Skocz do zawartości

Matki w służbie państwa.


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.04.2020 o 20:59, Stefan Batory napisał:

Widzę, że mnóstwo ludzi uczęszcza na takie "studia", w których aby uzyskać zaliczenie, to trzeba przede wszystkim zapłacić czesne i nie trzeba się uczyć, uzyskując nic nie warte "dyplomy".

A "darmowe" studia są jakaś gwarancją? Po wielu kierunkach można co najwyżej w macu frytki podawać.

23 godziny temu, Libertyn napisał:

 

Nie państwo tylko podatnicy, to raz. Dwa, jesteś dzieckiem które musi być całe życie prowadzone przez państwo, które zabiera Ci zarobki by dać na kieszkonkowe w postaci słabej edukacji, służby zdrowia? Sorry, ja wolę sam decydować o moich wydatkach, sam decyduje jakie sektory gospodarki wspieram. Mentalność niewolnicza pełną gębą, państwo da, państwo pokieruje, państwo się zaopiekuje - jedynie za cenę Twojej wolności, po co nam wolność jak śpiewał Kazik.

W dniu 5.04.2020 o 20:59, Stefan Batory napisał:

To, że ktoś ma mniej pieniędzy niż ja, to wcale nie oznacza, że jest nieodpowiedzialny. Wszyscy powinni mieć równe szanse.

Chyba nie rozumiesz. Rozmnażanie się bez środków do życia jest odpowiedzialne? Ludzie na socjalu to zwykłe PASOŻYTY żerujące na zdrowych obywatelach. Ja od nikogo nic nie brałem, dyplomami mogę się podetrzeć, działam samodzielnie. Jakim prawem zabiera mi się pieniądze na patolę? Chcesz to fundację sobie otwórz i ich utrzymuj, najłatwiej decyduje się za innych, prawda?

 

 

@Libertyn Przymus zatrudniania? Mam nadzieję, że to marny żart. Rynek pracy jest upośledzony przez państwo, podatki ograniczają przedsiębiorczość, nawet sprawy sobie nie zdajesz ile działalności nie może powstać przez chore przepisy. Nawet na chodniku nie można ot tak gratów sprzedawać, wszędzie pozwolenia, regulacje, zusy, fiskusy etc. Nie ma się co dziwić, że ludzie nie mogą pracy znaleźć, sam przez to nie raz przechodziłem.

 

23 godziny temu, Libertyn napisał:

To się tyczy choćby osób z autyzmem

Rodzic musi się liczyć, że dziecko nie urodzi się zdrowe. To ryzyko wpisane  w koszta, ja nie mając dzieci nie ponoszę tego ryzyka, dlaczego mam ponosić koszta? 

 

23 godziny temu, Libertyn napisał:

byłych więźniów

Było trzeba nie odpierdalać, słyszałeś o odpowiedzialności?

23 godziny temu, Libertyn napisał:

osób z deformacjami, oparzeniami twarzy, upośledzeniem lekkim itd.

Każdy może mieć wypadek, od tego są ubezpieczonia. Przezorny zawsze ubezpieczony, też nie słyszałeś? Inaczej pretensję można mieć tylko do siebie. Violenti non fit iniuria.

 

23 godziny temu, Libertyn napisał:

Ta patola z głodu może też zająć się dilerką i kradzieżą

Za kradzież trzeba srogo karać, dopuściłbym nawet obcinanie rąk jak w Islamie. Nie wolno sięgać po czyjąś własność, to podstawa cywilizacji. 

 

Dilerka? Dekryminalizacja substancji psychoaktywnych i dilerki nie będzie. Zaczną na tym zarabiać zwykli ludzie, nowe miejsca pracy, wzrost gospodarczy, ograniczenie wpływów mafii. Ludzkość odurza się od zawsze. Jak ktoś przedawkuje to bardzo dobrze! Mamy jednego idiotę mniej. Równie dobrze można zrobić to alkoholem, jak i heroiną. Oczywiście służba zdrowia ma być tylko prywatna, żadnego płacenia na narkomanów i alkoholików. Niech ludzie w końcu zaczną ponosić konsekwencje swoich decyzji.

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Imiennik napisał:

 

@Libertyn Przymus zatrudniania? Mam nadzieję, że to marny żart. Rynek pracy jest upośledzony przez państwo, podatki ograniczają przedsiębiorczość, nawet sprawy sobie nie zdajesz ile działalności nie może powstać przez chore przepisy. Nawet na chodniku nie można ot tak gratów sprzedawać, wszędzie pozwolenia, regulacje, zusy, fiskusy etc. Nie ma się co dziwić, że ludzie nie mogą pracy znaleźć, sam przez to nie raz przechodziłem.

Regulacje są tak stare jak cywilizacja.

Choćby system cechowy. Wiesz że kiedyś mogłeś iść do ciupy jak np. Będąc ciągaczem drutu miedzianego brałeś się za ciągnięcie drutu srebrnego?

Cytat
W dniu 6.04.2020 o 10:53, Libertyn napisał:

To się tyczy choćby osób z autyzmem

Rodzic musi się liczyć, że dziecko nie urodzi się zdrowe. To ryzyko wpisane  w koszta, ja nie mając dzieci nie ponoszę tego ryzyka, dlaczego mam ponosić koszta? 

Tylko te dzieci dorastają.

Znam kilku autyków. Mega inteligentne osoby.

Ale. Odbijają się od pracy jak mucha od szyby

Cytat
W dniu 6.04.2020 o 10:53, Libertyn napisał:

byłych więźniów

Było trzeba nie odpierdalać, słyszałeś o odpowiedzialności?

Słyszałeś o więzieniu jako karze? 

Czy może uwielbiasz jak ludzie nie zyskują drugiej szansy

Cytat
W dniu 6.04.2020 o 10:53, Libertyn napisał:

osób z deformacjami, oparzeniami twarzy, upośledzeniem lekkim itd.

Każdy może mieć wypadek, od tego są ubezpieczonia.

Niektórzy się tacy rodzą. Nie ma ubezpieczenia od narodzin z wklęśniętą twarzoczaszką.

Nie ma ubezpieczenia od upośledzenia

Cytat

Przezorny zawsze ubezpieczony, też nie słyszałeś? Inaczej pretensję można mieć tylko do siebie. Violenti non fit iniuria.

Dlatego wszyscy którym firmy teraz padają powinni mieć pretensje do siebie.

Wiadomo. Mądry przedsiębiorca jest ubezpieczony na wypadek pandemii i deszczu meteorytów

Cytat
W dniu 6.04.2020 o 10:53, Libertyn napisał:

Ta patola z głodu może też zająć się dilerką i kradzieżą

Za kradzież trzeba srogo karać, dopuściłbym nawet obcinanie rąk jak w Islamie. Nie wolno sięgać po czyjąś własność, to podstawa cywilizacji. 

A za skok w bok i seks pozamałżeński ukamieniowanie?

Cytat

 

Dilerka? Dekryminalizacja substancji psychoaktywnych i dilerki nie będzie. Zaczną na tym zarabiać zwykli ludzie, nowe miejsca pracy, wzrost gospodarczy, ograniczenie wpływów mafii. Ludzkość odurza się od zawsze. Jak ktoś przedawkuje to bardzo dobrze! Mamy jednego idiotę mniej. Równie dobrze można zrobić to alkoholem, jak i heroiną.

Poczekamy aż jakiś ćpun ci wytłumaczy nożem między żebrami że legalizacja używek wszystkiego nie rozwiąże. Jak nie przeżyjesz to trudno

Cytat

Oczywiście służba zdrowia ma być tylko prywatna, żadnego płacenia na narkomanów i alkoholików. Niech ludzie w końcu zaczną ponosić konsekwencje swoich decyzji.

A zastrzyk soli fizjologicznej niech kosztuje 50 złotych. A prawo popytu i podaży wypchnie Ci korwinizmy z głowypo dłuższym pobycie w szpitalu. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Libertyn napisał:

Wiesz że kiedyś mogłeś iść do ciupy jak np. Będąc ciągaczem drutu miedzianego brałeś się za ciągnięcie drutu srebrnego?

Było głupio więc dalej będziemy robić głupio, bo tak było, a bywało nawet głupiej! Zadziwiający tok myślenia.

 

5 godzin temu, Libertyn napisał:

Tylko te dzieci dorastają.

Kto powiedział, że życie jest sprawiedliwe? Nie zamierzam kogokolwiek utrzymywać ;)

 

5 godzin temu, Libertyn napisał:

Czy może uwielbiasz jak ludzie nie zyskują drugiej szansy

Ja nikomu prawa do drugiej szansy nie odbieram, byle ta szansa nie była za moje.

 

5 godzin temu, Libertyn napisał:

Nie ma ubezpieczenia od narodzin z wklęśniętą twarzoczaszką.

Pisałem o ubezpieczeniu o wypadkach, bo przeplotłeś jedno z drugim. Jak już pisałem życie nie jest sprawiedliwe.

 

5 godzin temu, Libertyn napisał:

Dlatego wszyscy którym firmy teraz padają powinni mieć pretensje do siebie.

Wiadomo. Mądry przedsiębiorca jest ubezpieczony na wypadek pandemii i deszczu meteorytów

Raczej do pseudo-rządu, w normalnych krajach nie ma paniki przed wirtualną pandemią. W Szwajcarii traktują to jak grypę/zapalenie płuc. 

 

5 godzin temu, Libertyn napisał:

A za skok w bok i seks pozamałżeński ukamieniowanie?

Państwowa instytucja małżeństwa też nie powinna istnieć, a wchodząc w związek trzeba się liczyć, że ludzie są seryjnymi monogamistami. 

 

5 godzin temu, Libertyn napisał:

Poczekamy aż jakiś ćpun ci wytłumaczy nożem między żebrami że legalizacja używek wszystkiego nie rozwiąże.

 

5 godzin temu, Libertyn napisał:

A zastrzyk soli fizjologicznej niech kosztuje 50 złotych. A prawo popytu i podaży wypchnie Ci korwinizmy z głowypo dłuższym pobycie w szpitalu.

Weterynaria jest prywatna, ceny za podstawowe zabiegi są śmieszne w porównaniu do składki NFZ. Prędzej czekanie w kolejce wybije Ci z głowy socjalizmy, chociaż pełno komuchów w poczekalniach przychodni, dziady wydymane na system, czekające latami na specjalistę bez grosza na prywaciarza lekarza nadal popierają systemy niewolnicze. To chyba coś na wzór syndromu sztokholmskiego. 

 

Szwajcarzy w referendum odrzucili państwową służbę zdrowia twierdząc, że ich na to nie stać, ale wiesz lepiej od ogarniętego narodu, prawda? :D

 

Może wytłumacz mi dlaczego w Polsce jest chujowo, przecież mamy to wszystko, socjal, państwową opiekę etc. Dasz radę?

22 minuty temu, Imiennik napisał:
  5 godzin temu, Libertyn napisał:

Poczekamy aż jakiś ćpun ci wytłumaczy nożem między żebrami że legalizacja używek wszystkiego nie rozwiąże

Coś mi wywaliło więc dubluję. Proszę moderację o scalenie postów.

 

Teraz ćpun nie może mi sprzedać kosy? Uważasz, że polityka antynarkotykowa odnosi jakikolwiek sukces? Substancje odurzające były, są i będą, tylko w tym momencie dorabiają się głównie mafie, dające łapówki politykom by stan prawny utrzymać. Nie dla Ciebie pomarańcza. Uważasz, że wsadzanie za jointa/pigułę jest ok? To ja decyduję co spożywczam. Państwo takie dobre, że podatek na cukier dowaliło. Niestety w praktyce grubasy dostaną po kieszeni, bez efektu dla ich diety. Zacznij myśleć.

Edytowane przez Imiennik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Imiennik napisał:

Było głupio więc dalej będziemy robić głupio, bo tak było, a bywało nawet głupiej! Zadziwiający tok myślenia.

Najmądrzej jest gdy imiennikowi cały świat rzyć liże 

Cytat

Kto powiedział, że życie jest sprawiedliwe? Nie zamierzam kogokolwiek utrzymywać ;)

W razie cięższego wypadku po którym byłbyś wykluczony z rynku. Powinieneś nie obciążać. Ubezpieczenia zaś. Cóż. To nie jest tak że lądujesz na wózku i dostajesz bajońskie sumy.

Cytat

Ja nikomu prawa do drugiej szansy nie odbieram, byle ta szansa nie była za moje.

No tak. Oby tak wszyscy podchodzili. 

Cytat

Pisałem o ubezpieczeniu o wypadkach, bo przeplotłeś jedno z drugim. Jak już pisałem życie nie jest sprawiedliwe.

Dlatego nie powinniśmy dążyć do czynienia go jak najbardziej sprawiedliwym

Cytat

Raczej do pseudo-rządu, w normalnych krajach nie ma paniki przed wirtualną pandemią. W Szwajcarii traktują to jak grypę/zapalenie płuc. 

Szwajcaria. Może przeprowadź się tam?

Cały świat panikuje

Cytat

Państwowa instytucja małżeństwa też nie powinna istnieć, a wchodząc w związek trzeba się liczyć, że ludzie są seryjnymi monogamistami. 

I z tym że może ci panna dorobić rogów jak u jelenia

Cytat

 

Weterynaria jest prywatna, ceny za podstawowe zabiegi są śmieszne w porównaniu do składki NFZ.

Jeżdże do weterynarza. Podstawowe zabiegi owszem tanie są. Ale cokolwiek skomplikowanego już nie.

 

Może jak będziesz w śpiączce to będziesz szczęśliwy z opcją że partnerka może podpisać pare kwitów byś obumarł zamiast fundować tobie drugą szanse. 

Cytat

Prędzej czekanie w kolejce wybije Ci z głowy socjalizmy, chociaż pełno komuchów w poczekalniach przychodni, dziady wydymane na system, czekające latami na specjalistę bez grosza na prywaciarza lekarza nadal popierają systemy niewolnicze.

Wiesz że ja chcę obu systemów naraz?

Bo wiem że opieranie się na jednym prowadzi do patologii?

Btw. Znajdź mi jednego neurochirurga działającego w sektorze prywatnym i prywatnie na prywatnym stole robiącego operacje

 

Cytat

Szwajcarzy w referendum odrzucili państwową służbę zdrowia twierdząc, że ich na to nie stać, ale wiesz lepiej od ogarniętego narodu, prawda? :D

Wiem jak wygląda to w USA. Tak cudnie że ludziom taniej wychodzi latanie do Malezji  na zabiegi

Cytat

Może wytłumacz mi dlaczego w Polsce jest chujowo, przecież mamy to wszystko, socjal, państwową opiekę etc. Dasz radę?

Coś mi wywaliło więc dubluję. Proszę moderację o scalenie postów.

Bo myśmy nastolatki. Komunistyczni libertarianie.

Państwo odwal się od moich pieniędzy, państwo dej dobre drogi.

Chcemy jak najwięcej jak najmniejszym kosztem.

Mamy wszystko, ale strasznie niedofinansowane.

Chcemy pasożytować, nie budować. W sensie chcemy budować ale bez wysiłku. Silnego szanowanego na arenie międzynarodowej państwa. Ale nie dzięki naszym pieniądzom

 

Chaos organizacyjny, niejasne kompetencje. Nietrwałe programy.  Sprzeczna polityka co kadencje na szczeblach samorządowych.

 

Osoby z ASD i innymi zaburzeniami są traktowane jak zupełnie zdrowe z chwilą osiągnięcia 18 lat. Lata finansowania terapii i rehabilitacji idą na nic. Bo dziecko z downem/autyzmem staje się dorosłe

 

Cytat

Teraz ćpun nie może mi sprzedać kosy? Uważasz, że polityka antynarkotykowa odnosi jakikolwiek sukces? Substancje odurzające były, są i będą, tylko w tym momencie dorabiają się głównie mafie, dające łapówki politykom by stan prawny utrzymać.

Kwestia dostępu do substancji. Ja wolę tak jak jest niż by to było dekryminalizowane i masa idiotów eksperymentowała oraz popadała w uzależnienie i tworzyła konsekwencje

Im trudniejszy dostęp tym lepiej.

Cytat

Nie dla Ciebie pomarańcza. Uważasz, że wsadzanie za jointa/pigułę jest ok? To ja decyduję co spożywczam.

Violenti non fit inuria. Najwyżej trafisz za kraty i skończysz grzebiąc po śmietnikach. Twoja decyzja i odpowiedzialność. Nie chce być narażony na zjaranych gości

Cytat

Państwo takie dobre, że podatek na cukier dowaliło. Niestety w praktyce grubasy dostaną po kieszeni, bez efektu dla ich diety. Zacznij myśleć.

Dostaną po kieszeni lub przerzucą się na ksylitol. Ja obrywam po kieszeni fundując leczenie grubasów.

Fajnie że trochę więcej się dołożą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Libertyn napisał:

Najmądrzej jest gdy imiennikowi cały świat rzyć liże 

Ledwo słońce wyszło, a już są ofiary udaru.

5 godzin temu, Libertyn napisał:

W razie cięższego wypadku po którym byłbyś wykluczony z rynku. Powinieneś nie obciążać. Ubezpieczenia zaś. Cóż. To nie jest tak że lądujesz na wózku i dostajesz bajońskie sumy.

No tak, a co reszta społeczeństwa jest winna, że ma mi fundować życie? 

5 godzin temu, Libertyn napisał:

Dlatego nie powinniśmy dążyć do czynienia go jak najbardziej sprawiedliwym

Deszcz nie pada po to, byśmy mieli suche głowy. Zdemontuj sobie dach ;)

5 godzin temu, Libertyn napisał:

Szwajcaria. Może przeprowadź się tam?

Cały świat panikuje

Mój ulubiony argument, nie podoba się to się wyprowadź. Ehh te mentalne niewolnictwo.

5 godzin temu, Libertyn napisał:

I z tym że może ci panna dorobić rogów jak u jelenia

No, może. Jesteśmy na www.braciasamcy.pl, heloł! Poza tym nie ma obowiązku wchodzenia w związki, wszystko ma zady i walety.

5 godzin temu, Libertyn napisał:

Jeżdże do weterynarza. Podstawowe zabiegi owszem tanie są. Ale cokolwiek skomplikowanego już nie.

Tak jak u mechanika. Może wprowadźmy państwowych mechaników? 

5 godzin temu, Libertyn napisał:

Może jak będziesz w śpiączce to będziesz szczęśliwy z opcją że partnerka może podpisać pare kwitów byś obumarł zamiast fundować tobie drugą szanse. 

Najpierw musiałaby być upoważniona, także o mnie się nie martw :)

Poza tym przy zerowych szansach na poprawę, czy z wizją życia jako warzywo sam bym się odłączył.

5 godzin temu, Libertyn napisał:

Bo myśmy nastolatki. Komunistyczni libertarianie.

Państwo odwal się od moich pieniędzy, państwo dej dobre drogi.

Chcemy jak najwięcej jak najmniejszym kosztem.

Mamy wszystko, ale strasznie niedofinansowane.

Chcemy pasożytować, nie budować. W sensie chcemy budować ale bez wysiłku. Silnego szanowanego na arenie międzynarodowej państwa. Ale nie dzięki naszym pieniądzom

Wolę płacić za użytkowanie dobrych dróg, niż płacić 2x więcej za wachę i latać po dziurach. Państwo nie jest od dawania, fundowania, budowania. Państwo nie ma swoich pieniędzy, podmioty prywatne są lepsze we wszystkim. Ja w swojej pracy wywiązuje się w 100%, a nawet lepiej, także mów za siebie. Nigdy nie będziemy silnym państwem przy obecnej polityce.

5 godzin temu, Libertyn napisał:

Chaos organizacyjny, niejasne kompetencje. Nietrwałe programy.  Sprzeczna polityka co kadencje na szczeblach samorządowych.

Wiesz że dzwoni, ale nie w którym kościele. To właśnie rządy socjalistów. Państwo specjalnie tworzy biedę, by zgrywać wielkiego wybawcę, by ten cały zagmatwany aparat prawny mógł istnieć. Żyła złota, ciepłe posadki, ciemny lud funduje z pocałowaniem w rękę.

 

6 godzin temu, Libertyn napisał:

Lata finansowania terapii i rehabilitacji idą na nic. Bo dziecko z downem/autyzmem staje się dorosłe

Widzisz? Ta pomoc to taka nie do końca, życia nie oszukasz.

6 godzin temu, Libertyn napisał:

Kwestia dostępu do substancji. Ja wolę tak jak jest niż by to było dekryminalizowane i masa idiotów eksperymentowała oraz popadała w uzależnienie i tworzyła konsekwencje

Im trudniejszy dostęp tym lepiej.

Flaszkę kupi każdy, alkohol to jeden z najbardziej szkodliwych narkotyków, zdrowotnie i społecznie. Apteki też pełne dragów, wystarczy trochę poczytać i nawet recepty Ci nie są potrzebne. Opiaty, stymulanty, cała masa. A i w sklepach spożywczych/ogrodowych by się coś znalazło. Poza tym nie można ograniczać wolności wszystkim przez kilku idiotów, wówczas sam stajesz się traktowany jak idiota, odpowiada Ci ta wizja?

6 godzin temu, Libertyn napisał:

Violenti non fit inuria. Najwyżej trafisz za kraty i skończysz grzebiąc po śmietnikach. Twoja decyzja i odpowiedzialność. Nie chce być narażony na zjaranych gości

Niezłe odwrócenie kota ogonem. O wolności wyboru słyszałeś?

 

Narażony na zjaranych gości? Niby w jaki sposób? Za dużo propagandy łykasz.

6 godzin temu, Libertyn napisał:

Dostaną po kieszeni lub przerzucą się na ksylitol. Ja obrywam po kieszeni fundując leczenie grubasów.

Fajnie że trochę więcej się dołożą.

Kolejne rozwiązanie godne antynobla. Może będziemy swoje wypłaty rzucać w jedną kupę, a później państwo zrobi nam zakupy po równo? 

 

Tak daleko nam do normalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2020 o 10:23, Imiennik napisał:
W dniu 5.04.2020 o 20:59, Stefan Batory napisał:

Widzę, że mnóstwo ludzi uczęszcza na takie "studia", w których aby uzyskać zaliczenie, to trzeba przede wszystkim zapłacić czesne i nie trzeba się uczyć, uzyskując nic nie warte "dyplomy".

A "darmowe" studia są jakaś gwarancją? Po wielu kierunkach można co najwyżej w macu frytki podawać.

Żadne studia nigdy nie były i nie są oraz nie będą gwarancją zatrudnienia. Ale "darmowe" studia dzięki temu, że są "darmowe" są dostępne dla większości ludzi. I o to w tym chodzi.

 

W dniu 7.04.2020 o 10:23, Imiennik napisał:

Chyba nie rozumiesz. Rozmnażanie się bez środków do życia jest odpowiedzialne? Ludzie na socjalu to zwykłe PASOŻYTY żerujące na zdrowych obywatelach

Ty nie rozumiesz. pamiętam jak na początku lat 90- tych, gdy wszystko padło (dokładnie tak jak teraz), znalazłem się na socjalu (zasiłku dla bezrobotnych) i byłem bez środków do życia, to pobierając ten zasiłek zostałem pasożytem?. Tak to należy rozumieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Stefan Batory napisał:

Ale "darmowe" studia dzięki temu, że są "darmowe" są dostępne dla większości ludzi.

Na studia nie idą wszyscy, do tego pełno gównokierunków po których nie ma żadnych perspektyw dla większości uczęszczających. Studia trwają kilka lat. Całe społeczeństwo płaci za te "darmowe" studia całe życie. Każesz mi dopłacać do edukacji dzieci sąsiada? Uzurpujesz sobie prawo do wkładania rąk w cudze kieszenie w imię komunistycznej ideologii :D

18 godzin temu, Stefan Batory napisał:

Ty nie rozumiesz. pamiętam jak na początku lat 90- tych, gdy wszystko padło (dokładnie tak jak teraz), znalazłem się na socjalu (zasiłku dla bezrobotnych) i byłem bez środków do życia, to pobierając ten zasiłek zostałem pasożytem?. Tak to należy rozumieć? 

Chcąc nie chcąc tak. Pieniądze w budżecie pochodzą z kieszeni podatników, więc żyłeś na koszt podatników. Co prawda by dostać zasiłek musiałeś wcześniej pracować, czyli dorzucić się do budżetu państwa, które wydało Twoje pieniądze na bieżące cele, państwo je rozdysponowało. Tak właśnie działa ten system, najpierw Ci zabiera, a później daje robiąc z siebie wielkiego bohatera. Inna sprawa jest taka, dlaczego straciłeś pracę, jakie działania rządu do tego doprowadziły. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Imiennik napisał:

Inna sprawa jest taka, dlaczego straciłeś pracę, jakie działania rządu do tego doprowadziły. 

Straciłem pracę, bo PRL zbankrutował i od 1990 roku zaczęło się masowe zamykanie (głównie nierentownych) fabryk. Wtedy znalezienie jakiejkolwiek pracy graniczyło z cudem, wyjechać z Polski było bardzo trudno (nie należeliśmy jeszcze do UE). Na rynek pracy wszedłem w 1991 roku, gdy skończyłem studia i od razu kicha?. Teraz przeżywam deja vu.

 

W interesie wszystkich jest, aby dzieci sąsiada miały taką samą możliwość edukacji, jak moje i to bez względu na poziom dochodów tegoż. Duże nierówności społeczne mają ogromny wpływ na jakość życia wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.