Skocz do zawartości

Ukraina na progu totalnej prywatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

 

Zapadła decyzja w sprawie totalnej prywatyzacji ukraińskich przedsiębiorstw państwowych – tym razem w odróżnieniu od poprzednich podejść do sprzedania ma być niemal wszystko.

 

Ukraiński parlament w październiku skasował uchwaloną w 1999 r. ustawę zakazującą prywatyzacji przedsiębiorstw o strategicznym znaczeniu dla państwa. Na liście firm, których sprzedaż była dotychczas zakazana, znajdowały się obiekty infrastruktury transportowej, kolej, przedsiębiorstwa sektora węglowego i energetycznego. Równolegle ukraiński rząd zatwierdził listę 800 firm państwowych przeznaczonych do prywatyzacji.

 

 

Całość na:

 

https://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/ukraina-na-progu-totalnej-prywatyzacji/

 

Pamiętam, że kiedy zmienił się prezydent na Zełeńskiego, początkowo myślałem, że to zmiana in plus. Niedługo później, że po prostu zmienił się klan oligarchów u władzy [na Igor Kołomyjski & ska ;)].

Analogicznie było, kiedy dowiedziałem się, że partia Sługa Narodu [teoretycznie pro-wolnościowa, jak powiedział jeden z założycieli - libertariańska] dochodzi do władzy.

Teoretycznie to mógł być dobry ruch, w praktyce coś czuję, że to będzie ciąg dalszy rabunku. 

 

Co myślicie nt. temat?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Pamiętam, że kiedy zmienił się prezydent na Zełeńskiego, początkowo myślałem, że to zmiana in plus.

"Trzeba wiele zmienić, żeby wszystko zostało po staremu."

 

Dla mnie wiara w parlamentaryzm jest jak wiara w potwora spaghetti, choć nie odmawiam nikomu prawa do udzielania się w wyborach. Po rewolucjach rządzą ludzie, którzy do pewnego momentu chcą, według własnych wizji, realizować pewien program społeczny (do pewnego momentu podkreślę). Dopóki jesteś w opozycji to realizujesz postulaty suwerena, później jesteś marionetką. W pełni suwerenny to jest rząd w Korei Północnej. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, armin napisał:

"Trzeba wiele zmienić, żeby wszystko zostało po staremu."

 

Dla mnie wiara w parlamentaryzm jest jak wiara w potwora spaghetti,

 

Dlatego zdanie dalej napisałem:

 

Cytat

Niedługo później, że po prostu zmienił się klan oligarchów u władzy [na Igor Kołomyjski & ska ;)].

 

Także w moim przypadku nie było tu naiwności. :P 

 

Początkowo podszedłem do tego pozytywnie z pewną dozą nieufności, a po zrobieniu własnego researchu upewniłem się, że raczej jednak nie jestem paranoikiem, a efekty

prawdopodobnie będą jak w tym cytacie z powieści "Gepard" który przytoczyłeś. ;) 

 

25 minut temu, armin napisał:

choć nie odmawiam nikomu prawa do udzielania się w wyborach.

 

Ja na wybory nie poszedłem, jedynie namówiłem 2 osoby niezdecydowane do głosowania na konfederację. ? 

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Także w moim przypadku nie było tu naiwności. :P 

 

Piszę ogólnie odnosząc się do posta o Ukrainie i kolejnych wyborach.

 

Wysunięcie Zeleńskiego przez oligarchów miało najwidoczniej pomóc im wzbogacić się o strategiczne sektory ukraińskiej gospodarki.

 

Możemy więc być niemal pewni, że czeka nas dalszy eksodus Ukraińców z tego upadającego kraju.

Wszystko ku uciesze kapitalistów, którzy u siebie będą mieli tanią siłę roboczą, a (oczywiście antykapitalistyczni) lewacy będą wmawiać że chodzi o ubogacenie społeczne. I tak biznes lewactwem kwitnie.

Wszyscy zadowoleni poza Ukraińcami, ale kto by się tam ludźmi przejmował...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Zapadła decyzja w sprawie totalnej prywatyzacji ukraińskich przedsiębiorstw państwowych – tym razem w odróżnieniu od poprzednich podejść do sprzedania ma być niemal wszystko. 

Zwykła zbrodnia.
Na liście firm, których sprzedaż była dotychczas zakazana, znajdowały się obiekty infrastruktury transportowej, kolej, przedsiębiorstwa sektora węglowego i energetycznego. Równolegle ukraiński rząd zatwierdził listę 800 firm państwowych przeznaczonych do prywatyzacji.

 

Tera prywiaciarze kupią po taniości, potem wysokie ceny, wysokie podatki których oni i tak nie zapłacą. Ludzie płacący wysokie podatki nie będą mieli szans by zrobić konkurencje tym wyżej - tak działa "demokracja" i "wolny rynek".

Woda, prąd, transport, największe firmy powinny być właśnie nacjonalizowane jeśli są w prywatnych łapach.

Wolny rynek kończy się tam gdzie pojedyńcze jednostki są zbyt bogate.
Zresztą ja się cieszę, za Wołyń chociażby, niech ich ograbią tam ze wszystkiego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to forum:)

Z wyjątkiem nielicznych jednostek - każdy dobrze wie co się kryje za określeniami typu "prywatyzacja" "parlamentaryzm" "demokracja'

Trochę jak parlament europejski - czyli miejsce gdzie naprzeciw "lewicowców" (siedzących na akcjach i obligacjach wartych miliony euro) siedzą prawicowcy (którzy po prostu reprezentuję innych niż lewicowcy lobbystów) i nie umieją się nawet przeżegnać;). Bo tacy też to "ideowi" lewicowcy i prawicowcy;p

Tak czy owak - kogo byś nie wybrał i tak będzie to samo.

Co do Upadliny - jak wyżej - niech ginie. Jak najszybciej.

I proszę mi nie wyjeżdżać z tą klasyką antypolskiego ścierwa z czerskiej typu "nie ma wolnej Polski bez wolnej ukrainy itd

Polska istnieje przeszło tysiąc lat, upadlina jest na mapie od 1991.

Nigdy nie widziałem związku i nie widzę.

 

 

Edytowane przez rooner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rooner napisał:

Co do Upadliny - jak wyżej - niech ginie. Jak najszybciej.

Status słabego państwa jest wystarczająco satysfakcjonujący. Bo totalny bardak na wschodzie też Polsce nie jest potrzebny. Niech mają tą wolność i demokrację. Ale niech zostaną dla sąsiadów czymś w rodzaju wasala. Niemcy pewnie to samo piszą o Polsce na swoim forum Männliche Brüder :).


 
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baca1980 napisał:

wolność i demokrację

xD, to niech lepiej mają demokrację.

 

2 minuty temu, Baca1980 napisał:

Status słabego państwa jest wystarczająco satysfakcjonujący.

Dokładnie, jakby np Ruscy wzięli Ukrainę to było by biednie ale i tak o wiele lepiej niż tera mają. Tylko im tam biedniej tym więcej będzie ich do Polski przyjeżdżać i niszczyć naszą gospodarkę ładować tu swoją "kulturę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nikt tam nie ma zamiaru wkraczać, bo i nie ma po co. Ruscy conajwyżej Donbas przygarną przygarną, a upadliną będą manipulować jak  zawsze przy pomocy mniejszości rosyjskiej.

A co to wolność i demokracja to oni akurat nie wiedzą, może tak im się tak zdaje;). 

Dla Ciebie - sztuczny kraj bez historii - dla mnie też.

http://www.wykop.pl/ramka/3824493/przerazajace-gwalty-ukraincow-na-kobietach-i-dzieciach/

https://www.sadistic.pl/tag/upa,40

 

 

Edytowane przez rooner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.