Skocz do zawartości

Związek z samotną matką - opis sytuacji, wasza ocena


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Mathias81 napisał:

Jestem przeciwnikiem kar stosowanych wobec dzieci

Moim zdaniem rolą rodziców jest nauczyć dzieci wszystkiego i przygotować ich do życia pokazując dobre i złe strony. Oczywiście należy dostosować sposoby wychowania do wieku dziecka. Ewentualnie możesz zostawić kwestię kar wymiarowi sprawiedliwości. 

Edytowane przez Toranaga
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mathias81 napisał:

Jestem przeciwnikiem kar stosowanych wobec dzieci. Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze czasem (choc rzadko) sa one konieczne. Sam ich jednak nie stosuje. Jeszcze. Moze kiedys zmienie zdanie. 

Oby nie bylo za późno i żeby potem kodeks karny nie musiał "naprawiać" twoich dzieci, gdy przestaną nimi być.

 

Nie wiem czy to do końca zasadne podejście. Nagrody i kary to według mnie niezbędny element w socjalizacji człowieka. Ważne żeby były zasadne i adekwatne do przewinienia. Ja pewnie byn się doszkolił z jakiejś mądrej książki, jakbym miał zostać rodzicem. Na szczęście na razie mi to nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2019 o 12:53, Still napisał:

 o ile nie koloryzujesz tego co napisałeś, masz w miarę zdrowy i normalny związek z wdową z dzieckiem. Nie mylić z samotną matką. 

@Still Możesz rozwinąć? Dlaczego uważasz, że związek z wdową z dzieckiem to nie to samo, co związek z samotną matką, np. po rozwodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.