Skocz do zawartości

Jak szukać zleceń?


vand

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Zwracam się do Was Bracia z pytaniem, bo może ktoś z Was na co dzień poradził już sobie z tym problemem w naszej branży.

 

Szukam aktualnie zleceń, aby po godzinach móc zgromadzić większe pieniądze. Głównie mam tu na myśli zlecenia odnośnie Wordpressa czy budowania stron od zera.

 

Co do opcji typu poszukiwania zleceń wśród rodziny - próbowałem, ale z rodziną jest ciężko plus mało kto potrzebuje takowej witryny.

 

Jestem dobry w tym co oferuję, ale jestem słabym sprzedawcą, chciałbym się tego nauczyć i zacząć zbierać zlecenia.

 

Z góry dzięki za porady.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowanie bazy nowych klientów. Są dziesiątki metod na poszerzenie bazy.

Osobiście, użyłbym googla. Wyszukujesz firmy, sprawdzasz które nie posiadają stron www

Oferujesz im usługi.

Teraz przydała by ci się umiejętność handlu.

"Sell me this pen".?

 

Najlepiej znajdź sobie handlowca do pomocy.

 

Swoją drogą polecam podcast'y

https://www.spreaker.com/show/mala-wielka-firma

Edytowane przez Dakota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vand Tak, mało jest firm bez strony. Jednak wciąż takie są. Zwykle mniejsze zakłady. Małe działalności.

Właśnie osoby które mają wyłącznie stronę na FB, są dla ciebie łatwym i dobrym klientem.

Zastanów się, kim są twoi potencjalni klienci? Gdzie ich możesz znaleźć.?

Budowanie bazy od zera, jest jednak czasochłonne. Poza tym, trzeba mieć czas, się z klientem spotkać.

Najłatwiej, było by z polecenia. Jeśli masz znajomych prowadzących działalność. Możesz zaoferować im swoje usługi, ew poprosić właśnie o polecenie.

 

Podstawowe umiejętności handlowca, to poszukiwanie klientów. Badanie zapotrzebowania. Przedstawienie produktu. Domknięcie sprzedaży.

 

Jeśli jesteś taki dobry, poszukaj pracy w lepszej firmie, porozmawiaj o podwyżce.

Ew oferuj korepetycje, wykonywanie projektów studentom.

 

 

 

 

 

@misUszatek Czemu skreślasz Brata już na starcie?

Jak jest się wystarczająco dobrym. Sprzedać można wszystko. Popyt można wytworzyć.

Właśnie w tym celu zatrudnia się ludzi, takich jak ja.

Edytowane przez Dakota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misUszatek

 

Chętnie pójdę w coś gdzie jest popyt. Ale poświęciłem wystarczająco dużo czasu na projektowanie, żeby chcieć na tym robić biznes. Ale jeśli masz jakąś propozycję w kwestii tego co mógłbym robić na co jest popyt to chętnie wysłucham. ;) Bo wiedzy na co jest popyt nie posiadam.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego z UI przeszedłem na projektowanie UX / Product Management.

Grafików jest obecnie jak bezpańskich psów. Pracują za grosze. Od gimnazjalistów po Hindusów robiących loga za 10$.

 

Od znajomych UI wiem że musisz klepać projekciki pod publiczkę na Behance/Dribble i jak ktoś Cię zauważy to wtedy da to radę. Znam takich co pracują dla klientów z USA/Kanady. Wtedy się to opłaca. Żaden Polski Janusz Ci nie zapłaci godziwej stawki. Nawet w Polskich znanych agencjach płaci się grosze bo mogą - na Twoje miejsce 10 innych chętnych jest na pracę w modnej agencji. 

 

W takim CD Project Red ludzie pracuję prawie za darmo. Dlaczego odeszło wielu wybitnie dobrych specjalistów od gier w CDP po sukcesie Wiedźmina? Ponieważ Prezesi podzielili się zyskami a ludzie którzy byli odpowiedzialni za ten sukces gówno dostali (Główne dyrektorzy kreatywni/artystyczni i inni).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vand napisał:

@Dakota

 

Uhm. W dzisiejszych czasach ciężko mi było znaleźć firmę bez strony. A jeśli już, to mają stronę na FB co w pełni im wystarcza

Oj... Zdziwilbys się... Szeroko pojęty sektor usług budowlano, remontowo, usługowy działa w jakiś totalnie dziwny sposób mając tylko konto na Panoramie firm. Nawet nie wiesz jak mnie denerwuje gdy szukam np firmy ślusarskiej i widzę jedynie (i to nie w pełni wypełniony) profil na Panoramie firm. Takich firm są setki. Moja praca polega na tym, że czasem muszę kogoś znaleźć do różnych prac. A to elektryk, a to hydraulik, czasem jakieś ogrodzenie. 3/4 takich firm działa bez strony w necie i FB. Może tu poszukaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w reklamę - nikt nie skorzysta z Twoich usług, jeśli się o nich nie dowie. Sposobów na reklamę jest mnóstwo i zależy to tylko od Twojej inwencji. Dobrym pomysłem są listy prywatnych serwerów, gdzie sporo właścicieli potencjalnie mogłoby być zainteresowanych. Wszelkie fora fanowskie, gdzie powstają prywatne projekty. 

Może np. Jakaś pizzeria/lokal ma słabą stronę i w zamian za reklamę zrobisz im majstersztyk stronkę ? 

Staraj się zaoferować ludziom coś, czego nie ma konkurencja. W jakikolwiek sposób. Bądź na bieżąco z trendami w tym sektorze, przy czym oferuj także klasyczne i sprawdzone rozwiązania. Dobre portfolio to ogromny atut. 

Pytanie też czy chcesz zajmować się obsługą tych klientów, czy nauczyć ich samemu ogarniać pewne sprawy. Inaczej będą dzwonić z każdą duperelą.

Edytowane przez Xin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwość

Rzetelność

Terminowość

 

Dobre portfolio.

 

W tym roku przerobił 6 "twórców witryn". Jedna kobieta, jako tako dała radę, nie potrafiła jednak ustawić dwóch wersji językowych. A wymagań nie mam jakiś dziwnych, formularz, newsletter, linki do pobrania, galeria, itp.

 

I teraz pytanie zrobiłeś taka przynajmniej jedną stronę od podstaw, czy wydaje Ci się, że umiesz bo pojedyncze wtyczki się tak łatwo wgrywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vand Masz może portfolio, które będę mógł zobaczyć? Jeśli tak, to proszę o priv. Być może zostanę jednym z Twoich klientów.

 

Co do Twojego pytania, to powiem tak: jesli jesteś jak to @Piter_1982 uczciwy, rzetelny, terminowy + dobry to nie wydawaj kasy na reklamę. Klienci znajdą Cię sami. Ale, żeby dojść do takiego poziomu, będziesz musiał popracować za pół darmo przez rok czasu i zrobić na serio świetne rzeczy dla kilku większych firm. Sam przerabiam non-stop grafików i 'twórców' prostych stron (większość standardowe templatki) na Wordpressie, i szczerze powiem, że ciężko jest bardzo znaleźć kogoś dobrego. Jak juz jest to albo kosztuje fortunę albo przestaje się zajmować 'drobnicą' tylko wali największe zlecenia. Plagą są także 'obrażalscy informatycy', którzy strzelają fochy jak im się wskaże oczywiste błędy w kodzie lub strukturze strony (każda moja strona jest testowana niezależnie). Z reguły kończy się to porzuceniem projektu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, vand said:

Chętnie pójdę w coś gdzie jest popyt. Ale poświęciłem wystarczająco dużo czasu na projektowanie, żeby chcieć na tym robić biznes.

Te dwa zdania się wzajemnie wykluczają. Widze, że już od dłuższego czasu motasz się z tym problemem nie chcąc stracić tego co zainwestowałeś brniesz w to bagno. Czasami trzeba coś/kogoś stracić żeby odnaleść siebie.

 

6 hours ago, vand said:

Ale jeśli masz jakąś propozycję w kwestii tego co mógłbym robić na co jest popyt to chętnie wysłucham.

To bardzo proste. Wejdź na pracuj.pl i przejrzyj jakich ofert jest dużo. Jakich się pojawia co raz więcej. Ile mają odsłon.

 

7 hours ago, Dakota said:

Czemu skreślasz Brata już na starcie?

Na jakim starcie. On się z tym buja już z rok jak nie dłużej.

 

7 hours ago, Dakota said:

Popyt można wytworzyć.

Właśnie w tym celu zatrudnia się ludzi, takich jak ja.

Póki co to widze, że próbujesz wytworzyć popyt na samego siebie ;)

 

7 hours ago, Dakota said:

Jak jest się wystarczająco dobrym. Sprzedać można wszystko.

Znam bardzo niewielu (bo jest ich już mało) dobrych szefców. Jednak mimo to, że są mistrzami w swoim fachu to nie widze, żeby ludzie stadami zanosili im buty do naprawy. Między innymi dlatego jest już ich bardzo mało.

 

Zrozumcie, że popyt i podaż to najważniejsza zasada na każdym rynku, pracy jak i matrymonialnym również. Nie ma znaczenia ile Ty wisiłku zdobyłeś żeby stać się tym kim jesteś. Czasami dostaniesz dobre geny i jest na ciebie duży popyt ze strony panienenk a w zasadzie nic cie to nie kosztowało. Ważne jest też miejsce i czas, jeżeli masz 3/10 (jak nasz kolega @vand :D, żart) ale znajdziesz się na bezludnej wyspie gdzie jest stado chętnych panienek, będziesz miał mega branie.

 

Takie same zasady działają na rynku pracy. Dlatego uważam, że niekoniecznie duże miasta to dobre miejsce na szukanie pracy, gdzie takich jak ty jest dużo. Szuka się miejsca i profesji gdzie podaż takich usług jest mała. Szuka się w sobie talentów, którzy nie mają inni a które pomogą ci sprawniej czegoś nauczyć.

 

@vand piszę ci ten elaborat bo też kiedyś przez kilkanaście miesięcy "projektowałem" strony internetowe, bardzo dawno temu. Coś na tym zarobiłem, głównie po znajomych znajomych lub rodzinie. Ale to jest dead end. Takiego projektowania nauczy się każdy. Tak samo jak prawie każdy może być sprzedawcą butów. Pisał ci jeden kolega, że takich grafików jest tyle co bezpańskich psów w Bangladeszu. Dlatego będziesz miał małe szanse się wyróżnić, aczkolwiek jakieś szanse będą... jeżeli uda ci się dmuchnąć odpowiednią panią manager w odpowiedniej firmie :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, misUszatek said:

Coś na tym zarobiłem, głównie po znajomych znajomych lub rodzinie. Ale to jest dead end. Takiego projektowania nauczy się każdy. Tak samo jak prawie każdy może być sprzedawcą butów. Pisał ci jeden kolega, że takich grafików jest tyle co bezpańskich psów w Bangladeszu. Dlatego będziesz miał małe szanse się wyróżnić, aczkolwiek jakieś szanse będą... jeżeli uda ci się dmuchnąć odpowiednią panią manager w odpowiedniej firmie :)

Grafików i www devów jest dużo, ale na serio mało jest takich co wiedzą co i jak. Zrobić zwyklą stronę na Wordpressie potrafi każdy po 2h tutorialu na youtubie. Zrobić stronę fachowo, z doskonałym interfejsem i perfekcyjną grafiką, potrafi mało kto. Ci z Bangladeszu robią chałturę za $50, która wygląda jak strona, ale nigdy wartościową stroną nie będzie. Sam chciałem ciąć koszty i popróbowałem tego rynku - była to strata czasu i kasy, szczególnie jak Pajit nawet nie rozumiał wymagań.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misUszatek

 

Jesteś takim Robertem Kiyosakim widzę. W stylu "musisz coś zmienić, ale nie powiem Ci co". :D Byłby z Ciebie dobry "kołcz". To, że coś muszę zmienić to i ja wiem. Także za tego typu porady to podziękuję, bo takie to jestem w stanie sam sobie dać. Jakbym szukał roboty na gwałt, w czymkolwiek to uwierz mi - już bym dawno w czymś innym pracował. ;) Ale ja wiem, że ten kierunek ma sens. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, vand said:

W stylu "musisz coś zmienić, ale nie powiem Ci co".

Napisałem ci cos masz zmienić. Zmień zakres swojej oferty. Na jaką? Wejdź na pracuj.pl i przeanalizuj na co jest popyt + co pasuje do ciebie, co cie interesuje + co nie będzie wymagać dużego nakładu pracy. Nikt nie będzie cie dalej ciągnął za ręke i mówił co masz robić jak w instrukcji składania mebli, na tym polega dorosłe życie. Zacznij robić cokolwiek nawet jeżeli będą to błędne decyzje bo dzięki temu czegoś się nauczysz.

 

Jesteś jak dziecko we mgle, które zabłądziło na bagnach. Wydaje mu się, że tam gdzie idzie widziało światło i wpada w błoto po kostki, ale uparcie brnie. To jest właśnie to twoje robienie grafiki. Może w końcu do tego światła dojdzie ale będzie go to kosztowało bardzo dużo wysiłku. Gdy tuż obok jest sucha ścieżka, która prowadzi do innego światła. Na tym polega młodość, żeby skakać ze ścieżki na ścieżke i szukać tej, która najszybciej i najłatwiej doprowadzi nas do światła. Tak robią przecież nasze damy, czyż nie?

13 minutes ago, vand said:

Ale ja wiem, że ten kierunek ma sens.

Skąd wiesz? Przybliż mi ten sens proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, vand napisał:

Cześć!

 

Zwracam się do Was Bracia z pytaniem, bo może ktoś z Was na co dzień poradził już sobie z tym problemem w naszej branży.

 

Szukam aktualnie zleceń, aby po godzinach móc zgromadzić większe pieniądze. Głównie mam tu na myśli zlecenia odnośnie Wordpressa czy budowania stron od zera.

 

Co do opcji typu poszukiwania zleceń wśród rodziny - próbowałem, ale z rodziną jest ciężko plus mało kto potrzebuje takowej witryny.

 

Jestem dobry w tym co oferuję, ale jestem słabym sprzedawcą, chciałbym się tego nauczyć i zacząć zbierać zlecenia.

 

Z góry dzięki za porady.

 

Podejmij współpracę z już istniejącą w branży firmą jako jej podwykonawca. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, misUszatek napisał:
8 godzin temu, Dakota napisał:

Czemu skreślasz Brata już na starcie?

Na jakim starcie. On się z tym buja już z rok jak nie dłużej.

Nie jestem z wami od roku.

 

11 minut temu, Hidalgo napisał:

Podejmij współpracę z już istniejącą w branży firmą jako jej podwykonawca. 

Bardzo dobra rada.

 

Godzinę temu, misUszatek napisał:
8 godzin temu, Dakota napisał:

Jak jest się wystarczająco dobrym. Sprzedać można wszystko.

Znam bardzo niewielu (bo jest ich już mało) dobrych szefców. Jednak mimo to, że są mistrzami w swoim fachu to nie widze, żeby ludzie stadami zanosili im buty do naprawy. Między innymi dlatego jest już ich bardzo mało.

Zrozumcie, że popyt i podaż to najważniejsza zasada na każdym rynku, pracy jak i matrymonialnym również.

Takie same zasady działają na rynku pracy. Dlatego uważam, że niekoniecznie duże miasta to dobre miejsce na szukanie pracy, gdzie takich jak ty jest dużo. Szuka się miejsca i profesji gdzie podaż takich usług jest mała. Szuka się w sobie talentów, którzy nie mają inni a które pomogą ci sprawniej czegoś nauczyć.

Gdy wchodziły IQOS, miałem okazję, budować bazę klientów. Myślisz, że był popyt? Każdy chciał wymieniać papierosy czy vapery na podgrzewacze?
Nie, nie było. Pytanie brzmiało, gdzie można znaleźć potencjalnych klientów i jak przedstawić im produkt.
Klienci się znaleźli, głównie osoby pracujący bezpośrednio z klientem. Sprzedawcy(drogerie, apteki), kosmetyczki, prawnicy itd.

 

Jeśli mnie tak dobrze szło czemu tym się już nie zajmuje? Ubezpieczenia, dają większy zysk. Po pewnym czasie wystarczy utrzymywać klientów, nowi pojawiają się sami.
Kiedy jest się wystarczająco dobrym, można sprzedać każdą usługę, produkt. Ludzie kupują emocjami. Kupują wygodę, czas, bezpieczeństwo, poczucie bycia wyjątkowym.
Jak z podrywem. Nie jestem w stanie zainteresować każdej kobiety. Mając odpowiednie umiejętności, zwiększasz szanse z 1% do 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Słowianin said:

W takim CD Project Red ludzie pracuję prawie za darmo. Dlaczego odeszło wielu wybitnie dobrych specjalistów od gier w CDP po sukcesie Wiedźmina? Ponieważ Prezesi podzielili się zyskami a ludzie którzy byli odpowiedzialni za ten sukces gówno dostali (Główne dyrektorzy kreatywni/artystyczni i inni).

Typowe myślenie pracownika zatrudnionego na etacie. Mi się należy.

A gdyby Wiedźmin okazał się klapą to Ci wszyscy "odpowiedzialni za ten sukces" podzieliliby się stratami razem z prezesami?

Czy ci "dyrektorzy kreatywni/artystyczni i inni" wyłożyli jakiekolwiek środki na sfinansowanie projektu?

Czy Ci wszyscy ludzie dostali swoje wynagrodzenie jak zapisano w kontraktach?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vand napisał:

Cześć!

 

Zwracam się do Was Bracia z pytaniem, bo może ktoś z Was na co dzień poradził już sobie z tym problemem w naszej branży.

 

Szukam aktualnie zleceń, aby po godzinach móc zgromadzić większe pieniądze. Głównie mam tu na myśli zlecenia odnośnie Wordpressa czy budowania stron od zera.

 

Jaki jest Twój aktualny zawód (piszesz, że zlecenia chcesz robić po godzinach, czyli pewnie płaca nie za ciekawa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie zleceń na upwork, freelancer.com czy polskich jak oferteo czy Oferia to mordęga i trzeba wysłać sporo ofert i poświęcić sporo czasu na szukanie oferty, niekoniecznie ten czas w szukanie się zwróci i na tych polskich trzeba mieć działalność gospodarczą do wystawiania faktur. 

 

Najlepiej nawiązać współpracę z jakimś małym biznesem który potrzebuje na stałe i zdalnie administratora, twórcę stron, osobę do prostych grafik, czy do ustawiania adwordsow, Facebook ads. Takie ogłoszenia na serwisach ogłoszeniowych, co jakiś czas się pojawiaja. Tylko tu trzeba być już samodzielnym, ogarniętym w pracy, nie ma nad Tobą jakiegoś seniora który skoryguje Twoje błędy. Ja w ten sposób współpracowałem z kilkoma małymi firmami.

Edytowane przez BrightStar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, azagoth said:

Typowe myślenie pracownika zatrudnionego na etacie. Mi się należy.

A gdyby Wiedźmin okazał się klapą to Ci wszyscy "odpowiedzialni za ten sukces" podzieliliby się stratami razem z prezesami?

Czy ci "dyrektorzy kreatywni/artystyczni i inni" wyłożyli jakiekolwiek środki na sfinansowanie projektu?

Czy Ci wszyscy ludzie dostali swoje wynagrodzenie jak zapisano w kontraktach?

Typowe pierdolenie Kurwinowca Janusza Przedsiębiorcy.

Z takimi jak TY nie dyskutuje.

 

Znałem takich wielu. Jeden z nich Kurwina po rękach całował i bronił wolego rynku jak ojczyzny do wypadku na motocyklu....

Po wypadku na wózek, renta kilkaset złotych, wrócił na zadupie do rodziców skąd pochodził bo nikt go zatrudnić nie chciał. Wolny rynek pokazał kalece gdzie jego miejsce czyli na śmietniku. 

O! pardon! Kurwin zabrał by nawet zasiłek niepełnosprawnych nierobom niech zdychają. Ale na szczęścia ma poparcie  w granicach błędu statystycznego.

 

Biedne przedsiębiorcy tak ryzkujom a te darmozjady tylko pinindzy chcom od nich. Kiedyś dojechałem takiego Janusza że jak mu się nie podoba to niech sam wszystko robi. Zamknął się na amen.

Sukces większości firm to praca wszystkich. Bez pracowników i ich umiejętności nie byłoby biznesu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.