Skocz do zawartości

Ocieplenie stropu


Rekomendowane odpowiedzi

Może znajdzie się Brat budowlaniec lub inżynier, albo i amator biegły w sprawie następującej:

Chcę ocieplić strop w domu jednorodzinnym. Zamierzam zabrać się do tego budując na poddaszu nieużytkowym, nieogrzewanym konstrukcję drewnianą (kantówka 8x5cm) na wysokość 20+cm.

Między legary wełna. Pod wełną folia paraizolacyjna. Nad wełną folia zapobiegająca pyleniu. Na to wszystko deski, kilka cm nad wełną, a szczelina między deskami 2-3 cm (chcę składować na strychu, ale nie chcę wydać majątku na deski, zaś płyta OSB droższa i dlatego w tym celu odpada). Może być, czy gwałcę święte zasady inżynierii budowlanej?

 

Bardzo potrzebuję następujących informacji:

1. Jaka folia paraizolacyjna (opóźniacz) pod wełnę? A czym ją kleić? Byłbym wdzięczny za konkretną nazwę/kod produktu.

2. Jaka folia na wełnę, by zapobiec pyleniu ? Na zszywki ją? Jw. (nazwa/kod)

3. Jaka wełna szklana czy mineralna? Jak grubość wełny? Jeśli można nazwę/kod poproszę jw.

4. Kantówki i deski podłogowe zabezpieczać? Czym?

Chodzi o najlepsze/najtrwalsze produkty.

 

Dodatkowo, może ktoś mądrzejszy ode mnie wypowie się: Co z mostkami termicznymi? Czy ktoś ma z tym doświadczenia? Nie chcę zawilgoceń w okolicach wieńca... (Czy mniejsza grubość wełny = mniejszy mostek termiczny?)

 

Wszelkie inne rady bardzo mile widziane.

Jeśli znajdzie się Brat znawca, który może mi wyczerpująco odpowiedzieć na ww. pytania od ręki, lecz zbyt ceni sobie czas, to zapraszam na PRV dogadamy się co do gratyfikacji.

 

Stan aktualny / informacje dodatkowe:

- dom z bloczków gazobetonowych, dwie warstwy + pustka powietrzna między nimi + solidny tynk baranek, budynek nieocieplony

- dach dwuspadowy, blachodachówka + deskowanie

- strop betonowy

- poddasze nieużytkowe ok. 70 m2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mirek_rot napisał:

dwie warstwy + pustka powietrzna między nimi + solidny tynk baranek, budynek nieocieplony

Tylko jako amator się wypowiem: sporo zależy jak jest zakończona pustka między ścianami, i jak zrobiony jest wieniec/podparcie dachu.

W najgorszym przypadku, jak strop nie jest oddzielony od zewnętrznej ściany, i tak będzie mostek strop - nieocieplone ściany zewnętrzne, i ocieplenie od góry pomoże jako-tako.

 

Jest natomiast inna opcja - popatrz na ocieplenia PUR, sporo firm oferuje darmową wizytę z wyceną - przyjedzie człowiek, zobaczy na miejscu, i poleci albo ocieplanie stropu, albo pojechanie pianą po blachodachówce i zespolenie ocieplenia ze szczeliną powietrzną w ścianie. Może też coś innego, ciekawego powie :)  Potem można myśleć dalej o:

7 godzin temu, mirek_rot napisał:

chcę składować na strychu

Bez pełnego ocieplenia, i tak tam będzie dość zimno - paradoksalnie, ocieplenie stropu zmniejszy temperaturę bo strop przestanie "grzać". Jak pod blachodachówką jest tylko deskowanie, można się spodziewać poniżej zera i przemrożenia/osadzania rosy. Nie wszystkie "przechowajki" wytrzymają takie warunki, po kilku latach może być problem z meblami czy ubraniami.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.