Skocz do zawartości

Artur Bińkowski - temat zbiorczy


Dworzanin.Herzoga

Rekomendowane odpowiedzi

Artur Binkowski, czyli dawniej kanadyjski bokser polskiego pochodzenia, obecnie głównie może być określany chyba tylko jako celebryta.

16 walk wygranych w karierze, na igrzyskach olimpijskich w Sydney dotarł do ćwierćfinału.

 

W Polsce był szerzej nieznany do 2013r, kiedy miał odbyć walkę z Zimnochem.

Głównie zwrócił na siebie uwagę przez specyficzny, chaotyczny sposób wypowiedzi.

Przegrał wtedy na punkty, ale i tak byłem pod wrażeniem, że po paru latach przerwy nie dał się znokautować i momentami trzymał w miarę dobry poziom.

Później przegrana z Cieślakiem w drugiej rundzie, miała być jeszcze walka z Najmanem, która niedoszła do skutku.

 

Raczej już go nie zobaczymy na ringu. Ostatnio wypowiadał się, że nie ma takiej możliwości, żeby wystąpił na fame mma.

Później zmienił zdanie i stwierdził, że może walczyć, jeżeli jego przeciwnik będzie przebrany za krzyżaka. :D 

 

Kiedy zapoznałem się z jego życiorysem i aktualniejszymi materiałami, początkowo myślałem, że to klasyczny encefalopata i zrył sobie łeb przez boks i rozrywkowy tryb życia [co pewnie częściowo jest prawdą ;)] , jednak

z czasem jakoś go polubiłem  i widzę, że mimo "zmęczenia materiału" koleś jeszcze kontaktuje i wydaje mi się w miarę w porządku. 

 

Chociaż pierwsze wrażenie kiedyś vs ostatnie lata to mocny kontrast, tutaj 30 sekundowa wypowiedź sprzed kilkunastu lat:

 

 

A tutaj przed walką z 2013r, już pierwsze dwie minuty robią robotę. ?

 

 

 

Czasem lubię odpalić jakąś jego starą walkę albo steam, kiedy nadaje na yt.
Długo można by pisać.

 

Znacie go, jakie odczucia macie w związku z jego postacią?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DOHC Trochę dramat, że często osoby poświęcające się dla rozwoju pasji i osiągające konkretne wyniki przechodzą bez większego echa i pieniędzy, a na freak fightach

w fame mma amatorzy mający trochę fejmu zgarniają nieporównywalnie większy hajs [ale nic nie mam do fame mma i pokrewnych inicjatyw, wiadomo popyt i podaż]. No, ale taki ten świat.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam czasami streamy Binia. Facet zdecydowanie żyje w swoim świecie. Taki pozytywny świr mi się wydaje. 

@Dworzanin.Herzoga, tak jest z tymi freak fightami. To jest po prostu show i nic więcej. W sumie KSW też można powiedzieć, że na walkach freakow się wypromowalo. Przed walką Pudziana o ksw słyszeli tylko ci którzy się tym sportem interesowali, a później wielki boom. No, ale tak jak pisałeś. Jest popyt, jest podaż. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Artur Bińkowski - temat zbiorczy
  • 4 miesiące temu...

@tmr Na YT jest shot z końcówki listopada, gdzie ma stawić się na komendę by go zaaresztowali.

Tylko nie wiem, czy to był filmik aktualny, czy archiwalny. Pewnie jeszcze go zobaczymy za jakiś czas.

 

Do dzisiaj jestem ciekawy jak wyglądałaby jego walka z Najmanem w 2017r gdyby nie została odwołana.

Obstawiam, że w formule MMA Binkowski na 80% by go poskładał, a w formule boksu 99,5%.

 

Mimo, że to emeryt, to trzy lata temu chyba był w miarę na chodzie. ;)

 

Z Zimnochem w '13rwytrzymał 8 rund, mimo, że przegrał na punkty, to po tylu

latach przerwy i tak było niezłym osiągnięciem. Już nie mówiąc o konferencjach i wywiadach na temat tej walki heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2020 o 15:16, Dworzanin.Herzoga napisał:

Już nie mówiąc o konferencjach i wywiadach na temat tej walki heh.

 

Koleś mówi nieskładnie bo trochę już poza PL siedzi, a erudytą nigdy nie był... Jego problemy są typowe dla emigracji. Po tylu latach nie jesteś ani tutejszy, ani przyjezdny. Poczucie wyobcowania, a od tego już blisko do butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@horseman Mnie na swój sposób podoba się jego chaotyczny sposób mówienia, oraz wstawki w stylu "faken" itd.

 

Moim zdaniem po prostu zajechał się trybem życia kiedy był "na fali", używki + sam boks, mikrouszkodzenia mózgu itd.

zostawiły pewne ślady. Auuuu. Pewnie późniejsze dymy z byłą żoną, odizolowanie od dzieciaków itd też nie pomogły.

 

W filmiku z pierwszego posta, w '02r po kilkunastu latach w kanadzie wypowiadał się bez porównania klarowniej heh.

 

Ale sam twierdził, że jest "w świetnej formie fizycznej, psychicznej i duchowej" - więc samopoczucie ma dobre, to najważniejsze.?

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2020 o 08:39, Fury King napisał:

"Orzeł Polski" - legenda. Do tego dziennikarz śledczy: szukał konfidentów w Białymstoku i próbował rozwikłać "aferę końską".

 

Dziennikarz śledczy nie dał rady i już nawet jasnowidz miał wyjaśniać tę sprawę:

 

 

?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

 

@Martius777 bez jaj. Może i mają klimat umiarkowanie ciepły, ale w grudniu nikt tam w klapkach i krótkich spodenkach nie popierdala.

 

https://www.theweathernetwork.com/ca/weather/ontario/toronto

 

Toronto, południe Kanady, dzisiaj skromne -3 stopnie. 

 

Po prostu w sieci jest mnóstwo fejkow, trzeba na nie uważać i tyle. Sam nieraz miałem ochotę tu coś wrzucić i po zastanowieniu stwierdzałem że to jakiś bullshit.

 

 

@Eskel

Ta rozkmina o kanadyjskiej zimie przypomniała mi o klasycznej wypowiedzi Artura Binkowskiego na ten temat.

Od zaznaczonego momentu 4'00 do 4'25'':

 

 

We wcześniejszych fragmentach filmiku zaczynał ten wątek, ale nie kończył, więc zaznaczyłem w tym miejscu. 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.