Skocz do zawartości

Pistolety na kulki gumowe.


Rekomendowane odpowiedzi

Masz w promocji prawdziwego killera i to w pełni legalnego bo czarno prochowego:

https://saguaro-arms.com/product-pol-2229-Sharps-Saguaro-Silhouette-45Sag-2-4.html

 

Zasięg skuteczny 1100 metrów w cel 35x35cm (można dokupić optykę), dalej pocisk leci na 2km. Waga samego pocisku ołowianego to 500-535 gram.

Szybkostrzelność około 6 do 10 strzałów w zależności od umiejętności strzelca.

Minus że sam musisz amunicję do niego robić. Są dostępne praski do elaboracji amunicji czyli łączenia łusek z prochem z pociskiem.

Ładujesz pocisk do komory, zakładasz kapiszon i strzelasz :) 

Z takim bydlakiem nikt Ci nie podskoczy. No chyba że wbije z Berretą :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

Panowie, czy są jakieś pistolety na kulki gumowe które spełnią swoją rolę samoobrony?

Chłopak, strata czasu i do tego groźna. Przed kim chcesz się bronić?

A jak z drugiej strony będzie prawdziwa proca? Wejdziesz w dyskusję, że tylko takie żarty sobie robisz i masz zabawkę?

Jak ktoś potrzebuje broni, to występuje o pozwolenie na broń, prawdziwą.

 

Nie wymyślaj. Najlepszy sposób na kłopoty, to unikanie kłopotów - zawsze!!!

Gaz sobie kup.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Exar napisał:

A jak z drugiej strony będzie prawdziwa proca? Wejdziesz w dyskusję, że tylko takie żarty sobie robisz i masz zabawkę?

Dokładnie. Wyciągniesz takiego pizdypałka i ktoś Cię odjebie prawdziwą.

 

Dobry gaz (Marek polecał), szybkie nogi i nic więcej nie potrzebujesz do samoobrony. Oczywiście sztuki walki zawsze w cenie.

Edytowane przez Xin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

Panowie, czy są jakieś pistolety na kulki gumowe które spełnią swoją rolę samoobrony? Czytałem różne opinie i podobno takie pistolety tylko rozdrażnią przeciwników. 
 

Jak nie te pistolety, to jaką inną bronią mogę się skutecznie i legalnie obronić? 

Wyciagniesz straszaka a w odpowiedzi dostaniesz z ostrej... Przemyśl to sobie. 

 

Do samoobrony na ulicy doskonale sprawdza się kubotan.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czarnoprochowce to do obrony są chyba jakimś żartem. - niska szybkostrzelność, ładować trzeba nie wiadomo ile...

3 godziny temu, Słowianin napisał:

Masz w promocji prawdziwego killera i to w pełni legalnego bo czarno prochowego: 

https://saguaro-arms.com/product-pol-2229-Sharps-Saguaro-Silhouette-45Sag-2-4.html

No ta ale jak chcesz tym np w budynku strzelać? Niewygodne.

 

Godzinę temu, Hidalgo napisał:

Do samoobrony na ulicy doskonale sprawdza się kubotan.   

Na ulicę tylko nóż. 15-20cm ostrze starczy, tylko debil który zaatakuje i zobaczy taką kosę nie odpuści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Analconda napisał:

Te czarnoprochowce to do obrony są chyba jakimś żartem. - niska szybkostrzelność, ładować trzeba nie wiadomo ile...

No ta ale jak chcesz tym np w budynku strzelać? Niewygodne.

 

Na ulicę tylko nóż. 15-20cm ostrze starczy, tylko debil który zaatakuje i zobaczy taką kosę nie odpuści.

Nie zgadzam się z tą teorią.

 

Po pierwsze napastnik pijany, silnie wzburzony bądź będacy pod wpływem środków odurzających nic sobie nie będzie robił z tego co masz w ręku i w przypadku gdy agresor ma gołe dłonie a Ty wyciągniesz nóż to odpowiesz przed sądem za przekroczenie warunków obrony koniecznej za pomoca niebezpiecznego narzędzia.

 

Po drugie jeżeli poszkodowany agresor oskarży Ciebie o napaść i zgłosi to Policji to podpadniesz z automatu pod art. 50a § 1 kodeksu wykroczeń, który mówi:


"Kto w miejscu publicznym posiada nóż, maczetę lub inny podobnie niebezpieczny przedmiot, a okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia go w celu popełnienia przestępstwa,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3000 zł. "     

 

Z ofiary staniesz się napastnikiem i potem woź się z tym po sądach i tłumacz, powodzenia życzę...

 

Noszenie noża z zamiarem użycia go w "samoobronie" to proszenie się o kłopoty.

 

W sytuacji kryzysowej, która wymaga działania samoobrony realizuje się scenariusze w kolejności uciekaj - oddal się, ukryj się - stań w bezpiecznym miejscu, walcz - uderz w pukty witalne by uniemożliwić pościg i ... uciekaj. 

  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wroński napisał:

Dildo równie dobrze powinno się sprawdzić w charakterze straszaka.

 

 

Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać :P

 

Bardziej poważnie, polecam obejrzeć:

 

 

Zanim sięgniesz po broń, możesz być już martwy - lepiej unikać kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak mniej więcej zareagowałby napastnik na strzał z "gumowca" - pół sekundy zaskoczenia, potem konkretny wpierdol. Tracisz możliwość dogadania się, tracisz czas potrzebny na ucieczkę.

Odnośnie Sharpsa, na 100m spoko, ale długość nie zawsze jest zaletą ;) chyba że chwyt za lufę i walimy jak maczugą.

 

Skutecznie i legalnie obronisz się z pozwoleniem na broń, i prawdziwą klamką. A i to nie zawsze - były przypadki, że posiadacz wolał dostać oklep, niż wyciągnąć i pokazać broń. Tak działa "przekroczenie granic obrony koniecznej".

 

Prawo i mentalność odnośnie broni w Polsce to zgliszcza po rozumie, i po epoce komunizmu. Pamiętacie akcję, gdzie bandyta okradający bankomaty wyskoczył z kałachem i zastrzelił antyterrorystę? Teraz, po prawie dwóch latach, prokuratura łaskawie umorzyła śledztwo ws. niezasadnego użycia broni przez Policję: https://mojaolesnica.pl/33320,policjanci-mogli-strzelac-do-bandyty.php

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Słowianin said:

Masz w promocji prawdziwego killera i to w pełni legalnego bo czarno prochowego

Ten karabin jest nielegalny.

 

Art 11, pkt. 10, ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji. 1) I) (Dz. U. Nr 53, poz. 549) mówi o broni palnej rozdzielnego ładowania, wytworzonej przed rokiem 1885 oraz replice tej broni. Tam masz gotowe naboje - to nie jest broń rozdzielnego ładowania. Rozdzielne ładowanie oznacza osobno pocisk, osobno ładunek prochowy. Nabój jest kompozytem i jest nielegalny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

Panowie, czy są jakieś pistolety na kulki gumowe które spełnią swoją rolę samoobrony?

Testowano na mnie, trochę boli i tyle, mały siniak, jak przypadkiem nie trafisz napastnika w oko, to nie zadziała.

 

Paralizator/ gaz/ kubotan to najlepsze opcje do noszenia przy sobie na co dzień.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wrotycz napisał:

Tam masz gotowe naboje - to nie jest broń rozdzielnego ładowania. Rozdzielne ładowanie oznacza osobno pocisk, osobno ładunek prochowy. Nabój jest kompozytem i jest nielegalny.

 

 

Jest jak najbardziej legalny i bez pozwolenia.  Jest to broń odtylcowa.

W Sharpsie nabój jest osadzowny w mosiężnej gilzie, bez spłonki. Za spłonkę robi kapiszon. Gdyby był razem ze spłonką jak współczesny nabój wymagałby już pozwolenia na broń.  Rozdzielnie ładujesz nabój w gilzie (elaborowany prochem czarnym) do komory, zamykasz zamek, wkładasz kapiszon na kominek i buum!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Słowianin napisał:

Masz w promocji prawdziwego killera i to w pełni legalnego bo czarno prochowego:

https://saguaro-arms.com/product-pol-2229-Sharps-Saguaro-Silhouette-45Sag-2-4.html

Sugerowałbym, zeby nie zabierać głosu w sprawach, o ktorych nie ma sie pojęcia. Tym bardziej nie powinno sie udzielać rad. 

 

Domyślam się że pod "legalnością" czarnoprochowców rozumiesz "brak konieczności posiadania pozwolenia". 

 

W tym przypadku to jednak nie jest pewne. Nie jest to broń ładowana odprzodowo i rozdzielnego ładowania, a więc nie jestem przekonany, czy prawnie byłoby to bezproblemowe. 

 

Absolutnym idiotyzmem jest w ogóle doradzanie zakupu broni czarnoprochwej jako środka samoobrony. 

 

19 godzin temu, Słowianin napisał:

Zasięg skuteczny 1100 metrów w cel 35x35cm (można dokupić optykę), dalej pocisk leci na 2km. Waga samego pocisku ołowianego to 500-535 gram.

Co za bzdury... 

Wyszkolony strzelec wyborowy z karabinkiem np. M4 z odpowiednią optyką jest celny na 300-400 metrów. 

Wyszkolony snajper pracuje na odległościach około 800 do 2000 metrow, przy czym te większe odległości wymagają nie lada sprzętu i umiejetnosci. 

 

Pocisk ołowiany o wadze pół kilograma???  Nawet amunicja przeciwlotnicza tyle nie waży. 

19 godzin temu, Słowianin napisał:

Z takim bydlakiem nikt Ci nie podskoczy. No chyba że wbije z Berretą :D 

Jak wyżej. Zalecanie broni czarnoprochowej jako środka samoobrony jest bezmyślne i szkodliwe. 

 

Opowiadanie takich bzdur jest ponadto szkodliwe dla środowisk strzeleckich. 

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem beretty. Między innymi. Posiadam pozwolenia, ale nie użyłbym takiej broni do samoobrony ze względu na konsekwencje. Dlaczego? 

1. Użycie broni palnej przeciwko drugiemu czlowiekowi bardzo latwo wiązać się może z pozbawieniem go żyxia lub zdrowia- trwale.

Dla przeciętnego zjadacza chleba sytuacje, w których bronić musi się aż tak zaciekle po prostu się nie zdarzają i jest dostatecznie wiele sposobów na to, żeby z niebezpiecznej sytuacji wyjść  i/lub uszkodzić przeciwnika, ale bez zabijania go, czy wyrządzania nieodwracalnej krzywdy

 

2. W Polsce/Europie użycie broni palnej przeciwko drugiemu czlowiekowi, nawet w sytuacji zagrozenia zycia i ratowania takowego, wiaze się z bardzo ciężkimi konsekwencjami prawnymi, przy których wpierdziel od pijanego dresa to naprawdę pikuś

 

  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Esmeron masz jak najbardziej rację.

 

Sprostuję tylko dwie kwestie:

 

Cytat

W tym przypadku to jednak nie jest pewne. Nie jest to broń ładowana odprzodowo i rozdzielnego ładowania, a więc nie jestem przekonany, czy prawnie byłoby to bezproblemowe. 

To broń odtylcowa, rozdzielnego ładowania, replika sprzed 1885 roku. Ustawę przecież znasz :)

 

Cytat

 

Co za bzdury... 

Wyszkolony strzelec wyborowy z karabinkiem np. M4 z odpowiednią optyką jest celny na 300-400 metrów. 

Wyszkolony snajper pracuje na odległościach około 800 do 2000 metrow, przy czym te większe odległości wymagają nie lada sprzętu i umiejetnosci. 

 

Pocisk ołowiany o wadze pół kilograma???  Nawet amunicja przeciwlotnicza tyle nie waży. 

 

Brat @Słowianin sprostował błąd.

Wiele osób myli grainy z gramami. Chodziło oczywiście o  grainy. 1 gram to  ok 15,43 graina. Pocisk waży ok 35 gramów.

 

 

Co do celności.

Nie podam teraz źródła, bo od 30 minut nie mogę znaleźć, gdzie o tym czytałem, ale celne strzelanie na 1100m z Sharpsa nie jest niemożliwe.

W Polsce są strzelcy, którzy robią takie skupienie (wspomniane 35x35 cm na 1100m).

Strzelcy oczywiście z ogromną wiedzą i doświadczeniem. W CP na takich odległościach masz więcej zmiennych niż w broni współczesnej.

 

Żeby było w temacie.

 

Sam się ostatnio zastanawiałem nad kupnem tej zabawki. Były bardzo fajne promocje w sieci. Poczytałem opinie, pooglądałem filmiki i odpuściłem.

Do samoobrony to się nie nadaje, a firmy które reklamują te zabawki jako broń powinni karać mandatami.

Do zabawy i strzelania do blaszek, puszek czy tektury? Ok

Do trenowania pracy na spuście, dynamicznego strzelania? Ok

Do mania? Ok

Ale na pewno nie do samoobrony.

Do tego strzelanie z tych gówienek całkiem drogo wychodzi, a jakaś fajna replika ASG lub wiatrówka też daje radę, a koszt strzału dużo mniejszy.

 

Edytowane przez Janek Horsie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2019 o 08:27, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

Panowie, czy są jakieś pistolety na kulki gumowe które spełnią swoją rolę samoobrony? Czytałem różne opinie i podobno takie pistolety tylko rozdrażnią przeciwników. 
 

Jak nie te pistolety, to jaką inną bronią mogę się skutecznie i legalnie obronić? 

Ja zapytam z innej strony. Skąd pojawiło się w twojej głowie to pytanie?

 

-masz faktyczne problemy?

-mania prześladowcza? Nerwica?

-zainteresowanie militariami i samoobroną?

 

Jeśli to ostatnie, to polecam krav magę i wypad na strzelnicę. Zamiast jeść cukierki zrób sobie duży deser czekoladowy z polewą. Ja byłem niebawem na strzelnicy popykać z kałacha, mausera etc. Przypomniałem sobie wojo, powąchałem proch i mi przeszło. Youtubowe materiały potrafią mocno namieszać w głowie szczególnie młodym chłopakom.

Edytowane przez Jaśnie Wielmożny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jaśnie Wielmożny napisał:

Ja zapytam z innej strony. Skąd pojawiło się w twojej głowie to pytanie?

Czyżby chęć posiadania broni palnej była związana z problemami? Dziwny argument, IMO :) Hoplofobiczny. I nie dziwny w naszym nieszczęsnym, ideologicznie rozbrojonym kraju.

@Esmeron, masz rację. Nie życzę sytuacji, w której byłbyś do tego zmuszony. Ale o wiele lepiej żyje mi się ze świadomością bycia "armed law abiding citizen", niż bez.

 

89477a48740bf.jpg

Edytowane przez Obliteraror
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Obliteraror napisał:

Czyżby chęć posiadania broni palnej była związana z problemami? Dziwny argument, IMO :) Roplofobiczny

 Żle mnie zrozumiałeś, chodzi mi o zainteresowanie  różnymi dziwnymi zabawkami, które są samej broni marnym zastępstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2019 o 09:25, Exar napisał:
W dniu 3.12.2019 o 08:27, ZamaskowanyKarmazyn napisał:

 

Chłopak, strata czasu i do tego groźna. Przed kim chcesz się bronić

Przed typami którzy na przykład zastawiają mi wyjazd ze stacji, bo jestem z miejscowości której nie lubią. Zawsze mając przewagę liczebną. 

W dniu 3.12.2019 o 09:25, Exar napisał:

Nie wymyślaj. Najlepszy sposób na kłopoty, to unikanie kłopotów - zawsze!!!

Gaz sobie kup.

Czasem trzeba wyjść przed szereg gdy ma się jakieś określone zasady w życiu. 

W dniu 3.12.2019 o 09:33, Mr.Arioch napisał:

Albo poćwicz bieganie albo samoobrone ?

Chodzę na sztuki walki, ale chodzi o przypadki gdy przeciwnik ma przewagę liczebną.

W dniu 3.12.2019 o 11:05, Hidalgo napisał:

Do samoobrony na ulicy doskonale sprawdza się kubotan.  

Czyli w sumie z najlepszych dostępnych wyjść samoobrony pozostaje kubotan? 

W dniu 4.12.2019 o 15:15, Jaśnie Wielmożny napisał:

masz faktyczne problemy?

-mania prześladowcza? Nerwica?

-zainteresowanie militariami i samoobroną?

 

Up.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.