Skocz do zawartości

Black friday 2019


deleteduser159

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Słowianin napisał:

Ja kupuje zaraz po nowym roku. Wtedy ceny naprawdę są najniższe :) Wszystko co się nie sprzedało przez okres świateczno noworoczny.

To jest najlepszy okres aby porobić zapasy na grudzień na następny rok :)

Bluzy w renifery,czapki z dzwoneczkiem,zestawy świąteczne itd...

Raczej przecen zaskakujących np na elektronikę np bym się nie spodziewał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczam sobie ewentualną oszczędność forsy na czas jaki poświęcę ( a będzie go dużo) na szukanie "okazji".

No i wychodzi mi, że się nie opłaca zwłaszcza, że  bonus z automatu dostaję przy rejestracji w sklepie.

Znaczy ok, jakbym szukał grafki lub tańszego SSD albo pamięci to ok.

Ale na tu i teraz potrzebuję nowego MP3 i słuchawek a tego co ja chcę się nie obniża.

Co prawda potrzebować tego będę za +- pół roku = mam w d. blakifridaje.

 

Black Friday to ja sobie robię przy okazji zakupów na Allie, 50-100% refund, kto to przebije? :P

A dopierdolić się potrafię. Ja nawet mam już z góry przygotowane zdjęcia tego do czego się będę przypierdalał. Taki jestem^^

Fotografie przyszłości, futuroskop, tylko u mnie, tylko tutaj.

 

(Czyściciel exif jest oczywiście bardzo pomocny)

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc udział w tym szaleństwie w zeszłym roku, w tym postanowiłem podejść do tego bardziej racjonalnie.

Tzn. przede wszystkim taki sklep, gdzie zamierzacie kupić coś w ten "czarny piątek" warto obserwować z 2msce przed a jeszcze lepiej zaglądać tam często i przeglądać produkty/ceny.

Dzięki temu unikniecie sytuacji, że wyrwiecie np: buty firmy X, które przed BF kosztowały 300zł a podniesiono cene na 360 i obniżono na 320 jako "okazję" na BF ;)

 

Faktyczne, można coś znaleźć ale trzeba dłuższy czas obserwować.

Nawet chyba są jakieś porównywarki w necie, gdzie można zobaczyć jak się zmieniała cena danego produktu na przestrznei dni/miesięcy ale nazwy nie pamiętam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Frajerday! Tyle powiem. W USA to są przeceny, ale u nas jest jawne robienie w chuja, a jeśli coś jest naparawde promocją to 100-200zl taniej z 1500zl - takie proporcje.

 

Poluje na nowy smartfon i śledzę ceny od 1,5 miecha, czekam jeszcze do kulminacji czyli do piątku, ale już teraz widzę, że raczej będzie żenada nie wielkie promocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne ze 3 dyski SSD, jak będzie przecena dobra to może druga 2080Ti, odkurzacz który sam jeździ i sprząta, audiofilskie sluchawki, prezenty na święta.

Ogólnie zależy ile % zejdą to może i9 9900k jeszcze. No i nowy drapak dla kota bo już zdemolowała swój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, na nic, to co chciałbym kupić na e-bayu, czyli retro i vintage części rowerowe, nigdy nie będą taniej kosztować. "Czarny Piątek" ich nie zobowiązuje.

@Analconda Zajebisty drapak dla kota to mój sąsiad ostatnio zrobił sobie sam, bo jak stwierdził - dosadnie - "te sklepowe są chujowe" :P 

Edytowane przez lxdead
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o promocje wszelkiej maści polecam przeglądać serwis pepper.pl

 

Wiele rzeczy, które ostatnio kupiłem były w promocyjnych cenach. Black Friday w większości polskich sklepów to kpina z klienta, chociaż zdarzają się naprawdę fajne obniżki. Trzeba po prostu wiedzieć,co ile kosztuje normalnie i porównywać ceny.

 

Dwa najciekawsze przykłady wyłapanych przeze mnie obniżek (nie na Black Friday):

W lutym kupiłem wysyłkowo w UK zegarek Casio Edifice EFS-S530D-2AVUE z zasilaniem solarnym, na bransolecie, szafirowe szkiełko za 370zł. W Polsce w jednej z galerii dziewczyna chciała mi sprzedać go już po rabatach za ok 700zł.

 

Z rok temu kupiłem wysyłkowo, w zagranicznym sklepie rewolwer CP Remington 1858 firmy Pietta z białymi okładzinami chwytu, nowiutki za 1000zł  z wliczoną przesyłką do Polski. U nas takie cudo to ok 1500zł.

 

Od jakiegoś czasu staram się kupować jedynie rzeczy, które mi są niezbędne. Wiem co mi potrzebne i staram się sprawdzać ceny. Jak się trafi okazja, to biorę. Wiele pieniędzy już w ten sposób zaoszczędziłem. 

Z drugiej strony, żeby być uczciwym, to też wiele rzeczy kupiłem tanio z których bardzo rzadko korzystam. Ale niech będzie. Karmić nie trzeba, a jak będzie potrzebne, to mam pod ręką.

 

 

 

 

Edytowane przez Janek Horsie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku obserwowałem jak wygląda black friday w polskich warunkach i jak już zostało wspomniane, często to januszerka polegająca na podniesieniu ceny jakiś czas przez b.f. żeby później było z czego "spuścić". ;) 

Czasem można trochę oszczędzić [tylko trzeba być czujnym ;)], ale ogólnie dziękuję, postoję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maszracius_Iustus napisał:

Po co Ci takie specyfiki

Bo na M2 już nie mam miejsc. Pojedyncza 2080Ti ma dość mało mocy. Nowa seria kart w marcu ale nie bede tyle kasy wydawał.

Ogólnie jestem graczem.

PS. Czyli mieszkasz kawałek ode mnie.

Edytowane przez Analconda
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, karhu napisał:

Buty w Finlandii,przecena ze 120 euro na 80. W Polsce,krakowska galeria, buty identyczne,przecena, pisze jak byk wielkimi literami,cena 504,90zl.

Stary w Polskich galeriach to nigdy nie ma przecen tam się chodzi tylko po to żeby przymierzyć i zamówić z Internetu :)

Bardzo rożne ceny np w 50style, gdzie wiadomo sklep jest franczyzowy i kupił buty za 150 zł i musi je sprzedać z marżą.

Idealny przykład z Galerii np Mazovia gdzie w kazdym sklepie napis SALE wisi cały rok (ofc na czerwono) buty Reebok Classic Leather - cena w sklepie 299, przeciona na na 250 buty w każdym innym sklepie online około 220 :)

Edytowane przez Vortex of Destruction
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.