Skocz do zawartości

Patriachat, rasizm i kryzys klimatyczny


Rekomendowane odpowiedzi

Nie 'szczerzy' bo 'szczerzyć' można zęby, lub być 'szczerym', czyli mówić prawdę tylko pewnie chodziło Ci o 'szerzy' czyli 'szerzyć' propagandę.

 

I nie 'nie świadomi' tylko 'nieświadomi'. :(

 

W taki gramatyczny sposób też można być 'świadomym'.

 

Odnośnie tematu... Niedługo na listach wyborczych będzie można głosować na dzieci z gimnazjum, a kto wie, może nawet z podstawówki. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO ocieplenie klimatu to żadna ściema, gówno mnie obchodzi kto o tym mówi(jakieś "zmanipulowane" dziecko czy profesor, czy "żul" z pod sklepu) -bez znaczenia.

Jak ktoś nie wierzy niech sobie poczyta jak wyglądał/wygląda w  historii ziemi obieg węgla - pierwiastka "C" i czemu mamy ocieplenie klimatu.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bohun napisał:

IMHO ocieplenie klimatu to żadna ściema, gówno mnie obchodzi kto o tym mówi(jakieś "zmanipulowane" dziecko czy profesor, czy "żul" z pod sklepu) -bez znaczenia.

Jak ktoś nie wierzy niech sobie poczyta jak wyglądał/wygląda w  historii ziemi obieg węgla - pierwiastka "C" i czemu mamy ocieplenie klimatu.

Pozdrawiam

Ostatnio modniejsze staje się stwierdzenie "zmiany klimatyczne". Więc bez względu czy będziemy mieć ziemie "śnieżkę" czy klimat z Permu. Wszyscy analitycy wygrają:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, huj z tą Gretą, kontekst tego co było powiedziane się nie liczy(osoba, okoliczności), liczy się treść tego przesłania, a jest prawdziwe - tak, kurwa mamy ocieplenie klimatu i będzie coraz gorzej, w sumie od dawna to wiadomo było(chyba  w latach 70-tych XX wieku zrobiło się coś głośniej).

Być może i ta dziewczynka została "wykorzystana"(trudno aby sobie zdawała w takim wieku co może być w przyszłości)  aby większemu gronu  osób coś przekazać - nawet jeśli, to było to w dobrym celu.

Ja pierdole, rozumiem wstawiać jakieś tam memy, ale kurwa bez przesady.

Pozdro

Edytowane przez Bohun
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cortazar napisał:

Nie zadręczaj się tym, nawet jeśli mamy to co z tego? Zrobisz coś z tym?

Nie zadręczam się.

Ttakim myśleniem co Ty to można przestać segregować odpady, po huj ja mam to robić, przecież to nic nie da? Rozumisz przesłanie ?

3 minuty temu, Cortazar napisał:

Natomiast treść mema jest taka, że pokazuje hipokryzję a tym samym poziom tego przesłania.

Oceniasz kontekst dalej, a nie treść.

Przecież to zwykłe "zmanipulowane" dziecko którego słowa miały chwycić za serce większą masę ludzi i bardzo, kurwa dobrze !

Zaraz jacyś dziwni ludzie złapią jakąś jedną fotkę i robią jakieś gówniane memy.

Pozdro

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bohun

Segregacja odpadów mówisz... W sumie większość koncernów to robi. Te promieniotwórcze osobno do beczek i do jakiegoś biednego kraju zakopać albo utopić.

 

No chyba, że chodziło Ci o kubeczki z jogurtów... Kiedyś to się robiło na wysypisku czy innej oczyszczalni, dziś robimy to w swoich domach a śmieciarki i tak ładują wszystko razem. Są tylko kolorowe kosze z ładnymi naklejkami. No i masz swoje poczucie dbania o planetę.

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Cortazar napisał:

@Bohun

A czy z Twoim myśleniem się coś zmienia?

Z moim myśleniem jako jednostki to się gówno zmieni, ale czym więcej osób będzie świadomych tym lepiej i Ty właśnie tego nie rozumiesz...

 

18 minut temu, Cortazar napisał:

@Bohun

Poza tym moje myślenie jest bardzo pozytywne i jest wiele zmian, które zachodzą zarówno z moim jak i bez mojego myślenia.

Cieszę się.

Pozdro

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16-letnia Greta Thunberg nie musi chodzić do szkoły . Po skończeniu 16 lat już nie musi pobierać nauk wszelakich.

https://www.wprost.pl/zycie/10277881/greta-thunberg-nie-musi-chodzic-do-szkoly-jest-komentarz-szwedzkiego-ministerstwa-edukacji.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BohunSzósta zasada Jordana Peterson'a: zanim zaczniesz krytykować świat, zaprowadź porządek we własnym domu. Greta jak widać zaprowadziła, wie o czym mówi, wie do kogo mówi i wcale nie została wykorzystana przez "starszych i mądrzejszych". Cała ta seksta obrońców klimatu brzmi zwyczajnie niewiarygodnie, a historia naszej planety mówi o tym, że okresy oziębienia i ocieplania klimatu występują tu cyklicznie i jest to coś naturalnego:

https://ziemianarozdrozu.pl/encyklopedia/81/zmiany-klimatu-w-przeszlosci

http://ziemianarozdrozu.pl/encyklopedia/125/wplyw-slonca-na-zmiany-temperatury-ziemi

Paradoksalnie okazuje się, że możliwe iż żyjemy w jednym z chłodniejszych okresów w dotychczasowej historii Ziemi;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krugerrand

Po pierwsze to już pisałem aby oddzielić kontekst od treści właściwej(nie obchodzi mnie jakaś Greta i co Ona ma w domu, bez znaczenia dla mnie), liczą się fakty, a są takie że mamy, niestety ocieplenie klimatu, jak myślisz że to jakaś sekta to chyba sam gdzieś tam pobłądziłeś dawno termu.

To forum to też podobno sekta - koń by się uśmiał ;)

Druga sprawa to, to, że sobie sam zaprzeczasz - piszesz że żyjemy w jednym z chłodniejszych okresów(według mnie nie rozumiesz pojęcia zlodowaceń, ale huj tam), a tym czasem termometry w takiej Polsce pokazują coraz to wyższe średnie temperatury!(oczywiście nie tylko w naszym pięknym kraju ale wszędzie jak to jest ?).

Ja niestety nie umiem tak ładnie opowiadać o różnych sprawach ale może ten gościu z tego talkshow Ci to wyjaśni prościej, bardziej wyraziście:

 

Pozdro

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okresie jurajskim zim nie było w ogóle. Pojawiły się dopiero w późnej kredzie. Były okresy z bardzo dużą ilością co2, nie było wtedy ludzi. 

 

Na dłuższym horyzoncie jest zlodowacenie, ale to nas mało interesuje. Na krótszym, być może, klimat się ociepla (ale analiza kilku ostatnich lat to za mało), jednak pojawiają się pytania:

1. Z jakiego powodu, czy jest to wina człowieka i w jakim stopniu

2. Czy człowiek może temu skutecznie przeciwdziałać

3. Jakim kosztem, tzn. czy koszt ewentualnych działań jest uzasadniony spodziewanymi efektami 

 

Edit: w latach 80 pojawiło się kilka katastroficznych przepowiedni, które się nie sprawdziły. Nie oznacza to, że nie ma problemu, jednak wskazany jest sceptycyzm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kapitan Horyzont

Ten gościu co wywiad z nim wstawiłem wyjaśnia wszystko, mnie tego uczono w podstawówce i szkole średniej w latach 90-tych, resztę se doczytałem.

Ale postaram się odpowiedzieć:

1. Przede wszystkim spalanie paliw kopalnych - takie złoża powstają tysiące , jestli nie miliony lat, a my sobie je spalamy(te same objętości, wagi) w kilka godzin(czyli kilogram węgla musiał kisić się w ziemi aby powstał np.milion lat, Ty go zaś spalasz w kilka godzin) - to tylko moje porównanie.

Drugie porównanie to drzewa - jak wiadomo rosną długo i powoli(ich masa wolno przybiera), dziesiątki lat, czasem setki lat. Jak porąbiesz takie drzewo i zrobisz  ognisko to możesz je spalić w jedną noc - emisja tego całego skumulowanego C02 do atmosfery się to równa.

Jeśli  nawet po wszystkim zasadzisz nowe drzewko, to dłuuuugo będzie trzeba czekać(w skali życia człowieka) do równowagi takiego nazwijmy to zamkniętego systemu.

2.Możemy tak robić by powstrzymać do zera wydobycie paliw kopalnych na rzecz np. energii atomowej(nie najlepszy sposób ale znacznie lepszy niż elektrownie opalane węglem), elektrownie wiatrowe, fotowoltaika , whatever...byle dalej nie wydobywać paliw kopalnych.

3. Jasne że tak, jakimkolwiek kosztem aby zatrzymać klimat choćby na takim poziomie jaki teraz mamy - klimat ten nie cofnie się tak o, to potrwa chyba tysiące lat, no chyba że wymyślimy jaką w międzyczasie nową technologię aby węgiel z atmosfery w jakichś sposób zmienić z gazu w ciało stałe, bądź też nieszkodliwą ciecz nie używając do tego więcej energii niż to jest warte ;) (normalnie takie procesy zachodziły naturalnie na ziemi, a energia pochodziła oczywiście ze słońca :) )

 

Czasami ludzi trzeba postraszyć, bo jak inaczej zrobisz to nie zareagują i tyle.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Bohun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2019 o 07:44, Krugerrand napisał:

Cała ta seksta obrońców klimatu brzmi zwyczajnie niewiarygodnie, a historia naszej planety mówi o tym, że okresy oziębienia i ocieplania klimatu występują tu cyklicznie i jest to coś naturalnego:

Co zatem powoduje obecne ocieplenie klimatu?

W latach mojego przedszkola 1984-1987 zimę w zimę ślizgałem się w parcu na ślizgawce, chodziłem na sanki.

Tak samo we wczesnej podstawówce.

W okresie aż do ca 2000 roku pamiętam śnieżne i mroźne zimy. Ostatnie, jakie pamiętam, były około 2008 roku, kiedy to się zakopywałem samochodem w śniegu lub były przerwy w dostawie prądu do wsi, gdzi akurat z głupoty i naiwności postanowiłem wybudować dom.

Zatem - jakie zjawisko spowodowało, że w około 30 lat skończyły się zimne, mroźne i śnieżne zimy? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem nastolatkiem, to w lutym w polskich, niskich górach można było chodzić w koszulce, dopóki świeciło słońce. Jakieś niecałe 30 lat temu.

 

Jakieś 6-7 lat temu tu, gdzie mieszkam, było tyle śniegu, że na osiedlu zalegały hałdy po ponad metr i trzeba było śnieg wywozić. Temperatury dochodziły do -30.

 

Na cykle nakładają się inne cykle itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2019 o 18:42, Bohun napisał:

Heh, huj z tą Gretą, kontekst tego co było powiedziane się nie liczy(osoba, okoliczności), liczy się treść tego przesłania, a jest prawdziwe - tak, kurwa mamy ocieplenie klimatu i będzie coraz gorzej, w sumie od dawna to wiadomo było(chyba  w latach 70-tych XX wieku zrobiło się coś głośniej).

Być może i ta dziewczynka została "wykorzystana"(trudno aby sobie zdawała w takim wieku co może być w przyszłości)  aby większemu gronu  osób coś przekazać - nawet jeśli, to było to w dobrym celu.

Ja pierdole, rozumiem wstawiać jakieś tam memy, ale kurwa bez przesady.

Pozdro

Tak jest. Jak w przypadku kobiet, poglądy polityczne nie zmieniają tego że rządzą nimi te same schematy. Wiec skończcie pierdolić farmazony jak jakieś szury, że globalne ocieplenie to lewacki wymysł. Jakaś opca to wykorzystuje - tak, ale nikt niczego nie "wymyślił". O nie jednej katastrofie już mówiono że to czyiś "wymysł".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.