Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Florence napisał:

I oczywiście nie neguje peelingów chemicznych, :) choć (jeszcze) nie stosowałam. :)

Polecam, mimo wszystko! ;) marka The Ordinary jest nie do podrobienia ze swoimi peelingami. ;) 

@ewelina napisałaś:

23 godziny temu, ewelina napisał:

Ja oprócz oleju dodawałam też trochę soku z cytryny. Efekty również bardzo dobre.

Uwaga z tym. Ja walczyłem ze swoją cerą latami, i nabawiłem się przez cytrynę problemów. Ta osoba, od której się uczyłem mówi o tym tutaj, w około 1:15:



Tak ku przestrodze. Po co niepotrzebnie cierpieć. :) 
 

6 minut temu, Obliteraror napisał:

Gęba nadal paskudna, może trochę mniej gdy brodata, ale jak @Messer pisał, pracując z ludźmi ryj to też moja wizytówka. 

Amen. :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ella eF napisał:

To może być fajny peeling ale trochę jest przy nim pracy. Ja polecam najprostszy z cukru. Na zwilżoną buzię delikatnie masujemy cukrem średniej wielkości drobinkami .Jest to bardzo prosty sposób a skuteczny. Pozdrawiam @ewelina

Jak przeczyta to osoba z trądzikiem i zrobi tak jak napisałaś to pogorszy stan swojej cery jeszcze bardziej. Bakterie, które powodują trądzik uwielbiają cukier.  Najlepszym rozwiązaniem są zwykle kwasy. 

 

@Messer Ja już z TO mam całą półkę dosłownie, a teraz jeszcze zamówiłem z UK, bo w Polsce nie ma już niektórych kosmetyków. Czego używasz na codzień do czyszczenia twarzy? Jak co to możemy się wymienić wskazówkami. ;)

Edytowane przez Qaikwow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Messer

Masz może jakiś patent na czarne zaskórniki czy jak to się tam nazywa? takie czarne kropki na twarzy, głównie w okolicach nosa/oczu.

 

Stosowałem https://www.sklepestetyka.pl/paulas-choice-skin-perfecting-2-bha-liquid-trialsize-plyn-eksfoliujacy-z-2-kwasem-salicylowym-30-ml.html

ale w sumie chyba nie zauważyłem żadnej zmiany. 

 

Chyba jeszcze raz spróbuję bo sporo w buteleczce mi zostało + peelingi korundem, a jest okres zimowy to nie będzie problemu z wystawianiem się na słońce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qaikwow napisał:

Jak przeczyta to osoba z trądzikiem i zrobi tak jak napisałaś to pogorszy stan swojej cery jeszcze bardziej. Bakterie, które powodują trądzik uwielbiają cukier.

Ogólnie taki peeling mechaniczny może rozsiać jeszcze bardziej pryszcze z tego co czytałam i nie dotyczy to tylko cukru. :)

Każdy powinien indywidualnie podchodzić do takich sposobów, wiadomo cery są różne, ja akurat jak już pisałam nigdy nie miałam cery tłustej, trądzikowej, 

nawet w okresie dojrzewania jeden, max dwa małe pryszcze w okolicach brody przeważnie przed okresem, które zaraz znikały. :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radeq to się nazywa sebaceous filaments i nie da się tego pozbyć, bo jest to sprawa genetyczna. Możesz jedynie próbować zmniejszyć widoczność tych porów i sprawiać by były oczyszczone. Mogę Ci polecić pare kosmetyków, ale muszę wiedzieć czy nawilżasz skore po tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, radeq napisał:

Masz może jakiś patent na czarne zaskórniki czy jak to się tam nazywa? takie czarne kropki na twarzy, głównie w okolicach nosa/oczu.

 

Mam to chyba od zawsze, pamiętam, że przejściowo mikrodermabrazja całkowicie to usunęła przy okazji, kiedy starałem się zminimalizować blizny potrądzikowe na skroniach.

Ale po jakimś czasie wróciły. Tutaj przykładowa stronka, gdzie wspominają o tej metodzie w walce z wągrami:

 

https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/wagry/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Bracia I Siostry

Doczytałem że piling to takie usuwanie naskórka jakimiś środkami coby lepiej skóra wyglądała.

Fajowo ;)

Ano ja mam taki problem że jak się kąpię codziennie to z ryja(dotyczy skóry twarzy, w dół już nie) schodzi naskórek jakby to wyglądało jak gazeta rozmoczona i tak mam codziennie(bez problemu codziennie zbiera mi się tego gdzieś na oko 0.5cm^3 czasem więcej).

Mam tak z 10 lat co najmniej, od podstawówki miałem kłopoty z trądzikiem i w ogóle to cuda mi się dzieją ze skórą w szczególności twarzy.

Ostatnio mi babka powiedziała że to jakaś tam reakcje dermatologiczna i że to "taka moja uroda".

Wystarczy że się dotknę, potrę w szczególności o ryj to zaraz czerwone plamy się pojawiają.

Byłem u dermatologa to mi powiedziała to samo co ostatnio słyszałem - że to jakaś tam reakcjia hiper dermatologiczna czy jakoś tak.

Wkurwia mnie to jak huj.

Ma ktoś jakiś pomysł, co, jak ?

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Messer napisał:

On ma chyba ponad 30 lat

Nadal to jest chłopak, nie ważne czy wygląda młodziej.

W PRL za młodzież uważano osobniki obydwu płci do lat 35.

4 godziny temu, Messer napisał:

bo mogę zgadywać że to jakiś pewnie przytyk w jego stronę, że nie jest wystarczająco męski (?)

Po wyglądzie chłopak, ale czy zaraz męski. Po prostu synek z brodą, tyle, że rzadszą.

Nie oceniam, nosi się jak chce. Przecież to on, jutuber :)

 

Przytyk do chłopaka..? Po co... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bohun Ja bym Ci radziła rezygnację (lub znaczne ograniczenie) z alkoholu. Zdaje się, że to Ty wspominałeś w swoich komentarzach, że nie gardzisz napojami wyskokowymi. Negatywny wpływ alkoholu na skórę jest znany od dawna. Alkohol traktowany jest przez organizm jak toksyna. Gdy trafi do nerek, te zaczynają go neutralizować, do czego niezbędna jest duża ilość wody. Każde 250 ml alkoholu to 500 ml wydalonego moczu, co łatwo doprowadza do odwodnienia organizmu, w tym również skóry. Staje się ona matowa, bardziej wrażliwa i skłonna do podrażnień. Gorzej znosi działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr, mróz, nagłe zmiany temperatur. Picie alkoholu zaostrza stany zapalne, trądzik i łuszczycę. Naturalna wydzielina skórna przestaje być produkowana. Alkohol sprzyja rozszerzaniu się naczyń krwionośnych, powodując nieestetyczny rumień, który może się utrwalić przy długotrwałym spożywaniu alkoholu.

2 godziny temu, Messer napisał:
W dniu ‎2019‎-‎11‎-‎28 o 18:52, ewelina napisał:

Ja oprócz oleju dodawałam też trochę soku z cytryny. Efekty również bardzo dobre.

Uwaga z tym.

To były naprawdę niewielkie ilości. Przeważnie stosuję sam proszek, bez żadnych dodatków. Ale dzięki za radę :).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewelina

Tym razem Twoje rady są cenne - jest tak jak mówisz ale kurwa jako praktykujący arkoholik ze znajomymi z pod sklepu nie spotkałem się u nich z takimi zaburzeniami(chleją co najmniej 2 x razy tyle co ja).

Badałem se wątrobę, nerki, tarczycę i wiele, wiele innych rzeczy(wenery również ;) ), serce, co tylko :(

Bajdewej: Ja nie piję aż tak dużo w stosunku do ludzi co znam. 6 piw i krzysiek jest zupełnie gotowy.

Tak czy owak dzięki za sugestię :)

Ostatecznie niewątpliwie pozostała mi nerwica którą niewątpliwie posiadam i daje takie przedziwne objawy jakby nie diagnozowalne "normalnie" :(

Pozdrawiam

 

 

 

Edytowane przez Bohun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Qaikwow napisał:

 

@Messer Ja już z TO mam całą półkę dosłownie, a teraz jeszcze zamówiłem z UK, bo w Polsce nie ma już niektórych kosmetyków. Czego używasz na codzień do czyszczenia twarzy? Jak co to możemy się wymienić wskazówkami. ;)

Mogę Ci rozpisać moją rutynę - stosuję tą koreańską metodę, dzięki której Koreanki mają się magicznie nie starzeć. I faktycznie wyglądają niesamowicie dobrze.

Rano:
1. COSRX - Low pH Good Morning Gel Cleanser
2. COSRX - Centella Water Alcohol-Free Toner lub COSRX - Galactomyces Alcohol Free Toner 
3. Esencja z Avebio.

4. The Ordinary - Niacinamide 10% + Zinc 1%
5. The Ordinary - Caffeine Solution 5% + EGCG
6. The Ordinary - Natural Moisturizing Factors + HA 
7. Sunscreen, na wiosnę albo lato, na zimę szkoda mi $$.

Wieczór:
1. BANILA CO Clean It Zero
2. COSRX - Low pH Good Morning Gel Cleanser lub mydło Herbs&Hydro - Pure Soap
3. te same tonery.
4. esencja.

5. Vichy Woda termalna
6. The Ordinary - Hyaluronic Acid 2% + B5
7. The Ordinary - Niacinamide 10% + Zinc 1%
8. The Ordinary - Caffeine Solution 5% + EGCG
9. The Ordinary - 100% Plant-Derived Squalane - 3 razy na tydzień.
10. Aromatica - Organic Aloe Vera Gel

Od czasu do czasu wchodzi w rutynę:
1. The Ordinary - 100% L-Ascorbic Acid Powder
2. The Ordinary - Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3%
3. The Ordinary - Lactic Acid 10% + HA
4. The Ordinary - Mandelic Acid 10% + HA
5. raz na tydzień The Ordinary - Retinol 1% in Squalane 
6. COSRX - BHA Blackhead Power Liquid 2 razy w tygodniu.
7. Dermarolling raz w tygodniu.

 

Sporo tego, ale satysfakcja jest ogromna. Nawet wtedy, kiedy lepiej wyglądasz niż większość kobiet. :) Ten koleś mnie inspiruje, jednak nie wierzę, że nic nie używa. https://brightside.me/wonder-people/how-a-man-that-looks-20-at-50-lives-and-what-his-diet-is-like-605860/
Zauważyłem, że gdy dużo się nie ruszam i jestem przywalony obowiązkami, to stan skóry się pogarsza. Tak samo, gdy ćwiczę 6 razy w tygodniu, na siłowni i sztuki walki, to stan skóry bardzo się poprawia - to jest pewnie związane z krążeniem krwi i natlenieniem. 

Edit: niesamowicie na skórę działa nofap, u siebie widziałem różnicę już po 20 dniach. Prawdziwie dobre efekty są po 150 dniach. ;) 

 

3 godziny temu, radeq napisał:

@Messer

Masz może jakiś patent na czarne zaskórniki czy jak to się tam nazywa? takie czarne kropki na twarzy, głównie w okolicach nosa/oczu.

Mogę zasugerować głównie to. https://www.youtube.com/watch?v=5a4P-uPHseE& i https://www.youtube.com/watch?v=jERTox8_PhY

 

Edytowane przez Messer
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Messer dobry ten toner centella jak i ten z drożdżami od COSRX? Mam ten wyciąg ze śluzu ślimaka advanced i jest taki sobie, bo wchłania się szybko, ale zostawia suchą skórę i tak. Szkoda kasy na to akurat. Wodę termalną polecam trzymać w lodówce. 

Edytowane przez Qaikwow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Qaikwow napisał:

@Messer dobry ten toner centella jak i ten z drożdżami od COSRX? Mam ten wyciąg ze śluzu ślimaka advanced i jest taki sobie, bo wchłania się szybko, ale zostawia suchą skórę i tak. Szkoda kasy na to akurat. Wodę termalną polecam trzymać w lodówce. 

Dla mnie bardzo ok, ale to nie znaczy że dla Ciebie będzie odpowiedni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Qaikwow napisał:

@Bohun używki skórze nie pomagają, @ewelina dobrze Ci napisała. Czym myjesz twarz? 

Twarz myję mydłem tym co wszyscy, ale bez znaczenia czym myję, byle dotyk powoduje zaczerwienienie/byle emocje również - dlatego wspomniałem o nerwicy.

Przeróżne środki stosowałem ale lipa, a mniejsza o to,muszę się z tym faktem jakoś pogodzić i tyle, najwyraźniej :(

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma ogromne znaczenie. Twarzy nie myje się mydłem. Skóra twarzy jest delikatna, a to co Ty robisz, to wysuszasz swoją skórę, która później się łuszczy i na dodatek jej nie nawilżasz, przez co pogarszasz warstwę lipidową skóry. Przestań myć mydłem, a zastosuj bardzo delikatne środki, takie jak cerave hydrating facial cleanser do mycia. Po myciu dodatkowo możesz zastosować krem nawilżający do twarzy tej samej firmy. Myj rano i wieczorem swoją twarz i nawilżaj zaraz po tym. Przydałoby się złuszczać przed nawilżaniem, ale jak na razie musisz uciszyć skórę. 

Edytowane przez Qaikwow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Messer napisał:

1. COSRX - Low pH Good Morning Gel Cleanser
2. COSRX - Centella Water Alcohol-Free Toner lub COSRX - Galactomyces Alcohol Free Toner 
3. Esencja z Avebio.

4. The Ordinary - Niacinamide 10% + Zinc 1%
5. The Ordinary - Caffeine Solution 5% + EGCG
6. The Ordinary - Natural Moisturizing Factors + HA 
7. Sunscreen, na wiosnę albo lato, na zimę szkoda mi $$.

Wieczór:
1. BANILA CO Clean It Zero
2. COSRX - Low pH Good Morning Gel Cleanser lub mydło Herbs&Hydro - Pure Soap
3. te same tonery.
4. esencja.

5. Vichy Woda termalna
6. The Ordinary - Hyaluronic Acid 2% + B5
7. The Ordinary - Niacinamide 10% + Zinc 1%
8. The Ordinary - Caffeine Solution 5% + EGCG
9. The Ordinary - 100% Plant-Derived Squalane - 3 razy na tydzień.
10. Aromatica - Organic Aloe Vera Gel

Od czasu do czasu wchodzi w rutynę:
1. The Ordinary - 100% L-Ascorbic Acid Powder
2. The Ordinary - Resveratrol 3% + Ferulic Acid 3%
3. The Ordinary - Lactic Acid 10% + HA
4. The Ordinary - Mandelic Acid 10% + HA
5. raz na tydzień The Ordinary - Retinol 1% in Squalane 
6. COSRX - BHA Blackhead Power Liquid 2 razy w tygodniu.
7. Dermarolling raz w tygodniu.

Kurłła! Koleś ty to wszystko stosujesz? Ja pierdole!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bohun, dużo dobrych rad dostałeś, @ewelina ma rację, alkohol bardzo źle wpływa na wygląd cery (szczególnie zaczerwienienia)

i tak jak pisze @Qaikwow nie myj twarzy mydłem tylko kup jakąś emulsje do mycia, ja np używam Cetaphil EM, bo podpasowała do mojej raczej suchej i wrażliwej cery. 

Moja mama, która ma cerę naczynkową, zaczerwienienia i stosuje od jakiegoś czasu np  https://www.laroche-posay.pl/produkty-do-zabiegów-pielęgnacyjnych/rosaliac/rosaliac-ar-intense-p7831.aspx 

i wodę termalną też z tej samej firmy (podkradam :P) + jeszcze jakiś krem i widać już powoli różnice.

Poszukaj kremu albo jakiegoś serum do cery naczynkowej i stosuj regularnie. :) Próbuj, testuj, skoro Ci to przeszkadza, może wcześniej trafiłeś na kosmetyk,

który Ci po prostu nie podpasował. Albo idź jeszcze raz do DOBREGO dermatologa (prywatne), który nie będzie Cię zbywać. Ewentualnie zostaje kosmetyczka. :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Florence możesz mamie kupić kwas azelainowy, na początek 10% z TO, pózniej finacee 15% i na koniec skinoren 20% i niacinamide 10 + zinc 1 razem z tym. Warto też zainteresować się serią n z naszej krajowej firmy pharmaceris. Brzmię jak baba, ale sam miałem dużo problemów i wiedza, doświadczenie oraz latanie po lekarzach zrobiły swoje. Ciagle poznaje coś nowego. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.