkę Peugeota, której efekt prawie (brak jeszcze linek przerzutki i hamulcowych + hamulców) końcowy wygląda tak:

 

c182b9aa42192.jpg

 

 

f19e637ba19b8.jpg

 

Rama lata 80, co oszacowałem na bazie emblematu, który do malowania został usunięty (jak widać, jeszcze nie zamontowany), naklejki te same, co były oryginalnie - udało mi się znaleźć reprodukcję na Ebay'u w UK. Niestety, nie mam zdjęć przed, czego żałuję :P  pierwszy rower, który odnawiałem w pełni od podstawy. Drugi w kolejce będzie rower dla szwagra, też Peugeot (rama lata 70, cruiser), holender/damka dla siostry, mój Peugeocik (rama 70). Mam jeszcze na celu swojego starego składaka, legendarne Wigry 3, który 10 lat przeleżał zapomniany w piwnicy. Jednak taką wisienką na torcie, którą będę chciał sprawdzić rozwój swoich umiejętności jest rama, wraz z oryginalnym "hamulcem łyżeczkowym" od Rabeneick'a Deluxe Klasse. Mam póki co hamulec, ramę, emblemat na ramę, widełki, bagażnik i osłonę na korbę - wsio oryginalne od niego, nie będzie też problemów z zakupem emblematu na przedni błotnik, stalowych kół z epoki, dzwonka, retro chwytów kierownicy. Ogólnie rzecz biorąc problem jest jeden, za  to spory. Jak widać z Peugeotem nie było problemu, można dostać praktycznie każdy model oklejeń tej marki na Ebay, ba, gripy, emblemy, zaślepki na korbę, kierownicę czy nawet reprodukcję bidonów, czapek itp. pierdół, inna bajka właśnie z tym Rabeneickiem.

 

Nigdzie nie mogłem znaleźć naklejek, poza jedną stroną, na którą trafiłem wpisując nazwę "pierdoły" w j. niemieckim. Ceny niestety takie, że za komplet potrzebnych rzeczy (z których i tak tylko dwie pokrywają się z tym co mój dziadek ma na sobie), zapłaciłbym ponad 300 stówy (dla porównania, za zestaw reprodukcji naprawdę wysokiej jakości Peugeota, Campaniollo czy innego Cannondale'a można zabulić max Władka Jagiełłę). 

Na owej stronce wzór naklejek  był, pobrałem go z nadzieją, że będzie na tyle dobrej jakości i dadzą radę mi to wydrukować - niestety cyt. "klasyka" chuj, dupa i kamieni kupa, za niska jakość i rozdzielczość. Można więc rzec, jestem w kropce, tudzież - wcześniej już wspominanej - dupie. Pomyślałem jednak, że skoro mam wzór, to może znajdzie się ktoś, kto miałby - nie wiem - umiejętności, możliwość i - co najważniejsze - chęci, by na podstawie tych niewielkich wzorów + zdjęć tatuaży mojego dziadka (cały czas chodzi tu o rower :P  ), odtworzyć wzór reprodukcji do od druku.

 

Rower (o ile można samą ramę z hamulcem, kierownicą, błotnikami, bez kół i siodełka nazwać rowerem) jest w naprawdę lichym stanie, chciałbym dać mu drugie życie, jak najbliżej przywrócić go do stanu oryginalnego. Nie byłoby sztuką i wyzwaniem zerwanie emblematu, zjechanie lakieru, wzorów zdobień do czystej stali i odmalować go na jakiś inny kolor, ozdobić go jakimikolwiek wzorami (lub zostawić bez) z losowym, tandetnym, "nowoczesnym" emblemem. Nie widzę w tym sensu. Rama wydaje się unikatowa, grzebiąc po internecie w j. niemieckim udało mi się znaleźć nawet "szkice" tego modelu (kiedyś producenci jednośladów tworzyli coś w rodzaju książeczek przedstawiającym szkice, zdjęcia, koncepty oraz opisy produkowanych przez siebie modeli), okazało się, że był to po prawdzie motorower (to tłumaczy brak oryginalnych kół i błotników - pewnie amputowane na "transplantacje" przez jakiegoś Janus.. tfu, Hansa). Dawniej takie rowery tworzono z ogromną pasją, pieczołowitością, wysoką jakością co do najdrobniejszych szczegółów. Chciałbym tym Rabeneickiem zwieńczyć swój "amatorski" etap i przejść poziom wyżej.

 

wer. męska

rab52a1az.jpg

wer. damska - ta właśnie rama jest w moim posiadaniu.

51iXhM3asAL.jpg?fbclid=IwAR1yzYo5yGywUA5

 

Chciałem się poradzić - może ktoś coś będzie wiedział - gdzie mógłbym szukać osoby, która miałaby umiejętności wymaganych do odtworzenia wzorów zdobień? Oczywiście odpłatnie! Szukam kogoś, kto znałby się na jakimś.. nie wiem, programie czy coś w tym stylu, w którym dałby radę z takim projektem się pobawić :P 

edit; Jutro wrzucę zdjęcia tej ramy, tak dla wglądu.

Edytowane przez lxdead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.