Skocz do zawartości

Jak szukać zleceń?


vand

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Słowianin said:

Typowe pierdolenie Kurwinowca Janusza Przedsiębiorcy.

Z takimi jak TY nie dyskutuje.

Owszem - nie będziemy dyskutować bo nie masz pojęcia o czym piszesz.

Otwórz własne przedsiębiorstwo, zaryzykuj dorobkiem życia tworząc jakiś produkt, zatrudnij zespół do pracy, finansuj swoje przedsięwzięcie przez kilka lat to wtedy pogadamy. Teraz nie mamy o czym.

 

Nie mam pojęcia jakie stanowisko prezentuje Korwin i nie jestem jego ani innego polityka zwolennikiem. Za to bardzo dobrze umiem liczyć pieniądze - swoje pieniądze, nie innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, vand napisał:

Głównie mam tu na myśli zlecenia odnośnie Wordpressa czy budowania stron od zera.

Zajmując się robieniem stron na WP, zaczął bym od własnej strony na tym CMS. Powinien być tam blog z krótkimi poradami, odnośnie tworzenia stron, rozwiązywania problemów i doradzania odnośnie Wordpressa. Przykładowe projekty i realizacje. Zakładki z ofertami i "Kontakt".

Kiedy blog zyska popularność i więcej wejść z google, klienci sami będą do Ciebie pisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat pracowałem wykonując strony. Bardzo przyjemne zajęcie, jeśli znajdziesz sposób na cykliczne kasowanie klientów, nie tylko jednorazowo, podczas tworzenia WWW.

Przykładowo roczny abonament za serwer to koszt dla klienta ok 180 zł a dla mnie może z 10 (+ kilka godzin w roku na różne aktualizacje). Reszta to czysty zysk. A takich klientów bez problemu nałapiesz dziesiątki.

W latach 90tych i do ok. 2010 większość moich klientów uważała że internet = WWW. Nic nie wiedzieli o innych usługach no poza e-mailem jeszcze.

Teraz widzę, że internet przeprowadza się na Fejsbuka, nad czym boleję.

Proponowałbym, żebyś za niewielki abonament proponował prowadzenie stron firmowych (na fejsie i jednocześnie coś ala blog na wordpresie w domenie klienta).

Z aktualizacjami przynajmniej 2 razy w tygodniu. Żeby strony były żywe, zawsze coś się na nich działo. Ciekawostki branżowe itp.

Tylko to nie może być "zwykłe" wrzucanie fotek, jak każdy potrafi. Na pewno graficznie musi być widoczny profesjonalizm.

Odradzam spamowanie mailem w celu łapania klientów.

Sądzę że możesz przejść się po okolicy i zostawić ulotki, porozmawiać choć przez chwilę z potencjalnym klientem, uścisnąć rękę.

Albo sondażowo obdzwonić okolicę, byś szedł tam, gdzie wyczułeś choćby lekkie zainteresowanie taką usługą.

No i pamiętaj, że szewc nie może bez butów chodzić. Zacznij od promowania siebie w necie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2019 o 18:46, vand napisał:

Myślę sobie jak sprawić żeby zyskał popularność. Bo w Google moje frazy są dosyć mocno oblegane.

Staraj się codziennie napisać jakiś krótki wpis, artykuł, poradę na stronę. Oczywiście związaną z WP, tworzeniem stron, wyborem domeny, hostingu, itp. Mogą być ogólniki i krótkie porady. Ważne żeby wpisy linkowały do siebie wewnętrznie. Po roku masz ponad 300 wpisów na stronie, generujących co najmniej kilka tys. wejść z wyszukiwarki miesięcznie.

Z tych kilku tys. czytelników iluś wejdzie na zakładki z Twoją ofertą i z niej skorzysta.

W dniu 25.11.2019 o 21:23, Burgman napisał:

Przykładowo roczny abonament za serwer to koszt dla klienta ok 180 zł a dla mnie może z 10 (+ kilka godzin w roku na różne aktualizacje). Reszta to czysty zysk. A takich klientów bez problemu nałapiesz dziesiątki.

Abonamenty to też ciekawy pomysł.

W dniu 25.11.2019 o 21:23, Burgman napisał:

Teraz widzę, że internet przeprowadza się na Fejsbuka, nad czym boleję.

To tylko jeden z kanałów dotarcia do klientów. Warto go uwzględnić. 

Choć nie stawiał bym tam niczego na dłużej. Tysiące grup dyskusyjnych i fanpagy są kasowane każdego dnia. Gdy tylko algorytm albo moderator uzna, że w jakiś sposób są łamane nowe zasady pejsbuka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, vand napisał:

Skąd pewność, że te wpisy uzyskają jakikolwiek zasięg?

Taka, że mam podobne strony (różna tematyka) i mają wejścia, posiadając zaledwie kilkadziesiąt linków.

7 minut temu, vand napisał:

Bez wsparcia pewnie typu backlinki, dobre SEO, to raczej nigdzie nie dotrze.

Zdobycie kilkudziesięciu linków z for i komentarzy na blogach to kilka dni pracy. Tymczasem efekty są na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się dodawać takie min. 2 tys. znaków bez spacji, maks. do 3 tys. znaków.

3 minuty temu, vand napisał:

I co mogę jeszcze dodatkowego zrobić na blogu żeby lepiej się pozycjonowal?

O tym ludzie książki piszą, blogi, itd. Polecam poczytać lepszych niż ja: zgred.pl/blog, blog.gdaq.pl, blog.seo-profi.pl

Podstawy to przyjazne adresy url, systematyczne dodawanie nowych treści. Zdobywanie linków rozłożone w czasie, żeby wyglądało naturalnie. Linkowanie wewnętrzne. Szablon przyjazny dla urządzeń mobilnych (resposywny). Skompresowane obrazki np. tinypng.com, żeby szablon szybciej się wczytywał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vand Nie ma takiego kompendium, które wyczerpywało by temat. Po wpisaniu w google "jak zrobić stronę przyjazną wyszukiwarce", dostaniesz dużo informacji.

Służę pomocą na PW, kiedy już wgrasz wp i szablon.

 

Równolegle szukał bym na Twoim miejscu zleceń (grupy na fb, useme, alerty google, oferia, forum pio, itd), a stronę potraktował na początek tylko jako portfolio. Bo zapełnienie jej treścią i pozycjonowanie, zajmie co najmniej kilka mies. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie polecam zabawy w komercyjne tworzenie stron na WP. Ogromna podaż przy dosyć niskim popycie. A sam interfejs też nie jest zbytnio przyjazny dla potencjalnego klienta (gdyby takowy sam chciał zarządzać przynajmniej częściowo swoją stroną). O ograniczeniach, małej wydajności i legendarnych dziurach w kodzie już nie będę nawet wspominał.

 

Jeżeli chcesz się brać na serio za webdeveloperkę - naucz się porządnie JSa, popatrz jakich wydajniejszych znaczników się używa w HTML5, ogarnij CSSa razem z responsywnym pisaniem stylów - a potem stwórz od zera własną stronę, tak by był ładny landing page i by strona od razu była twoją wizytówką, twoim portfolio. Na koniec pozostaje ci zabawa w reklamę. Jeżeli masz jakieś środki, które możesz przeznaczyć na ryzyko - popatrz u kogo za opłatą możesz upchnąć baner z poleceniem. Bez środków jednak będziesz miał cięższą drogę. Szukanie ogłoszeń, podpytywanie znajomych i znajomych znajomych, rozglądanie się za jakąś pomniejszą firmą, która może potrzebować strony po taniości etc. I tak, po taniości, bo nie sądzę, by ktokolwiek zamierzał sensownie zapłacić komuś nowemu i nieznanemu w "branży".

 

Co do pisania bloga tematycznego z poradnikami i wskazówkami, który miałby generować wejścia i potencjalną klientelę - nie opłaca się. Mimo że z czasem rośnie ilość wejść, to w większości są to zwykłe boty indeksujące strony do wyszukiwarek. Im więcej masz linków wewnętrznych na stronie, tym bardziej się zagęszcza praca botów i powoli rośnie pozycja przykładowo u wujka Google, ale mimo wszystko daleko tak nie zajedziesz. Dotrzesz może do 3 lub 4 strony w indeksie wyszukiwarki, gdzie nie zagląda praktycznie nikt. Jak mówiłem - za duża podaż.

 

Jakbyś miał jakieś pytania, to śmiało pisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.