Skocz do zawartości

Kobiecy imperatyw na "Grupa Ocalonych"


Szycha2

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia,

 

przez około 2 miesiące byłem członkiem grupy na FB Pana Rafała Olszaka (psychologa, nagrywającego audycje na Youtube) "Grupa Ocalonych".

Przyznam się, że miałem naiwne nadzieje, że grupa będzie służyła do pomocy przede wszystkim mężczyznom - jako, że w obecnych czasach sytuacja mężczyzn (za równo społeczna jak i prawna) nie przedstawia się zbyt dobrze.

Niestety, w moim odczuciu - wszelka dyskusja na grupie została zdominowana przez kobiety i ich punkt widzenia (tzw. kobiecy imperatyw).

 

Podam  Wam przykład:

Mężczyzna (jakiś Azjata po 60tce) postanowił zostawić żonę i dwójkę dzieci dla sex-robota i na domiar złego - jest szczęśliwy!

Link do artykułu: https://www.pudelek.pl/artykul/94508/japonczyk_chwali_sie_ze_zostawil_zone_i_dzieci_dla_silikonowej_lalki_zdjecia/foto_1

Oczywiście na grupie (Grupa Ocalonych) rozgorzała dyskusja w stylu - jaki ten Pan jest zły, nienormalny i odrażający, itp.

Komentarze pisały (jak zwykle) głównie oburzone Panie (>35) plus tzw. "białorycerze" - liczący, że za podlizywanie się w komentarzach coś im skapnie od Pań w nagrodę ;)

 

Moje osobiste zdanie: Oczywiście, że żadna kobieta nigdy nie zaakceptuje prawa mężczyzny do szczęśliwego życia z lalką (czy sex-robotem), gdyż jest to po prostu substytut kobiety (substytut sexu). Dlatego właśnie m. in.kobiety nienawidzą prostytutek.

 

Jakie są moje wnioski:

1. Oczywiście na "Grupa Ocalonych" Panie pilnują i będą pilnowały - swojego interesu!! A nie interesu mężczyzn!

2. Dziwi mnie, dlaczego twórca grupy nic z tym nie robi? - ja rozumiem komercja, marketing, itp. ....ale Pan Rafał Olszak reklamuje się jako "Pan psycholog, swój chłop!".

Dlaczego zatem pozwolił na narzucenie kobiecego imperatywu w dyskusji na swojej oficjalnej grupie?

 

Zaznaczę tylko, że bardzo lubię słuchać audycji Pana Rafała Olszaka - jedynie pragnę wyrazić swoje zaniepokojenie powyższą kwestią.

 

  • Like 4
  • Zdziwiony 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety na grupie, która ma być pomocą dla mężczyzn to pomyłka. Sam widzisz dlaczego.

Moim zdaniem niepotrzebnie zostały wpuszczone na grupę, na samym początku. Usunięcie ich teraz, to było by dla niego samobójstwo medialne.

Tak jak pisanie prawdy w słynnej sprawie zaszczutych adwokatów ze Szczecina i ich bloga. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Szycha2 said:

wszelka dyskusja na grupie została zdominowana przez kobiety i ich punkt widzenia

Siłę mężczyzna może wytworzyć u siebie tylko przez przebywanie z innymi mężczyznami. To dlatego nigdy nie zapiszę się na zajęcia zumby chyba, że bym miał wygląd miłośnika niemieckich gier.

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szycha2 napisał:

2. Dziwi mnie, dlaczego twórca grupy nic z tym nie robi? - ja rozumiem komercja, marketing, itp. ....ale Pan Rafał Olszak reklamuje się jako "Pan psycholog, swój chłop!".

Powiem Ci, dlaczego. Symetryzm Olszaka zgubi. Widzę powoli rosnący ten trend w jego kolejnych audycjach. Nie da się zrobić dobrze wszystkim. Popularka popularką, ale IMO na dłuższą metę się tak nie da.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Pan Rafał powiedział na YT o pomyśle utworzenia grupy wsparcia to w pierwszej chwili pomyślałem, że będzie to konkurencja dla braciasamcy.pl

Chwilę później uzmysłowiłem sobie, że przecież będą się tam udzielały kobiety.

Konkludując: żadna konkurencja - inny target.

A za jakiekolwiek próby ograniczania wpływu opinii kobiecej na swojej grupie Pan Rafał byłby posądzony o dyskryminację - zresztą słusznie.

 

Chcesz męskiego punktu widzenia? Jesteś we właściwym miejscu - braciasamcy.pl ?

Dlatego pomagajmy Markowi finansowo, mentalnie i w walce z hejterami, bo tak naprawdę wszyscy na tym skorzystamy.

Edytowane przez rusti
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Szycha2 said:

Podam  Wam przykład:

Mężczyzna (jakiś Azjata po 60tce) postanowił zostawić żonę i dwójkę dzieci dla sex-robota i na domiar złego - jest szczęśliwy!

Link do artykułu: https://www.pudelek.pl/artykul/94508/japonczyk_chwali_sie_ze_zostawil_zone_i_dzieci_dla_silikonowej_lalki_zdjecia/foto_1

Oczywiście na grupie (Grupa Ocalonych) rozgorzała dyskusja w stylu - jaki ten Pan jest zły, nienormalny i odrażający, itp.

Komentarze pisały (jak zwykle) głównie oburzone Panie (>35) plus tzw. "białorycerze" - liczący, że za podlizywanie się w komentarzach coś im skapnie od Pań w nagrodę

Yyy, wybacz ale jaka miała być reakcja jakiejkolwiek płci na coś co jest wg mnie wynaturzeniem i pewną dewiacją?

Rodzina rozpierdolona, a facet idzie żyć z lalką/robotem?? WTF ?

 

Przecież nie odszedł do innej kobiety tylko do sztucznej rzeczy. O to chodzi.

 

5 hours ago, Szycha2 said:

Niestety, w moim odczuciu - wszelka dyskusja na grupie została zdominowana przez kobiety i ich punkt widzenia (tzw. kobiecy imperatyw)

Może podaj jakiś normalny przykład to twoich obserwacji a nie takie radykalne jak powyżej które wiadomo, że wywołają skrajne emocje.

 

5 hours ago, Szycha2 said:

Moje osobiste zdanie: Oczywiście, że żadna kobieta nigdy nie zaakceptuje prawa mężczyzny do szczęśliwego życia z lalką (czy sex-robotem), gdyż jest to po prostu substytut kobiety (substytut sexu). Dlatego właśnie m. in.kobiety nienawidzą prostytutek.

Życie z lalką/robotem to dla mnie zboczenie/dewiacja niezależnie od płci.

 

Co to w ogóle za temat????

 

5 hours ago, Szycha2 said:

1. Oczywiście na "Grupa Ocalonych" Panie pilnują i będą pilnowały - swojego interesu!! A nie interesu mężczyzn

To faceci niech zaczną pilnować swoich.

 

Jakieś przykłady kolejne?

 

5 hours ago, Szycha2 said:

Dziwi mnie, dlaczego twórca grupy nic z tym nie robi? - ja rozumiem komercja, marketing, itp. ....ale Pan Rafał Olszak reklamuje się jako "Pan psycholog, swój chłop!".

Dlaczego zatem pozwolił na narzucenie kobiecego imperatywu w dyskusji na swojej oficjalnej grupie?

Jaka komercja, jaki marketing?

Chyba nie rozumiesz zawodu psychologa. Jeśli ktoś w tym zawodzie jest profesjonalistą (nie, nie mówię tu o osławionych femipsycholożkach) to musi być obiektywny i wypośrodkowany. Autor kanału i tak ma wg mnie dosyć mocne redpillowe zabarwienie jak na dzisiejsze czasy.

 

Wyobraź sobie, że do niego przychodzą tysiące osób (obu płci) po rozwodach/tragediach etc więc myślę, że on ma bardziej obiektywną wizję rzeczywistości niż jakiś tam kanał redpillowca na utube np.

 

5 hours ago, Szycha2 said:

Przyznam się, że miałem naiwne nadzieje, że grupa będzie służyła do pomocy przede wszystkim mężczyznom - jako, że w obecnych czasach sytuacja mężczyzn (za równo społeczna jak i prawna) nie przedstawia się zbyt dobrze.

Myślę, że miałeś błędne założenie i stąd twoje rozczarowanie. To grupa/strona psychologiczna a nie redpillowa.

 

1 hour ago, Obliteraror said:

Powiem Ci, dlaczego. Symetryzm Olszaka zgubi. Widzę powoli rosnący ten trend w jego kolejnych audycjach. Nie da się zrobić dobrze wszystkim. Popularka popularką, ale IMO na dłuższą metę się tak nie da.  

Nie zgodzę się.

Skoro jest profesjonalistą to musi być w miarę symetryczny. Osobiście właśnie to w nim lubię i wg mnie ma do tego podstawy i tysiące rozmów z pacjentami.

Każdy lubi jakiś tam odcień tego czerwonego koloru, wg mnie on i tak sporo o tym mówi.

 

Edytowane przez TheFlorator
  • Like 3
  • Dzięki 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził". Zerknę czasem i posłucham pana Rafała, robi dobrą robotę i nie ma się o co do niego przypierniczać. Jeszcze brakuje, żeby jakąś jedynie słuszną linię partii lansował, no panowie, bez żartów. W świecie jest tak czerń jak biel i cała skala pomiędzy. 

 

Z dedykacją dla p. Olszaka (i nie tylko)

https://youtu.be/RAWJHpP3sog

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Pan Rafał poczuł się urażony tym wpisem. Swoją drogà ma tutaj wielu zwolenników jak i podajże rozmawiał kiedyś z @Marek Kotoński. Nie wiem czy ktoś tam z was jest na grupie bądź był i to czytał bo komentarze na nas temat walą ostro. Fakt jedna z moderatorek wkleiła wybiórczo kilka tematów/działów które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się kontrowersyjne np. „Seks zaliczanie pasztetów”. Dziewczyny podają argumenty wyssane z palca frustraci, desperaci i cała masa reszta dobrze nam znanych epitetów a biali przyklaskują i dają łapki licząc chyba na coś więcej ze stron dam. Powstała gownoburza. Kilku gości wzięło forum w obronę ale z tego co mi wiadomo zaraz posypały się bany. Jak ktoś się nie zgadza z modem i nie bluzga tylko stara się wypośrodkować temat to ban. Brzydko. Nie wiem czy ten temat nie został specjalnie zapodany jako prowokacja chuj wie ale proszę się przyjrzeć temu. Przecież Pan Rafał i jego poglądy w sumie idą w parze z naszymi. ? Chujoea sytuacja 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tematu, nie wchodzę na grupę Pana Olszaka, ale zostałem poproszony by jego temat nie był przeze mnie nigdy więcej poruszany.

 

Jest to dla mnie stresująca sytuacja, bo o ile o mnie chodzi, to ja z szacunkiem do tej prośby podszedłem, ale jako że jestem właścicielem forum, trudno mi zabronić pisania o Panu Olszaku na forum, znowu będzie że wprowadzam terror i coś nakazuję.

 

Jednak mimo wszystko tak trzeba będzie zrobić. Od tej pory proszę nie pisać o Panu Olszaku i proszę mnie nie pytać dlaczego, sam nie wiem dlaczego (być może nie chce być ze mną kojarzony), ale taką dostałem prośbę (powiedzmy) i mam zamiar ją uszanować.

 

Także proszę by na forum już nie poruszać tych tematów.

 

A co do lalek, to jeśli ta sytuacja wystąpiła to popieram te Panie - stary chłop żyjący z lalką, to zboczenie i nienormalność, nie wiem co tu fajnego. Gdyby żył z psem, kotem, oddał się samotnie pasji uszanowałbym, ale kur.. lalka?  Może jestem staroświecki, ale to scena jak z horroru kopulować z lalką, która odtwarza jakieś dźwięki w stylu "och jaki jesteś duży, och jaki jesteś zajebisty" ?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2019 o 16:41, Szycha2 napisał:

Oczywiście na grupie (Grupa Ocalonych) rozgorzała dyskusja w stylu - jaki ten Pan jest zły, nienormalny i odrażający, itp.

Komentarze pisały (jak zwykle) głównie oburzone Panie (>35) plus tzw. "białorycerze" - liczący, że za podlizywanie się w komentarzach coś im skapnie od Pań w nagrodę ;)

Ty chyba sobie żartujesz. Ty byś się nie wku...ił jakbyś miał żonę i dwójkę dzieci, żyło ci się z nią dobrze i nagle jej coś odjebało i zakochała się w wielkim mechanicznym dildosie, któremu nadała osobowość? Przecież typ jest zdrowo jeb...nięty. Oczywiście zaraz się pojawią głosy, że na pewno żona była nie do wytrzymania i w ogóle to jej wina. Akurat przykład kiepski przytoczyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.