Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
spacemarine

Pan Michał płaci alimenty, ale komornik zajmuje mu konta, artykuł.

Recommended Posts

Pojawił się ciekawy artykuł na polsat interwencje o tym jak ojciec jest ścigany przez komornika mimo, że płacił alimenty żonie:

"Choć pan Michał od trzech lat płaci alimenty, komornik blokuje mu konta bankowe, odcinając od środków do życia i pieniędzy firmy. Urzędnik zajmuje rachunki, na których są dużo większe kwoty niż 800 zł alimentów. I okazuje się, że robi to… zgodnie z prawem."

 

A cyrk jest dlatego bo:
"- Kiedy dłużnik jest poinformowany o tym, że egzekucja jest w toku, powinien swoje zobowiązania spełniać do rąk komornika. Dla własnego bezpieczeństwa. Dlatego, że jeżeli będzie płacił bezpośrednio, tak jak w orzeczeniu sądowym zostało to zapisane do rąk matki, naraża się na to, że zostaną te wpłaty uznane nie za alimenty, a za dodatkowy prezent dla dziecka – informuje Andrzej Ritmann, rzecznik prasowy Izby Komorniczej w Łodzi."

 

"Pan Michał ma zablokowane wszystkie konta, w tym konto firmowe. Komornik nie blokuje 800 złotych, a dużo większe kwoty. Mężczyzna złożył kilka skarg na czynności komornicze. Bez skutku."

 

Dlaczego cała dzieje się akcja, bo kruszynka się mści:
"Jak tłumaczy, sąd oddalił skargi pana Michała „ponieważ wierzycielka nie cofnęła swojego wniosku i  komornik miał obowiązek wykonywania czynności tak, jakby pan dłużnik nie przekazywał żadnych środków na konto przedstawicielki”.

Najlepszym rozwiązaniem dla pana Michała byłoby zakończenie egzekucji komorniczej. Pismo do komornika w tej sprawie może złożyć matka dziecka. Ta jednak do tej pory tego nie zrobiła. Nie chciała też wypowiedzieć się przed kamerą."

 

Źródło: https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2019-11-25/placi-alimenty-a-komornik-zajmuje-mu-konta/

 

Jak zatem widać spełniając obowiązek alimentacyjny wobec żony można zostać dłużnikiem i skasowanym dwa razy, takie mamy prawo.

Edited by spacemarine
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

W sumie standard......i nic nowego. Dziwi tylko niemoc wymiaru "sprawiedliwości" aby ten proceder przerwać, tym bardziej, że jest to zwykłe wyłudzenie a nawet bym napisał kradzież rękami urzędu.

 

Różne są manie - np matka mojej córki ma manię abym był karany albo siedział w więzieniu. Mści się za swoje błędy i decyzje z przeszłości, przez które dotarła tu gdzie jest.

 

W tym przypadku sprawa powinna być krótka, facet robi zgłoszenie do prokuratury o wyłudzenie, prokurator sprawdza czy facet płaci, jak płaci tyle ile ma płacić, a pańcia robi tego typu numery, to powinno być traktowane jako wprowadzanie w błąd wymiaru sprawiedliwości i działanie na szkodę byłego męża i próbę wyłudzenia. Powinny być postawione zarzuty i oskarżenie. Nie jestem prawnikiem ale za to powinna być odsiadka np 6 miesięcy do roku lub kara grzywny np 30 tys zł. z opcją zamiany na odsiadkę a także zwrot kosztów jakie pobrał komornik.

 

Ewentualnie dobrym pomysłem byłoby zawrzeć umowę z Rosją na wynajem z 20 gułagów na syberii i tam wysyłka do obozów reedukacji - ruscy by się cieszyli z darmowej siły roboczej a pańcie z okazji popracowania na siebie.

 

Jak by to było tak załatwiane to by się pańcie szybko nauczyły żyć w społeczeństwie i zachowywać jak ludzie.

 

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, spacemarine napisał:

Najlepszym rozwiązaniem dla pana Michała byłoby zakończenie egzekucji komorniczej. Pismo do komornika w tej sprawie może złożyć matka dziecka. Ta jednak do tej pory tego nie zrobiła. Nie chciała też wypowiedzieć się przed kamerą."

 

Pismaki rozkręcają na siłę aferę, a tytułowy pan to też niezła ofiara - skoro ma egzekucję, to na cholerę płaci do rąk małżonki? No i w artykule nie pada sedno w tego typu sprawach, a mianowicie że pan może złożyć powództwo przeciwegzekucyjne wobec małżonki za krzywe akcje, co powinno ją trochę ukrócić.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może tego nie wie, bo nie ma prawnika bo np. nie ma kasy na prawnika. Nie ma kasy na życie a co dopiero na prawnika.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.