Skocz do zawartości

Przeprowadzenie domu przez zasiedzenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem czy to dobry tytul. ale chcialbym opisac po krotce sprawe ktora moja tesciowa musi ogarnac. Takze najlepiej po kolei zeby nikomu nie pomieszac

 

- Dziadek mojej tesciowej dostal dom jako darowizne od swojego tescia.

- Jej matka byla adoptowana przez swoich rodzicow

- Moja tesciowa od smierci dziadka zyje w tym domu, oplaca wszystkie podatki rachuni etc. zachowuje sie jak pelnoprawny wlasciciel

- Zadnych spadkobiercow nie ma, nie znalezli sie, nikt sie o ten dom nie upominal na przelomie czasow

- W tym roku mija 31 lat odkad tesciowa to wszystko oplaca, zreszta od urodzenia tam mieszka

- Nie ma zadnych ksiag wieczystych, jedyny dokument ktory istnieje to akt darowizny o ktorym pisze w pierwszym akapicie

 

I teraz jest pytanie:

 

- Ile zajmie proces przeprowadzenia tego domu na nia zeby wszystko bylo zgodnie z prawem, zeby zostala zalozona ksiega wieczysta itd. ??

- Czy bedzie potrzebny do tego jakis adwokat, czy wystarczy porada prawna?

- Jakie rzedu beda to koszty?

 

Prosze o ogolna porade, moze ktos przechodzil przez cos podobnego? Moze @Mosze Red wie cos na ten temat?

Bardzo dziekuje wszystkim z gory za odpowiedzi i sorry za brak ogonkow (angielska klawiatura)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.