Skocz do zawartości

Mężczyźni w Polsce żyją równie długo co kobiety!


Orybazy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, wspaniała wiadomość. Prezes GUS ogłosił, że w Polsce średnia długość życia kobiet i mężczyzn jest równa! 

 

Mężczyznom w Polsce żyje się tak dobrze, że dorównali długością życia kobietom!!!

Nie wierzycie? Czytajcie.

"ogłasza się tablicę średniego dalszego trwania życia kobiet i mężczyzn"

 

https://stat.gov.pl/sygnalne/komunikaty-i-obwieszczenia/lista-komunikatow-i-obwieszczen/komunikat-w-sprawie-tablicy-sredniego-dalszego-trwania-zycia-kobiet-i-mezczyzn,285,7.html

 

Mężczyzna przechodzący w wieku 65 lat na emeryturę dożyje do 83,1 lat!

 

A na poważnie, tak nas właśnie okradają. Dłuższe potencjalne dożycie to niższa miesięczna emerytura.

 

Oczywiście każdy, kto umrze wcześniej niż prezes GUS przewiduje, może się poskarżyć do RPO.

 

Tutaj jakieś tam wymysły, że niby to mężczyźni żyją krócej o 7,4 roku.

 

https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/dlugosc-zycia-kobiet-i-mezczyzn-w-polsce-jest-raport-glownego-urzedu-statystycznego,129765.html

 

 

Jeśli już było (szukałem) i przeoczyłem proszę zamknąć.

 

  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orybazy A gdzie w tej tabeli pisze, że jest to średnia długość życia mężczyzn?

To średnia arytmetyczna dla kobiet i mężczyzn. Oznacza to, że mężczyznom sztucznie wydłuża się średnią życia, a kobietom zaniża. Skutek jest taki, że kobiety mają wyższe emerytury niż powinny, a mężczyźni niższe niż powinni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miner Tabela nie rozróżnia między płciami ale nie wygląda mi na średnią. Dożycie 65-》83 to wynik, który można się spodziewać u kobiety. Myślę że to jest tabela dla kobiet, która zrobili też dla mężczyzn. Dlatego pisałem, że tak nas (mężczyzn) okradają.

Ciekawy jestem czy ktoś z Braci widział o tym wzmiankę w mediach?

Tabela jest z marca czyli temat sprzed pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miner Dziwna ta średnia. Jeśli mamy średnio 83 lata dla 65 latków, liczba kobiet i mężczyzn jest podobna, różnica (prawdziwa) średniej długości życia to 7 lat, oznacza to:

- przeciętna 65 latka dożywa 86,5

- przeciętny 65 latek dożywa 79,5

 

Wystarczy przejść się na cmentarz by zauważyć, że grobów oscylujących koło 80ki nie ma tak wiele. 

 

Wracam do tego, że myślę że to była tabela dla kobiet ale dodali "i mężczyzn", tak jak było z "i czasopisma". Jedną tabelką można ukraść mężczyznom 1/3 emerytury.

Przechodząc w wieku 65 lat liczą 18 lat dożycia zamiast 11 lat.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.