Skocz do zawartości

Podświadomość Janusza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

 

W tym poście chciałbym się z Wami podzielić tym, co o zgrozo sobie uświadomiłem.

Oto jestem ja, chłopaczyna dobry, 21 letni, mam swoje wady, jak każdy, ale skrupulatnie nad nimi pracuję. Część czasu poświęcam na inspirowanie się ludźmi, którzy w moim odczuciu coś osiągnęli. Tym czymś, najprościej mówiąc jest albo praca, w której się spełniają, biznes, któremu się poświęcają, projekt który daje im spełnienie itd itp.

Zauważyłem schemat, u chyba wszystkich tych ludzi. Polega on na tym że cały czas się rozwijają, na drodze życiowej zmieniając pracę, stanowiska, projekty którymi się zajmują. To jest dla nich w pewien sposób oczywiste

I tu pojawia się konflikt. Nie w nich - cieszy mi się twarz, kiedy widzę czyjeś spełnienie. Konflikt jest we mnie - i dzisiaj sobie go uświadomiłem. Ja, w odróżnieniu od wszystkich tych ludzi, mam zakodowane: Zarób - odpocznij. Nachapać się/ dużo zarabiać i osiąść, nie szukać dalej.

Pochodzę z rodziny, co tu dużo mówić, z całym szacunkiem do rodziców, którzy żyją najlepiej jak potrafią - z rodziny, w której króluje myślenie "Typowego Janusza". Moja podświadomość chyba tym przesiąknęła. Koniecznie chcę ją zmienić.

 

Proszę Was o rady, jak zmienić to nastawienie w mojej głowie. Jakie książki polecacie w tym temacie? Jakie działania mam podjąć. Liczę m.in na odpowiedzi typu "Zacznij ciężko pracować, nie ma czary mary", jeśli w.g uznania to jest zasadne.

 

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@life.begginer

Każdy ma inne potrzeby mentalne i wyznaje inne wartości.

Skąd wiesz czy taki tryb życia, którym się "zachwycasz" jest dla ciebie?

Być może sugerujesz się ślepo jakąś modą z Zachodu bez głębszej refleksji.

Grunt to, żeby działać tak aby sobie nie zaszkodzić.

Nie wiem czy wiesz ale są typu "osobowości" bardziej do tego predysponowane i mniej.

Osobiście jestem zdania, że nie da się przemodelować swojego temperamentu o 180 stopni.

 

https://www.pracowniatestow.com/testy/fill-out,wartosci-pracy-8.html

Najlepiej zrób sobie ten test i podziel się wynikiem.

Niedawno go odkryłem i moim zdaniem wiele może uświadomić/ wyjaśnić.

 

Zacznij przede wszystkim od rozpoznania i autorefleksji dopiero potem weź się za odpowiednie książki.

 

 

Edytowane przez Ksanti
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pierwsze odpowiedzi, test wykonałem.

Zasadniczo zgadzam się z dominującą cechą, autonomia, niezależność jest dla mnie nadrzędnie ważna. Druga cecha, specjalizacja zawodowa, faktycznie mam potrzebę bycia wyspecjalizowanym, w dziedzinie, do której coraz bardziej się przekonuję. Dzięki za linka, bardzo wartościowy.

Polecane książki za chwilę przejrzę, jak tylko przeczytam co mam aktualnie na stanie, to zabieram się za następne, dzięki.

Screenshot_2019-11-27 Testy - Pracownia Testów.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@life.begginer

To by wskazywało na drogę samozatrudnienia jako specjalista, ewentualnie jakiś freelancing. Trzy cechy o najwyższym współczynniku tj. autonomia, specjalizacja zawodowa oraz kreatywna przedsiębiorczość to sugerują. Jednak jeśli chodzi o prowadzenie biznesu to już nie do końca byłby to dobry wybór. Nie przepadasz raczej za wyzwaniami oraz wyszedł niski współczynnik przywództwa, do tego jest prawie 50% dla stabilności i bezpieczeństwa. Także myślę, że test mógł nieco rozjaśnić sytuacje i nakierować w którą stronę warto by się rozwijać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.