Skocz do zawartości

Przeżyć każdy miesiąc za maksymalnie 600 złotych.


Siłacz

Rekomendowane odpowiedzi

Od grudnia planuje, żeby każdy jeden miesiąc przeżyć za 600 złotych, oczywiście niewliczajac kosztów mieszkania. Na ten czas mam jakieś 3400zł wypłaty, a cała reszta pójdzie na spłatę długów, które powstały po zamknięciu nieudanej działaności (100% moja wina). Łącze ta przysięgę z przysięga o niestosowaniu używek od teraz (alkohol i [] - jest temat również w tym dziale)


w takim tempie spłacę wszystko do zera do maja-czerwca i pozwolę sobie na wakacje w nagrodę. 
 

trzymajcie kciuki, żeby się to udało, będę składał tutaj tygodniowe raporty jak mi idzie. Zaczynamy od poniedziałku 2.12.2019 roku i mam na przeżycie tygodnia 150zł. Nadwyżka przechodzi na kolejny tydzień i będę sobie mógł pozwolić na jakieś przyjemności. 
 

trzymajcie kciuki. 

Edytowane przez Siłacz
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś, żeby wziąć gdzieś II etat ? Jako merachandiser, przeprowadzić się do rodziców, zrezygnować z płacenia mieszkania ? Rozłożyć kredyt na dłuższy okres, żeby mieć więcej na przeżycie, 

 

20 lat temu ludzie musieli żyć za takie pieniądze, nie wiem czy dasz radę, przy obecnych cenach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Boromir napisał:

Myślałeś, żeby wziąć gdzieś II etat

Życzę Tobie wytrwałości ale nie wiem czy kosztem oszczędzaniu na odżywianiu się.

 

A w weekend? Nie możesz coś chwycić dodatkowo? Np. sprzątanie domów?

Normalna stawka basic to min. 200 zł więc z automatu jedna taka dniówka równa się

dwudziestu dniach Twoich planowanych wydatków żywieniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makaron pełnoziarnisty 500g - biedra = nieiwele ponad 2zł

Przecier pomidorowy około 2zł - wystarcza na 3-4x

Ryż 1kg- biedra = 2,80

Płatki owsiane 1,80 za 400g

jajka około 60gr/szt

Pierś z kurczaka w promocji - zależy ale 10-15zł/kg

Podroby - grosze.

Twaróg półtłusty- grosze

Warzywa - mogą być te na patelnię - starcza na 2-3 lub nawet 4 porcje - 4,50

owoce,  np: jabłka - grosze.

Przyprawy - grosze

Cola Original Zero z Biedry 2zł - trochę chemioterapia ale lepiej niż tania oranżada :)

 

Siłacz życzę Ci powodzenia.

 

Przykładowy przepis na śniadanie :

Omlet

Zmiel 50g owsianych, zmieszaj z 2 jajkami ( jeśli chcesz na bogato to dodaj banana). Na polewę daj zmielone 50g twarogu z kefirem i  ze słodzikiem i masz eleganckie śniadanie na słodko. Dodaj owoc.

 

Obiad :

100-150g makaronu pełnoziarnistego, sos z przecieru. Dodaj przyprawy i ew czosnek. Posiekaj 150g piersi z kurczaka, podsmaż na patelni i dodaj do sosu wraz z warzywami.

 

Edytowane przez Oddawaj Fartucha
  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awokado

Orzechy

Daktyle

Banany

Masło orzechowe 100% - bardzo kaloryczne i zdrowe!

Olej kokosowy tłoczony na zimno - tez bardzo kaloryczny i zdrowy.

Pierś z indyka z kiszoną kapustą albo brokułem

W Netto można kupić ryby morskie głęboko mrożone dobrej jakości za nieduże pieniądze.

Wątróbka z indyka - nie droga a najlepsza!

Witamina D

Edytowane przez Ace of Spades
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.